homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2-163


#3079 2009-02-07 21:34:24

cristina_i
Full member
Inregistrat: 2005-12-26
Mesaje: 509

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

asa e adinagrig....cel putin eu sunt cea mai "micuta"

eliza - eu una sunt bine.Inca mai am dureri de burta dar nu atat de severe ca in primele zi.Mi-a dat doctora nospa dar incerc sa numai le iau.Am observat ca atunci cand depun un pic de efort  si nu ma feresc de frig am probleme asupra spatelui mai ales pentru ca am spondilartroza si din punctul asta de vedere cu siguranta pe parcursul sarcinii voi simti aceste dureri mult mai pronuntate.


Liber Profesionist

http://cuvinte-nespuse.blogspot.com
www.euripedia.ro Dexul tau Alimentar!!!

Offline

 



#3080 2009-02-07 21:39:54

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

Liliana, Eliza, eu zic sa va mai faceti un test.
Eliza vezi ca si pe mine ma durea burta, dar parca era diferita durerea si acum avem 11 saptamani  big_smile

Fetele va tin pumnii.
Cristina, ai grija la frig si efort. Si pe mine ma doare cand stau in frig sau fac mai mult efort.
No spa poti lua pana la 3-4 pe zi, daca ai dureri.
Eu am scoliooza dubla si cand stau jos, ma ridic cu greu, ma doare mijlocul
Ma gandesc oare cand voi fi mai mare cum va fi  :f?rv?nad:


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#3081 2009-02-07 21:40:36

tina28
Full member
Inregistrat: 2008-12-21
Mesaje: 138

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

buna seara  :k?ra: ca de obicei am reusit sa intru iarasi tarziu .
vin si eu cu noutati : ma plangeam ca nu creste tb cu toate ca dupa calc mele trebuia sa ovulez de 2 zile si in sfarsit azi dimineata ... minune   buga tb =36.9  drink .
Love_t mersi inca odata pt incurajari  puss iti urmez sfatul  sexinpat

Offline

 

#3082 2009-02-07 21:50:09

cristina_i
Full member
Inregistrat: 2005-12-26
Mesaje: 509

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

Juli a scris:

Liliana, Eliza, eu zic sa va mai faceti un test.
Eliza vezi ca si pe mine ma durea burta, dar parca era diferita durerea si acum avem 11 saptamani  big_smile

Fetele va tin pumnii.
Cristina, ai grija la frig si efort. Si pe mine ma doare cand stau in frig sau fac mai mult efort.
No spa poti lua pana la 3-4 pe zi, daca ai dureri.
Eu am scoliooza dubla si cand stau jos, ma ridic cu greu, ma doare mijlocul
Ma gandesc oare cand voi fi mai mare cum va fi  :f?rv?nad:

Ciudat este ca nu fac cine stie ce efort...am spalat 3-4 vase si m-a pus jos...tb sa-mi pun vreo 4 perne sub spate si sa ma intind si daca ma doare concomitent cu burta nu-mi dau seama care doare mai tare .
Chiar ma gandeam cate pastile de nospa pot lua...nu vreau sa le iau nici ca pe bomboane .Nu am luat niciodata 3 pe zi.Am luat una dimineata si una seara.Durerile sunt de mai putina durata si sunt destul de suportabile astfel incat sa nu ma infig in pastile.
Problema este ca stau intr-o garsioniera unde singurul loc cald este in camera , la bucatarie nu am calorifer si este frig ,la fel si cand ies pe hol de ma duc la baie..noroc ca au trecut temperaturile alea cu minusuri.Singura mea aliniare la propriu este caloriferu cu ulei pe care mi-l pot apropia langa marginea patului astfel incat sa nu simt nici un frig.

Acum nu-ti imaginea ca stau in ghetou smile . Doar ca ne-am grabit cand ne-am mutat si doar iarna ne-a picat fisa ca aceasta garsioniera nu pastreaza caldura.


Liber Profesionist

http://cuvinte-nespuse.blogspot.com
www.euripedia.ro Dexul tau Alimentar!!!

Offline

 

#3083 2009-02-07 22:12:18

tina28
Full member
Inregistrat: 2008-12-21
Mesaje: 138

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

"fetili" big_smile eu o iau usor spre dormitor ca maine iar sunt de servici la maga   sad 
noapte placuta si o duminica minunata . pupilici la mamici (si viitoare mamici )  puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#3084 2009-02-07 22:43:54

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

seara buna fetelor  puss ... am inceput sa va scriu, dar sotul meu m-a intrerupt  sexinpat ...si nu-i frumos sa refuzi  chicot
lilana, eliza va asteptam cu sufletul la gura  al9leacer ..sa ne aratati testele voastre  big_smile
pe mine nu ma mai dor deloc sanii, ceea ce e ciudat pt mine pt ca ma dureau sanii pana in ziua CM-ului...dar se pare ca unele lucruri se mai schimba  tongue
am fost la plimbare azi...ce frumos a fost ....suuuuper....ne-am dus in Cismigiu, cate mamici cu bb ...era o priveliste f frumoasa  smile ..dar n-am rezistat prea mult pt ca m-am molesit de la caldura si vroiam ac...asa ca am plecat ac si am tras un pui de somn de cca 2 ore si ceva  dance
ne-am luat bilete la teatru "titatnic vals" pt vineri  big_smile ...abia astept sa mergem
noapte buna tina si serv usor maine  puss

va las fetelor, am gasit film pe HBO cu Jason Statan (din curierul) si....ma intelegeti voi  drool  rodnar

Ultima oara a fost editat de fleurette (2009-02-07 23:17:45)


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#3085 2009-02-08 09:55:47

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

neata fetelor....

ce mai faceti , ce vesti noi avem, vreun testulet pozitiv, ceva....????

noi inainte de micul dejun am tras 2 reprize de  sexinpat  , desi astazi era ziua cu ,, nu,, ....dar ce sa-i faci se mai intampla....

acum ma pregatesc sa ma apuc de mancarica....si dupa amiaza bagam un film la Mall....

saptamna asta avem ceva testari???/

ia sa aduc eu listuta un pic mai aproape , sa incepem monitorizarea

          11.02 - fleurette

          12.02 - crissy85, floricica

          15.02 - alina elena

          16.02 - carra

          18.02 - pass, tina

          21.02 - maria

          24.02 - adina, ruxy


deci, facand o statistica , saptamana asta avem 4 posibile mamici, tinem pumnii sa fie toate 4  goodluck  goodluck  goodluck

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2009-02-08 09:58:00)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#3086 2009-02-08 11:16:51

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

fetelor eu am o probl...CM-ul treb sa-mi vina pe 11, dar de dimin cand am fost la baie am vazut pe hartie niste urme maronii ca si atunci cand treb sa-mi vina...nu stiu ce sa cred, bb n-are cum sa fie pt ca sanii nu ma dor, umflati nu mai sunt, deci excludem var asta din calcul ...dar de ce sa-mi via cu 2 zile mai devreme? nu mi-a venit niciodatat atat de devreme  wow ... simt o usoara jena in partea de jos a burtii (ca durerea de CM, dar fff slab) ... mi-e teama sa nu se fi dereglat  grater , asta imi treb acum...probl e ca treb sa incep tratamentul cu antibiotice din pr zi de CM, pot sa consider asta pr zi de CM sau sa astept sa-mi vina cum treb?... offf ce ma enerveaza sit asta  bang


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#3087 2009-02-08 11:40:42

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

fleurette, du-te si ia un test si fa-l , si daca e negativ, poti sa consideri prima zi , si sa incepi si tratamentl, ca cu cat mai repede cu atat mai bine, si prin urmare mai aproape de bebe....

dar tie ti-a venit dintotdeauna la fix, adica fara anticonceptionale stiu ca e mai greu sa -ti vina la fix....dar....?????


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#3088 2009-02-08 11:47:41

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

de 6-7 luni imi vine la 26 zile...o sg data mi-a venit la 24, dar asta in per cu nunta(iunie), cred ca din cauza stresului ... nu as avea cum sa fiu gravida, nu am nimic care sa ma puna pe ganduri, chiar nimic...oricum treb sa aj la farmacie sa-mi iau acid folic pt ca mi s-a terminat, sincera sa fiu mi-e teama sa-mi fac test  sad


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#3089 2009-02-08 12:14:36

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

nu te stresa fleurette...nu cred ca e vreo pb.ca ti-a venit cu putin mai devreme;dereglari si pb.hormonale apar cand e vb de perioade mai mari,cum a fost la mine ultimul cm de 47 zile si altele ba mai mari,ba mai mici...eu chiar am pb...

voi toate luati acid folic?ia sa mai iau si eu...
fetele,eu azi iau ultima pastiluta de arefam,n-o tb sa-mi vina si mie odata?azi e a 34 zi...si totusi nu am avut decat un contact neprotejat...


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#3090 2009-02-08 12:37:10

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

fleurette a scris:

de 6-7 luni imi vine la 26 zile...o sg data mi-a venit la 24, dar asta in per cu nunta(iunie), cred ca din cauza stresului ... nu as avea cum sa fiu gravida, nu am nimic care sa ma puna pe ganduri, chiar nimic...oricum treb sa aj la farmacie sa-mi iau acid folic pt ca mi s-a terminat, sincera sa fiu mi-e teama sa-mi fac test  sad

Asa ziceam si eu, ca nu se poate  lol nu era nimic care sa ma puna pe ganduri.
Poti sa-l faci azi sau poti sa astepti pana pe 11-12. Daca ai fi posibil sa nu-ti iasa acum.
Dar depinde.
Succes si nu te stresa.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#3091 2009-02-08 13:25:35

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

fleurette, nu te stresa. se poate intampla sa vina si mai devreme fara sa insemne ca e ceva rau.
poate totusi e sangerarea de nidare. poti sa faci si un test desi s-ar putea sa fie cam devreme. oricum motive de stres eu zic ca nu ai

lliana, la tine chiar ar fi cazul de un test smile

Offline

 

#3092 2009-02-08 13:34:18

cristaup
Full member
De la: timisoara
Inregistrat: 2008-10-29
Mesaje: 136

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

dragele mele, aseara m-am intors din vacanta..nu stiu inca daca suntem 2 sau 3 smile eu sper sa ne fii facut 3, inca e foarte devreme  big_smile
In primul rand felicitari cristinei  majoreta  majoreta  ma bucur enorm ca ai reusit, iti doresc tot binele din lume si multa sanatate tie si lui bebe. fetelor vad ca lista se va micsora tot mai mult..la aspirante si sper sa creasca la gravidute..bafta tuturor.
Depre vacanta pot sa va povestesc o zii intreaga, a fost super frumos. Multa zapada, am schiat dar nu foarte mult, nu am vrut sa fac efort foarte mare, plus ca nu am vrut sa stau mult la frig..noroc ca vremea a fost frumoasa si am putut sta afara destul..l-am urmarit pe al meu cum schiaza..m-am bronzat putin..am facut si shopping, sportul preferat  rotfl Am mai prins ceva reduceri asa ca am profitat. In rest totul a fost minunat, fara stres fara alte probleme.
Am prestat perioada asta  patfierbinte si sper sa se fii prins rugaciune ..asa ca ma voi trece pe listuta vostra pe data de 21.02
va pup pe toate..si sincer..mi-ati lipsit...ma bucur enorm ca sunt iarasi printre voi. o duminica minunata sa aveti


rugaciune bebic

Offline

 

#3093 2009-02-08 14:11:21

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

bine ai revenit cristaup sa speram ca ne dai vesti bune pe 21  gravida
o sa mai astept fetelor, daca si maine e la fel (o picatura) imi fac test ... o sa vad ce se intampla, dar inca nu-mi iau test pt ca tentatia e mare daca-l am in casa  chicot


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#3094 2009-02-08 15:36:54

tina28
Full member
Inregistrat: 2008-12-21
Mesaje: 138

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

bonjurica fetelor ! gata si munca pe ziua de azi ...
bine ai revenit Crista , da Doamne sa fiti 3  rugaciune  gravida
Fleurette schimbi topicul  majoreta bebic   majoreta hai , inca un test pozitiv  rugaciune
duminica minunata tuturor  puss

Offline

 

#3095 2009-02-08 16:04:03

eliza33
New member
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 97

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

bună fetelor acum am ajuns si eu acasa , am avut ceva treaba prin oras.
fetelor mi-am facut testul dar sunt un pic  confuza: prima liniuta se vede foarte clar (este rosie) dar a doua este un pic mai deschisa (se vad ca sunt doua liniute dar totusi a doua este mai roz). sa fie  bebe sau trebuie sa repet testul?
voi ce credeti?  :f?rbryllad:

Offline

 

#3096 2009-02-08 16:21:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

eliza, daca a 2-a liniuta a aparut in timpul recomandat de citire, oricat de slaba ar fi e, e bebe!
asa ca.... felicitari !!!!!  majoreta   majoreta   majoreta 
repeta testul peste 2 zile. liniuta o sa fie mai vizibila smile

Offline

 

#3097 2009-02-08 16:28:14

eliza33
New member
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 97

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

gargarita o sa mai fac testul peste 2 zile ca sa fiu sigura. se vede a doua liniuta dar este mai deschisa la culoare.
nu stiu ce sa fac sa ma bucur de acum sau sa stau 2 zile?
iuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu  bebe sper

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.