homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Care e diferenta..?-3


#39 2009-01-19 18:26:06

muty
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 645
Site

Re: Care e diferenta..?

cel vaginal e super puternic si placut si cel clitoridian e placut...parerea mea. si cel clitoridian e mult mai usor de obtinut. diferenta e ca unul este in interior si e f puternic(cel vaginal) si unul in exterior. sunt destule pozitii prin care ajungi la fiecare din ele.

Offline

 

#40 2009-01-19 18:38:39

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Care e diferenta..?

yo asta nu inteleg orgasm in interior si orgasmi in exetrior hmm


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#41 2009-01-19 19:11:59

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Care e diferenta..?

nu e mai asa....e vb de stimulare nu de ce simti...orgasmul vaginal e prin stimulare interioara iar cel clitoridian prin stimulare exterioara....dar cand ai orgasm simti la fel in ambele cazuri...ca nu ai orgasm extern....e vb de stimulare

Offline

 

#42 2009-01-19 19:27:28

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Care e diferenta..?

asa smile
ms andru puss


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#43 2009-01-19 19:40:24

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Care e diferenta..?

rotfl rotfl
se poate inscrie la .. orgams cerebral, nu?


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-01-19 19:45:34

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Care e diferenta..?

mie din prima mi s-a parut aberanta clasificarea

Offline

 

#45 2009-01-19 20:04:25

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Care e diferenta..?

yo pana nu demult nici nu stiam k exista o clasificare lol


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#46 2009-01-19 20:09:15

alexandra20
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 25

Re: Care e diferenta..?

De multe ori am avut parte de orgasme vaginale, si dupa parerea mea nu le`as prefera pe astea in fata celorlate..Oricum nu tine nici de clasificarea lor, sau cum reusim sa le obtinem.Important este sa ne simtim amandoi bine( eu si partenerul) !...Vb aia : fie ce o fi, numai orgasm sa fie lol


...My heart is always blue Lovin' you, my baby...

Offline

 

#47 2009-01-19 22:25:25

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Care e diferenta..?

Nu exista diferente:))) eu tot o tin pe a mea!!!
Eu am avut de toate in toate felurile si se simte la fel.Uneori mi se par mai puternice alea din timpul sexului oral ptr ca iubitul meu e fooooooarte sexi cand imi face.Alteori,ma simt mai implinita daca am orgasm in timpul penetrarii.Dar senzatia fizica e identica.

Offline

 

#48 2009-01-19 23:08:23

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Care e diferenta..?

eu cred ca le`am avut pe amandoua, stiu ca aveam unele ff intense. oricum senzatia e f tare la amandoua asa ca nu mai conteaza de care ai, bine ca ai!!!


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#49 2009-01-20 00:51:02

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Care e diferenta..?

cata teorie de la bietul orgasm smile nu e bine ca le aveti? ce mai conteaza ca v-ati atins clitorisul sau ca nu vi l-ati atins? lol

Offline

 

#50 2009-01-21 22:02:54

Cristina A. Boca
New member
Inregistrat: 2008-06-15
Mesaje: 42
Site

Re: Care e diferenta..?

maryahs a scris:

Chick a scris:

are cineva de aici orgasm intr-o pozitie in care clitorisul nu se freaca de nimic?in pozitia capra de ex...

am avut eu orgasm clitoridian in pozitia asta, dar numai o singura data...de atunci nu am mai reusit...

...Dupa cum am scris intr-o interventie anterioara, orgasmul este posibil in unele cazuri/ la unele persoane independent de clitoris (asadar, cand tinta o reprezinta o alta zona erogena/ alte zone erogene, cu particularitatea ca la persoanele respective acestea sunt foarte sensibile si, in plus, se manifesta si o profunda implicare afectiv-emotionala, plus a imaginarului/fanteziei etc.).
   Pentru o exemplificare, e suficient sa gandim ca, de fapt, orgasmul este apogeul starii noastre de excitare erotica. Dar, nu-i asa, pe masura ce excitatia creste (indiferent de metoda prin care o realizam), observam anumite semne: accelerarea batailor inimii, fierbinteala pielii, intarirea mameloanelor, umectarea genitala... Asadar, in principiu, daca te umezesti jos chiar si atunci cand iti saruti cu pofta partenerul..., ai putea avea, ulterior, chiar si orgasm. Insa trebuie sa se intruneasca un complex de conditii similar celor enumerate mai sus. Desigur, daca, de regula, realizezi cu dificultate orgasmul, sa nu te astepti sa ai norocul de a-l avea numai in urma unor sarutari!

...Si, cum am spus, poate, si cu alte prilejuri aici, este esential sa te bucuri de ce ti se intampla, sa nu-ti doresti prea mult dintr-o data si sa-ti urmaresti progresele erotice cu pasi mici... Be Happy!


Traieste - frumos - clipa! Cu inteligenta si imaginatie!
(Mesajele furnizate in acest spatiu sunt numai orientative.)

Offline

 

#51 2009-02-08 18:08:41

skumpi
Vizitator

Re: Care e diferenta..?

eu simt diferenta intre ele... in primul rand intensitatea ...si durata big_smile cel clitoridian e asa`... soft forgetit insa cel vaginal....ahhhh big_smile dureaza mai mult...pana la 12-15 secunde ( cred lol ca n`am stat sa numar ) iar cel clito. mai putin...juma... si e doar asa...la nivelul clitorisului...cel vaginal eu il simt parca in tot corpuuuuuuuuuu si e starea aia de ' poa sa arda si tzara lol
eu n`am nevoie de nik special...mereu am avut de la primu partener lol just sex si atat...fara nici o stimulare... sa fie pozitia buna... si sa ma tzina de spateeeeasa mai ridicata lol nu`s tare buna la explicatii big_smile
eu am d fiecare data dar doar o data` sad cel mai mult am avut de 2 ori dar atat... unu si bun big_smile

 

#52 2009-02-08 18:10:37

narissa
Full member
Inregistrat: 2009-01-04
Mesaje: 934

Re: Care e diferenta..?

cum adica sa te tina de spate ridicata? zi zi zi si mie. lol


Come play my game.

Offline

 

#53 2009-02-08 18:51:17

skumpi
Vizitator

Re: Care e diferenta..?

pai dak el sta deasupra se pune mai in genunchi cumva si ma tzine de spate/fund mai sus cu mainile ...intelegi ? ca si cum ai pune o pernutza sub funduletz` lol sau cand stau eu deasupra ma tzine apasata de spate lol ti`am zis k nush explica bine angel

 

#54 2009-02-08 19:11:43

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Care e diferenta..?

daca mai intru pe aici ma urc pe pereti rotfl
si eu simt diferenta.cel vaginal e muuult mai misto big_smile dar in momentul asta m-as multumi si cu unul clitoridian rotfl disperat


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#55 2009-02-14 00:35:50

Darrrn
Full member
Inregistrat: 2008-12-15
Mesaje: 203

Re: Care e diferenta..?

Eu nu popt sa ajung la orgasm fara stimularea clitorisului in timpul sexului. Si la sfarsit am si vaginal si clitoridian. Numai ca la mine nu sunt simultane, intai e cel vaginal (foarte intens si profund) si imediat vine si cel de la clitorist (care mi se pare mai scurt dar la fel de misto)... si bine, am avut si orgasm in timpul somnului de cateva ori...si anal...yep i'm lucky tongue As spune ca nu conteaza ce fel de orgasm ai, dar e foarte misto sa le experimentezi macar o data in viata p fiecare big_smile

Offline

 

#56 2009-02-14 00:41:35

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Care e diferenta..?

aaah da big_smile si eu am mai avut orgasm in somn lol e super misto senzatia, mai ales ca eu ma trezesc un pic chiar atunci cand e marele moment si sunt constienta big_smile numai ca la mine dureaza mult mai putin asta din somn big_smile

Offline

 

#57 2009-02-14 01:13:19

Darrrn
Full member
Inregistrat: 2008-12-15
Mesaje: 203

Re: Care e diferenta..?

LadyPink a scris:

aaah da big_smile si eu am mai avut orgasm in somn lol e super misto senzatia, mai ales ca eu ma trezesc un pic chiar atunci cand e marele moment si sunt constienta big_smile numai ca la mine dureaza mult mai putin asta din somn big_smile

Exact asa e si la mine lol Mie mi se intampla sa am in somn cand stau fara orgasm mai mult de o saptamana (asa ma eliberez eu). Si de fiecare data il simt la clitorist foarte clar (desi se zice ca sunt celebrale... chiar mi se intampla fizic...). O faza ciudata a fost cand am avut un vis in care faceam sex anal..si pot sa jur ca a fost localizat acolo in timpul somnului... lol a fost foarte ciudat ca m-am trezit in timp ce...si aveam "senzatia de dupa" localizata chiar acolo lol Acu v-am zis cea mai bizara experienta sexuala de-a mea big_smile Oricum noi femeile suntem norocoase ca ne putem delecta cu atatea sortimente. Conteaza mult sa ne bucuram de ceea ce avem si sa fim relaxate, ca asa vor veni ele toate tongue

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.