homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prietenul prietenei


#1 2009-02-12 15:18:54

ioana_marinescu
Full member
Inregistrat: 2008-02-25
Mesaje: 511

prietenul prietenei

si ce fac daca se da la mine? si cu prietena nu ii merge prea bine? si unde mai pui ca nu imi pare rau deloc si nici lui? doar ca e o prietena buna si ma simt cam prost...ia ziceti:)


And i'd give up forever to touch you/ `Cause i know that you'd feel me somehow hjarta

Offline

 

#2 2009-02-12 15:22:29

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: prietenul prietenei

eu zic sa stai in banca ta si sa iesi din peisaj.

Offline

 

#3 2009-02-12 15:24:36

ioana_marinescu
Full member
Inregistrat: 2008-02-25
Mesaje: 511

Re: prietenul prietenei

cum sa ies din peisaj ca suntem prieteni fff buni:))...nu as avea cum


And i'd give up forever to touch you/ `Cause i know that you'd feel me somehow hjarta

Offline

 

#4 2009-02-12 15:27:09

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: prietenul prietenei

sa-l eviti pur si simplu....tie ti s-ar parea normal daca ai avea un iubit ca prietena ta sa cocheteze cu el? nu cred....daca el e fustangiu si itif ace ochi dulci asta nu inseamna ca tre sa-i raspunzi....barbatii sunt barbati...din respect pt prietena ta ar tb sa nu ii dai curs avansurilor lui...sau ma rog flirt...

Offline

 

#5 2009-02-12 15:55:49

Little_princess
Full member
De la: Bucharest...
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 648

Re: prietenul prietenei

si eu zic la fel...nu-i da atentie...sunt destui baieti in lume si tu il alegi chiar pe cel al prietenei(bine chiar dak el a inceput) nu e chiar frumos..si pe langa faptul k mai e si o prietena buna.Si mai sunt si unii care cauta doar sa strice prietenii...dak chiar ar vrea ceva serios cu tine nu ar mai fi cu ea sigur...
si dak ar fi invers?tu sa fi cu el si el se da la prietena ta..ei i-ar convenii, tu ce parere ai avea?


big_smile Come to the dark side...we have cookies..lol

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-02-12 16:00:37

emilinicole
New member
Inregistrat: 2009-01-30
Mesaje: 14

Re: prietenul prietenei

buna,

eu cred ca din respect pentru TINE si pentru PRIETENA TA, ar trebui sa ii spui ce poma de om are langa ea..si sa nu accepti deloc avansurile lui.nu cred ca tie ti-ar placea sa ti se faca asta, si nu cred ca ar trebui sa te faca sa te simti bine faptul ca el se da la tine.asta nu e om daca se da le o prietena buna a iubitei sale.din punctul meu de vedere, orice persoana infidela e pt mine persona non grata. box
eu zic sa te gandesti bine la ce ai de facut si sa cantaresti toate consecintele care ar putea iesi.

Offline

 

#7 2009-02-12 18:25:04

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: prietenul prietenei

si eu sunt de parere ca ar trebui sa nu-l mai bagi in seama.genul acesta de baiat e cel care cauta distractie si se plictiseste repede. si sa zicem ca s-ar desparti de prietena lui si ar deveni prietenul tau...ce te face sa crezi ca nu va face si cu tine ce face cu prietena ta acum? ca sa nu mai zic de prietena ta, chiar tu ai zis ca e fata buna, merita sa o tradezi asa? si inca ceva...baietii vin si pleaca dar prietenele raman;) iar un astfel de baiat e clar ca va pleca si de langa prietena lui si de langa tine la un moment dat, deci nu merita...


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#8 2009-02-12 19:25:35

ioana_marinescu
Full member
Inregistrat: 2008-02-25
Mesaje: 511

Re: prietenul prietenei

asa o sa si fie...adica nimic.. totusi ciudata situatie;)) de ar sti ea saraca...


And i'd give up forever to touch you/ `Cause i know that you'd feel me somehow hjarta

Offline

 

#9 2009-02-12 19:33:03

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: prietenul prietenei

ioana_marinescu a scris:

asa o sa si fie...adica nimic.. totusi ciudata situatie;)) de ar sti ea saraca...

mai bine sa nu stie,crede'ma,imi imaginez cum s'ar simti...si lui spune'i sa ti dea pace smile

Offline

 

#10 2009-02-12 19:33:06

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: prietenul prietenei

pai ar fi bine sa ii spui...asta daca nu cumva te bucuri de necazul ei...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#11 2009-02-12 19:35:03

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: prietenul prietenei

ai grija sa nu ii pierzi pe amandoi.si sa ii spui pretenei tale....e cam cu doua taisuri pt ca exista posibilitatea sa nu te creada si sa va certati.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#12 2009-02-12 19:37:39

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: prietenul prietenei

eu zic sa-i spuna EL ei.... prietenei LUI adica, despre faptul ca tine la tine. apoi sa-i spui si tu prietenei TALE ca tii la al ei. poate e urat ce spun, dat pe o femeie nu o implineste prietenia, ci iubirea... ca si pe un barbat, de altfel. daca celor 2 nu le merge, poate fiecare are nevoie de ALTCINEVA.

doar ca RESPECTUL UMAN ar trebui sa va faca sa discutati... oricat de penibil ar fi.

eu i-as spune lui ca nu accept nimic decat daca stie si ea adevarul.... cu ocazia asta vezi si daca el vrea doar sa se distreze, asa cum spun fetele, sau  e ceva serios.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#13 2009-02-12 19:37:42

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: prietenul prietenei

_yohana_ a scris:

ai grija sa nu ii pierzi pe amandoi.si sa ii spui pretenei tale....e cam cu doua taisuri pt ca exista posibilitatea sa nu te creada si sa va certati.

exact...o sa o ia in nume de rau.si ce rost are sa'i spui?o sa zica k tine si o sa faca k ea sad tot cu el ramane si u pierzi o prietena buna

Offline

 

#14 2009-02-12 22:48:06

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: prietenul prietenei

ioana si eu zic sa stai in banca ta.
daca iti cladesti fericirea pe nefericirea celuilalt (prietena ta in cazul asta) nu dureaza relatia.. iti spun sigur.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#15 2009-02-12 23:10:55

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: prietenul prietenei

hmmmm, asta e un test pentru caracterul vostru si pentru prietenia voastra...ma refer la tine si la prietena ta.
sa-ti povestesc ceva: eu am o prietena foarte buna, suntem prietene de la 8 ani si chiar si acum, desi ea nu mai sta in Romania, suntem la fel de bune prietene. pe cand aveam noi vreo 19-20 de ani, eu vorbeam cu un tip L si ea cu S. si la un moment dat imi spune L ca prietena mea se cam da la el si ca daca ar vrea intr-o jumatate de ora ar avea-o in pat :f?rv?nad:
ok! nu mi-a placut modul lui de exprimare dar am luat act si de comportamentul ei.
in aceasi seara, eram la ea acasa cu ea si cu S , prietenul ei, si am inceput sa ma dau eu la ala si prostul mai ca uitase ca e si ea de fata!
a doua zi am aflat ca s-au despartit, iar ea a venit si mi-a spus doar atat " iti multumesc si sa stii ca am invatat lectia"
la cateva zile a disparut si L din peisaj, ca doar si el incurajase treaba....
ei s-au dus, noi am ramas prietene, baieti se gasesc, prietene bune mai greu, ALEGEREA ITI APARTINE!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#16 2009-02-13 11:17:25

oxxy
Full member
De la: my world
Inregistrat: 2008-05-20
Mesaje: 486

Re: prietenul prietenei

Si eu am intalnit problema asta in urma cu vreo 5 ani. Cred k nu exista fata care sa nu se fi confruntat cu asta. Anyway, eu am luat decizia sa-i spun prietenei mele, ea a inteles, iar apoi i-am intins o capcana tipului  punish  chicot  Si ce sa zic?! Noi suntem inca prietene, iar tipul ala a ramas cu buza umflata wink Acum depinde si de cat de strong e prietenia voastra (noi n-am stiut cat de puternica e pana atunci tongue ) Prietena ta merita sa stie adevarul, poate ca pe moment va reactiona ciudat dar dupa ce se va gandi mai bine probabil va realiza care e adevarul wink Bafta, draga mea puss

Offline

 

#17 2009-02-13 17:00:59

katyi
Full member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 288

Re: prietenul prietenei

parerea mea e ca trebuie sa te decizi ce faci..adica sa renunti la el sau la ea..depinde care merita..desi cu siguranta el nu merita..dar e alegerea ta! stii vorba aia..ce tie nu-ti place altuia nu face smile


angel

Offline

 

#18 2009-02-13 21:50:13

ioana_marinescu
Full member
Inregistrat: 2008-02-25
Mesaje: 511

Re: prietenul prietenei

...am vb cu el si cica se desparte de ea ca nu o iubeste si ca nu vrea sa ii dea iluzii...si ca nu poate sa vb cu ea cum vbeste cu mine orice si tot bate app din astea...si ea mia zis odata o chrestie: "la noi nu merge, cu tine i-ar fi mult mai bine" ... deci si ea simte ceva...in neregula la el... si totusi cred ca ea s-ar simti prost...dar chestiile astea din pacate nu se pot alege...se intampla si atat:(


And i'd give up forever to touch you/ `Cause i know that you'd feel me somehow hjarta

Offline

 

#19 2009-02-13 21:54:59

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: prietenul prietenei

Andrulina.. iar incepem cu generalizarile? lol Un specimen nu reprezinta tot genul in astfel de aspecte. Majoritatea ( sau cel putin asa imi place sa cred ) am dezvoltat bun simt. Fara suparare ioana dar tipul din "poveste" nu are asa ceva. Cat despre optiunile tale, asculta de fete. Stai linistita ca nu-ti ratezi dragostea vietii. Numai faptul ca se da la tine cat e cu prietena ta spune multe despre caracterul si valorile lui.

Ultima oara a fost editat de Hugsy (2009-02-13 21:55:36)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.