homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

.ro girls ?


#1 2009-03-15 17:56:09

nalpretsam
Membru
Inregistrat: 2009-03-15
Mesaje: 4

.ro girls ?

Salutare tuturor. Vreau sa incep prin a va spune ca ma refer exclusiv la femeile pana in ~25 de ani. Din fericire sau nu, am 19 ani si fiind single de ceva vreme mi se prezinta ( pe baza de hormoni big_smile ) oribila problema de a-mi cauta o candidata pentru o relatie stabila. Nimic neobisnuit insa pe zi ce trece dezamagirea mea crunta se agraveaza. Regret daca par 'cu nasul pe sus' insa nu am de gand sa stric niciun 'gram de orz' pe marea de gasculite superficiale ce-mi ies in cale zilnic in speranta de a o gasi pe 'ea' de care tot aud din absolut toate partile, simt ca usor usor imi pierd speranta, fiind substituita de un sentiment puternic de repulsie.

Marturisesc ( cu un dram de rusine big_smile ) ca uneori in momente de plictiseala maxima mai accesez site-uri de genul stickam sau blogtv, intrand in contact cu diferite persoane din multe colturi ale lumii si deseori raman profund impresionat de multitudinea de caractere placute si deschise la orice fel de discutii, constat efectele unor educatii superbe si nepoluate de manelismele si imbecilitatile de care ne impiedicam la tot pasul aici in .ro, pana in punctul in care incep sa cred (intr-adevar, autenticitatea observatiei nu este de garantat) ca este o mare diferenta de comportament social, valori morale si intr-o anumita masura chiar si cultura intre fetele noastre autohtone si... oriunde altundeva, really (fara a avea o imaginatie prea bogata).


Nu mai cred in povesti de genul 'cauta in continuare si vei gasi'. Cine emigreaza cu mine?

Offline

 

#2 2009-03-15 18:00:57

skumpi
Vizitator

Re: .ro girls ?

e usor sa dai vina pe femei si pe toate restu
nu ti`a trecut prin cap ca poate problema e la tine ? smile
chiar nu cred ca nu mai exista fete " de treaba " ... nushtii u unde sa le gasesti probabil...

 

#3 2009-03-15 18:26:31

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: .ro girls ?

O fi crezand probabil ca aici se vor anunta mii de fete si ca va trebui sa faca o sortare iar apoi sa isi aleaga una singura. Imi si imaginez ca fetele o sa isi smulga parul sa fie ele the one pentru el. Desigur se anunta o mare intrecere aici, caci doara suntem forum de matrimoniale si fete singure care umblam dupa cai verzi pe pereti prin lumea virtuala. Sa fim seriosi. Ce mai e si asta?
chicot


Goodnight moon

Offline

 

#4 2009-03-15 19:08:07

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: .ro girls ?

Da' de ce numa pana-n 25? tongue


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#5 2009-03-15 19:09:29

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: .ro girls ?

Asa, chiar. Eu fac 25 in mai. Ma mai incadrez? lol


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-03-15 19:38:45

skumpi
Vizitator

Re: .ro girls ?

pana in mai da lol

 

#7 2009-03-15 19:43:36

Ewelina
Full member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 201

Re: .ro girls ?

Chiar crezi ca toate sunt superficiale? Eu iti recomand sa te muti in Nord sa vezi cum sunt fetele pe aici, cu alt baiat in fiecare saptamana, sex neprotejat ca vezi doamne se simte mai bine si prostie crunta. Da poate gasesti si una alaturi de care sa ai o relatie serioasa, dar nu uita un lucru. In primul rand nu ai nationalitatea lor, apoi va trebui sa o lasi sa te conduca cum vrea ea, iar faptul ca te inseala sa nu ti se para iesit din comun. Bun venit in Occident!smile Bineinteles, exista si exceptii cum probabil sunt si acasa nu? Eu vorbesc acum strict de Nord, nu stiu du-te in Spania, Franta, Italia poate gasesti ceva mai de calitate. E cam absurd sa zici ca toate sunt intr-un anume fel, poate nu ai cautat unde trebuie sau poate trebuie sa deschizi ochii mai bine. Si apoi, ce inseamna superficiala pentru tine? Da poate in occident sunt mai educati chipurile dar crede-ma moralitatea e cum mult below de a fetelor din romania.

Offline

 

#8 2009-03-15 22:27:17

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: .ro girls ?

nalpretsam a scris:

Nu mai cred in povesti de genul 'cauta in continuare si vei gasi'. Cine emigreaza cu mine?

Tinere, poveşti d-astea am mai auzit. Lasă ruşinea, invită o fată ?n oraş. Nu toate-s curve, nu toate-s g?sculiţe, cu toate-s rele, nepotrivite pentru tine, pur şi simplu nu eşti tu ?n stare să le găseşti, iar ca să găseşti trebuie să cauţi. Au fost perioade c?nd aveam aşa-zise relaţii cu 20-30 tipe pe an. Venea şi se duceau rapid şi ştii ce: dădeam numai peste fete bune, ?nsă care nu se potriveau cu mine. Sunt multe curve pe lumea asta, multe proaste... da. ?nsă ?n egală măsură cu numărul de golani proşti şi bădărani care le fac să fie aşa. Scoate capul din nisip şi experimentează. Cum? ?ncepe cu Hi5-ul, tot eşti generaţia internet-ului şi cyberflirt-ului. Invită ?n oraş, discută... lasă smiorcăielile pe forumuri şi thread-urile de genul ăsta, ?n care speri ca vreo fată cuminte şi bună să te contacteze, pe tine bărbatul perfect. Pentru că nu te vede nimeni aşa, ci doar ca un neadaptat sau un ur?t (cu draci). Mai cunosc oameni ca tine şi-mi pare nespus de rău că sunteţi ?n situaţia asta... dar v-o faceţi cu m?na voastră.

Orice Romeo are Julieta lui... aşa cum orice ur?t, prost, sărac, handicapat chiar... poate avea o fată, potrivită pentru el.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#9 2009-03-15 22:55:03

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: .ro girls ?

James a scris:

Tinere, poveşti d-astea am mai auzit. Lasă ruşinea, invită o fată ?n oraş. Nu toate-s curve, nu toate-s g?sculiţe, cu toate-s rele, nepotrivite pentru tine, pur şi simplu nu eşti tu ?n stare să le găseşti, iar ca să găseşti trebuie să cauţi. Au fost perioade c?nd aveam aşa-zise relaţii cu 20-30 tipe pe an. Venea şi se duceau rapid şi ştii ce: dădeam numai peste fete bune, ?nsă care nu se potriveau cu mine. Sunt multe curve pe lumea asta, multe proaste... da. ?nsă ?n egală măsură cu numărul de golani proşti şi bădărani care le fac să fie aşa. Scoate capul din nisip şi experimentează. Cum? ?ncepe cu Hi5-ul, tot eşti generaţia internet-ului şi cyberflirt-ului. Invită ?n oraş, discută... lasă smiorcăielile pe forumuri şi thread-urile de genul ăsta, ?n care speri ca vreo fată cuminte şi bună să te contacteze, pe tine bărbatul perfect. Pentru că nu te vede nimeni aşa, ci doar ca un neadaptat sau un ur?t (cu draci). Mai cunosc oameni ca tine şi-mi pare nespus de rău că sunteţi ?n situaţia asta... dar v-o faceţi cu m?na voastră.

Orice Romeo are Julieta lui... aşa cum orice ur?t, prost, sărac, handicapat chiar... poate avea o fată, potrivită pentru el.

Frumos ! buga


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#10 2009-03-15 23:09:39

nalpretsam
Membru
Inregistrat: 2009-03-15
Mesaje: 4

Re: .ro girls ?

James masculule iti multumesc sincer pentru sfaturi insa iti recomand sa casti ochii si sa observi ca n-am lasat nicio informatie de contact si nici nu am sa raspund in alt loc in afara de thread-ul asta. Tocmai pentru ca am 'scos capul din nisip' destul imi permit sa fac afirmatiile astea. Ca fapt divers, te rog nu mai recomanda internetul, e cea mai trista metoda posibila.


Fiindca am fost provocat o s-o si spun, sunt extraordinar din majoritatea punctelor de vedere inclusiv din cel al pretentiilor si chiar daca nu e adevart de pe urma faptului ca eu cred asta nu am decat de castigat. Insa thread-ul asta nu l-am deschis ca sa vorbim despre mine, ci despre femei. Se zice ca sunt ca locurile de parcare, ori sunt deja luate ori sunt pentru handicapati. I concur.

Offline

 

#11 2009-03-15 23:28:57

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: .ro girls ?

Atunci ia una bună, de la cineva care nu o merită.

Dacă ai fi aşa extraordinar pe c?t te crezi nu ai mai căuta sfaturile pe forum.

Femeile nu au dispărut, tu nu ştii să le cauţi. Chiar şi pe internet, aşa trist cum ?l consideri. Soluţia de 1 mil. dolari nu ţi-o feră nimeni, n-o să-ţi scrie nimeni un ghid de genul: Cum să scoţi din păm?nt femeia perfectă şi să o agăţi. Pune-ţi ?ntrebarea asta: Dacă erai at?t de perfect pe c?t te consideri, oare nu observa careva asta? Am mai ?nt?lnit personaje ca tine... chiar recent şi chiar de v?rsta ta. Poate eşti chiar tu ăla... caz ?n care-ţi zic: cu o atitudine de genul ăsta, o să mori virgin. smile

Ultima oara a fost editat de James (2009-03-15 23:29:32)


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#12 2009-03-15 23:46:13

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: .ro girls ?

James a scris:

Atunci ia una bună, de la cineva care nu o merită.

Dacă ai fi aşa extraordinar pe c?t te crezi nu ai mai căuta sfaturile pe forum.

Femeile nu au dispărut, tu nu ştii să le cauţi. Chiar şi pe internet, aşa trist cum ?l consideri. Soluţia de 1 mil. dolari nu ţi-o feră nimeni, n-o să-ţi scrie nimeni un ghid de genul: Cum să scoţi din păm?nt femeia perfectă şi să o agăţi. Pune-ţi ?ntrebarea asta: Dacă erai at?t de perfect pe c?t te consideri, oare nu observa careva asta? Am mai ?nt?lnit personaje ca tine... chiar recent şi chiar de v?rsta ta. Poate eşti chiar tu ăla... caz ?n care-ţi zic: cu o atitudine de genul ăsta, o să mori virgin. smile

"cu o atitudine de genul ăsta, o să mori virgin. smile" vaaaiiii james lol, ma amuza!

Ultima oara a fost editat de aadriana (2009-03-15 23:54:23)


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#13 2009-03-15 23:47:25

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: .ro girls ?

mda.. pai sa criticam e cel mai usor neutral

Offline

 

#14 2009-03-16 00:02:16

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: .ro girls ?

Pai Ioana ai citit atent postul domnisorului si mai exact ce doreste? Dansul crede ca trebuie sa plece in strainatate ca doar acolo si-ar gasi partenera ideala. Dar inainte de plecare mai verifica odata sa fie sigur, daca printre gasculitzele de pe plaiurile noastre nu a mai ramas cumva vreo lebada pentru el tongue


Goodnight moon

Offline

 

#15 2009-03-16 00:03:53

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: .ro girls ?

finesse, am citit .. dar intrebarea de la sfarsit mie mi se pare ceva de genul gluma.. sau ironie.. si omul poate chiar are o problema si cauta ceva sfaturi si se vine cu afirmatii de genul ala.. in fine sunt offtopic

Offline

 

#16 2009-03-16 00:07:57

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: .ro girls ?

Ioana puss Pai s-a incercat coborarea lui pe pamant, dar nu mai vrea el sa caute, sa stea sa cunoasca. Trebuie sa ne oferim noi. Cum zicea el inainte in post? Ah masina cea mai faina din parcare sa isi deschida usa si sa il primeasca inauntru. Intelesei eu smile


Goodnight moon

Offline

 

#17 2009-03-16 00:10:06

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: .ro girls ?

puss
mi s-a parut ca replicile au fost cam dure si la misto, dar poate e doar parerea mea smile oricum nu are rost sa ne batem capul prea mult pe asta smile

Offline

 

#18 2009-03-16 00:28:51

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: .ro girls ?

Finesse a scris:

Pai Ioana ai citit atent postul domnisorului si mai exact ce doreste? Dansul crede ca trebuie sa plece in strainatate ca doar acolo si-ar gasi partenera ideala. Dar inainte de plecare mai verifica odata sa fie sigur, daca printre gasculitzele de pe plaiurile noastre nu a mai ramas cumva vreo lebada pentru el tongue

That's his masterplan (nick-ul citit invers). Să impresioneze pe aici şi să se ofere toată lumea, că doar na', e băiatu' perfect. Că de bărbat nu poate fi vorba.

Dragul meu, fetele te-ar ajuta cu cea mai mare plăcere. ?nsă nu fi nesimţit, lasă-ţi pefecţiunea aia ?nchipuită, acasă.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#19 2009-03-16 00:40:32

skumpi
Vizitator

Re: .ro girls ?

good point James rotfl

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.