homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?-14


#248 2010-08-10 21:08:43

TufisRoz.
Full member
Inregistrat: 2010-03-25
Mesaje: 230

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

nu stiu ... mama e dementa ... adica nu vreau sa risc sa mananc o bataie sora cu moartea si sa ajung pe la urgente ... asa ca stau in banca mea ... imi tot bate apropouri si ma mai intreaba si ii zic ca nu , ca nu ... n.am ce face

Offline

 

#249 2010-08-19 16:20:05

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

free a scris:

Nu văd de ce i-ar interesa pe părinţi c?nd ?şi ?ncepe copilul viaţa sexuală. Aştept argumente.

Pentru ca e copilul lor si daca nu exista o comunicare buna in sensul asta pot aparea diverse probleme. Chestiile astea trebuie discutate serios, ca vad ca multi tineri in ziua de azi habar nu au ce fac, dar se sexeaza..


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#250 2010-08-19 16:25:37

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

free a scris:

Comunicarea p?nă la ce v?rstă trebuie să apară? După 18 ani mai e utilă?

   Mulţumesc!

In anumite cazuri da. Sunt unii care se maturizeaza mai repede, altii mai greu
De asemenea, cunosc cazuri cand au avut copii la 19 ani, dar si cazuri de virgin(a) la 25 ani.

Ultima oara a fost editat de tot_el23 (2010-08-19 16:26:12)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#251 2010-08-20 05:08:59

Melyss
New member
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 20

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

nici eu nu i-am spus mamei,desi mi-am inceput viata sexuala  si am avut o relatie de 2 ani,nu cred ca se gandea la asa ceva,crezand ca sunt mica,aveam 17 ani la momentul respectiv...acum insa am niste probleme si am mers la ginecolog,care mi-a recomandat spalaturi vaginale cu tantum rosa si ovule si am vazut ca s-a cam schimbat la fata cand a auzit ce mi-a dat:)) deci a dedus,dar oricum cred ca e curioasa cand s-a intamplat si sunt sigura ca ea crede ca s-a intamplat de curand,eventual cu noul prieten..damn..oricum eu evit discutiile pe tema asta care ma baga la ananghie si fac abstractie de anumite apropo-uri,chiar daca am 19 ani si ceva...n-am de gand sa-i dau ei detalii din viata mea si eu cu gura mea nu o sa recunosc,doar daca ma intreaba eventual,desi nu cred ca indrazneste dupa toate cele:))

Ultima oara a fost editat de Melyss (2010-08-20 05:10:40)

Offline

 

#252 2010-08-20 15:59:04

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

mama (bunica stia), dar mama care m`a conceput... nu, nici tata. dar acum, dupa ce m`am casatorit, sigur si`au dat seama rotfl


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2010-08-26 00:49:09

Naughty girl
New member
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 14

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

norocul meu ca ma o mama "prietena"... desi am doar 16 ani.. la inceput ii ceream voie sa raman la el..ma lasa si tot asa. iar momentul adevarului nu a fost nicidecum unul teribil..lol gen ..raman si eu la el diseara.. la care ea: pai cum asa,incercand sa fie serioasa;wink iar eu i'am raspuns... pai trebuie sa sarbatorim ca mi;a trecut ciclul:) bineinteles ca a inceput cu..ai grija bla bla.  Iar in prezent..toate bune..ma intreaba unde am fst..ii zic ca pe la el si ea imi zice: v'ati tras'o si voi putin:)) si ultimul cuvand eu il am.. pai ce vrei sa duc lipsa.?! Acum asta nu inseeamna ca abuzez de increderea ei...

Offline

 

#254 2010-08-26 01:21:57

Coryenne
Full member
Inregistrat: 2010-08-17
Mesaje: 141

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Pai s-a intamplat acum vreo 13 ani, cand tata inca mai traia, iar mama era pe picioarele ei. Aveam 18 ani si 3 luni fix lol,imi incepusem viata sexuala de vreun an deja,fara ca parintii sa banuiasca macar pana atunci. Nu as fi ezitat niciodata sa le-o spun,daca m-ar fi intrebat.Am zis mereu "sa astept momentul potrivit".Singurul care stia era fratele meu lol. A apucat-o pe mama durerea de cap intr-o dimineata si i-am zis sa caute in geanta mea ca am eu un medicament si ghici ce-a descoperit... un prezervativ, pe care mi-l uitase iubitul acolo. M-a intrebat ce e cu el, eu tremuram din toate incheieturile,pana la urma i-am zis ca se intampla de un an , tata sa faca infarct cand a auzit ...cred ca a fost mai socat de faptul ca o faceam de un an,decat de faptul ca imi incepusem viata sexuala,in sine.Ma rog, o luna n-am indraznit sa-mi mai aduc iubitul acasa si evitam orice subiect pe tema asta... pana cand ei n-au mai insistat,lucrurile s-au asezat, au fost constienti ca trebuia sa se-ntample odata si-odata rotfl2). Acum ma bufneste rasul cand imi amintesc chicot .


"Am invatat sa merg pe picioarele mele , dupa ce au fost amputate .Pana atunci nu beneficiasem de intelepciunea necesara pentru a le folosi."

Offline

 

#255 2010-09-03 21:32:54

cosima v
New member
Inregistrat: 2010-06-03
Mesaje: 5

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Nu am o relatie deschisa cu mama dar nici dak as fi avut nu cred ca o priveau chestiile astea.

Offline

 

#256 2010-09-03 22:43:04

Andyno
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-06-16
Mesaje: 159

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

EE...la baiati e mai simplu big_smile

tata zice: arde cat mai multe.

mama: vezi sa nu le lasi garvide si sa-mi vina la usa rotfl2))

mama cred ca si-a dat seama cand aveam vro 16, eram toata ziua la vecina de la scara 2 sa facem lectile big_smile ...faceam lectii si in vacanta de vara lol

Ultima oara a fost editat de Andyno (2010-09-03 22:43:40)


gONE aFTER pUSSY'es! ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)

Offline

 

#257 2010-09-03 22:49:10

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Andyno a scris:

faceam lectii si in vacanta de vara lol

rotfl2
offtopic copii silitori, va pregateati din timp de urmatorul an scolar. eu acum invat pt primul an de facultate, deci se poate asta cu invatatul in vacanta lol


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#258 2010-09-04 02:59:13

Andyno
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-06-16
Mesaje: 159

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

offf...cu greu mai gasesti o virgina in ziua de azi big_smile


gONE aFTER pUSSY'es! ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)

Offline

 

#259 2010-09-04 10:05:58

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Pe mine ink ma cred virgina


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#260 2010-09-20 11:40:25

suchardine
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-09-17
Mesaje: 10

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Nu le-am spus niciodata, dar cred ca si-au dat singuri seama din moment ce avem atatia ani impreuna. Nu discut chestii atat de intime cu ai mei.

Offline

 

#261 2010-09-25 20:43:07

broken_wings
Full member
De la: somewhere
Inregistrat: 2010-09-12
Mesaje: 196

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu nu cred ca as putea vreodata sa le spun alor mei pt ca nu ar reactiona f bine... mai discutam uneori despre asta, si cica sa fiu cuminte pana ma marit, si eu ii zic pai si stau virgina pana la 24-25 ani? si mama: da! eu: hai ma, mama, totusi... tata: imi arunca o privire urata... si nimeni nu mai zice nimic neutral asa ca de ce le-as zice? sa ma crizeze ca de ce am facut-o asa devreme? ca trebuia sa astept pana ma marit? neutral wtf... btw, am 18 ani si ceva... deci totusi nu's asa micuta. dar daca ar afla si cu cn am facut-o mai rau ar criza, pt ca sunt cu actualul de mai putin de 2 luni si am facut-o cu el dupa o luna... si m-ar lua cu faze ca el doar a profitat de mn si eu ca o proasta, i-am cedat, si ca acum mi-am pierdut mandria si mai stiu eu ce dracu...
deci, acum la bun... cum sa le spun? neutral
ma doare ca ma ascund de ei... dar... e vina lor sad


Doar tu! hjarta

Offline

 

#262 2010-09-26 11:16:36

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

da, e vina lor, ori ca se ascund dupa deget, ori ca sunt prea protectori cu tine si nu e cazul; esti destul de marisoara; in ziua de azi, mai ales daca e permis sexul inainte de casatorie mai mult decat pe vremuri, mi se pare chiar necesar sa vedem cum e, inainte de casatorie rotfl
se presupune ca suntem cu capul pe umeri, stim ce vrem; si parintii nu au de ce sa isi faca griji (ma rog, daca ei se gandesc ca "nu se cade"....asta e altceva forgetit )

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-09-26 11:23:12)

Offline

 

#263 2010-09-26 12:00:37

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

cred ca parintii ar trebui mai intai de toate sa ne invete sa ne protejam,chiar daca stim deja...oricum daca vrem sa o facem,o facem si cu si fara acordul lor forgetit


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#264 2010-09-26 12:21:03

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Faza e ca unii parinti se ascund dupa deget si se gandesc ca odrasla lor nu va face nimic pana inainte de casatorie - daca in spiritul asta au educat-o - si implicit nu ii zic nici despre protectie...
Trebuie sa zica si ei "Vezi, pune-ti prezervativ", ca pustii nu isi pun intotdeauna. Chiar daca au auzit ca s-a inventat prezervativul, ei se gandesc ca "nu li se poate intampla tocmai lor" vreo boala sau vreo sarcina.

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-09-26 12:21:45)

Offline

 

#265 2010-09-26 12:23:24

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

multi parinti trebuie educati mai multi decat pe voi, mai ales in sex...rotfl ar trebui sa fie un examen pentru parintii care vor copii....nu toti stiu ce sa faca si nici nu sunt in stare sa creasca un copil...si cu atat mai putin sa-l educe cum trebuie....tongue


fucking perfect...

Offline

 

#266 2010-09-26 12:26:37

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

mi se pare  chiar aiurea faza cu sexul dupa casatorie..da,asta era inainte,dar fetele se maritau si la 17 ani ,nu ca acum la 25.


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.