homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cainele si proastele obiceiuri-13


#229 2010-01-26 01:01:42

Pako
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 419

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Alex2 a scris:

sara e tot malamut ? (scuze daca ai scris mai sus detalii despre ei si nu am citit)

pare-mi-se ca am scris,dar in alt topic.. sara e labrador,are 2 luni jumate  dance  partydance


Anyone can die.Stare into death's eyes but have the courage to live.

Offline

 



#230 2010-01-26 01:27:12

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Sa-ti traiasca amandoi si sa va bucurati de ei. Dar, inside note, chestia asta cu "sa nu privam catelul de placere sexuala" e un maaaare bullshit. Sexul la ei este pentru reproducere si atat, nu pentru placere sexuala. Cu alte cuvinte, nu o fac ca sa simta placerea ci ca sa perpetueze specia. Si uite ce frumos o perpetueaza umpland strazile de maidanezi si metisi! Ca altfel, daca ar fi for fun, ar face-o mereu, nu doar in perioada de calduri smile

Nu-ti zic eu ce sa faci cu el (sau cu ei), dar daca are drept de monta si vrei pui de rasa si cu pedigree, atunci du-l la monta, faci o treaba organizata si supravegheata si toate-s bune si frumoase. Altfel, pazeste-l macar din a mai "perpetua si el specia prin Brasov" si a mai aduce inca X pui pe lume care traiesc pe strada. Eu nu vad asta ca pe ceva cu care sa te mandresti sau ceva care sa te bucure...

Offline

 

#231 2010-01-26 05:04:19

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: Cainele si proastele obiceiuri

pare-mi-se ca am scris,dar in alt topic.. sara e labrador,are 2 luni jumate

iii big_smile sa-ti traiasca amandoi. cred ca sunt superbi hjartahjartahjartahjarta

Offline

 

#232 2010-01-26 06:58:15

Pako
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 419

Re: Cainele si proastele obiceiuri

LadyPink a scris:

Sa-ti traiasca amandoi si sa va bucurati de ei. Dar, inside note, chestia asta cu "sa nu privam catelul de placere sexuala" e un maaaare bullshit. Sexul la ei este pentru reproducere si atat, nu pentru placere sexuala. Cu alte cuvinte, nu o fac ca sa simta placerea ci ca sa perpetueze specia. Si uite ce frumos o perpetueaza umpland strazile de maidanezi si metisi! Ca altfel, daca ar fi for fun, ar face-o mereu, nu doar in perioada de calduri smile

Nu-ti zic eu ce sa faci cu el (sau cu ei), dar daca are drept de monta si vrei pui de rasa si cu pedigree, atunci du-l la monta, faci o treaba organizata si supravegheata si toate-s bune si frumoase. Altfel, pazeste-l macar din a mai "perpetua si el specia prin Brasov" si a mai aduce inca X pui pe lume care traiesc pe strada. Eu nu vad asta ca pe ceva cu care sa te mandresti sau ceva care sa te bucure...

pai nu mi se pare ca intr-o noapte ar lasa gestante toate catelele din brasov supa   si nu-i mai bine sa fie maidanezi macar jumatate cu pedigree de campion? o sa aiba in genele lor sa stie cum sa treaca strada  big_smile  glumesc,binenteles,acum nici macar nu stiu daca o fi facut vreun pui pana acu tongue   eventual nu pot sa-l sterilizez fara sa-l castrez? (de genul vasectomiei). intreb coffestudiu  wave


Anyone can die.Stare into death's eyes but have the courage to live.

Offline

 

#233 2010-01-26 07:18:14

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: Cainele si proastele obiceiuri

nu-l castraaa. o sa se faca cat un porc sad

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2010-01-26 12:12:52

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Nu toti cateii castrati TREBUIE sa se ingrase. Au tendinta asta, dar nu e o siguranta daca ai un pic mai multa grija de el. Si a mea e castrata de la 6 luni si cand a dat cu botul de mancare de calitate atunci cand am adus-o acasa a luat vreo 12 kg intr-un an (ma rog, era si subnutrita cand am adus-o acasa), dar apoi, incet, incet, a dat jos. Si acum e muuult mai supla, manca-o-ar mama pe ea de manechina lol

Pai, Pako, tu de ce crezi ca fuge de acasa cand fuge? Doar nu sa vada care mai sunt barfele prin cartier big_smile Sigur ca n-ai de unde sa stii daca a facut sau nu pui, ca nu stii pe unde umbla si ce i se intampla. O clipa de neatentie e suficienta... din pacate. Si nu, din cate stiu eu, nu cred ca se poate face vasectomie la catei smile Repet, daca are pedigree si drept de monta, de ce nu-l duci sa faca pui cum trebuie?

Offline

 

#235 2010-02-15 12:11:29

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Cainele si proastele obiceiuri

aseara am luat`o pe betty,un bichonel de aproape 2 luni...doarme cam 3-4 ore,se trezeste si se agita de numa ca vrea joaca si la 2 azi`noapte nuj cine avea chef ca noi nu...dup care iar a adormit smile
dimineata m`am trezit cu ea la capul meu...e o scumpa...nu vrem sa o castram ca mai vrem un bichonel smile
azi am fost cu ea afara si normal k nu a facut..eu zgribuleam de frig si ea era toata in zapada...i`am luat lesa si se uita la ea mirata..se vedea ca e ceva nou pt ea...cand am ajuns in casa a facut pe covorul din bucatarie..am dus`o cu nasul acolo si si`a luat vreo 3 poace la fund cat mi`e de draga
papucii de casa i`am lasat pe hol si se pare ca at cand ii zpun ca nu e voie pleaca...
cu iesitul afara imi dau silinta sa nu mai faca in casa..o sa ies iar cu ea...dar cum o invat sa doarma pe hol???
azi`noapte i`am facut baie si am pus`o in pat cu noi si a adormit...numai boticul i se vedea...dar cand s`a trezit si vroia joaca am dus`o pe hol si mama ce a inceput sa schelelaie si sa se catere pe usa...am luat`o iar cu noi si gata,nu a mai avut nimic,a adormit la loc...
um s`o fac sa doarma pe hol???nu e obraznica,asculta si e f atenta cand ii zici ceva...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#236 2010-02-15 13:37:33

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

In primul rand, daca nu are schema de vaccinuri terminata, de ce o scoti afara? Si stiam ca nu e recomandat nici sa-l speli pana nu termini cu vaccinurile.
Apoi, ea de unde sa stie unde are voie sa faca si unde nu daca ai adus-o ieri in casa? Crezi ca-ti citeste gandurile si stie ca nu are voie pe covorul din bucatarie? Decat sa o bati mai bine o inveti unde trebuie sa faca si o rasplatesti atunci cand face unde trebuie... sau o inveti ce inseamna un "nu" autoritar, dar nu o bate, mai ales ca ea habar nu are ce tre sa faca si ce nu are voie.

Cu cat ea va insista mai mult si voi veti ceda, cu atat va intelege ca daca plange un pic obtine ceea ce vrea. O inveti sa doarma unde vrei tu prin perseverenta si prin a-i spune ca nu este voie, dar asta se invata in timp, nu dupa o zi. Si nu stiu daca holul e cel mai indicat loc, vezi sa nu fie curent pe jos si sa o traga, sa iti raceasca.

In rest, sa va traiasca si sa fie sanatoasa.

Offline

 

#237 2010-02-15 13:52:18

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: Cainele si proastele obiceiuri

raluk nu ai poze cu ea?big_smile ...cam cat a costat?

Offline

 

#238 2010-02-15 21:39:16

Scarlet_Autumn
Sr. member
Inregistrat: 2009-09-04
Mesaje: 1329

Re: Cainele si proastele obiceiuri

fetelor, am o nouă problemă cu c?inele meu

era cu fratele meu ?n bucătărie şi Odin al meu a ?nghiţit plasticul (folia aceea de plastic) de la cutia de lapte..
Oare să-l fac să verse? Sau doar să aştept să văd dacă-l elimină? (mi-e frică de ceva complicaţii ?n caz că nu-l poate da afară... supabang .
Menţionez că are 5 luni.  neutral

Ultima oara a fost editat de Scarlet_Autumn (2010-02-15 21:39:48)


Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.

Offline

 

#239 2010-02-16 10:08:50

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Cainele si proastele obiceiuri

lady nu o bat sa o zapacesc....am observat ca e destul de desteapta...cand ii zic ca nu are voie pleaca...
in hol intr`un cosulet de asta pt caini sa o invat,ca jos e rece smile
multumim frumos smile
wra am poze,normal....am dat 150 lei ca nu e de ala alb,nu e pur 100% , si nu are pedigree
uite si poze smile
aici a tras un somn de vreo 2 ore...
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12186_betty_010.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12186_betty_016.jpg
i`am luat o mingiuta de cauciuc sa roada...
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12186_betty_028.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12186_betty_029.jpg


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#240 2010-02-16 11:22:14

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

ce scumpa e raluk...cat timp ziceai ca are?2 luni?e destul de maricica
pun si eu o poza cu Bella mea la 2 luni
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/19919_bella2.jpg
si inca una
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/19919_dsc00048.jpg

Ultima oara a fost editat de dianah (2010-02-16 11:36:57)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#241 2010-02-16 11:31:04

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Cainele si proastele obiceiuri

multumim dianah puss
ce retulina e lol
un puss pe botic smile
cam cat timp e normal sa doarma???
a mea cand prinde biroul anei sub el e vreo 2-3 ore smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#242 2010-02-16 11:34:29

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Bella are acum 3 ani,dar doarme aproape toata ziua,numai ca doarme iepureste.cum aude ceva,se trezeste
si apropos de culoare,daca ai observat in poze,Bella cand era micuta era mai maronie,dar acum e aproape alba


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#243 2010-02-16 11:37:16

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Cainele si proastele obiceiuri

da....am vazut...
atunci stau calma cu somnul...
lady nu am stiut ca nu trebuie sa o scot afara pana nu face vaccinurile
ieri a facut deparazitarea interna si joi primul vaccin si carnetul de sanatate smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#244 2010-02-16 11:39:32

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

da ,asa e.nu are voie sa umble pe jos,pe unde au mai fost alti catei,sa nu ia ceva de la ei.dar nu ai putea sa o scoti pe balcon? macar pana ii faci toate vaccinurile


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#245 2010-02-16 12:19:44

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Sa va traiasca (si tie, Diana, si tie, Raluca)! puss
Incearca sa n-o mai bati deloc, nu doar ca sa n-o zapacesti. Mai ales daca spui ca-i desteapta... sunt sanse mari atunci sa inteleaga si sa faca asa cum iti doresti tu.
Si e normal sa doarma mult... daca doarme a mea, care are 4 ani, de ce n-ar dormi zgaiba asta mica? smile Doarme, mananca si ocazional se joaca. Asta in casa, ca afara se schimba problema smile

Offline

 

#246 2010-02-16 15:11:49

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Scarlet_Autumn a scris:

fetelor, am o nouă problemă cu c?inele meu

era cu fratele meu ?n bucătărie şi Odin al meu a ?nghiţit plasticul (folia aceea de plastic) de la cutia de lapte..
Oare să-l fac să verse? Sau doar să aştept să văd dacă-l elimină? (mi-e frică de ceva complicaţii ?n caz că nu-l poate da afară... supabang .
Menţionez că are 5 luni.  neutral

scarlet , nu ma pot pronunta ca un medic , ca nu sunt big_smile , dar pisoiul meu a inghitit pana acum vreo cateva sireturi ( mici e adevarat ) si vreo doua panglici subtiri de beteala din aia stil "ploaie" din brad ... si posibil mai multe dar nu l-am vazut decat cu astea ; l-am urmarit sa vad daca elimina ceva din ele si nimic sad vad ca nu se simte rau si a trecut ceva timp asa ca nu m-am alarmat , o sa ii fac la sf lunii un control la doctor si daca nu e prea tarziu iti spun si tie , sau daca tu ai fost deja cu el la doctor sa-mi spui si mie ce ti-a zis sa stiu daca e cazul sa ma agit mai tare  puss


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#247 2010-02-16 20:49:25

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Cainele si proastele obiceiuri

lady,am inteles,sa traiti!!!
azi am lasat`o in bucatarie ca e mai cald si este si un covoras...a scheunat cam 10-15 min dupa care s`a asezat pe covor si a adormit lol


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.