homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum va descurcati in situatia asta?-3


#39 2009-02-23 22:16:35

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: cum va descurcati in situatia asta?

Pai nu stiai ca sunt clarvazatoare?... big_smile
glumeam.... wink

Offline

 

#40 2009-08-17 13:51:25

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

nu stiu ce se intampla cu mine in ultimul timp...nu mai am incredere in mine. orice fata mai mare, putin mai aranjata, mai dotata mi se pare de 1000 de ori mai frumoasa ca mine (si asta spune multe, tinand cont ca sunt o narcisista convinsa). sunt cu al meu de 1 an si 4 luni aproape, il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste, dar in ultimul timp am tot felul de scenarii idoate in cap bang si mi-e frica sa nu fac vreo prostie si sa se sature de toanele mele. e adevarat ca si el mai pune paie pe foc cateodata, dar spune ca face asta pt ca ii place sa ma vada ca sunt putin geloasa. de exemplu daca trece vreuna cu 10 kile de silicoane la vedere nu se uita dupa ea, dar face niste figuri ceva in genul "uite ce bunatati are aia acolo". acum imi spuse ca niste fufe, colege de serviciu, ii cerura id-ul ca sa le dea niste poze pe care le-a facut intr-un club. ma intreba daca e ok si ii spusai ca da pt ca dupa ce le trimite pozele se da ignore direct. spuse ca nu am de ce sa imi fac griji, nu trebuie sa fiu geloasa, nu am motive, dar zise de asemenea ca nu poate sa le dea ignore imediat ca sunt colegi si nu stiu ce skitarg tot despre astea mi-a spus ca s-au cam dat la el, in sensul ca "mai treci pe la noi, putem sa si vorbim in timp ce muncim", iar el mi-a spus cam asa "deci alea sunt cam 90-60-90, ca sa iti faci o parere, dar pe mine nu ma intereseaza, doar tu contezi pt mine". mi-e teama mai mult de reactiile mele, supa
ma omoara scenariile mele copilaroase. problema e ca daca acum, cand e acasa langa mine ma gandesc ca poate ma insala, ce ma fac in toamna cand pleaca la facultate? nu vreau sa ajung o disperata sa il verific din min in min pt ca stiu ca e cuminte. cum sa ma controlez? cum sa ma port? scz pt romanul expus, dar am vrut sa va faceti o parere corecta a situatiei.

Ultima oara a fost editat de april sunset (2010-02-11 17:16:42)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#41 2009-08-17 14:03:10

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: cum va descurcati in situatia asta?

aplir si eu is ca si tine , doa cu exceptia k el chiar nu face nik (mai rau ii arat eu bunaciunile pe strada si nu se uita ),si eu de multe ori imi fac atatea ganduri k dak nu ma place , dak nu ii produc placere , dak nu mai e atras de mine , dak una , dak alta , si el mereu imi spune k nu va face niciodata nimik,
problema cu lipsa de incredere in tine poate fi grava , eu una din cauza chestiilor enumerate mai sus si lipsa mea de incredere in mine , am ajuns sa ma sarut cu altu pt k mi se parea k si el o poate face.
pt a nu mai fi asa trebuie sa te controlezi , atunci cand iti faci scene sa iti ocupi timpul cu alt ceva.
de ce zik ca sunt cam in situatia ta tonguet k eu plec la facultate si el ramane aici(acasa)...dar nu il voi stresa , desi stiu k imi va fi greu sa nu il pun la incarcari(asa cum fac de multe ori) si sa nu il sun din 5 in 5 minule
deci recapatati increderea in tine , pentru ca dak el e inca inbratele tale asta inseamna k te iubeste , bucurate te prezent , nu trai in trecut , si nu te gandi in viitor , traieste clipa


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#42 2009-08-17 14:15:40

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: cum va descurcati in situatia asta?

atat timp cat el ti-a demonstrat de multe ori ca nu ai de ce sa iti faci griji in privinta relatiei voastre, ca el te vrea asa cum esti si ca se simte bine cu tine, e multumit de tine si ca te iubeste nu cred ca ai de ce sa iti faci griji...
eu te sfatuiesc sa lasi de-o parte acele crize de gelozie caci pe viitor s-ar putea amplifica si nu ar putea duce decat la tensiuni in cuplu...

in aceasta situatie sunt si eu cu al meu insa e invers, el e cel gelos si am ajuns in momentul in care orice imi spune il aprob pentru ca degeaba ii explic eu ceva daca nu ma crede... asa ca de ce sa-mi bat capul degeaba??

cat despre acel controlat de care spui tu... nu stiu, e intr-un fel... al meu ma suna mereu cand nu eram cu el, fie ca eram la un suc cu fetele, fie ca eram pe afara sau cu oricine altcineva... cateodata il intrebam daca ma controleaza si confirma... e intr-un fel... mai ales ca imi mai pusese un program in comp care il oferea ceea ce vorbeam pe mess cu diferite persoane... eu ma saturasem pana peste cap de asta...
cand e ceva suspect din partea mea, ca simt ca ma minte intr-un fel,
il pun sa jure pe mine si nu o face cand ma minte

eu spun sa nu pui toate cacaturile la suflet, daca stii cum este el si ai incredere in el nu ai de ce sa iti faci griji...
incearca sa nu mai creezi tensiuni, cand mai vedeti pe strada vreo fata si se uita, uita-te si tu... si spuneti parerea
de ce nu???

Offline

 

#43 2009-08-17 14:16:10

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

d3vildelia a scris:

(mai rau ii arat eu bunaciunile pe strada si nu se uita
dak el e inca inbratele tale asta inseamna k te iubeste , bucurate te prezent , nu trai in trecut , si nu te gandi in viitor , traieste clipa

si eu ii mai arat cateodata intentionat sa vad ce face si nu se uita. doar cand vrea sa ma tachineze mai zice de vreo ratacita de pe strada.
stiu ca ma iubeste. poate pt ca e prima relatie serioasa, primul din viata mea, singurul meu prieten, cel care imi este alaturi mereu, imi fac atatea griji. nici nu vreau sa ma gandesc cum as fi fara el. nu m-as sinucide ca nu-s nebuna lol dar mi-ar fi extrem de greu si nu stiu cum as putea sa-mi revin. de asta incerc sa fac totul bine, sa fim impreuna si sa fim fericiti mai ales ca de la anul voi merge si eu la facultate in acelasi oras cu el, deci vom fi impreuna tot timpul si stiu ca va fi bine. deci 1 an trebuie sa rezist, fara scene, fara momente de neincredere ca sa ne putem duce la capat planurile hjarta


bebe V., soarele si luna

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-08-17 14:44:40

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

kat_utza a scris:

cand mai vedeti pe strada vreo fata si se uita, uita-te si tu... si spuneti parerea
de ce nu???

am incercat lol numai ca imi este imposibil sa spun ceva de bine despre altcineva. sau daca reusesc, spun una buna si 10 rele lol asa sunt eu si nu numai cand vine vorba de fete sunt asa "rea" chicot fie ca e o fata, un baiat, un cuplu, un grup de amici gasesc mai mult rele decat bune. intr-un fel cred ca simt nevoia sa ii pun pe ceilalti intr-o lumina proasta ca sa ies eu mai breaza. nu stiu cum am ajuns asa...sper sa-mi treaca


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#45 2009-08-17 15:01:20

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: cum va descurcati in situatia asta?

april asa e si la me primul meu iubi serios
april nu ma spune de rau despre altele....eu lu al meu ii spun k uit ce bine arata ce fund misto are ce picioare ce piept si in completare "vreau si eu " r, raspunsul lui "u esti mai frumoasa ca oricare alta "" si atunci ma apuc de ras

Ultima oara a fost editat de d3vildelia (2009-08-17 15:03:26)


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#46 2009-08-17 15:04:44

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: cum va descurcati in situatia asta?

april sunset a scris:

kat_utza a scris:

cand mai vedeti pe strada vreo fata si se uita, uita-te si tu... si spuneti parerea
de ce nu???

am incercat lol numai ca imi este imposibil sa spun ceva de bine despre altcineva. sau daca reusesc, spun una buna si 10 rele lol asa sunt eu si nu numai cand vine vorba de fete sunt asa "rea" chicot fie ca e o fata, un baiat, un cuplu, un grup de amici gasesc mai mult rele decat bune. intr-un fel cred ca simt nevoia sa ii pun pe ceilalti intr-o lumina proasta ca sa ies eu mai breaza. nu stiu cum am ajuns asa...sper sa-mi treaca

da` cine a zis ca tb sa spui ceva de bine??

eu cu al meu radem de multe ori de multe... intr-o zi se uitase el la una si a observat ca deci avea pantaloni albi era neagra intre picioare rotfl si am ras mult...
ca are stuf... el sa stramba si mai adauga cate ceva... eh.. tongue

Offline

 

#47 2009-08-17 16:11:29

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: cum va descurcati in situatia asta?

bahi eu sunt in aceeasi situatie cu april..mi se pare ca se uita dupa ot ce misca si asta ma scoate din sarite si ma face sa fiu din ce in ce mai geloasa...inultima vreme cred ca ne-am certat in repetate randuri dn cauza asta...i se pare ca am eu idei apucate..dar..cred ca el e de vina..:)am stat de vb zilele astea si am ajuns la concluzia ca poate s existe 100000000 de femei cu care sa se vada ca el tot pe mn ma iubeste si el tot cu mine ramane...nush..stiu ca mai exagerez si eu uneori..dar vad cu cata pasiune si cu cat drag ma ia in brate si cum face dragoste cu mine..stunci parca mi se duc toate gandurile astea negre...si mai mi-e fricva de un lucru..o sa plec la facultate si o sa ne fie cred ca foarte greu...dar sper sa trecem peste asta..n-o  muri o data la sapt sau kiar doua nu?;wink) tongue


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#48 2009-08-17 22:33:02

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

andreutza89.dreaming a scris:

poate s existe 100000000 de femei cu care sa se vada ca el tot pe mn ma iubeste si el tot cu mine ramane...nush..stiu ca mai exagerez si eu uneori..dar vad cu cata pasiune si cu cat drag ma ia in brate si cum face dragoste cu mine..stunci parca mi se duc toate gandurile astea negre...si mai mi-e fricva de un lucru..o sa plec la facultate si o sa ne fie cred ca foarte greu...dar sper sa trecem peste asta..n-o  muri o data la sapt sau kiar doua nu?;wink) tongue

la concluzia asta am ajuns si eu chicot dar exact ca tine, exagerez cateodata, am niste pitici pe creier care isi mai fac de cap.
cand m-a luat in brate dupa ce am inceput sa bocesc ca un copil mic pt ca nu ma misc bine ca aia din film, i-am simtit toata dragostea, am stiut ca sunt singura pt el...frumos sentiment hjarta  chicot
cat despre plecatul la facultate, stai linistita, e mult mai simplu decat ai impresia acum. seara dinaintea plecarii lui am iesit, ne-am distrat, totul super. cand m-a adus acasa si l-am vazut ca pleaca am pufnit intr-un plans, nu stiu cum am reusit sa ma opresc. n-am mai plans in halul ala in viata mea. ma gandeam ca vom muri de dor, ca ne va fi extrem de greu, ca ne vom certa des, ca nu va rezista 2 sapt fara sex si ma va insela etc. nu s-a intamplat nimic din toate astea. vii suntem amandoi, n-am murit de dor, e greu la inceput, normal, pana te obisnuiesti, orice inceput e dificil, dar am rezistat muuult mai bine decat ne-am fi asteptat.
o sa fie bine andreutza, atata timp cat exista incredere, in primul rand si comunicare, totul va fi bine smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#49 2009-08-17 23:00:52

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: cum va descurcati in situatia asta?

april te invidiezi chiar ai reusit sa treci peste tot...sper sa pot si eu asta


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#50 2009-08-17 23:12:41

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

deocamdata da, reusesc sa trec peste tot chicot sa vad cat ma tine lol dar il iubesc atat de mult si imi face atat de bine relatia noastra incat daca as face ceva si ne-am desparti dintr-o prostie cred ca m-as simti mai bine dupa ce m-as da cu capul de vreun perete de vreo 100 de ori lol
o sa poti, d3vildelia, totul e sa vrei. si cand iti mai spune ca esti mai frumoasa ca oricare alta, nu mai rade, va crede ca iti bati joc sau ca nu-l crezi. eu, cand imi face un compliment, trag o mutra de pisoias, niste ochisori de catel si ii "trantesc" un multumesc de ma aude toata strada lol si moare de drag, chiar daca ma "cearta" ca iar tip de se uita cel putin 10 oameni la noi


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#51 2009-08-17 23:14:02

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: cum va descurcati in situatia asta?

rad pt k el nu pre imi faecomplimente


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#52 2009-08-17 23:19:06

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

d3vildelia a scris:

rad pt k el nu pre imi faecomplimente

pai tocmai, cu atat mai mult. arata-i cat de mult iti place sa te complimenteze, un multumesc e de ajuns, intelege el ideea si poate o va face mai des. oricum faptul ca razi, iti spusai ce impresie ii da lui, poate si de asta evita sa iti faca un compliment. poate se gandeste ca iar vei rade, ca nu-l iei in serios, iar asta ii omoara.


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#53 2009-08-18 08:31:42

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: cum va descurcati in situatia asta?

ii mai zic si mersi, dar totusi eu nu is cea mai frumoasa de pe planeta , asa k sa nu exagereze


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#54 2009-08-18 10:53:06

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

d3vildelia a scris:

ii mai zic si mersi, dar totusi eu nu is cea mai frumoasa de pe planeta , asa k sa nu exagereze

si eu sunt departeeeeee de a fi cea mai frumoasa, dar ai nostri nu au "complexele" noastre, stiu ca al meu nu exagereaza sau nu glumeste cand imi spune ca sunt cea mai frumoasa fata. logic ca nu e adevarat, dar stiu cum sa-i percep complimentul si anume "pt mine, tu esti cea mai frumoasa"


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#55 2009-08-18 11:35:12

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

alta problema....eram sigura ca nu ma voi putea abtine prea mult timp lol un coleg de serviciu l-a chemat pe al meu la un restaurant impreuna cu alti colegi sa sarbatoreasca pt ca unii vor pleca in concediu si sa petreaca si ei putin. problema e ca vor veni si fufele alea care s-au dat la al meu skitarg el m-a intrebat daca ma lasa ai mei sa ma duc cu el, dar ideea e ca acel coleg nu m-a invitat si pe mine, deci nu ma pot duce asa "hei am venit si eu sa ma distrez ca sunt mare si tare si n-am nevoie de vreo invitatie". i-am spus alui meu sa-l intrebe pe acel coleg daca pot veni si eu si ii spusai daca ezita macar putin, nu ma duc. ideea e ca se va duce, cu sau fara mine...ma enervez numai cand ma gandesc...ce sa fac? sa-l rog sa nu se duca? de fapt noi am cam stabilit ceva, ori ne ducem impreuna daca e vorba de o petrecere, club sau mai stiu ei ce, ori nu se duce nici unul. sa-i amintesc de aceasta regula pe care el a "impus-o"?

Ultima oara a fost editat de april sunset (2010-02-11 17:20:16)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#56 2009-08-18 11:38:11

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: cum va descurcati in situatia asta?

si am meu stiu k vb serios dar exagereaza crezand asta big_smile
eu zic sa nu faci asta ....lasal sa se duc chiar dak u nu te duci . asa iti vei da seama dak e cuminte ssau nu


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#57 2009-08-18 11:40:41

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

asta e problema, ca n-am cum sa-mi dau seama daca e cuminte sau nu. poate doar sa vorbesc sa il spioneze careva ca patronii restaurantului unde se duce sunt prieteni de familie diablo
nici daca mi-ar spune in fata ca ma va insela nu l-as urmari, dar nu-mi vine sa stau linistita sad


bebe V., soarele si luna

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.