homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Animalutzele noastre


#1 2006-10-11 10:41:57

ramona-maria
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2006-09-20
Mesaje: 386

animalutzele noastre

fetelor voi aveti animalutze catzei, pisicutze, hamsteri, papagali... (nu ma refer la bipede)
eu am un pisicutz mic de 5 luni ff jucaus si in consecinta arat de parca am facut cunostinta cu o motocositoare si o mai am si pe mamica lui dar e gestanta (din nou) vagaboanda pana in panzele albe ( ea e de rasa dar imi face numai pisicuti negri => umbla cu un negroteu de la vecinul de peste drum)  wink  am si experienta in mosit pisica ca mi-a fatat noaptea la 3 in dulap, asa ca dc aveti nevoie vreodata apelati cu incredere...


"Oamenii sunt ca vinurile... cu timpul unii devin mai buni, altii se transforma in otet"

Offline

 



#2 2006-10-11 10:58:28

eakarina
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-12
Mesaje: 789

Re: animalutzele noastre

am si eu un nebun de matz smile de 2 ani.l-am primit cadou de paste.nu stiu ce m-as face acum fara el.dimineata cand imi fac toaleta,ma asista,e calare in spatele meu.acum ca-s la calc,sta la mine in brate,e f curios.


A gandi e cea mai dificila munca, probabil de aceea o fac atat de putini.

Offline

 

#3 2006-10-11 13:28:12

cata
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 303

Re: animalutzele noastre

Si eu am un motan de 4 ani care s-a nascut pe 1 martie si eu ii zic mereu ca e martisorul meu... e prea nebun pt secolul asta...se joaca cu maslinele prin casa, nu suporta usile inchise iar dc una din intamplare e inchisa se vaita in  fata ei ca o victima pana ii deschide cineva..
Si in plus mananca f mult..se ingrasase mult de tot si acum mananca mancare light...ca sa slabeasca..e f mare...dar e baiatul nostru.


"Destinul alearga dupa noi ca un nebun cu briciul in mana"
                                                         Arsenii Tarkovski

Offline

 

#4 2006-10-11 13:56:45

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: animalutzele noastre

am avut si eu 2 pisici. primu l-am dat pt k trebuia sa nasca maica`mea, si al 2lea nu l-am mai suportat maica`mea k facea destul de urat. daca era caine nu maraia asa la ea.
am avut si pesti. ultimul peste a murit cred k din cauza primului pisic
acum am o broscuta testoasa.


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#5 2006-10-11 13:58:36

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: animalutzele noastre

eu am un motan de 3 ani si o papagalitza vaduva (in urma interactiunii motanului cu papagalul big_smile )! Se pare ca toate avem cate o pisicutza! Eu il ador, dar il si urasc atunci cand face pishu pe lucrurile mele abia cumparate ... in consecinta, il vom duce la castrat in zilele ce urmeaza!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2006-10-11 14:02:37

cata
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 303

Re: animalutzele noastre

Iti recomand sa-l duci la castrat ca altfel toata casa va fi un pisu...eu stiu de la al meu ca asa era inainte sa-l castrez, facea peste tot, mai ales pe lucrurile noi cu un miros necunoscut lui...


"Destinul alearga dupa noi ca un nebun cu briciul in mana"
                                                         Arsenii Tarkovski

Offline

 

#7 2006-10-11 14:14:25

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: animalutzele noastre

asa e... mi-a facut pe o geanta pe care tocmai o cumparasem si nu o mai port...nu iese mirosul ala cu nimic!!! sad

Aaaa, si nu se ingrasa dupa castrare?? Tot aud ca se ingrasa si se face un mare lenes...asa e?

Ultima oara a fost editat de alexia (2006-10-11 14:15:08)

Offline

 

#8 2006-10-11 14:21:49

cata
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 303

Re: animalutzele noastre

Daaaaaaaa, se ingrasa f mult..al meu intr-adevar manca ca un spart, dar oricum se ingrasa si nu mai are chef de joaca atat de des, doarme mai mult, cel putin asa se intampla cu al meu...dar sa nu-i dai  multa mancare, cate putin ca altfel nu o sa se mai poata spala, eu asa am patit si a trebuit sa chem veterinarul pt ca se iritase la fundulet si facuse smocuri de blana pt ca nu se mai spala, nu mai putea, se misca greu...acum a mai slabit dar il tin de 1 an la regim...mancare light...
Asa ca ai grija cu mancarea...ca poate pati apoi altele mai grave...


"Destinul alearga dupa noi ca un nebun cu briciul in mana"
                                                         Arsenii Tarkovski

Offline

 

#9 2006-10-11 15:58:14

berbecutza_ali
Full member
Inregistrat: 2006-07-20
Mesaje: 355

Re: animalutzele noastre

ma alatur si eu clubului de posesoare de pisici smile. Am si eu o pisicuta de 3 ani, si pe copii ei de 2 ani (ea e alb cu negru, si baietii, unul negru complet, si unul gri tigrat). Sunt niste scumpitati absolute si ii iubesc ca pe ochii din cap (sentiment impartasit 100% si de sotul meu - ce noroc pe mine smile ). Referitor la castrare versus ingrasare, e ca la noi fetele versus anticonceptionale: dupa castrare, cam 3 luni, sa-i dai mancare rational, nu dupa pofta inimii, si chiar mancare normala, si NU se va ingrasa. Apoi, va sti singur cat ii trebuie. Eu pe pisa mea am castrat-o dupa ce i-a avut pe baieti (asistata de mine, ca si eu am facut pe moasa, si ma simt tare mandra), si nu s-a ingrasat  1 GRAM!!! E la fel de supla si jucausa ca si inainte (si nu m-a rabdat inima, si am asistat=participat efectiv si la castrarea ei. Am niste prieteni fffff buni, medici veterinari, si m-au lasat sa asist... si imi pare atat de rau ca nu m-am facut medic veterinar sad...

Ultima oara a fost editat de berbecutza_ali (2006-10-11 15:59:19)


E toamna iar... si ploua picuri mari...
Curand vin si sarbatorile de iarna, cu parfum de portocale, vanile si cozonaci ... de-abia astept momentele astea de liniste, sa ascult colinde... si afara sa NINGAAAAAAAA!

Offline

 

#10 2006-10-11 19:12:26

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: animalutzele noastre

am avut acum cativa ani un catzel (cocker spaniel regal smile ),dar am fost nevoita sa'l dau.si desi m'a muscat de 2 ori,mai am momente si acum cand plang dupa el sad


so in love ...

Offline

 

#11 2006-10-11 20:38:49

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: animalutzele noastre

Eu am un boxer de 10 luni care e copilul meu. Martea trecuta ii era foarte rau si, fara sa stau pe ganduri, am plecat cu tata cu masina imediat la Bucuresti sa ne facem catelul bine. Am fost la clinica Ilioara pe care v-o recomand din tot sufletul, sunt niste profesionisti si niste oameni foarte grijulii. 5zile saptamana asta am fost cu moralul la pamant pt ca nu putea nici sa mearga, abia se ridica, ii trebuiau 5minute sa se aseze, asa de rau ii era. Dar acum e la fel de jucaus ca inainte si ma iubeste mai mult pt ca eu m-am luptat cu el sa bea ceiut si sa manance toate zilele alea...


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

#12 2006-10-11 20:47:50

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: animalutzele noastre

aa pai ilioara este foarte aproape de mine big_smile.scumpu de el....si yo am avut niste pestisori,dar i-a dat sormea k nah..le trebuiau atentie multa,schimbat apa,curatat acvariul.mama nu vrea caine sau pisic.mi-a zis k dk aduk o s dorm cu el p pres rotfl


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#13 2006-10-12 00:25:35

lexy
Full member
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 225

Re: animalutzele noastre

eu am avut pana acuma toate animalele posibile..... exagerez, un pic tongue  caini, pisici, un cocosh, un pui de vrabiutza, iepure, peshti etc. in momentul de fatza am 3 motani si un cutzu. toti "culeshi" de pe strada. smile

Offline

 

#14 2006-10-12 11:49:29

eakarina
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-12
Mesaje: 789

Re: animalutzele noastre

"se joaca cu maslinele prin casa, nu suporta usile inchise iar dc una din intamplare e inchisa se vaita in  fata ei ca o victima pana ii deschide cineva.."   si al meu e la fel,face tot felu de nebunii..si tot pe 1 martie e nascut. smile

Ultima oara a fost editat de eakarina (2006-10-12 11:49:54)


A gandi e cea mai dificila munca, probabil de aceea o fac atat de putini.

Offline

 

#15 2006-10-12 12:06:50

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: animalutzele noastre

eu am o matza nebuna si 2 hamsteri.hamsterii ii am de vreun matza..matza de cateva luni...si dormea cu hamsterii in acvariu:D se tavalea prin rumegushu ala..si cand iesea era jale ce facea pe jos.acu s-a obishnuit sa doarma in patt la caldura:d da se mai ia si de hamsteri..le mai da cate o laba dupa cap...da nu ii mushca..ii geloasa insa cand stau cu ea in brate si ma jok si cu hamsterii..atunci da cu laba la mana mea sa las hamsterii in pace sa stau numa cu ea...si am mai avut un cocker da l-am dat..o matza care a murit( avea ceva la riniki),o matza care a innebunit dupa ce a cazut dl etaju 3..incepuse sa mushte si sa nu mai stea la mangaiat...un melc,frate-meu adusese si un pui de liliac cand era mai mik...si un iepure parka


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#16 2006-10-12 12:11:02

persifona
Vizitator

Re: animalutzele noastre

Si eu am avut hamsteri, 2, pe rand. Primul a murit de batranete, in timp ce manca sad Era tare jucaus si cuminte, foarte sociabil, nu musca niciodata. Si a2a, o nebuna si jumatate, isterica in primele luni, nu puteam sa pun mana pe ea ca ma musca rau. Pe urma s-a mai domesticit cat de cat, dar tot n-a fost ca primul. Si a murit de pneumonie, pentru ca prietenul caruia i-o lasasem cat am fost eu plecata a tinut-o in aer conditionat si apoi a iesit cu ea in caldura de 35 de grade, iar hamsterii sunt foarte sensibili sad

 

#17 2006-10-12 15:22:50

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: animalutzele noastre

big_smile mi-am adus aminte si eu am avut iepuras. si mi-a zis maica`mea k am avut si 2 gaini cand eram mica, dar eu nu mai tin minte
animalutza cum tineai melcu? ma tenteaza


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#18 2006-10-12 16:24:01

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: animalutzele noastre

da nu l-am tinut mult.cateva zile in camer ade camin intr-o cutie mai larga de icre cu niste buruieni.intr-o seara disparuse si l-am pus pe pr meu sa-l caute...cu lanterna k era noaptea deja..si am dat de dracu de melc pe peretele din afara geamului...a2-a sau a-3a zi l-am aruncat pe geam...in iarba..sper sa nu fi murit


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#19 2006-10-12 17:08:12

ramona-maria
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2006-09-20
Mesaje: 386

Re: animalutzele noastre

sunt proaspata bunica.......  a fatat acum 2 ore vagaboanda mea.... am 6 pisicutzi la inventar


"Oamenii sunt ca vinurile... cu timpul unii devin mai buni, altii se transforma in otet"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.