homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pt cine are sau a avut pisica-22


#400 2010-09-03 13:04:06

papushik
Full member
Inregistrat: 2008-02-17
Mesaje: 579

Re: pt cine are sau a avut pisica

passenger a scris:

cu timpul se acomodeaza. smile important e sa le faci cunostinta treptat.
trebuia introdus altfel noul pisoi, intai separati in 2 camere si sa se adulmece prin usa, apoi sa se vada cate 5 minute, pasul urmator sa se miroasa, dar doar cand vor ei! se vor imprieteni, mai ales ca unul e pui.
e important sa nu ii fortezi sa se cunoasca mai repede, sa nu ii pui tu unul langa altul, sa ii lasi in pace. pisica o sa il puna la respect, o sa ii arate cine e stapana casei intai, abia apoi o sa il accepte.
sa iti traiasca!  smile

Asa am facut si eu . Am gasit 3 pisoiasi abandonati aveau 3 saptamani , ii tineam intr-un chiosc cu un porumbel si el tot salvat nu mai poate zbura. Mai am si un motan de 4 ani castrat si de frica sa nu ii atace (se uita suspect la ei ) nu  i-am aratat, acuma 2 pisoi i-am dat am mai ramas cu unul care se plictiseste singurel acolo cu porumbelu  chicot . Am incercat sa il impac cu motanul meu, cu catelul nu a mers desi nu are treba cu el catelu el l-a atacat la scuipat smile, pe motan la fel ii l-am artat io din mana si a facut urat asta micu. acuma am inceput sa ii las sa se vada prin usa si sa se miroase prin crepatura usii si nu au mai facut urat nici nu s-a facut copac acuma incerc incet sa ii obisnuiesc deshi cu catelul o sa merga mai greu tummenupp. Dar asta micu parca e nebun sare pe perdea fuge prin casa nu ma prea asculta numa cand am recompense, sper sa ii gasesc si lui o casuta numa a lui unde sa fie rasfatat.

Offline

 



#401 2010-09-03 19:27:11

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: pt cine are sau a avut pisica

M-am obisnuit azi cu gandul ca va trebui sa il duc la tara luni sad Asta este smile Sa il fac bine cu burtica si gata...sunt multumita. Acolo o sa ii fie bine... mancare, joaca cat cuprinde, si putina dragoste:)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#402 2010-09-03 19:38:47

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: pt cine are sau a avut pisica

Yoyolina vezi ca zgarda ca sa fie ok trebuie sa fie in contact cu pielea, nu pusa pe blana. Si e posibil sa ii apara iritatii, eczeme de la ea, sa o supraveghezi putin. In rest multa sanatate matzei scumpe puss


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#403 2010-09-03 19:43:51

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: pt cine are sau a avut pisica

Coraline, si cum sa o pun pe piele? ca are blanita peste tot...la aia mare am pus-o cum am putut, nu am strans prea tare, vad ca nu are treaba cu ea.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#404 2010-09-03 22:13:28

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: pt cine are sau a avut pisica

Stiu ca este greu, are blanita scurta nu? atunci nu stiu nici eu cum sa zic sa o pui... asa mi-a spus veterinaruk, ca daca nu e pusa pe piele nu are efect. Eu am luat acum niste picaturi, se pun 1-2 picaturi/kg si flacon are 100 picaturi si te scapa de toti parazitii externi, am dat 22 de lei pe el. dar cum ai zis ca nu ai bani...
pana la urma decat sa stea fara protectie e buna si zgarda, daca vrei pot sa sun maine veterinarul meu sa il intreb mai multe detalii despre zgarda.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#405 2010-09-03 23:10:38

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: pt cine are sau a avut pisica

papushik, bafta multa sa reusesti! e bine ca e motan, multi care cauta sa adopte vor masculi
da un search "anunturi animale" si pune anunt cu el, cu poza, pe site-urile de pe prima pagina in google. ii vei gasi usor stapan in felul asta.


yoyolina, cel mai bine e sa nu ii iei zgarda daca nu ramane la tine acasa unde il poti supraveghea mereu., zici ca il duci la tzara... de acolo poate usor sa fuga pe coclauri si zgarda aia risca sa ii ramana la gat, sa nu i-o mai scoata nimeni.,... sad si e problema mare, se sufoca.
intreaba vet-ul cat te-ar costa sa ii dea cu un praf de bolfo, big_smile ii spui ca nu e pisoiul tau si ii cauti stapan, ca tu ai deja animale. mie multi medici mi-au deparazitat extern gratis puii pe care ii adunam. un praf mic de bolfo scapat asa pe sub mana nu e mare lucru, sunt mari sanse sa nu iti ia bani decat pt deparazitare interna.
dar oricum, nu ii lua zgarda! mai bine nimic. oricum daca va sta la curte, in iarba, tot va avea purici.

Offline

 

#406 2010-09-04 15:34:53

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: pt cine are sau a avut pisica

Coraline, mersi mult, dar o sa vb cu vetul de la tara puss
Pass, mersi de tot ce mi-ai zis puss


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#407 2010-09-05 14:37:13

alexi
Full member
Inregistrat: 2007-03-13
Mesaje: 353
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

fetelor am o problema cu un pisicut. tine continuu gurita deschisa. noi stam la curte si au ramas singurei o zi intreaga. e posibil ca de foame sa fi mancat cea ortavit? ce sa-i dau mai repede ca abia maine aj cu el la vet. offf grater

Offline

 

#408 2010-09-05 14:43:55

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: pt cine are sau a avut pisica

si eu am avut o pisicuta care respira asa cu gura deschisa tot timpul, si avea bronsita. Poate fi si astm, te va lamuri veterinarul

Offline

 

#409 2010-09-05 15:13:27

alexi
Full member
Inregistrat: 2007-03-13
Mesaje: 353
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

oki. nu cred k e otravita ca mananca si se joaca. daca era trebuia sa zaca sau altele

Offline

 

#410 2010-09-05 19:43:53

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: pt cine are sau a avut pisica

asa cred si eu, dar oricum nu strica sa ajungi cu ea la vet sa vezi care-i problema

Offline

 

#411 2010-09-06 21:08:13

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: pt cine are sau a avut pisica

jessica, ce ma bucur ca a scapat smile acum am venit si eu de la tara unde mi-am vazut "copiii" hjarta doua pisicutze mici, gasite in urma cu vreo luna pe strada, de care are mare grija bunica-mea

Offline

 

#412 2010-09-06 21:09:14

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

daca as putea as lua toate animalele de pe strada...deja am 3 caini si 4 pisici...cu greu ma abtin cand vad vreo unul abandonat sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#413 2010-09-06 21:12:15

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: pt cine are sau a avut pisica

da, si eu.. si mai ales pisicile. cand vad cate una pe strada aproape ca imi vine sa plang acolo langa ea. Ce ma enerveaza ca la noi sunt strazile pline de animale abandonate.. ma uit cate-odata pe animal planet si ii vad pe-aia cu "politia animalelor" care intervin si pentru un porumbel ramas prin vreun pod.. cand o sa ajungem si noi asa ? sad

Offline

 

#414 2010-09-06 21:14:19

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

peste 500 de ani...sau cand s-or baga amenzi cu inchisoarea pentru cei ce maltrateaza/abandoneaza animale...eu stau la tara daca va zic ce mentalitate e aici va puneti mainile in cap mie mi se ridica tensiunea cand aud cate un destept exprimandu-si ideile lui mirobolante mad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#415 2010-09-06 21:17:44

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: pt cine are sau a avut pisica

mai stiu eu o desteapta de educatoare care ii invata pe copiii ca animalele nu au suflet, ca nu simt nimic,, si sa nu puna vreodata mana pe ele ca sunt pline de microbi si se imbolnavsc skitarg

Offline

 

#416 2010-09-06 21:18:36

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

rotfl2) am mai auzit una Doamneeeeee signof10


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#417 2010-09-06 21:23:47

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: pt cine are sau a avut pisica

e trist ca exista asemenea oameni. Bai frate, nu-ti plac animalele, esti alergic, nu te pune nimeni sa le cresti.. dar de aici pana a le omori si maltrata e cale lunga.. sau sa le inoculezi unor copii asemenea idei, cand la 3-4 ani ar trebui sa-i inveti sa le placa animalale, florile, natura

Offline

 

#418 2010-09-07 00:10:56

deepsleep
Full member
Inregistrat: 2009-03-19
Mesaje: 178

Re: pt cine are sau a avut pisica

Am si eu o problema. Am descoperit azi ca pisilina mea are viermisori intestinali. N-am idee de unde ar fi putut sa-i ia, cert e ca am dat fuga la vet si i-am luat pastiltute pt deparazitare. Mi s-a spus ca ar fi indicat sa iau si eu Decaris, ca exista riscul sa fi luat si eu de la ea. Am luat imediat, ca ma ingrozeste gandul, dar oare or interactiona cu anticonceptionalele?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.