homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum va descurcati in situatia asta?


#1 2009-02-09 14:48:51

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

cum va descurcati in situatia asta?

buna tuturor smile sunt curioasa cate dintre voi aveti o relatie la distanta si cum ii faceti fata? eu de exemplu sunt cu prietenul meu de 10 luni, el fiind in primul an la facultate intr-un alt oras.ne vedem odata la 2 sapt si in vacante.cand e acasa ne plimbam mult, luam cafenelele la rand si cand e urat afara stam ori la mine ori la el. problema e ca amandoi locuim cu parintii si nu prea avem ocazii multe pt prostioare rodnar ca orice romantica incurabila visez la o seara cu petale de trandafir in pat si lumanarele dar pt asta trebuie mult timp, ceea ce noua ne lipseste. orasul e mic, locuri putine de distractie...si ajung sa ma gandesc ca odata va interveni si monotonia sad .voi cum va descurcati? as vrea niste sfaturi...ce lucruri noi as putea incerca, cum scapati de monotonie? sunt deschisa oricarei idei lol mi-ar placea daca fiecare si-ar descrie relatia...din orice invatam cate ceva smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#2 2009-02-09 15:35:09

skumpi
Vizitator

Re: cum va descurcati in situatia asta?

dar dc nu mergi u la el ...in orasu in care locuieste din cand in cand ? big_smile

 

#3 2009-02-09 15:42:45

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: cum va descurcati in situatia asta?

la asta ma gandisem si eu, sa mergi la el... dar mi-a luat-o sckumpi inainte big_smile
sau incercati sa placati in weekenduri sau vacante, undeva doar voi doi

Offline

 

#4 2009-02-09 17:15:06

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: cum va descurcati in situatia asta?

cati ani ai cristiana?


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#5 2009-02-09 18:05:31

skumpi
Vizitator

Re: cum va descurcati in situatia asta?

atunci mergeti si voi la o pensiune...un hotel ceva...macar din cand in cand rodnar

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-02-09 18:32:19

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

cat despre hoteluri si pensiuni fiind minora trebuie sa prezint buletinul ( prietenul meu a vrut ca prima data a noastra sa fie mai speciala si a mers la mai multe hoteluri si asa a aflat)si nu vreau asta...off cred ca va vine sa ma trimiteti undeva cu problemele mele cu tot rotfl  rotfl

Ultima oara a fost editat de april sunset (2009-10-31 15:17:23)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#7 2009-02-09 18:50:36

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: cum va descurcati in situatia asta?

nu e adevarat smile sau cel putin nu era asa pe vremea mea. Eu aratam buletinul mereu .. ca exul si-l spalase din greseala .. :f?rbannad:

Offline

 

#8 2009-02-09 18:50:40

skumpi
Vizitator

Re: cum va descurcati in situatia asta?

la o prietena ? nustiu

 

#9 2009-02-09 19:03:45

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

skumpi a scris:

la o prietena ? nustiu

paiiiii.....nu ma vei considera o ciudata daca iti spun ca n-am prieteni, nu? big_smile  lol adica nu sunt genul de persoana care crede in prietenie adevarata si decat prieteni falsi mai bine deloc...deci iubitul e singurul meu prieten lol
dar nu numai dpdv sexual vreau sa tin monotonia la distanta....as avrea sa avem niste activitati care sa ne apropie...ceva gen: sa lucram la ceva impreuna ( nu stiu la ce am putea, dar asa ma gandeam acum lol ) sau sa gasim hobbyuri comune...asta as vrea sa stiu mai mult...voi cum va ocupati timpul liber cand sunteti impreuna?


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#10 2009-02-09 19:22:03

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: cum va descurcati in situatia asta?

skumpi a scris:

la o prietena ? nustiu

angel


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#11 2009-02-09 20:13:22

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: cum va descurcati in situatia asta?

cristiana t a scris:

skumpi a scris:

la o prietena ? nustiu

paiiiii.....nu ma vei considera o ciudata daca iti spun ca n-am prieteni, nu? big_smile  lol adica nu sunt genul de persoana care crede in prietenie adevarata si decat prieteni falsi mai bine deloc...deci iubitul e singurul meu prieten lol
dar nu numai dpdv sexual vreau sa tin monotonia la distanta....as avrea sa avem niste activitati care sa ne apropie...ceva gen: sa lucram la ceva impreuna ( nu stiu la ce am putea, dar asa ma gandeam acum lol ) sau sa gasim hobbyuri comune...asta as vrea sa stiu mai mult...voi cum va ocupati timpul liber cand sunteti impreuna?

nu esti ciudata.
nici eu nu am prieteni multi. nu cred in conceptul "cel mai bun prieten". am 3 prietene bune, cu care ma vad rar.. in rest timpul mi-l pretrec cu el, la mine sau la el. mai si iesim din cand in cand, dar rar, cu prietenii lui, care sunt multi.
uitati-va la filme, la tv, cititi ceva funny impreuna, jucati-va, vorbiti.
e rau ca nu puteti petrece mult timp singuri.


kiar e o problema daca esti minora, cand te cazezi intr-un hotel ? asta nu stiam. neutral
faceti o excursie de o zi undeva in apropiere, ca sa nu comenteze ai tai ca stai peste noapte.
neutral

Offline

 

#12 2009-02-09 20:43:38

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

kiar e o problema daca esti minora, cand te cazezi intr-un hotel ? asta nu stiam. neutral
nu e problema, dar iti cere buletinul si numele meu de familie e cam cunoscut in oras si de asta mi-e frica  ca am mai patit-o sa ma opreasca oameni de vorba prin tot felul de locuri "ce mai fac ai tau, nu i-am mai vazut de mult etc" si eu eram ceva de genul "cine esti tu :f?rv?nad:  neutral ?" lol   
am jucat jocuri si a fost chiar super si foarte distractiv, dar am renuntat pt ca il bateam mereu big_smile  mai ales la cele pe calculator. 
imi surade ideea cu o excursie de o zi undeva aproape...si acum imi aminti de un orasel la indemana perfect pt asta...mersi pt idei  smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#13 2009-02-09 21:21:25

deea03
Full member
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 643

Re: cum va descurcati in situatia asta?

cristiana si eu am o relatie la distanata tot asa..iubitul meu e tot primul an la facultate in alt oras si ne vedem tot asa la o sapt max 2....nici noi nu avem unde sa facem prostioare pt ca eu stau la cativa km distanta de el, in alta localitate, asa ca nici atunci cand vine acasa nu ne vedem asa des..adica decat sambata sau vinerea si duminica vine el la mine..depinde.. mai afcem prostioare cand pleaca ai lui de acasa si ma duc eu pe la el dar nu se itampla saptamanal si crede-ma ca avem o relatie destul de stabila..suntem de 2 ani impreuna si ne merge bine, nu prea am aflat ce inseamna monotonia si sper sa nici nu aflam tongue va doresc numai bine si iubiti-va mult hjarta si e buna ideea cu o mica excursie daca aveti unde wink)

Ultima oara a fost editat de deea03 (2009-02-09 21:21:52)

Offline

 

#14 2009-02-09 21:37:29

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

big_smile asa si noi, cand sunt ai lui la serviciu profitam cat putem...bine ca am facut de foarte multe ori si cu mama lui in casa rotfl si ideea e ca saraca stie ce facem noi in spatele usii inchise  rodnar dar am noroc ca e prea de treaba si nu a comentat niciodata big_smile
pana acum nici noi nu ne-am ciocnit de monotonie, dar vreau eu sa am niste metode pregatite in caz ca incearca ceva afurisita;))
felicitari pe cei 2 ani...eu una consider ca e mult pt o relatie la distanta...tot ce vreau eu e sa rezistam pana termin liceul pt ca la facultate voi merge in acelasi oras cu el deci vom fi impreuna atunci. si pt ca asta sa se realizeze trag din greu acum, dar stiu ca merita orice sacrificiu. de asta am si spus mai sus ca sunt deschisa oricarei idei big_smile

Ultima oara a fost editat de april sunset (2010-02-11 17:11:37)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#15 2009-02-09 23:15:49

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: cum va descurcati in situatia asta?

cristina yo sunt de 3 ani jumi q iubi si un an de zile cat a fst el la fac ne vedeam numai sambata seara si faceam la mine cand mami dormea smile aq k is si yo la fac tot la fel facem numai k ne si vedem in cursu saptamanii tongue

incercati in masina.. sau in scara blocului sau mai multe d;astea tongue cauta topicucri cu locuri unde ati facut sex sau unde ati vrea\ sa faceti si poate va vine o idee wink


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#16 2009-02-09 23:16:16

narissa
Full member
Inregistrat: 2009-01-04
Mesaje: 934

Re: cum va descurcati in situatia asta?

si eu sunt in situatia ta,cristina. prietenul meu e la facultate  la 150 km de mine,si ne vedem destul de rar. la 2-3 saptamani. faza nasoala e ca el e la 2 facultati (poli-anul3 si arhitectula-anul1) iar eu a 12-a, si nu prea are timp sa vina acasa,asa ca mai merg eu pe la el. acum are vacanta,si a venit acasa,dar,ce bun? daca parintii mei si si ai lui sunt mereu acasa  sad. chiar acum 10 minute a plecat de la mine ,si sunt mega frustrata ca doar ne-am uitat la film foarte cuminti+ cateva mangeiri cat sa ma incing . desi i-am zis ca ai mei nu intra niciodata la mine in camera,totusi nu a putut sa faca nimic. daar,mi-a promis ca vin maine la el,si ca rezolva sa nu ne deranjeze nimeni,deci wish me luck fetelor. de 3 saptamani stau pe tusa.


Come play my game.

Offline

 

#17 2009-02-10 15:54:00

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

bafta narrisa:> noi sincer avem ocazii, nu ma plang, dar as vrea macar odata 10 ore la dispozitie (nu 3-4 ca de obicei) ca sa facem mai multe...ceva de genul: baie cu spuma (am fi vrut de revelion dar si ai lui au stat acasa si ai mei lol ) lumanarele trandafiri, din astea;))...abia ast facultatea...sa am o garsoniera doar a mea si a lui sa facem tot ce vrem cand vrem big_smile  hjarta


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#18 2009-02-10 20:08:42

deea03
Full member
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 643

Re: cum va descurcati in situatia asta?

cristiana t a scris:

big_smile asa si noi, cand sunt ai lui la serviciu profitam cat putem...bine ca am facut de foarte multe ori si cu mama lui in casa rotfl si ideea e ca saraca stie ce facem noi in spatele usii inchise  rodnar dar am noroc ca e prea de treaba si nu a comentat niciodata big_smile
pana acum nici noi nu ne-am ciocnit de monotonie, dar vreau eu sa am niste metode pregatite in caz ca incearca ceva afurisita;))
felicitari pe cei 2 ani...eu una consider ca e mult pt o relatie la distanta...tot ce vreau eu e sa rezistam pana termin liceul pt ca tot la Tm voi face facultatea deci vom fi impreuna atunci. si pt ca asta sa se realizeze trag din greu acum, dar stiu ca merita orice sacrificiu. de asta am si spus mai sus ca sunt deschisa oricarei idei big_smile puss

ms.. dar sa stii ca decat din octombrie e relatie la distanta..restul timpului pana la 2 ani ne vedeam zilnic au existat certuri multe..am trecut prin f multe dar am scapat cu bine de toate.. si acum mai exista certuri mai mici..mai mari big_smile dar important e sa nu te afecteze cu nimic asta. si eu de la anul plec la facultate la bucuresti unde e el si o sa fim mai aproape unul de altul hjarta multa bafta sa treaca timpul cat mai repede pana cand ajungi si tu langa el smile si...sunteti tari daca ati facut prostioare cu mama lui in casa, eu nu puteam sa fac asa ceva rotfl tongue

Offline

 

#19 2009-02-10 21:26:33

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

noi am stat aproape 5 luni impreuna inainte sa plece la facultate si nu ne-am certat deloc in tot acest timp...prima noastra cearta a fost la putin timp dupa ce am facut 6 luni, dar nu a fost vina nici unuia...cel putin asa consider eu. era intr-o alta lume sa zic asa, departe de casa, familie, prieteni si a facut o depresie zdravana. se gandea k nu va fi in stare sa duca relatia la capat din cauza distantei si atunci mi-a propus sa luam o pauza...au fost cele mai oribile zile si nopti din viata mea si la fel si pt el... vorbeam ff rar la tel si atunci boceam amandoi ca niste sugari, dar a trecut...am mai avut acum cateva zile o cearta, dar a trecut si ea;)) deci cam atat...2 certuri mari si late:)) singurul inconvenient e ca toate trebuie rezolvate la telefon, mai ales cand nu mai poate veni acasa cate 1 sapt-2 si eu as prefera sa vorbim fata in fata, dar asta e, trebuie sa ne adaptam la situatie...ca sa nu mai spun ca domnii care asculta telefoanele ne mai iau si semnalul din cand in cand ca sa fie comunicarea si mai grea si enervanta  lol

Ultima oara a fost editat de april sunset (2010-02-11 17:12:40)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.