homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Animalutzele noastre-3


#39 2006-12-19 19:46:49

sereniti
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-05-02
Mesaje: 67

Re: animalutzele noastre

din  pacate porcusorul meu a murit grater(( dar peste 2 luni nu am mai rezistat si mi-am luat alti 2.... sunt foarte simpatici si astia dar fiind 2, am impresia ca au coalizat impotriva mea rotfl

Offline

 



#40 2006-12-19 20:01:51

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: animalutzele noastre

eu am primit de ziua mea cel mai frumos animal posibil de cand eram mic imi doream un pui de leu tongue si pana la urma mi-a cumparat tata unul a costat 15 mil si il am din iulie si il tzin pana nu mai este pui ca dupaia o zis tata ca degeaba se invatza cu mine si ma cunoaste ca eu pentru el sunt doar o masa sanatoasa big_smile si dupaia il vinde la o gradina zoologica sad.

Offline

 

#41 2006-12-19 20:45:32

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: animalutzele noastre

nu sunt din bucuresti si nu stiu care e spitalul 9 dar am dedus ca e spital de nebuni big_smile?right?

Offline

 

#42 2006-12-20 09:14:28

moniv
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2006-10-05
Mesaje: 220

Re: animalutzele noastre

ramona-maria: Am un coleg care vrea o pisicutza. A zis ca vorbeste cu sotia intai si revine cu un raspuns sigur. Oricum vad ca timp este din moment ce sunt asa mititei.
Daca o sa vrea sigur iti dau un nr de telefon. Nu ai ceva poze cu mititelele?


edit: am revenit, colegul meu vrea sa adopte un pisoias de la tine daca oferta mai este valabila. daca poti te rog trimite un numar de telefon sau o adresa de mail sa te poata contacta si discutati voi restul detaliilor.

Ultima oara a fost editat de moniv (2006-12-20 16:50:00)

Offline

 

#43 2006-12-20 21:06:07

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: animalutzele noastre

Duke a scris:

eu am primit de ziua mea cel mai frumos animal posibil de cand eram mic imi doream un pui de leu tongue si pana la urma mi-a cumparat tata unul a costat 15 mil si il am din iulie si il tzin pana nu mai este pui ca dupaia o zis tata ca degeaba se invatza cu mine si ma cunoaste ca eu pentru el sunt doar o masa sanatoasa big_smile si dupaia il vinde la o gradina zoologica sad.

Oaaaa....vreau si eu un pui de leu...sau de tigru... Asa ar avea si motanu meu cu cine sa se joace si nu s-ar mai plictisi. wink


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2006-12-20 21:14:48

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: animalutzele noastre

eu cred k pt leu,motanasul tau va fi o masa copioasa tongue


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#45 2006-12-20 21:46:53

Clio
Full member
Inregistrat: 2006-12-03
Mesaje: 133

Re: animalutzele noastre

eu am o broscuta.. o cheama Karma  si o avem de 2 ani, sunt tare mandra de ea k e cuminte si s a invatat cu mine..e asa scumpa cand imi mancanca din manuta.. sunt tare mandra k mamei nu i raspunde la invitatie si mereu mie da big_smile inaintea Karmei am avut prin clasa a 2 a,cu multi ani in urma, o alta broscuta Cleopatra.. citisem ceva despre Egipt si uite asa si a primit numele.. partea proasta e k mama cand am crezut k a murit mi a pus o in spirt k plangeam dupa ea.. doar k exista sansa k broscuta sa fi fost in perioada de hibernare cand am crezut o moarta..  sad mereu ma gandesc dk s a trezit in spirt.. sad


"Nu exista nimic mai bun sau mai rau, gandirea noastra imparte lumea in fericire si nefericire"(Shakespeare)

Offline

 

#46 2006-12-20 21:55:53

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: animalutzele noastre

apoleu saracutza..trebuia s o duceti la doctoru veterinar daca nu erati sigure k a dat coltu..sad


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#47 2006-12-20 21:59:16

Clio
Full member
Inregistrat: 2006-12-03
Mesaje: 133

Re: animalutzele noastre

la vremea aia blue_elf... la veterinarii din orasul meu... mama a facut ce a stiu mai bine sa nu mai plang.. primul meu pet ... sad


"Nu exista nimic mai bun sau mai rau, gandirea noastra imparte lumea in fericire si nefericire"(Shakespeare)

Offline

 

#48 2006-12-20 22:06:54

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: animalutzele noastre

blue_elf a scris:

eu cred k pt leu,motanasul tau va fi o masa copioasa tongue

Nu....ca daca ar fi pui s-ar intelege bine...ca intre feline... wink Doar din joaca poate i-ar mai scapa cate o laba din aia mare de leu... smile Eh...oricum ziceam si eu asa...nu cred ca am vreo sansa sa-mi iau un leutz...desi mi-ar placea suuper mult. big_smile

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2006-12-20 22:07:20)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#49 2006-12-22 21:50:32

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: animalutzele noastre

eu am un ciobanesc de bucovina e alba si o chema tynna acum pe 24 fac un an si jumatate big_smile e o scumpa


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#50 2006-12-22 22:07:42

mildangel2006
Full member
Inregistrat: 2006-11-06
Mesaje: 242

Re: animalutzele noastre

eu am la mama un caine tekel(soricar) care, la 11 ani, e un nebun si jumatate-jucaus si dornic de a fi bagat in seama de zice lumea ca-i pui... tongue smile
iar la mine(la noi- e a mamei soacre) am o pisicuta de 7 ani, care, culmea, tot puiut e considerata-si arata a bebe smile e asa de "pisicoasa" (sa nu radeti, al meu a ras si inca mai rade cand isi aduce aminte de faza asta"pisica se pisiceste" deh, am spus si eu un lucru traznit).
am avut pui de gaina, iepuras -la tara a fost dus, doi pisoi -unul a ajuns la tara-il luasem de pe strada-si a devenit spaima soarecilor, celalalt a fost adus de la tara si a ajuns la un profesor, cadou pt fetita. nu-mi amintesc de alte animalute, desi mi-as fi dorit papagal vorbitor.

Ultima oara a fost editat de mildangel2006 (2006-12-22 22:08:43)

Offline

 

#51 2006-12-22 22:28:07

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: animalutzele noastre

oana_, daca o sa aiba vreodata pui si o sa vreti sa-i dati, pune-ma in capul listei de asteptare, te rog!


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

#52 2006-12-23 09:09:40

eakarina
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-12
Mesaje: 789

Re: animalutzele noastre

cum scot mirosul de pipi de pisic,obraznic si tare rasfatat, de pe covor?nu mai stiu cu ce sa curat,orice dau tot mai miroase.


A gandi e cea mai dificila munca, probabil de aceea o fac atat de putini.

Offline

 

#53 2006-12-23 10:07:45

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: animalutzele noastre

Diana, in vara asta vreau sa faca pui si am o lista imensaaaaaa cu persoane care vor pui big_smile dar dak face pentru toti iti voi da si tie smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#54 2006-12-23 13:45:36

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: animalutzele noastre

Sa nu ma uiti! Macar la urmatorii pui! big_smile


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

#55 2006-12-23 15:09:56

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: animalutzele noastre

eakarina... nu prea cred k ai sanse! Al meu a facut pe o geanta si am spalat-o de 10 de mii de ori... tot miroase sad

Offline

 

#56 2006-12-23 20:08:43

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: animalutzele noastre

Zicetzi voi de caini ca fac pipi si miroase sa nu mai spun de Leo meu cred ca ati fost la o gradina zoologica mirosea frumos cusca la leu/tigru? tongue

Offline

 

#57 2006-12-23 20:54:46

TipuDinCluj
New member
Inregistrat: 2006-09-17
Mesaje: 87

Re: animalutzele noastre

Iainte sa ma mut la Cluj, aveam acvariu mare cu o multime de Guppy inauntru. Din pacate stau in chirie si nu se stie cat timp, asa ca nu-mi permit sa-mi fac din nou un acvariu, desi tare imi doresc, si mi-ar placea sa cresc din nou pesti.
Dupa ce o sa am casa mea, o sa am un acvariu urias cu pesti.

Mama e obsedata de matze, si acasa aveam "crescatorie" de matze ....

Ca sa vedeti cat de obsedata e mama : http://www.pisici.com/rezumatul_cat_show_2006.html  cautati : Aurelia GROLLER

Citat de acolo ( acu aflu si eu ) "O echipa formata din 8 stewarzi condusi de steward sef dna Aurelia Groller a asigurat buna desfasurare a competitiei, primind cele mai elogioase aprecieri din partea arbitrilor, ca dealtfel si pentru organizatori, referitor la intreaga manifestare. Cu siguranta insa ca in situatia in care se anticipa numarul impresionant de vizitatori ,alegerea unei sali de expozitie mai mari ar fi evitat aglomerarile inregistrate la vizitarea expozitiei."

So, expertu in matze va sta la dispozitie. De asemenea, daca vreti pisici deosebite, anuntati-ma, pt ca cele de la mama fata destul de des, si sunt matze misto!

Personal, nu-mi plac pisicile. Am trait foarte multi ani printre ele si mi-am dat seama dupa multa vreme ce fel de caracter au. Sunt cele mai egoiste fiinte de pe planeta asta, se pisicesc, torc, trucuri, figuri, totul ca sa ti se bage sub piele, ca pe urma sa primeasca toata atentia, si tot ce isi doresc.  In schimb nu prea ofera nimic. Iar daca crezi ca pisica aia te iubeste, sigur are ea un scop bine determinat ca sa faca treaba asta.  Sunt foarte parsive ... dar pt k sunt mici, pufoase, si relativ usor de ingrijit, si nu foarte pretentioase, sunt foarte populare !


placerea nu se refuza ...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.