homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pt cine are sau a avut pisica-46


#856 2014-03-04 13:39:16

Ramoona
Full member
Inregistrat: 2014-01-03
Mesaje: 199

Re: pt cine are sau a avut pisica

Pentru purici poti sa ii iei si un sampon special, de caini si pisici impotriva ,lor si sa o speli, eu folosesc HAPPY pt bichonul meu, si atunci cand o speli las-o putin cu spuma de la sampon big_smile o sa vezi pureci in apa lol si dupa spalare poti sa ii dai in spatele urechilor cu fiola anti purici-capuse...
Ca sa nu o duci pe ea la veterinar fa-i tu o vizita doar si cerei pastilute de deparazitare interna ,ii spui cat are si cam ce greutate are smile o sa iti dea  pastiluta care o dai azi de exemplu si peste 2 saptamani si ai scapat-o pe micuta puss
Vaccinul i-l faci si dupa ce se acomodeaza in noua casuta
tummenupp

Ultima oara a fost editat de Ramoona (2014-03-04 13:40:31)


TOGETHER is my favorite place to be. hjarta

Offline

 



#857 2014-03-04 14:41:49

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: pt cine are sau a avut pisica

Baita nu cred ca ii pot face ca am dus,nu cada si cum pisicile nu adora deloc apa ar insemna un stres in plus dar voi lua fiole de deparazitare de alea bune,am uitat acum marca cum se cheama,dar foloseam la pisoiul ce am avut in trecut si stiu ca erau scumpe dar eficiente. In privinta veterinarului e super asa ca sotul are maine drum pe langa veterinar,astfel se va duce si pe acolo.
Multumesc de raspunsuri.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#858 2014-03-04 14:44:16

Ramoona
Full member
Inregistrat: 2014-01-03
Mesaje: 199

Re: pt cine are sau a avut pisica

Kristinika o baita tot trebuie sa ii faci , am avut si eu pisicute big_smile te chinui tu cu ea putin dar e bine sa o speli, nu o sa se invete cu apa dar na...poti sa ii faci si dupa ce consideri tu ca s-a acomodat cu voi tongue


TOGETHER is my favorite place to be. hjarta

Offline

 

#859 2014-03-04 15:12:42

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: pt cine are sau a avut pisica

Poate mai incolo,cand o voi vedea linistita sa incerc sa-i fac baita,pentru moment inca nu are incredere totala in mine


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#860 2014-03-04 15:16:33

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: pt cine are sau a avut pisica

Eu nu sunt de acord cu baita la pisici, dar daca e musai


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

 Publicitate


loading...

#861 2014-03-04 17:16:28

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: pt cine are sau a avut pisica

si eu zic ca voi face baita pa pisi doar daca va fi neaparat nevoie,din cate imi aduc aminte ei spalandu-se singureiau nu mai stiu ce substanta care lasa pe blanita (repet nu mai tin minte exact) ca sunt ani de cand nu mai am pisic si am uitat multe,retin doar ca baita la pisici e racomandata doar in anumite cazuri....oricum avand-o in brate m-am uitat la blanita ei,mai ales la gat si pe burtica si e chiar curata dar stiu ca sunt si acari care pot fi in blanita si aia nu se vad....sau sa nu se scarpine de la stres???


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#862 2014-03-04 23:11:47

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

pai daca e murdara trebuie sa-i faci baie, doar nu o s-o tii asa in casa


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#863 2014-03-05 13:45:51

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: pt cine are sau a avut pisica

Pisica mea e de pe strada si nu i-am facut niciodata baie, niciodata! In prima saptamana, da, era murdara dar se lingea ea, se spala si e foarte curata acum! Decat sa imi inebuneasca matza mai bine o tin asa..am pus-o deasupra cazii si instabt a scos ghearele si mieuna!


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#864 2014-03-05 14:00:35

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: pt cine are sau a avut pisica

Si eu tin minte de la pisicul celalalt ca pur si simplu detesta apa si locurile unde ar putea fi apa,in plus pisicuta asta nu e murdara ca a trait tot in casa si pana acum,plus ca se spala mai tot timpul,e curatica foc,dar se scarpina des,oricum zilele astea ii voi lua o pipeta de la front line (originalul ) pentru puiuti si apoi voi vedea cum decurge treaba.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#865 2014-03-05 14:15:54

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: pt cine are sau a avut pisica

Daca se scarpina des poate fi si alta cauza, nu numai puricei..are eczeme?


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#866 2014-03-05 15:09:45

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: pt cine are sau a avut pisica

cum imi pot da seama daca are exeme?Pielea mi se pare destul de frumoasa,nu e rosie sau ceva divers....ma gandesc sa nu fie si pe baza de stres,ca inca tresare la anumite zgomote


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#867 2014-03-05 16:21:21

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

kristinika a scris:

cum imi pot da seama daca are exeme?Pielea mi se pare destul de frumoasa,nu e rosie sau ceva divers....ma gandesc sa nu fie si pe baza de stres,ca inca tresare la anumite zgomote

mai mult ca sigur e de la purici. mergeti cu ea la veterinar sa-i faca un control.
daca a trait tot in casa, de ce era asa murdara?


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#868 2014-03-05 16:49:44

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: pt cine are sau a avut pisica

Da nu e murdara...chiar deloc...


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#869 2014-03-05 20:47:58

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: pt cine are sau a avut pisica

spre exemplu pisica mea a avut o eczema pe picior si dupa gat,de la ea am facut si eu o chestiuta...ideea e ca trebuie sa o duci la medic..
eu nu i-as face baie


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#870 2014-03-05 21:19:52

Ramoona
Full member
Inregistrat: 2014-01-03
Mesaje: 199

Re: pt cine are sau a avut pisica

Controleaz-o tu de purici ,se vad prin blanita big_smile ... si fiola punei-o chiar daca nu o speli...oricum dupa ce ii pui fiola sa nu o speli 2 saptamani(asta daca te razgandesti si alegi sa ii faci o baita:D )
Eu de exemplu am avut un pisic (l-am dat la tara acum 4luni ca facea pisu' in pat lol ) si i-am taiat si unghiutele (am cumparat forfecuta pt unghiutele animalelor o folosesc si la catel) sa nu zgarie si sa nu ii scoata ochii catelului big_smile ,si automat la baie nu ma zgaria, din proprie experienta va spun ca pisicul nu a fost traumatizat de baita si nici de taiatul unghiutelor,era fericit si se juca...acum bineinteles i-au crescut la loc daca e la curte nu i le-am mai taiat.


TOGETHER is my favorite place to be. hjarta

Offline

 

#871 2014-03-05 22:27:08

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: pt cine are sau a avut pisica

Am controlat-o si blanita e chiar curata,tin minte de la primul pisic ce am avut ca atunci cand avea purici si il controlam in afara ca vedeam puricii se vedea si mizerii in blanita(kkcel cred ca era) dar blanita ei e curata....ma mai gandesc sa nu schimbe blanita,sa se pregateasca de vara....am sa ma mai uit si maine mai atenta.
Oricum fiola ramane valabila,baita nu o pun in calcul pentru moment.
Exeme nu cred ca are ca nu am vazut nimic divers la ea,in plus nu se scarpina doar intr-un loc,daca ar fi asa


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#872 2014-03-06 01:14:43

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: pt cine are sau a avut pisica

Eu sunt de acord cu baia. Orice pisica se sperie daca o pui deasupra unei ape.. Si a mea incepe sa se agite, chiar daca atunci cand fac baie se baga in cada cu mine.. E chestie de cum e obisnuita pisica,si de personalitatea ei. Motanul mamei a facut cunostinta cu apa la fel ca Scratchy, dar nu i-a placut. Scratchy sta la baie, si unde vede apa, pahar, wc, chiuveta se baga lol.
Dar oricand exista solutia de sampon uscat. La mine in oras se gaseste peste tot.
Eu pe Sratchy, o spal in fiecare zi pe labe, pt ca o scot la plimbare in ham prin fata blocului, si oricat s-ar linge ea, e imposibil sa nu fi calcat in urina unui catel.. Dar e doar opinia mea.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#873 2014-03-06 10:27:23

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: pt cine are sau a avut pisica

De solutia de sampon uscat nu stiam,am sa caut,sa am pentru orice eventualitate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#874 2014-03-06 12:32:35

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: pt cine are sau a avut pisica

E ca un spray. M-am exprimat gresit, e defapt un sammpon ce nu necesita clatire.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.