homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum mai poti avea incredere in femei?-2


#20 2009-02-21 01:38:58

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

eu zic sa incerci sa cunosti noi fete , daca sunt "mincinoase si curve" atunci treaba lor, le spui PA  si tot asa pana gasesti una care sa fie cu bun simt si sa nu ridice coada la alti barbati atat timp cat e cu tine ...

Offline

 

#21 2009-02-21 01:57:12

nico98
New member
Inregistrat: 2009-02-16
Mesaje: 10

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Yepuras fii mai barbat, ce te  sperii asa de repede ,nu toate lucrurile reusesc din prima.Perseverenta este cheia tuturor reusitelor asa ca nu inceta sa-ti cauti perechea.Succes      wink

Ultima oara a fost editat de nico98 (2009-02-21 01:57:23)


Straduieste-te ca fiecare secunda sa conteze, pentru ca ea va fi altfel pierduta

Offline

 

#22 2009-02-21 12:23:08

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

cel mai bun sfat este sa nu te lasi dezamagit. din nefericire ai avut parte de experiente foarte urate vis a vis de fete. si prietenul meu a fost inselat de toate tipele cu care a fost si era foarte speriat cand noi doi eram la inceput de relatie, pt ca in mintea lui credea ca si eu o sa fac la fel. il iubesc enorm si nu l-as insela pentru nimic in lume... iti marturisesc ca am suferit din cauza neincrederii lui in mine pentru ca eram indragostita de el si vroiam sa imi arate si el acelasi lucru, insa acum e totul bine big_smile

e foarte bine ca discuti cu cineva, chiar daca e aici pe forum cu persoane pe care nu le cunosti... eu am incredere ca totusi vei gasi o fata care sa te respecte si sa te iubeasca

Offline

 

#23 2009-02-21 14:57:19

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

bang  Am facut parte din acele persoane si eu dupa ce am fost "atins" de o don'soara care merita sa fie batuta cu o bata.
asta ce e???si nu tiamraspuns adresiv...doar tiam raspuns cum ai raspuns si tu ...nu inteleg care e problema ta despre opinia care iam scris lui yepuras...si am inchetai subiectul cu tine :f?rbannad:eu am fost citit o palma da de fapt tu ai zis cu o bata ceea ce e mai rau chicot intradevar poate nu e asa bn ce am zis dar poate il consoleaza asta a fost opinia mea

Ultima oara a fost editat de akisandra (2009-02-21 14:59:06)

Offline

 

#24 2009-02-22 06:56:19

yepuras_08
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 13

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

fiecare aveti dreptate si asa este, poate m`am implicat prea mult, prea repede in acele relatii fara sa ma gandesc la consecinte, am fost naiv si cam prost crezand ca pot avea o relatie unde nu s`ar pune problema fidelitati ( desi poate gresesc in exprimare sau poate inca dorm:) ), am fost prea sigur si am pus baza prea mult pe pers de langa mine fara a ajunge sa o cunosc cu adevar si de asta am ajuns de fiu dezamagit. oricum asta nu inseamna ca are cineva dreptul de a`si bate joc de celalalt fie ca ajungi sa`l cunosti sau nu
spunea cineva mai sus  sa deschid ochi mai bine ,nu`i rau deloc   dar acum ma gandesc oare eu ii aveam deschisi, e adevar poate m`am speriat nu toate lucrurile merg din prima ... dar nici nu ma asteptam sa vina pe rand

cat despre bataie  hai sa fim seriosi  cu  palma ..cu o bata rotfl   parerea mea  esti redus mintal  daca ai ajunge la acest gest de violenta,  trebuie sa te nasti cu abilitatea asta de a da in femei nush  .... stiu ca a fost doar asa o openie ca sa ma consoleze ( nu vreau sa te superi din cauza asta ) dar eu unul nu pot decurge la acest gest nu am facut`o si nici nu am s`o fac,  desi recunosc ca ma gandeam la asta in timpul tratamentul numai cata durere am suportat , si chiar o intalnisem pe respectiva pe strada cand plecasem odata de la cabinet dar mi`am vazut de drumul meu pt ca nu se merita orice ti`ar face o femei .... si decat sa fii un nimic in viata mai degraba un trecator prin lume wink


( Alone Don`t Like Company )

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-02-22 07:46:26

yepuras_08
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 13

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

LoveChocolate a scris:

cel mai bun sfat este sa nu te lasi dezamagit. din nefericire ai avut parte de experiente foarte urate vis a vis de fete. si prietenul meu a fost inselat de toate tipele cu care a fost si era foarte speriat cand noi doi eram la inceput de relatie, pt ca in mintea lui credea ca si eu o sa fac la fel. il iubesc enorm si nu l-as insela pentru nimic in lume... iti marturisesc ca am suferit din cauza neincrederii lui in mine pentru ca eram indragostita de el si vroiam sa imi arate si el acelasi lucru, insa acum e totul bine big_smile

e foarte bine ca discuti cu cineva, chiar daca e aici pe forum cu persoane pe care nu le cunosti... eu am incredere ca totusi vei gasi o fata care sa te respecte si sa te iubeasca

ce pot sa zic la fel ma gandesc si eu .. si stiu sigur ca in urmatoare nu voi avea incredere asa usor ..chiar daca am sa fiu mai atent in ceea ce aleg de acum incolo  .. in poti avea incredere in cineva "peste noapte" doar ca nu vrea sa ajung sa o cunosc pe "ea"  si sa sufere din cauza asta


( Alone Don`t Like Company )

Offline

 

#26 2009-02-22 07:49:36

bu773rfly
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 73

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

offtopic Hugsy   a zis: ,,[...] Am facut parte din acele persoane si eu dupa ce am fost "atins" de o don'soara care merita sa fie batuta cu o bata [...]

una spune...alta intelegem noi:)) ...nu a zis baiatu' k a batut-o p fata cu bata sau k i-ar fi dat vreo palma, a zis doar k dupa c a fost atins de ea...,, atins'' in sensul k dupa ce ea si-a batut joc de el...(deci nu s-a batut nimeni) fata ar fi meritat sa fie batuta cu bata..........deci violenta fizica lipseste doar se vorbeste despre ceea ce ar fi meritat...cititi mai bine inainte sa judecati baiatu' rotfl of of of unde e ironia?   bang  bang  bang    imi cer scuze k am tot insistat pe treaba cu nu s-a batut nimeni , nu a dat cu parul samd ....doar k nu mi se pare corect sa se lege asa d baiat fara motiv rodnar


:ontopic: cat despre cazul tau iepurash...speranta trebuie sa moara ultima...faptul k esti mai timid face din tine o persoana f sensibila si f multe fete si-ar da macho-ul care le sta alaturi si nu mai incapede el k el e smecher frumos si are muschi pt unul care stie sa respecte, iubeasca , aprecieze femeia....asa k doar ele au avut d pierdut ...u ai ramas tot cu respectul fata d tine pt k ai fost cinstit,....ele in schimb au pierdut un barbat minunat, si respectul in fatza catorva persoane ...fruntea sus...uita-te bine in jurul tau...sunt sigura k sunt o gramada d fete care roiesc in jurul tau dar din pacate ti-e frik sa nu te arzi din nou si nici macar nu privesti spre ele puss bafta

Ultima oara a fost editat de bu773rfly (2009-02-22 07:58:24)


nelle cose piu semplice si trova la felicita:)......basta sognare......hjartahjartahjarta

Offline

 

#27 2009-02-22 08:32:09

yepuras_08
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 13

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

sa fie lumea inteleasa   bu773rfly daca te referea si la mine ... cand am zis ca parerea mea  esti redus mintal  daca ai ajunge la acest gest de violenta m`am refeream la acei care decurg la astfel de gesturi... nicidecum  nu ma refeream la  hugsy  pt ca intelesem msg lui  "Am facut parte din acele persoane si eu dupa ce am fost "atins" de o don'soara care merita sa fie batuta cu o bata   poate s`a inteleg gresit sau  formularea  nu e buna imi cer scuze dar era prea dimineata

Ultima oara a fost editat de yepuras_08 (2009-02-22 08:36:53)


( Alone Don`t Like Company )

Offline

 

#28 2009-02-22 10:11:17

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

yepuras_08 chiar daca ai avut experiente neplacute in ceea ce priveste partenerele pe care le-ai avut nu iti pierde speranta. Vei intalni sigur candva o fata care te va respecta si iubi pentru ceea ce esti. Fii mai precaut, ai rabdare, cunoaste si analizeaza persoana mai indeaproape si totul va fi bine. Protejeaza-te folosind prezervativul iar cand vei fi sigur ca vrei ca relatia sa devina o relatie serioasa mergi cu iubita ta la doctor si faceti-va analizele inainte de a renunta la prezervativ. Iti doresc bafta. Ai incredere in tine, esti un baiat speical. Spun asta pentru ca fidelitatea e lucru mare in ziua de azi.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#29 2009-02-22 12:48:19

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Nu te desconsidera yepuras din cauza ca ai fost dezamagit,nu cred ca ai fost nici naiv nici prost asa cum ai zis tu, ci doar prea increzator,stiai ca tu nu esti genul de barbat infidel si poate te ai gandit ca si ele sunt la fel dar aici din pacate te ai inselat....Eu cred ca un pic de indiferenta la inceput de relatie nu strica,nu le oferi credit de la inceput,si poate in felul asta te vei feri de eventualele dezamagiri...Si vad ca totusi o picatura de incredere in femei mai ai,altfel nu mai ne povesteai noua problema ta nu?... wink  bafta!

Offline

 

#30 2009-02-22 14:24:02

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

yepuras_08 a scris:

SoareleMeu a scris:

nu am citit tot .. cred ca din primele randuri se intelege ca acele curve pe care le numesti te-or insela cu un motiv intemeiat smile
trebuie sa iti revizuiesti atitudinea si poate asa ai sa intalnesti pe cineva.. maturizeaza-te

uni stiu ce vorbesc si alti vorbesc ce stiu....crezi ca eu le`am dat motiv sa ma insele .. si cum iti explici ca ele  faceau asta si inainte sa fie cu mine? si ceilalti le`a dat motive nu ..

chicot ma faci sa rad. Nu ai nici o sansa sa gasesti pe cineva ... garantat cu conceptia ta  chicot Pai daca eu as fi pus la suflet tot ce mi-ai facut barbatii pe pe care i-am cunoscut eram la manastire de mult  chicot  dance

Offline

 

#31 2009-02-22 14:45:57

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

eu cred ca e normal ca, dupa cateva experiente nefericite, sa nu mai poti avea aceeasi incredere ca la inceput si sa mai pasesti atat de senin intr-o noua relatie......dar se spune ca lucrurile bune se intampla tocmai cand nu le astepti....si personal cunosc oameni care si-au pierdut speranta si totusi au reusit, pana la urma, sa isi gaseasca pe cineva care sa merite...


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#32 2009-02-22 18:34:15

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

am vazut multe in viata mea si ceea ce iti pot spune cu siguranta este ca poate un procent de 1% din femei inseala de dragul de a insela, asa de amorul artei, fara nici un motiv. o femeie intr-o relatie in care gaseste tot ceea ce-si doreste nu inseala, asa ca ori tu tintesti spre femei carora nu le poti oferi ceea ce isi doresc si reprezinti doar o tranzitie in viata lor ori tu habar nu ai despre femei si ai senzatia ca...vor sta acolo pur si simplu. nu cred ca tu ai dat pana acum doar peste femei din categoria celor 1%, sincer! asa ca incearca sa vezi unde e problema...


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#33 2009-02-22 18:55:49

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

cred ca exact lucrul asta il si deranjeaza cel mai tare-faptul ca ele l-au inselat.. in loc sa fie sincere sa ii spuna verde in fata ca relatia s-a terminat, au preferat sa il lucreze pe la spate.

cine stie care e adevaratul motiv pentru care ele au preferat asta, insa nu mi se pare normal sa inseli. daca partenerul e prea prost sa ma satisfaca ii dau papucii si gata, in nici un caz nu il tin pe post de planta decorativa in timp ce imi caut altii.

Offline

 

#34 2009-02-22 20:29:37

bu773rfly
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 73

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

yepuras_08 a scris:

sa fie lumea inteleasa   bu773rfly daca te referea si la mine ... cand am zis ca parerea mea  esti redus mintal  daca ai ajunge la acest gest de violenta m`am refeream la acei care decurg la astfel de gesturi... nicidecum  nu ma refeream la  hugsy  pt ca intelesem msg lui  "Am facut parte din acele persoane si eu dupa ce am fost "atins" de o don'soara care merita sa fie batuta cu o bata   poate s`a inteleg gresit sau  formularea  nu e buna imi cer scuze dar era prea dimineata

vorbeam la general....nu am particularizat nimic big_smile  nu am nimic cu nimeni, Doamne fereste !!!


nelle cose piu semplice si trova la felicita:)......basta sognare......hjartahjartahjarta

Offline

 

#35 2009-02-22 20:43:02

skumpi
Vizitator

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

pai cine zice k trb sa ai incredere in femeie ? lol
in ziua d azi nu mai poti avea incredere in nimeni` ... trb sa fii precaut nu sa te arunci cu capu inainte
stii...de obicei cei care inseala... lasa urme wink insa noi nu vrem sa le vedem wink
asa ca let the past be the past si pe viitor ai mare grija in cine iti depui increderea` si totu va fi bine big_smile

 

#36 2009-02-22 23:09:01

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

@akisandra:

Am facut parte din acele persoane si eu dupa ce am fost "atins" de o don'soara care merita sa fie batuta cu o bata.
asta ce e???

Nu m-am referit nici o secunda la violenta fizica. Este o expresie si atat. Merci pentru drama adaugata de acel headbang.

doar tiam raspuns cum ai raspuns si tu

Nu vad nici o asemanare sincer. Eu remarcile referitoare la razbunare le-am facut in concordanta cu ceea ce am povestit dupa aceea. Nu ma referam la tine. Tu ce motiv ai avut sa reactionezi asa?

nu inteleg care e problema ta despre opinia care iam scris lui yepuras

E simplu. Apare o mare problema morala in momentul in care dai ca sfat cuiva sa se razbune pe altii pentru nefericirile traite de el. Cum te-ai simti sa fii in locul uneia dintre tipele nevinovate pe care s-ar fi razbunat un iepuras care ti-ar fi urmat sfatul? In al noualea cer presupun, nu? Ma scuzi dar daca cineva da un sfat care mie mi se pare gresit ma voi exprima. Aducem argumente, discutam si in urma polemicii poate o scoatem la capat. In orice caz nu se ajunge nicaieri cu atitudini precum: "si am inchetai subiectul cu tine". Reactia de "imi iau jucariile si plec" nu e tocmai adecvata pentru o polemica totusi.

eu am fost citit o palma da de fapt tu ai zis cu o bata ceea ce e mai rau

Fiind o expresie, nu vad cu ce e mai rau. Daca era sa sar si eu de fiecare data cand vedeam o gluma/expresie interpretabila intr-un mod negativ unde as fi ajuns oare?

intradevar poate nu e asa bn ce am zis dar poate il consoleaza asta a fost opinia mea

Consolarea cuiva nu este un motiv suficient de bun pentru a cauza suferinta altor oameni.

@yepuras_08:

cat despre bataie  hai sa fim seriosi  cu  palma ..cu o bata rotfl   parerea mea  esti redus mintal  daca ai ajunge la acest gest de violenta,  trebuie sa te nasti cu abilitatea asta de a da in femei nush  .... stiu ca a fost doar asa o openie ca sa ma consoleze

Sunt perfect de acord ca nu e in regula in momentul in care apelezi la violenta fizica pentru a rezolva o astfel de situatie. Nu a fost o opinie pentru a te consola de nici un fel. Scurta poveste avea ca morala ca razbunarea nu e buna iar singurul lucru pe care ar fi trebuit sa il bagi la cutie era de la al doilea paragraf.

P.S. Merci butterfly pentru clarificare. Nu ma asteptam sa fie necesara. Merci oricum.

Offline

 

#37 2009-02-23 01:05:15

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

nu am vrut sa fac rau la nimeni desi nu tiam dat tie sfatul hugsi rotflforgetit expresie expresie da iai da la domnisoara in cap cu o bata:)))deacuma hai ca e cu subinteles dumbom  acklad app nu cred ca team judecat asa cum ma judeci tu....tot o dai cu subantelesu am sa sterg mesajele ca sa nu te mai zvaiti aiurea:))) chicot daca iti aduci aminte de mesaj ...avea pus asta:))) deci nu era ceva de luat in seama....glumeam ...si nu mas simti bn daca iespuras siar bate joc de o fata care e cuminte si vroia ceva serios...cat despre am incheiat subiectul tiam zis asa pt ca nu am chef de cearta nu ca imi iau jucarile si plec nu ma cunosti asa ca nu comenta... ;)eu nas putea in in veci sa fac rau la o persoana daca nu mia fac ceva ....sau cine stie cum sa ma razbun ...

Ultima oara a fost editat de akisandra (2009-02-23 01:22:31)

Offline

 

#38 2009-02-23 03:51:16

yepuras_08
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 13

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

LoveChocolate a scris:

cred ca exact lucrul asta il si deranjeaza cel mai tare-faptul ca ele l-au inselat.. in loc sa fie sincere sa ii spuna verde in fata ca relatia s-a terminat, au preferat sa il lucreze pe la spate.

cine stie care e adevaratul motiv pentru care ele au preferat asta, insa nu mi se pare normal sa inseli. daca partenerul e prea prost sa ma satisfaca ii dau papucii si gata, in nici un caz nu il tin pe post de planta decorativa in timp ce imi caut altii.

da asa este lucrul asta ma deranjat cel mai tare ca nu au fost sincere si apelat la acest gest. in primul caz ar putea fi motivul  ca nu o satisfaceam cum trebuie si poate se astepta la mai mult, dar dupa cum am spus ea a fost prima, eram virgin,  incercam si eu dar daca experienta nu era ce vrei, si poate sa plictisit cei drept cu mine in pat, mai ales ca eu nu apucasem sa`i spun ca ea a fost prima si de asta nu am experienta pt de fiecare data cand incercam ea incepea sa`mi povesteasca cum o facea cu alti tipi , metode pozitii  iar eu ma schimbam cu totul si`mi ziceam data viitoare am sa`i zic si tot asa sad .iar ea nu mai era virgina de 3 ani

cu cea de`a doua nu era vb daca eram bun sau nu la pat ... pt ca ea ma inselase in primele 3 luni alea rel iar noi primul si ultimul contact sexual l`am avut in a 4`a luna a rel, deoarece in primele luni daca o sarutam mai pasional si eram mai dragastos ca in alta zi ea credea ca vreau sa o fac cu ea si`mi zicea ca nu e pregatita.... pana i`am spus ca daca fac asta nu inseamna ca vreau sa o fac cu ea si ca o s`o facem cand e pregatita ea


( Alone Don`t Like Company )

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.