homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2-164


#3098 2009-02-08 16:35:51

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

smile bucura-te de acum eliza, ai de ce, crede-ma applause
ce test ai facut?

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-02-08 16:36:40)

Offline

 



#3099 2009-02-08 17:19:35

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

felicitari eliza, sa-ti dea DD sanatate tie si lui bebe bebe produce bebe

va salut fetelor....asa da zi......hai ca eu desi am iesit momentan din "cursa" ma bucur enorm sa aud de bebelusi

va pup si o duminica placuta

faceti repede teste si celelalte ca abia astept .....sa va dea DD numai cate 2 liniute


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#3100 2009-02-08 17:24:09

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

Buna fetelor puss

Felicitari Eliza, cum a zis si Gargarita daca se vede a doua liniuta in timpul corect de citire a testului e bebe majoreta

Vedeti fetelor "veterane " ca tot noi ramanem la topicul asta? Vin fete noi si dupa putin timp trec la gravidute...........noi suntem aici pe metereze.

Fleurette eu zic ca nu e nicio problema daca ti-a veneit cu 2 zile mai devreme, adica nu e dereglare..........imi pare rau totusi ca iti vine si ca nu e bebe, dar poate e sangerarea de nidare, Doamne ajuta sa fie asa rugaciune

Bine ai revenit Crista, cred ca a fost foarte relaxanta mica voastra vacanta, poate e si bebele prin povestea asta smile

Offline

 

#3101 2009-02-08 17:27:06

cristina_i
Full member
Inregistrat: 2005-12-26
Mesaje: 509

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

felicitari eliza !!!! iti urez multa multa sanatate!

fetelor  ma confrunt si eu cu o mare problema : am probleme cu o masea , o carie ce a ajuns la nerv si durerere ma termina.Am fost azi la stomatolog si nu mi-a facut nimic , adica nici o anestezie fara acordul ginecologului meu.Cica se poate sa-mi faca anestezie fara adrenalina.Ma ingrozesc pentru ca am o groaza teribila de durere si nu stiu daca astfel de anestezii sunt la fel de bune ca cele cu adrenalina????
Maine sun ginecologul sa-l intreb ce am voie si sa-mi dea scris.

Voi ce ziceti?


Liber Profesionist

http://cuvinte-nespuse.blogspot.com
www.euripedia.ro Dexul tau Alimentar!!!

Offline

 

#3102 2009-02-08 17:28:29

eliza33
New member
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 97

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

rruxxy a scris:

Buna fetelor puss

Felicitari Eliza, cum a zis si Gargarita daca se vede a doua liniuta in timpul corect de citire a testului e bebe majoreta

Vedeti fetelor "veterane " ca tot noi ramanem la topicul asta? Vin fete noi si dupa putin timp trec la gravidute...........noi suntem aici pe metereze.

Fleurette eu zic ca nu e nicio problema daca ti-a veneit cu 2 zile mai devreme, adica nu e dereglare..........imi pare rau totusi ca iti vine si ca nu e bebe, dar poate e sangerarea de nidare, Doamne ajuta sa fie asa rugaciune

Bine ai revenit Crista, cred ca a fost foarte relaxanta mica voastra vacanta, poate e si bebele prin povestea asta smile

multam fetelor    punk
rruxxy nu-ti pierde speranta; speranta moare ultima     goodluck

Offline

 

 Publicitate


loading...

#3103 2009-02-08 17:32:55

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

Cristina eu stiu ca in timpul sarcinii nu ai voie sa faci astfel de anestezii insa cel mai bine te va lamuri medicul tau...sper sa rezolvi problema asta cu maseaua ptr ca e tare dureroasa......

Eliza, nu-mi pierd speranta, chiar deloc. Ma bucur mult ptr tine si ptr celelalte gravidute, sa aveti grija de voi si de bebeii vostri pe parcursul sarcinii puss

Offline

 

#3104 2009-02-08 17:47:47

cameliat
New member
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 75

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

Buna fetelor, astept si eu data de 14 febr sa vad daca-mi vine ( ar fi bine sa nu vina), ne dorim mult un bebe. Dar ma gandesc sa fac un test mai repede de 14 pentru ca nu am rabdare, doar acolo ma gandesc, voi ce parere aveti?


gravida  +20
Iubirea lui mami, noi te asteptam!

Offline

 

#3105 2009-02-08 17:50:08

cristina_i
Full member
Inregistrat: 2005-12-26
Mesaje: 509

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

rruxxy a scris:

Cristina eu stiu ca in timpul sarcinii nu ai voie sa faci astfel de anestezii insa cel mai bine te va lamuri medicul tau...sper sa rezolvi problema asta cu maseaua ptr ca e tare dureroasa......

Eliza, nu-mi pierd speranta, chiar deloc. Ma bucur mult ptr tine si ptr celelalte gravidute, sa aveti grija de voi si de bebeii vostri pe parcursul sarcinii puss

nu stiu daca este o solutie sa stau cu asa durere...sa ma tavalesc pe jos de durere nu face bine bb-ului oricum


Liber Profesionist

http://cuvinte-nespuse.blogspot.com
www.euripedia.ro Dexul tau Alimentar!!!

Offline

 

#3106 2009-02-08 18:00:46

eliza33
New member
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 97

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

gargarita a scris:

smile bucura-te de acum eliza, ai de ce, crede-ma applause
ce test ai facut?

am cumparat un test care se poate face in orice moment al zilei - Barza gold jet (scrie pe cutie ca afli mai devreme cu 4 zile daca esti insarcinata sau nu).

fetelor am o intrebare : mă doare jos, mă doare mijlocul, am un pic de greata dar nu mereu si ma mai dor putin sanii - este normal? dar nu sunt ma dor ca la cm, este o altfel de durere
  :f?rbryllad:

Offline

 

#3107 2009-02-08 18:02:37

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

Pai nu am zis ca asta este solutia Doamne fereste, stiu doar ca gravidutele nu au voie sa faca anestezie. Sper sa poti face anestezia fara adrenalina cum ai zis tu, de aceea am zis ca cel mai bine te va sfatui medicul tau kram

Buna Cameliat si bine ai venit.......eu zic sa astepti pana pe 14 ca sa fie sigur rezultatul, sper sa fie pozitiv goodluck De cat timp incerci sa faci un bebe?

Offline

 

#3108 2009-02-08 19:30:00

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

felicitari eliza....uraaaaaa  majoreta ....inca o graviduta  dance ...uite vesti din asta asteptam  al9leacer ...sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si sa fiti sanatosi amandoi  puss ... e normal sa ai sptomele descrise de tine, din cate am vazut ca pov proaspetele mamici si ele aveau...asa ca e ceva normal  wink ...i-ai spus sotului? cum a reactionat? tu cum te simti? eu ma gandeam azi ca daca as afla ca sunt gravida as fi in stare de soc  visslar
din partea mea nimic, poate a fost ceva aiurea...m-a mai jenat putin burtica, dar nimic altceva...mai am pana pe 11 sa vedem, dar eu nu cred ca e bb
mai treb sa faca cineva test, nu? parca liliana?   majoreta


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#3109 2009-02-08 19:40:31

eliza33
New member
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 97

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

fleurette a scris:

felicitari eliza....uraaaaaa  majoreta ....inca o graviduta  dance ...uite vesti din asta asteptam  al9leacer ...sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si sa fiti sanatosi amandoi  puss ... e normal sa ai sptomele descrise de tine, din cate am vazut ca pov proaspetele mamici si ele aveau...asa ca e ceva normal  wink ...i-ai spus sotului? cum a reactionat? tu cum te simti? eu ma gandeam azi ca daca as afla ca sunt gravida as fi in stare de soc  visslar
din partea mea nimic, poate a fost ceva aiurea...m-a mai jenat putin burtica, dar nimic altceva...mai am pana pe 11 sa vedem, dar eu nu cred ca e bb
mai treb sa faca cineva test, nu? parca liliana?   majoreta

fleurette cand am facut testul azi ma gandeam o fi nu o fi pozitiv. iata ca se pare ca este pozitiv (iupiiiiiii  bebe ). la prinz ne-am asezat la masa sa mancan. ce crezi ca am facut ? am asezat testul pe masa un pic mai intr-o parte. sotul mei nu-l vazuse şi asta mă cam deranja. nu puteam sa-i spun deoarece nu puteam sa vorbesc . intr-un final am pus testul  mai la vedere. S-a uitat odata la el apoi il ia in mana si zice ce este? eu zic cum adica ce este: sunt doua liniute. era mut. se uita la mine si apoi bucurie pe capul nostru. iupiiiiiiiiiiiii  bebe    dance

păi cum te simti? ce simptome ai? de unde stii ca nu este  bebe ?

Offline

 

#3110 2009-02-08 19:45:22

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

Elizaaaaaaaaa ti-am zis eu ca simt aroma de bebeeeeeeeeeeee !! puss  majoreta

Fleurette, d c zici ca e imposibil sa fi ramas?... O fi nidarea smile

Cameliat, depinde de firea ta... mie de ex, nu-mi place sa fac teste decat dak intarzie cm 2 zile; depinde cat de usor suporti o eventuala dezamagire ... deci parerea mea e sa astepti, acum depinde de tine. Bafta, oricum! puss

Crista, bine ati revenit, toti 3 ( sper !! )

Ruxxy, lasa ca maine poimaine ne fluturam si noi burticile p'aici tongue

Fetele, ce e cu pass? N-am mai vzut-o pe aici.


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#3111 2009-02-08 19:48:01

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

seara buna fetele.
listutza mai aproape, deci.
daca cineva e omis, feel free to correct it wink
pupici la toate.

          11.02 - fleurette

          12.02 - crissy85, floricica

          15.02 - alina elena

          16.02 - carra

          18.02 - pass, tina

          21.02 - maria, cristaup

          24.02 - adina, ruxy


si ...felicitari elizei pentru  bebe
majoreta
majoreta
majoreta
(veteranele ... mai asteptam wink)

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2009-02-08 19:50:49)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#3112 2009-02-08 19:48:45

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

ce frumos eliza al9leacer ...ce emotionant , f frumos i-ai spus  wink
sani nu ma dor deloc, burtica ma supara si ma mai injunghie cand in dr cand in st, eu zic ca de la ovare, azi am avut o stare de greata, dar cred ca imi fac simptome  lol ...dimin mi-am luat temp si aveam 37,2...adica nu era scazuta ...o sa astept, ideea e ca treb sa incep un tratam cu antibiotice din pr zi de CM, asa ca la mine e imp cand imi vine  chicot
cand iti faci program la gineco?  dance


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#3113 2009-02-08 19:51:17

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

Fleurette, d c iei antibiotice? Te-am mai intrebat ceva mai sus, nush dc ai vz.


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#3114 2009-02-08 19:57:14

cameliat
New member
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 75

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

rruxxy a scris:

Pai nu am zis ca asta este solutia Doamne fereste, stiu doar ca gravidutele nu au voie sa faca anestezie. Sper sa poti face anestezia fara adrenalina cum ai zis tu, de aceea am zis ca cel mai bine te va sfatui medicul tau kram

Buna Cameliat si bine ai venit.......eu zic sa astepti pana pe 14 ca sa fie sigur rezultatul, sper sa fie pozitiv goodluck De cat timp incerci sa faci un bebe?

De incercat, incercam de 3 luni, dar de data asta am facut si un test de ovulatie. Normal eu am un ciclu de 28 de zile, asadar ovutatia ar fi trebuit sa fie in ziua a 14-a, dar facand testul mi-a iesit ca eram la ovulatie in ziua 11-12, interesant! dance asa ca am purces la fapte.
Ceea ce nu mi s-a mai intamplat este ca de dimineata ma dor sanii ca si inainte de ciclu, interesant pt ca ciclu ar treb sa-mi vina pe 14, iar aceste simptome le aveam cu 1-2 zile inainte de ciclu, nu cu 6.
  Oare o fii ceva   gravida ce-mi doresc multttttttttttttt? ce ziceti?


gravida  +20
Iubirea lui mami, noi te asteptam!

Offline

 

#3115 2009-02-08 20:05:58

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

fetelor, am ajuns si eu pe acasa, am fost la film, am mnai stat la un suc, cu niste prieteni....

in primul rand felicitari Eliza, bravo, sa fie sanatos si el si tu

ruxxy, tu ai dreptate, vin fete noi , raman imediat, dar noi , oare cand ???????

eu am prestat mereu, dar din pacate luna asta nu am observat secretia de la ovulatie, ori a fost in cantitate nesesisabila....

oricum rezultatul muncii noastre o sa-l vedem in jur de 24....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#3116 2009-02-08 20:10:43

eliza33
New member
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 97

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 2

cameliat a scris:

rruxxy a scris:

Pai nu am zis ca asta este solutia Doamne fereste, stiu doar ca gravidutele nu au voie sa faca anestezie. Sper sa poti face anestezia fara adrenalina cum ai zis tu, de aceea am zis ca cel mai bine te va sfatui medicul tau kram

Buna Cameliat si bine ai venit.......eu zic sa astepti pana pe 14 ca sa fie sigur rezultatul, sper sa fie pozitiv goodluck De cat timp incerci sa faci un bebe?

De incercat, incercam de 3 luni, dar de data asta am facut si un test de ovulatie. Normal eu am un ciclu de 28 de zile, asadar ovutatia ar fi trebuit sa fie in ziua a 14-a, dar facand testul mi-a iesit ca eram la ovulatie in ziua 11-12, interesant! dance asa ca am purces la fapte.
Ceea ce nu mi s-a mai intamplat este ca de dimineata ma dor sanii ca si inainte de ciclu, interesant pt ca ciclu ar treb sa-mi vina pe 14, iar aceste simptome le aveam cu 1-2 zile inainte de ciclu, nu cu 6.
  Oare o fii ceva   gravida ce-mi doresc multttttttttttttt? ce ziceti?

Cameliat ce alte simptome mai ai? Cand imi venea cm ma dureau sanii cam cu 5-6 zile inainte de a veni. Acum de exemplu ma dureau tot cam cu 5-6 zile inainte de aia nici nu mă gandeam acum ca am ramas dar stii  ce a fost diferit durerea de sani nu era ca atunci cand imi venea cm.

fleurette as vrea sa mai fac un test peste 2 zile si apoi imi fac programarea intai la eco si apoi la gineco.   majoreta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.