homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Animalutzele noastre-5


#77 2007-03-31 22:18:52

burnout
Full member
Inregistrat: 2007-03-02
Mesaje: 205

Re: animalutzele noastre

Eu am o catelusa husky. E o splendoare si-o nebunica big_smile


we're part of a neverending story

Offline

 



#78 2007-03-31 22:57:12

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: animalutzele noastre

eu am un tata obsedat de windows. se pune?
(sry. simt nevoia sa ma bag putin in seama.)


Nobody home

Offline

 

#79 2007-03-31 23:21:03

lorely
Full member
Inregistrat: 2006-05-06
Mesaje: 188

Re: animalutzele noastre

eu am o obraznicatura mica care parca ar bea energizante toata ziua..e un bichonel ce face acusi 9 luni...marea problema cu ea nu e energia pe care o are si faptul ca ma chinui sa o fac sa se ceara afara si nu reusesc..pt cele/cei care au catel voi ce ati facut ca sa se ceara afara singuri.daca o scot eu face daca nu.... sad

Offline

 

#80 2007-04-01 01:40:28

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: animalutzele noastre

eu am un fox terrier cu par sarmos, il cheam skippy si  are 8 ani...e un caine tampit....si m-ai am o broasca testoasa care nu-i d apa am gasit-o pe drum era s-o clcam prin dobrogea si am zis sa o luam acasa...si o am de 9 ani-10..a avut 1 pui dar a murit:((


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#81 2007-04-01 17:34:12

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: animalutzele noastre

andrutza inca nu vorbeste, dar e o sursa inepuizabila de ras...as scrie despre ispravile lui cat tot forumul wink conteaza si de cat timp il ai...eu il am de vreo 4 luni si inca nu s-a invatat cu mine, deci nu ma lasa sa pun mana pe el...in schimb, ma lasa sa-l pup pe motz si pe cioc si-i place enorm sa-l lauzi...e tot asa baietel si canta toata ziua...are un tignal nemaipomenit daca e geamul deschis se aude din strada big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2007-04-01 22:52:16

julia23
Full member
De la: anywhere
Inregistrat: 2006-09-06
Mesaje: 161

Re: animalutzele noastre

lorely, ca s-o obisnuiesti sa ceara afara trebuie sa-i faci un program ,adica o scoti de 3 ori pe zi,dimineata cum te trezesti,la pranz si seara, daca respecti ritmul asta atunci cand va sti ca e ora ei de mers afara iti va cere singura;
eu am un copil techel de vanatoare care este f.inteligent,merge singura afara isi face nevoile si se intoarce:),care din pacate a ramas la parintii mei, dar mai am o fetita,pisicuta,care e o scumpica si ma trezeste in dimineatile cand dorm prea mult smile


Sinistra-i existenta omeneasca,si pururi fara sens,fatalitatii i-ajunge o paiata.

Offline

 

#83 2007-04-02 10:27:18

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: animalutzele noastre

am un amstaff de 6 luni,Max pe care il iubesc k pe ochii din cap hjarta hjarta de 2 saptamani il duc si la dresaj si sunt tare mandra de copilul meu k invata repede si e foarte atent la tot ce e nou. e cel mai afectuos catel din lume smile am avut animale de cand ma stiu...catei, pisici, porcusori de guineea, vrabiute:)), pesti...acuma il am pe Max si mai am un porcusor de guineea, Pighy big_smile nu pot sa imi imaginez viata fara ei hjarta


29+

Offline

 

#84 2007-04-02 12:23:50

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: animalutzele noastre

eu am un caniche de talie medie, negru, e asa dulce, cu niste ochisori mici si negri ... acum dupa paste o sa-l dau sa faca pui, i-am gasit in sfarsit si lui o "pereche" tongue k are 4 ani si era si timpu big_smile


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#85 2007-04-03 13:27:04

cryss26buc
Full member
Inregistrat: 2006-12-28
Mesaje: 479

Re: animalutzele noastre

hmm pai eu am asa:o ciobaneasca bucovineanca de 1 an(KARA),un brack german de 7 ani(PONGO),un bichon de 9 ani(RIKY) si sufletelul meu o labradoare neagra de 3 luni(RONNA) pe toti ii cresc intr un apartament de 2 camere si nu va pot spune ce distractie si nebuneala este dar ii iubesc si totusi intentionez ca in 3-4 luni sa i plasez la "bunici" si sa raman doar cu Ronna cea mica pt ca vrem sa avem un bebe si ar fi greu ffffff greu.

Offline

 

#86 2007-04-03 13:29:42

cryss26buc
Full member
Inregistrat: 2006-12-28
Mesaje: 479

Re: animalutzele noastre

aha si cu riscul de a primii warn ca postez 2 mesaje trebe sa va zic ca ronna la 2 luni mi a sarit in lac in tineretului iar ceilalti care au o varsta nici nu se apropie de lac dar ronna e turbata cand vede apa si era un frig....

Offline

 

#87 2007-04-03 22:03:33

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: animalutzele noastre

pai daca e caine de vanatoare..e normal sa sara in apa tongue Al meu moshulet..care acum are 8 ani..avea cateva luni(vreo 6) cand l'am dus la floreasca in lac..Doar ca nu s'a prins ce si cum cu inotatul..(desi se spune ca toate animalele inoata,nu?)..si s'a dus ca ciocanul la fund:)))) Normal ca veterinarul a spus ca e imposibil,ca pana si vacile innoata..d'apai el.. big_smile (am uitat sa precizez ca este corcitura ciobanesc german cu schnawtzer)..

In afara de el..mai am si un lupishor..si 2 perusi..tare galagiosi grater( pe care ii urasc doar sambata,cand imi dau trezirea,la 8 dimineata...ca e soare afara big_smile

Offline

 

#88 2007-07-18 15:06:32

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: animalutzele noastre

va dau o veste proasta,... sad a murit aseara cainele lui babi...cea ce pot spune ca era ca si cainele meu.este devastat el..
ieri am fost doar eu cu el la buni lui cu masina, a sunat mama lui la buni si i-a zis s vina acsa ca tre sa mearga cu cainele la doc.de cateva zile cainele nu prea mai se tzinea pe picioare...aluneca, cadea.si am ajuns acsa, sa mergem cu el la veterinar la facultatea de medicina veterinara unde exista si clinica. taicasu nici nu a  vrut sa mearga cu el(ca sa fac o paranteza cand cainele se simtea rau si trebuia dus al medic tasu zicea ca, costa sua ca ii e lene si ii trece.. pe mine una m-a indignat asta..). pana la urma am fost noi cu cainele(eu,el si sora lui). saracu facuse pipi pe prosop k nu putea sa se tzina pe pres si cand l-am scos afra sa-l ducem la masina incepuse sa faca pishu...el atsepta sa fie scos afra ca sa faca pipi..si de duminik cica nu a fct delok pishu si nici kk...zicea sorsa k a facut melena( kk negru).am pus o paturica pe bancheta din spate a stta cu el sorsa.am fost al clinica aia si nu era nimeni ...pe site scria non-stop si cineva de acolo care lucra in incinta ne-a zis k este inchis k nu mai este non-stop...si pana la urma am fost cu el la ilioara(langa mine), i s-a fct fisa, l-a pus pe masuta acolo sa-l controleze ,sora lui babi avea analizele la ea (din decembrie cica a fost ultimu control si a fost diagnostikat cu pb la ficat), i s-a bagta o sonda ca sa elimine urina...vai si mi-era atata mila de el ca saracutu nu stia ce se intampla cu el...si respira greu... a intrebat doc. de capuse daca a avut, avea o insuficienta renala, era deshidratat pt k nu vroia nici s bea apa daramite sa mai si mannce. i s-a bgt solutie perfuzabila.era slab mort.. numai pilea si osul era d el..sad. l-au dus in alta camera unde mai era un catel, inchis intr=o cusca ca si el avea pb..am stat cu cooki cva timp acolo. puiu meu plangea  si vroia sa i se zik k mai exista sperante pt catel...doc. er sceptic, mai ales ca, cainele avea pb cu rinichii, cu inima, posibil si cva la stomak ka  a vomat spumos...si cnd am ajuns cu el acolo gingiile, mucoasa ii era alba alba cea ce stiu k nu este delok bine... am stta cu el cva timp acolo l-am mangaiat am vb cu el s nu se simta singurel.imi parea rau de el..era si batran avea 14 ani.si nushu dintr-o data parca a vrut sa es intinda...si asa a ramas anchlozat... anca, sora lui babi ramasese blokata, i-amz is  se duk rpd la medic.intrasem in panica.. mai misca dar cred ca facuse stop cardiac sau respirator..a venit asistenta si i-a fct masaj cardiac...si k s nu se mai chiunie inainte de stop au decis sa i se fac injectia letala...sa nu se mai chinuie...cand l-am vz cum facea am iesit din sala si am stat pe hol.. plangeam si nu stiam ce-i cu mine..m-am dus la baie s ma spal p ochi..pe babi l-am gasit afar pe scari plangand...si tot zicea ca dc s-a dus ca nu trebuia, ca n-a avut nicio vina...groaznik..poate daca era dus la medic din timp...isi revenea si poate inca mai traia dar daca zgarcenia e la putere(vb de tatal lui acu ac zicea ca , costa dusu la medic- nushu daca lui i-ar convenii sa fie tratat la fel.. chiar daca e om). azi nu ma vad cu puiu..si il inteleg ca vrea sa fie singur...mi-a zis k vor sa ia alt cooker si tot asa ca cooki si tot numele assta, numai ca sa ii faca in ciuda lu tasu, a zis mama lui si ca se va ocupa ea de caine. :(intr-un fel e cam groaznik sa ai caine.. ca te gandesti ca mai devr sau mai tarziu av venii si momentul ala mult prea neasteptat...si te ingrozesti...iintr-un fel poate mai bine ca nu am un animal...
cnd ma certam cu babi si plangeam, cooki venea la mine sa-mi aline un pik suferinta.m-a fct s-mi dau seama cat de importanta e viata, si cat de important e sa simti k traiesti si ca iubesti...e greu...sa te desparti de cineva drag asa de repede..


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#89 2007-07-18 15:10:26

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: animalutzele noastre

mi-au dat lacrimile...imi pare rau...stiu cum e sa-ti moara animalele dragi in brate....si e greu... sad


mami de minuni hjarta

Offline

 

#90 2007-07-18 15:14:42

andrutza
Vizitator

Re: animalutzele noastre

Eu as vrea sa-mi iau un pui de pisica persana alba cu ochii albastri smile m-a convins o prietena ca sunt f dulci si simpatice

 

#91 2007-07-18 15:17:09

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: animalutzele noastre

mie mi-a zis veterinarul ca rar fac pui catelele din rasa pe care o am eu  sad si eu eram asa incantata sa-mi faca puisori ....


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#92 2007-07-18 15:20:29

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: animalutzele noastre

a murit cu privirea spre babi..in bratele surorii lui, si eu il magaiam...sad stiu ca animalele vor sa fie duse undeva intr-un lok putiu cand stiu ca le vine sorocu..nu vor sa moara acsa... acu toata dragostea si-o vor canaliza spre viitorul caine dar nu-l vor uita pe cooki...mai ales ca vor urmas de al el,k sora lui cooki este la o alta familie pe care ai lui o cunosc, si poate asa va avea un urmas de la el.... multumesc pt condoleante


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#93 2007-07-18 16:03:06

narcisa_s
Full member
Inregistrat: 2007-07-05
Mesaje: 129

Re: animalutzele noastre

eu am un motan gri:Xhjarta mititelu meu... s`a nascut pe 14 august,asa ca vine ziua lui de nastere:) mereu cand vine ziua lui face tata tort:Xhjarta.. nu mai este jucaus de cand iese afara.. cu alti motani.. prieteni;) ce ar fi sa facem o rubrica cu poze... cu animalele noastre??


Back to Black

Offline

 

#94 2007-07-18 17:07:01

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: animalutzele noastre

eu am avut o pisica alba,o frumusete de pisica,da' vecinu meu si-a lua porumbei sa creasca si probabil ii era frica ca pisica mea sa nu ii manance prumbeii si mi-a ortravit-o ,am gasit-o intr-o zi moarta in curte,desi ea rar iesea din casa...mi-a omorat-o nenorocitu.si am facut plangere la politie ,si asta pt ca,toate animalele pe care le-am aut care erau mai frumoase am avut 2 cateluse si o pisica mi le-a otravit pe toate,basarabeni tampiti,odata i-am vaz de peste gard cum taia cu toporul o pisica care era urcata la ei in dud si le era frica ca le mananca dudele....nenorociti.singura catelusa care mi-a supravietuit a fost cea de acum,Tania o cheama si o am de 9 ani de ai nostri vreo 63 ani de ai ei,a albit deja...cred ca ea a fost prea destepta sa manance otrava pe care o punea nenorocitii aia de vecini


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#95 2007-07-18 17:18:19

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: animalutzele noastre

s-ti traiasca si sa ai grija de ea sa nu pateasca cva. mda.. my sunt si "bestii"( k oameni nu-i pot numi) din astea..care omoara  animalute...nushu ce suflet pot sa aiba.. sad


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.