homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Animalutzele noastre-26


#476 2010-11-14 21:32:04

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: animalutzele noastre

de fiecare data cand il vad ma gandesc cum a putut cineva sa abandoneze bijuteria asta de catel?!! ce suflet a avut?! neutral
dar lasa ca a ajuns cum nu se poate mai bine scumpicul hjarta

Offline

 



#477 2010-11-14 22:08:45

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: animalutzele noastre

ioana exista tare multi sufletei amarati pe strazi, desi nu ii poti ajuta pe toti, unora le mai alini putin suferinta, altii si mai norocosi ajung in casele noastre tongue Bugs si Vulpix sunt cele mai bune exemple tongue urechila al tau este o dulceata si totusi ai vazut ca multi oameni nu dau 2 bani de viata si suferinta lor.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#478 2010-11-14 23:27:37

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: animalutzele noastre

da, coraline, parca suntem educati ca si popor sa ne batem joc de animale, sa le abandonam sau eventual sa ii tinem infometati si sa ii batem neutral
al meu sigur a fost batut, altfel nu se explica de ce a fost atat de sperios si acum, cateodata cand te duci repede spre el se lasa in jos pe burtica, ii e frica ca dai in el sad
dar hai sa zicem ca vulpix nefiind de rasa, era "normal" sa fie pe starda, dar Bugs e de rasa, putea macar sa il vanda sau sa il dea degeaba daca nu vroia sa il pastreze.
am citit o stire ca nemtii iau de la noi maidanezi pentru 200 euro, zic ca sunt f destepti si atasati.. numai noi nu putem sa facem nimic pentru ei, niste adaposturi civilizate, sa nu mai umble pe strazi morti de foame sau sub rotile masinilor

Offline

 

#479 2010-11-14 23:56:37

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: animalutzele noastre

natie nenorocita mai suntem si noi, ne vaitam in stanga si in dreapta ca nu ne elevam si nu stim de ce toate popoarele ne privesc cu dispret, in loc sa privim in curtea noastra si sa vedem cate lucruri bune am putea face dar refuzam sa le facem din lene sau dezinteres. cum sa iti faca placere sa torturezi o biata fiinta nu am sa inteleg niciodata.
cea mai stupida creatie a lui D-zeu este omul..
Vulpixul tau arata grozav lol si pare un rasfatat mic, ce cuminte sta el cu jucaria lol de ce sa lovesti asa o scumpete, doamne...
cand am gasit-o pe Bugs era plina de capuse, am scos vreo 60, avea un ciorchine mare intre ochi de iti era sila sa te uiti la ea, pana si veterinarul s-a crucit nici nu se vedea ca este rasa, era uratica chiar, capul mic si parul scurt tepos, sa nu mai zis de marea rana de pe fata. dupa luni de zile cand i-a crescut parul am observat ca era de rasa.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#480 2010-11-15 12:28:46

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: animalutzele noastre

coraline a scris:

multumesc fetelor puss e febletea mea
puffball recomand cu caldura dragonul rosu, bucuresti lol locul unde gasiti caini de toate natiile, rasele, marimile si culorile lol desigur, abandonati de altii care n-au avut suflet sa ii pastreze

multumesc puss dar e muuult prea departe sa merg sa cumpar un caine lol

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2010-11-15 12:34:23

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: animalutzele noastre

pai nu cumperi puff, il iei degeaba, aruncat neutral

cora, da, acum ca mananca normal si i-am facut si baie are o blanita asa frumoasa .. e scumpic foc si incepe sa se joace cu noi, o trage pe veverita de coada ca il gadila chicot

vai cum putea sa fie Bugs daca nu iti dadeai seama ca e de rasa neutral bine ca nu a facut babesioza de la capuse, unde l-or fi tinut "oamenii" aia?! neutral

Offline

 

#482 2010-11-15 15:11:53

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: animalutzele noastre

puffball eu nu l-am cumparat, l-am luat de pe strada. in zona aceea tot romanul isi duce cainele si il abadoneaza pentru ca este departe de casa, zona industriala. eu pe amandoi cateii mei i-am luat de acolo. nu as putea sa cumpar unul de rasa care oricum va ajunge bine, la cineva acasa, si sa nu iau pe unul de pe strada care saracul cerseste dupa putina mancare si un pupic.

Ioana are vulpita ta o fata de boss lol parca si spune "mda hai pozeaza-ma, sunt smecher" lol e o dulceata big_smile ar merge pusa o sepcuta pe cap si cu urechile alea mari in sus lol

Cam asa arata Bugs inainte, intre ochi si pe nas nu avea blana si era plina de bubite si rani de la capuse. cam 2 luni au trecut pana s-a vindecat locul si a inceput sa ii creasca blana. sa stii ca si eu ma mir ca nu a facut nici o boala de la capusele alea, veterinarului i s-a facut scarba cand a vazut-o si a spus ca "sunt capuse cu catel, nu catel cu capuse"

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_dsc05069.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_dsc05073.jpg

si cam asa arata acum lol o rozatoare afurisita si obraznica, pusa pe sotii tot timpul


http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_dsc06535.jpg

Ultima oara a fost editat de coraline (2010-11-15 15:13:36)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#483 2010-11-15 15:24:45

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: animalutzele noastre

wow vai nu imi vine sa cred ce diferenta este, cum arata saracutul  grater  si ce dulce e acum hjarta
acum dupa experienta cu vulpix, ma gandeam ca daca copilul meu va vrea un catel, o sa il incurajez sa ia unul din adapost sau cum zici tu, de acolo unde ii arunca, din aceleasi motive ca si ale tale.
e adevarat ca inainte sa il am pe el, imi doream un pui de rasa, vroiam sa fie frumos, sa nu aiba boli, etc.. acum mi-am schimbat total gandirea..da, recunosc ca daca as avea spatiu mi-as lua si 10 catei, printre care un labrador si un ciobanesc german, dar pe el il iubesc intr-un mod special, e sufletelul meu hjarta

Offline

 

#484 2010-11-15 15:32:32

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: animalutzele noastre

cateva poze cu vulpix, nu stiu daca le-ai mai vazut smile

asa dorm eu  visslar
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/2728_p1050288.jpg
imi place in paaaat  tongue
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/2728_p1050278.jpg
m-au luat cu ei la gratar  punk
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/2728_p1050280.jpg
stiu sa fac "culcat" big_smile
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/2728_p1050148.jpg
ma streseaza asta mica cu pupatul ei lol
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/2728_p1050291.jpg

Offline

 

#485 2010-11-15 15:36:46

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: animalutzele noastre

parca a mai prins curaj Vulpix smile

Offline

 

#486 2010-11-15 15:39:10

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: animalutzele noastre

da? pare mai linistit, nu? smile
mai nou o prinde de coada pe veverita cand il gadila, o musca asa usor, da semne ca s-ar juca... ah si alearga prin casa dupa noi si noi dupa el lol

Offline

 

#487 2010-11-15 15:39:44

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: animalutzele noastre

foarte bine gandesti big_smile si este bina ca te gandesti sa iti resposabilizezi copilul cu un animalaut si sa il inveti iubirea de animale. si un pui de rasa poate avea probleme, doar pentru ca este mai frumos si, la prima vedere, mai aspectuos, saracii maidanezi pierd teren.
mama da vise de catei mari ai lol 
pai el e copilul tau acum big_smile e puiutul tau mic pe care l-ai salvat si l-ai facut bine big_smile va fi mereu preferatul tau


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#488 2010-11-15 15:42:29

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: animalutzele noastre

rotfl2 va bateti pe afectiunea lui B pe acolo lol a pus repede stapanire pe pat, cum ziceam mai sus, fata de smecheras lol acum e avut, are casa, masa, televizor, pat pufos, 2 servitori dedicati rotfl
ii ador urechile big_smile hjarta hjarta este o bomboana, un mare mare norocos!


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#489 2010-11-15 15:42:53

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: animalutzele noastre

eu am avut un pui de ciobanesc german, l-am luat cu parvoviroza deja neutral
a scapat cu greu, dar nu a crescut prea mult, a ramas mai mica, deci da, probleme sunt si cu cei de rasa daca nu ii iei de la crescatori ok
mie imi plac toti cateii si mici si mari, dar acum ma bucur ca il am pe el smile
inca visez sa pot face undeva in viitor un adapost cu adevarat pentru cainii de pe strada, cu tot ce le trebuie, inca ramane la stadiul de vis..

Offline

 

#490 2010-11-15 15:45:12

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: animalutzele noastre

pai cora pe el il iubeste cel mai mult, am eu asa impresia, eu sunt pe locul 2 lol ca sunt prea mamoasa si pupacioasa lol
are locul din fata in masina ca sa nu ii fie rau, eu stau in spate, doarme pe canapea (e mai bine decat pe perna lui), are vreo 3 servitori dedicati, ca mai e si fratele lui B in peisaj lol

pacat ca nu putem salva decat putini dintre ei, alte sufletele sunt pe strada si mor zilnic de foame sau loviti de masini

Offline

 

#491 2010-11-15 15:55:39

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: animalutzele noastre

rotfl2 e clar, sunteti prinsi cu totii lol cat de curand nici la calculator nu veti sta ca doarme pe tastatura (asa patesc eu tongue )
el este acum mandrul stapan al casei, voi nu sunteti acolo decat ca sa se simta el bine big_smile lol

prea multi...muult prea multi. si daca fiecare om ar lua un caine si l-ar duce la castrat am reusit sa stapanim populatia asta mare de vagabonzi. dar cand toti se vaita si asteapta doar ca municipalitatea sa faca ceva, considera ca nu au nici o indatorire, eventual doar omoara in bataie cate un caine di si considera ca au facut un bine, cand multi altii isi arunca cateii pe strada ca dobitocii in loc sa il dea altcuiva sau in masuri extreme sa il eutanasieze decat sa ajunga pe strazi... mai e cale lunga pana vom deveni si noi civilizati


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#492 2010-11-15 15:58:17

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: animalutzele noastre

plus ca sunt cei care isi lasa cateii afara din curte singuri, se imperecheaza cu maidanezi si de aici inca o serie de catei care probabil isi gasesc sfarsitul pe strada

Offline

 

#493 2010-11-15 16:01:55

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: animalutzele noastre

da, exact.. sunt tistuatii dramatice care se intampla in fiecare zi. si cand mai aud pe cate unu "vai nu castrez animalul sa nu il frustrez, cum sa nu aiba parte de ceva *****" parca l-as pocni. sunt multi care au pisici si cand intra in calduri le dau drumul pe strada sa se impuieze si apoi dupa cateva zile le iau inapoi. mentalitate de idioti


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#494 2010-11-15 16:04:47

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: animalutzele noastre

da neutral si nu stiu cand si daca se va schimba mentalitatea asta atata timp cat la noi la sate si nu numai se tin cateii legati, infometati, in frig si daca eventual nu apara (sperand ca probabil poate macar hotul sa ii dea ceva de mancare) , isi iau si bataie

Ultima oara a fost editat de ioana_4 (2010-11-15 16:05:02)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.