homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cosuri/rani pe fund


#1 2009-01-10 00:27:14

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

cosuri/rani pe fund

Fetelor, am o problema care m-a speriat ff tare. acum cateva zile mi-au aparut pe fund niste cosuri. adica mi se pareau ca sunt cosuri pt ca erau 2 pete rosii cam dureroase si cam tari, exact ca atunci cand incepe sa apara un cos dar e inca sub piele. in seara asta insa mi-am dat seama ca s-a patat chilotul la spate si m-am uitat cu oglinda: 2 pete destul de mari, una de o parte si alta de alta parte a anusului, cam la vreo 2-3 cm de anus. ca niste rani, nush exact cum sa explic, un fel de cos spart dar mare si care mi-au lasat asa o pata mica pe chilot.. chiar m-am speriat tare. de durut nu ma dor dar ma deranjeaza si ma mananca seara si dimineata. ce sa fie??  grater  grater


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 



#2 2009-01-10 00:32:39

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: cosuri/rani pe fund

cosuri spre furunculi..facuti de la blugi, de la lipsa de oxigen a pielii.. n`ai de ce sa`ti faci griji
eu asa zic..


hjarta

Offline

 

#3 2009-01-10 00:37:18

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: cosuri/rani pe fund

da alexia de asta sunt speriata pt ca prima data m-am gandit la herpes!! doamne fereste!!
loveble se poate, cand eram mica aveam o vecina care facea foarte des furuculi dar tin minte ca o dureau ff tare si ca aveau ditamai radacina. gretos, stiu, dar asa era.
faza e ca nush cand voi putea ajunge la un doctor pt ca de luni incep noul job. oare ce sa fac?

later edit: nu nu ma dor deloc, nici cand stau pe scaun ca de ex acum. dar eu nu prea port tanga, adica deloc. atat am purtat in noaptea de rev si cam de atunci m-am cam iritat. se poate... sa inteleg, herpesul doare??

Ultima oara a fost editat de mary_aleee (2009-01-10 00:38:49)


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#4 2009-01-10 00:39:00

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: cosuri/rani pe fund

cosuri mici da tari pe labii ce inseamna?


pc  pc

Offline

 

#5 2009-01-14 00:09:25

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: cosuri/rani pe fund

mi-a iesit alta pata.. adica acum am vazut mai bine ca sunt un fel de bubite una langa alta care cred la frecarea cu chilotul/hainele se sparg si devin rana. spuneti-mi vreo crema ceva va rog.. pana nu ajung la un dr dermatolog sapt viitoare...


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-01-14 00:23:14

hestia
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 1365

Re: cosuri/rani pe fund

parerea mea este sa mergi mai devreme la un dermatolog decat sapt viit, si asta pt ca daca sunt vezicule care au ceva inauntru si se sparg poate fi orice acolo...
crema - nush ce sa-ti zic pt ca nush cum arata bubitele care se sparg si nici cauza sad
sorry

Ultima oara a fost editat de hestia (2009-01-14 00:23:50)


Omul nu se naşte pentru a fi fericit. Omul îşi cumpără fericirea şi o cumpără numai cu preţul suferinţei. Aici nu e vorba de nicio nedreptate...                                                                                                                 (F. Dostoievski) 

Offline

 

#7 2009-01-14 13:40:09

GLY
Full member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 117

Re: cosuri/rani pe fund

mary_aleee a scris:

mi-a iesit alta pata.. adica acum am vazut mai bine ca sunt un fel de bubite una langa alta care cred la frecarea cu chilotul/hainele se sparg si devin rana. spuneti-mi vreo crema ceva va rog.. pana nu ajung la un dr dermatolog sapt viitoare...

Eu sunt insarcinata  gravida in 6 luni jumate si am aceeasi problema.Si mie mi-au iesit  3 bubite ca niste cosuri...sunt dureroase...si cand se sparg iese un lichid alb din ele. Astea mi-au aparut inainte sa raman insarcinata. Dr.care ma are sub observatie mi-a spus ca este molusc contagios si ca ar trebui sa iau antibiotic...nu afecteaza sarcina. Mi-au iesit de un an jumate si tot imi apare tot dispare. Am fost la dermato si dr.mi-a zis sa-mi dau cu alcool iodat. Asa am procedat ...nu ustura si mi-au trecut. Acum de cand iau elevitul(vitaminele pt.sarcina)am constatat ca nu mi-au mai iesit. Nu stiu de la ce ar putea fi....pe net nu am gasit ceva clar despre moluscul contagios...cert e ca daca imi apare pe o parte la scurt timp iese si pe partea cealalta.

Offline

 

#8 2009-01-14 14:53:00

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: cosuri/rani pe fund

anka9mai a scris:

cosuri mici da tari pe labii ce inseamna?

pot fi de la epilat si mie m-i se mai intampla ...


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#9 2009-01-14 20:07:17

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: cosuri/rani pe fund

pai nush ce ar putea fi... si mai devreme nu ajung la dermato pt ca lucrez de la 8.30 la 17.30 in fiecare zi sapt asta.. aici e o procedura sa mergi la doctor, trebe trimitere apoi programare... e luuunga treaba. oricum luni merg la dr de familie..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#10 2009-01-14 20:11:52

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: cosuri/rani pe fund

da-te cu crema de galbenele poate se mai duc

Ultima oara a fost editat de andrulina (2009-01-14 20:12:04)

Offline

 

#11 2009-01-14 21:42:31

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cosuri/rani pe fund

mai bine mergi la medic sa scapi de orice nelamurire... si cu crema de galbenele merge sau sa te speli si cu ceai de musetel, si evita anumiti pantaloni stramti, poarta un timp chilot din bumbac...sa nu fi facut poate si de la transpiratie cand pantalonul sta stramt.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#12 2009-01-25 15:08:52

shygirl25
Membru
Inregistrat: 2009-01-25
Mesaje: 1

Re: cosuri/rani pe fund

ai fost deja la medic ? ce ti-a recomandat ?
tin sa marturisesc ca am si eu o problema similara cu a ta(cu precizarea ca la mine sunt 2 bubite mai mici-nu stiu ce e)...stau foarte mult timp pe scaun,cred ca de aceea mi-au aparut.
le am de ceva timp...cateodata(in functie de vreme)una dintre ele se umfla putin,cateodata ma doare acolo si am si senzatie de mancarime.Sunt incomode...
Cu ce sa dau sa imi treaca ?

Offline

 

#13 2009-01-25 16:11:57

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cosuri/rani pe fund

shygirl, mergi la un medic sa vada exact daca  tot nu trece. incearca cu crema de galbenele.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#14 2009-03-03 15:21:27

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: cosuri/rani pe fund

shygirl, am vazut mailul tau.. eu am fost la farmacie si mi-au dat o crema, am explicat ce am si in 2 zile mi-a trecut nu mai am nik.. trebuie sa mergi macar la farmacie pt ca eu nu iti pot recomanda creme... sau la medicul de familie..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#15 2010-09-18 20:25:40

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: cosuri/rani pe fund

si eu am niste pete de la asta...ca ma epilez si pe fund si`n adolescenta ma iritam imediat de la blugi si faceam cosulete. acum apar rar de tot. tu tot de la epilare le faci? sau tot prin frecare cu blugii?

daca faci de la epilare..stai vreo ora cu fundul mai gol..sau in chiloti normali, din bumbac. ideea este sa respire pielea. poti folosi si o pudra mentolata si nu te mai iriti. eu ma irit mult pe partea de deasupra genunchilor..dar am descoperit vara asta pudra si e super bine big_smile

Offline

 

#16 2010-09-19 11:35:53

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: cosuri/rani pe fund

dupa epilare e bine sa te dai cu pudra..poate si dupa dus.. adica usor usor trec. ca de la altceva (epilare sau blugi) nu cred ca sunt.

Offline

 

#17 2010-09-19 21:32:33

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: cosuri/rani pe fund

deealexx a scris:

ca ma epilez si pe fund

Cum adica te epilezi si pe fund? De ce? rodnar


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#18 2010-09-20 11:05:58

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: cosuri/rani pe fund

pentru ca in adolescenta aveam parul mai vizibil (eu sunt bruneta si se vedea aiurea)..si cand m`am dus la mare atunci stiu ca m`am facut prima oara..mi`a placut..si am continuat tongue nu mereu. doar cand ma duc la plaja sau doctor de obicei. acum nu se mai vede asa tare (ori eram eu copchil cu imaginatia bogata) si acum daca`l las sa creasca se cunoaste mai "spre centru".. tongue atata.

tu n`ai fost pe la topicul despre epilare?tongue nu sunt singura si de aia recunosc asa usor lol ca pana acum ziceam ca`s ciudata big_smile

Offline

 

#19 2011-03-11 19:07:15

claudiamm
New member
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 15

Re: cosuri/rani pe fund

buna!deci si eu am avut niste basicute acum 5 6 saptamani si nici dermatoloii nici ginecologii nu mi au spus ca as avea vreo boala.Tot ce mi s a descoperit a fost o candida.Acele basicute au trecut dar acum peste noapte mi a aparut din nou una dar nu e cu lichid si nici nu ma doare pe labia mica in parte interioara si e rosie putin.Doar am simtit o mancarime atat.M am dat cu canesten si crema de galbenele sa vad pana luni ce se intampla si atunci ma voi duce si la doctor.Herpes nu este de ce imi era frica pt ca doctorii atunci mi au spus ca nu arata a heprs si analizele au si dovedit(asta acum cateva saptamani cand am avut acel  episod.Ideea este din cauza candidei poti face basicute din cauza mediului acid?multtumesc

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.