homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pt cine are sau a avut pisica-27


#495 2010-11-25 09:59:08

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: pt cine are sau a avut pisica

doamne cat de urat!!! baba nenorocita..!! box

asa este insa, la cam toate animalele se simte daca au avut traumatisme sau nu, din copilarie isi formeaza fricile si temerile. ale mele toate vin de pe strada insa s-au acomodat usor in casa, dar sunt compler, dar complet diferite una de alta.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#496 2010-11-25 10:29:14

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: pt cine are sau a avut pisica

awwwwwwwwwww hjarta Doamne ce dragut!
aha deci se confirma, chiar exista pisici evil big_smile told ya tongue

Offline

 

#497 2010-11-25 11:02:32

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: pt cine are sau a avut pisica

cand incep sa isi schimbe parul pisicile?
jamal a inceput sa isi lase par peste tot,mor!


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#498 2010-11-25 14:49:57

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: pt cine are sau a avut pisica

wild_wind, a mea are 3 ani si nu a fost nici o zi in care sa nu lase par... daca ii fac "toaleta" zilnic, e ok, plus ca nu dureaza mult (10-15 min), desi ea ar sta si 2 ore. Cand nu o periez, se simte (vede mai bine zis).

Lady, pisicile scumpe vor fi cumparate de oamenii care si le permit (deci care isi permit sa le si intretina ca pe regine si sa le faca toate poftele). Pisicile europene, care pe unde ajung... eu zic ca mai bine iti iei una europeana pe care s-o iubesti, ca oricum una scumpa va fi iubita si rasfatata mai devreme sau mai tarziu smile Pe la pet shopuri e pana in 50 de lei una smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#499 2010-11-25 16:53:21

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: pt cine are sau a avut pisica

coraline, m-am topiiiit!!! aia cu ea pe usa e dementiala hjarta

?!, ce aiurea neutral si da, ai dreptate, ca si la om, la ele experientele prin care trec isi spun cuvantul...

eu as lua o pisi de pe strada, pe care s-o salvez si s-o iubesc muuult


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#500 2010-11-25 17:22:31

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: pt cine are sau a avut pisica

wild_wind, probabil isi pregateste blana pt iarna.

foarte frumoasa pisica ta, coraline! alba toata hjarta. este o rasa anume? am mai vazut pisici cu ochi de culori diferite... asa este rasa sau se poate intampla la orice pisica? sper sa nu te superi ca intreb hmm

Offline

 

#501 2010-11-25 17:26:40

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: pt cine are sau a avut pisica

nu e rasa, anca, se intampla
iar pisicile albe cu ochi albastri sunt cel mai adesea surde, e o chestie genetica

Offline

 

#502 2010-11-25 17:27:51

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: pt cine are sau a avut pisica

coraline ce superba e pisica ta si eu am un motanel big_smile face numai nebunii ......are logoree acuta asa ii zic eu miauna la orice pas raspunde knd vb cu el si knd vede k nu il bag in seama incepe sa ma certe rotfl e adorabil are un mic defect ii place sa fure sosete rotfl2


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#503 2010-11-25 17:28:26

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

Si eu vreau o pisicuta. DIn pacate am avut2 si amandoua au ajns la cte la bunica ca se urcau pe masa, si mma e obsedata cu microbii. Si cea mai dulce si frumoasa evident ca a fost furata. Am gasit-o in curtea unui vecin, si afurisitul zicea ca domne, el a gasit-o (la bunica-mnea in curte ) if i may add.

Mie imi plac la nebunie pisicile, dar si cainii. Daca ar fi dupa mine as avea si pisica si caine. Am intalnit si eu pisici mai rele, care zgarie, dar chestia e ca pe cei de-ai casei nu ii zgarie, ci doar pe intrusi.

Cat despre birmaneze... nu as putea tine in casa o birmaneza, pentru ca am ramas cu sechele de cand eram mica. O tanti de la bloc avea birmaneza si iesea cu ea in lesa. Intr-o zi stateam noi mai mu;ti copii (10-12 ani) si ne jucam cu pisica cand a trecut pe langa noi un caine care a inceput sa latre. Frate, si pisica a sarit pe saraca tanti batrana pe maini, cu ghiarele, si a inceput sa curga sange mult (ca stiti oamenii in varsta au pielea mult mai sensibila), si ce sa va zic, de atunci nu am mai atins nici o pisica birmaneza. Stiu ca sunt frumoase, si cuminti, si ca nu a fost vina pisicii, dar mi se face pielea gaina numai cand povestesc.

Offline

 

#504 2010-11-25 17:38:00

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: pt cine are sau a avut pisica

acuma sa vad cum il conving pe iubitul meu.. el are 4 caini la curte lol nu prea agreeaza pisicile, dar eu cred ca asta se datoreaza faptului ca n-a avut niciodata. de obicei cand vad pisici dragute pe strada etc e de acord cu mine big_smile
ne mutam impreuna de la anu si vom sta la apartament.. asa ca.. nu putem avea caini. asta-i argumentul meu ca sa luam pisica hjarta cum l-as putea convinge altcumva? una europeana mi se pare super... e jucausa din cate stiu si prietenoasa si blanda.. si din ce-am vazut pe la voi big_smile credeti ca daca iau una, o invat la litiera, se ataseaza de noi etc si apoi mai iau una care sa-i tina companie va fi geloasa? ca n-as vrea sa se plictiseasca cat suntem plecati de acasa...

Offline

 

#505 2010-11-25 17:40:18

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: pt cine are sau a avut pisica

nu se plictiseste, Lady, nu-ti face griji... o pisica doarme 16 ore pe zi sau mai bine, abia o sa fie odihnita sa va bata la cap cand veniti acasa lol

Offline

 

#506 2010-11-25 17:46:07

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: pt cine are sau a avut pisica

ce am observat eu in viata traita alaturi de pisici e ca masculii sunt mai linistiti si mult mai iubitori. Am avut in paralel in mai multe randuri si asa am putut face o comparatie. Acum de curand am avut doi puiuti, de aceeasi varsta din care el era tot in brate la mama, tot dupa ea, nici nu trebuia sa-l cheme ca se catara pe ea, in schimb fetita era mai "independenta" si nu venea in brate decat cand avea ea chef.
Agitati sunt toti cand sunt mici, oricum, ca sunt jucausi, doar ca motanelul se plictisea si se culca mai repede decat pisicuta.
Si eu zic sa iti iei un pisi comun, daca poti cauta unul abandonat, pe langa blocuri, ca sigur o sa fie fericit sa-si gaseasca o casa.


PS. Vai, Cora, ce-mi place matza taaaa!!!!!!!!!!

Ultima oara a fost editat de kathrynn (2010-11-26 16:21:37)


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#507 2010-11-25 18:02:55

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: pt cine are sau a avut pisica

Lady, depinde si de matza.
Eu am adus prin octombrie un pui mic mic pe care l-am gasit in fata facultei (am mai scris de el), pe care domnisoara mea nu a putut sa-l sufere. Il scuipa si il batea pana intr-o dimineata cand s-a enervat ala micu' si i-a tras o laba peste ochi si s-a potolit asta mare.
Oricum, daca ai rabdare si le suporti certurile, pana la urma ori se impaca, ori se ignora total. Sau e posibil sa se iubeasca din prima (cand l'am dus pe ala micu la tara, a fost adoptat instantaneu de o alta matza, iar acum suge de la catea rotfl ce sa facem...mic si negru, dar e iubit de toata lumea)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#508 2010-11-25 18:09:38

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: pt cine are sau a avut pisica

hjarta hjarta

Offline

 

#509 2010-11-26 15:40:04

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: pt cine are sau a avut pisica

cred ca am sa ma apuc sa citesc tot topicul lol

Offline

 

#510 2010-11-26 15:41:23

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: pt cine are sau a avut pisica

LadyBird a scris:

ioana, tie de ce nu-ti plac pisicile? big_smile

nu numai ca nu imi plac, imi e teama de ele, cred ca este o fobie de fapt. nu ma baga in seama lol

Offline

 

#511 2010-11-26 15:44:19

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: pt cine are sau a avut pisica

dar nu-i nimic, te inteleg partial, de aia am si mentionat ca am intalnit pisici care mi s-au parut de-a dreptul evil si chiar mi se facea frica numa cand se uitau in ochii mei cesafac dar asta doar la 2-3 pisici mi s-a intamplat.. si eram curioasa de ce nu-ti plac tie big_smile

Offline

 

#512 2010-11-26 16:07:02

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: pt cine are sau a avut pisica

eu consideram ca toate pisicile sunt "rele", imi era frica si de pui chiar. dar de fapt, mi-am dat seama ca e posibil sa le vad eu "rele" datorita privirii lor sau a miscarilor rapide care pe mine ma sperie (m-am trezit cu o pisica in pat noaptea se holba la mine si am urlat de nu se poate lol ). acum le ocolesc cat pot de mult si e ok, nu merg la persoane care au pisici acasa dar in rest, nu le mai consider rele, le evit doar.

Offline

 

#513 2010-11-26 16:21:02

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: pt cine are sau a avut pisica

fetelor voi ii datimancare pisicilor voastre mancare pt blanita sau pt vezica urinara?


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.