homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Frica-2


#20 2009-01-15 10:05:28

alina_alina
Hero member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 2398

Re: frica

rotfl ma mai gandesc!

Offline

 

#21 2009-01-15 19:54:04

anonima56
New member
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 6

Re: frica

Leo a scris:

. Eu as zice sa mai dai jos macar vreo 10-15 kg. Ca poate cine-stie-cum pica vreuna, si n-ai sa poti de burta.

.

Asta e si sfatul meu.O sa prinzi curaj cand o sa te simti mai bine in pielea ta. tummenupp

Offline

 

#22 2009-01-15 23:12:12

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: frica

Gaseste-ti o fata la fel de speriata ca tine. Hint: o fata frumusica, dar nu-ti sare in ochi, de obicei tunsa scurt, nu se machiaza, se imbraca numai in blugi si un pic tocilara...Cel mai rau lucru care ti se poate intamla este sa se indragosteasca de tine. smile


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#23 2009-01-15 23:14:05

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: frica

Rose.. de obicei trebuie sa stii sa le iei pe cele de acel gen smile Multe sunt tricky si trebuie sa ai mult noroc ca tip neexperimentat sa iasa ok la inceput. Doar daca, doamne-ajuta e chemistry la mijloc. tongue

Offline

 

#24 2009-01-29 10:19:54

Lililala
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 95

Re: frica

remus a scris:

Buna,

Numele meu este Remus si am 24 de ani. Am 1.74m, aproape 100 kg (cam mult, ce-i drept), brunet; anul trecut am absolvit o facultate de inginerie, acum urmez un master (deci sa spunem ca pe plan profesional stau multumitor). Problema mea, pe care o voi descrie in continuare, este pe planul social al vietii, unde nu sunt foarte sociabil, comunicativ; mai degraba m-as numi timid, fara prea multe de povestit in afara jobului.

Din cauza "fricii" de fete (sau mai degraba din cauza fricii de a fi refuzat) am ajuns ca pana la acesta varsta sa nu fi avut prea mari contacte cu fetele, acestea limitandu-se la un dans sau atingeri, din greseala, in aglomerari de tot felul :f?rv?nad: smile. Nu am avut inca o prietena, iar de relatii sexuale nici nu mai aduc vorba. In acest ultim plan masturbarea este la ea acasa, cel putin o data la 2-3 zile, dupa cum sunt de ocupat (in zilele libere, insa, reusesc performanta de a efectua de 4-5 sesiuni pe zi).

  Acum, la ceasul de bilant, mi-am propus, printre altele, sa fac tot posibilul  si sa-mi gasesc o prietena. Primul meu gand a fost ca tot ce i-mi trebuie este o relatie "platonica", dar pe cine incerc sa pacalesc??  rodnar

Pentru a trece la subiect: presupunand ca voi trece peste frica de a intra in vorba cu o fata, frica mea este cum se vor desfasura lucrurile in continuare, cum va reactiona o fata daca va afla ca eu, la acesta varsta, nu stiu nimic in domeniul fetelor. Stiu ca probabil nu se discuta de la inceput astfel de treburi (cate partenere, sau ce bagaj de cunostinte am) dar la un moment dat tot va veni vorba. Stiu ca fiecare femeie este diferita si nu se poate da un raspuns general valabil dar, acum cand majoritatea isi incep viata sexuala (foarte) devreme si e asa o ... deschidere din partea tuturor catre acest "subiect", ma gandesc ca daca va veni vorba de "experienta" mea m ai mult voi speria biata fata (in sensul "care e problema lui").

  Am dreptate cu toate aceste "frici"?

Tot incerc sa ma amagesc ca inca mai merge asa, ca nu e nici o graba (ca ma pot concentra pe job, pe sport, etc) si ca nu trebuie sa disper ca pana acum, la 24 de ani, nu am experimentat atingeri, saruturi, sex cu fetele dar oare asa este??
 
  A... si mai este ceva: in ultima vreme situatia asta cu singuratatea i-mi da de gandit si ... la aproape fiecare femeie ajung sa interactionez (sau vad pe strada) ajung sa ma gandesc ca la  o posibila partenera  rodnar . Pun eu niste "filtre" imaginatiei, dar ....   Ma afecteaza oare lipsa indelungata de contacte, atingeri cu sexul opus??
 
  Va multumesc pentru atentie.

Stai linistit. Prietenul meu avea 25 cand ne-am cunoscut, la fel...virgin si el. Eu aveam 21 atunci.
NU acest aspect conteaza, ci cum va intelegeti. Cand am ajuns sa facem sex, eu inca habar nu aveam ca el nu are experienta. Atingerile nu tin de experienta. Trebuie sa-ti simti partenera, sa fii tandru si romantic. Sarutul se invata wink

Succes, si "capul" tongue  sus.


The !! will be whatever we make it wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-01-31 23:14:02

ras_cristalin
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 26

Re: frica

Mergi in parc, in baruri, in cluburi. Aranjeaza-te si ai tupeu. Daca merge, bine... daca nu, urmatoarea.
Cred ca banuiesti si tu ca merita rezultatul smile ma refer si la relatia fizica, dar mai ales la cea sentimentala.
Anunta-ne cand reusesti sau chiar cand incerci...
Iti tin pumnii

P.S. Incearca sa tintesti spre o relatie de inima, e mare pacat sa pierzi o experienta atat de speciala cum e prima!

Ultima oara a fost editat de ras_cristalin (2009-01-31 23:16:30)


Gandeste-te de doua ori si fa o data, ca sa poti sover linistit noaptea.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.