homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Conizatie sau histerectomie ?-2


#20 2009-04-28 21:58:29

titiluka
Full member
Inregistrat: 2008-06-15
Mesaje: 128

Re: Conizatie sau histerectomie ?

......sau cauta pe google (imagini) si vezi filmulete despre asta....
bafta.

Offline

 



#21 2011-05-06 11:15:22

zana_zanelor_trista
New member
Inregistrat: 2010-05-10
Mesaje: 66

Re: Conizatie sau histerectomie ?

Am facut acum 1 luna Erad si am primit rezultatul biopsiei :

    1-4 buza anterioara : - displazie usoara si modarata , arie de displazie severa ; hiperplazie glandulo-chistica , arie de mataplazie pavimentoasa a epiteliului glandular .
5-6 buza posterioara : -  displazie usoara si modarata , arie de displazie severa ; hiperplazie glandulo-chistica , arie de mataplazie pavimentoasa a epiteliului glandular .

Doct mi-a spus ca daca nu ar fi vorba de varsta care o am ( aproape 24 ) nu ar mai sta pe ganduri si mi-ar face histerectomie dar acum in momentul  asta  ar opta pt conizatie . Nu stiu ce sa fac mi-e frica ca dupa conizatie sa fie totusi nevoie si de asa ceva .. ce ma sfatuiti ? Doctoreassa tu ce parere ai despre rezultat ?  Multumesc .


Dacă aveam atunci mintea de acum Nu te-as fi ales din suflet ti-o spun Dacă as fi stiut ce se poate întampla Nu te mai primeam in viata mea. E mai bine fară tine,e mai bine pentru mine Las că trec si peste asta,te uit si cu asta basta...

Offline

 

#22 2011-05-06 13:11:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Conizatie sau histerectomie ?

eu sunt de parere sa faci conizatia si sa urmaresti periodic(la 6 luni) ce se intimpla...
mai sunt de parere ca, daca vrei un copil sa il faci in prima zi in care poti(FARA A LUA IN DISCUTIE CONSIDERENTELE DE ORDIN FINANCIAR)
si mai sunt de parere sa gindesti pozitiv, e foarte important


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.