homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2


#1 2009-04-20 14:02:30

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Continuati aici smile

Offline

 



#2 2009-04-20 18:12:17

elena_ilie
New member
De la: romania
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 51

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Nu am facut nici un efort dar m-am enervat rau in noaptea aceea. In legatura cu raceala am mancat multa lamaie si am stat cu picioarele in apa cu sare..si a ajutat mult, aproape ca a trecut.


Fetita mea, Sasha - 37 saptamani

Offline

 

#3 2009-04-20 22:02:56

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

tinkerbell  sper ca te-ai mai linistit, o sa vezi ca bb e bine si nu ai de ce sa-ti faci griji...eu am scapat de colegii raciti din firma si din birou cu multa lamaie si gref...incearca si tu, sunt si sanatoase asa ca rau nu au cum sa-ti faca....sa ne tii la curent cu ce ai mai facut  goodluck cum sunt dr in norvegia? sunt de treaba?

Ultima oara a fost editat de fleurette (2009-04-20 22:04:39)


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#4 2009-04-21 08:17:16

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Tinker, ai reusit sa ajungi la doctotr? Ai mai avut scurgeri?


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#5 2009-04-21 15:05:48

elena_ilie
New member
De la: romania
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 51

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Voi ce luati pentru greata si de ce li se zice greturi de dimineata daca le ai aproape toata ziua? smile In afara de lamaie caci nu pot sta cu lamaia langa mine la lucru. Astazi eram la o sedinta si abia asteptam sa termine unul de vorbit pentru ca imi venea sa ies afara sa vomit. Ma stresez cand ma gandesc ca mi s-ar putea intampla si faze din astea jenante.


Fetita mea, Sasha - 37 saptamani

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-04-21 15:29:58

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

elena imi pare rau ca ai stari de genul asta, te inteleg f bine puss ...eu n-am dat afara pana acum, dar rau imi e o mare parte a zilei ... din pacate nu ai ce sa faci, eu nu am avut succes cu lamaia, ci cu portocale, cat mai muuuulte ... manac saratele, si branza fffff sarata, daca se poate sa fie adusa din salina si mai bine  wink ... incerca sa bei un pahar de apa rece cand ti-e f rau ... alte remedii nu stiu ce sa-ti mai spun din ce am incercat eu...tin pumnii sa treci cu bine peste per asta, am auzit ca din al-2lea trimiestru va fi muuuult ma bine....si abia astept  kram


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#7 2009-04-21 17:21:33

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

elena_ilie a scris:

Nu am facut nici un efort dar m-am enervat rau in noaptea aceea. In legatura cu raceala am mancat multa lamaie si am stat cu picioarele in apa cu sare..si a ajutat mult, aproape ca a trecut.

Elena, Felicitari! sa fii sanatoasa si tu si bebe majoreta
Insa nu mai face bai fierbinti, apropos de baia la picioare cu sare.
Pt raceala poti lua produse homeopate impotriva racelii (de la farmacie), ceaiuri cu miere si lamaie, frectii usoare cu otet aromatic (se gas la farmacie), paracetamol (max2-3/zi).
Sanatate multa si  kram  rugaciune

Cat despre greata eu am obs ca-mi trece greata cand mananc.. chicot si uneori dimin cand simt ca-mi este greata...provoc..insa nu vomit decat bila...si apoi mananc linistita...


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

#8 2009-04-21 17:35:56

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Elena, am auzit ca e bine sa ai niste biscuitzei sarati langa tine, sau niste bombonele... eu nush ce sa-ti spun pt ca nu am avut deloc greturi pana acum...

Lasa lamaia, ca iti distruge stomacul..


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#9 2009-04-21 18:01:45

elena_ilie
New member
De la: romania
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 51

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

E posibil sa fiu si eu paranoica si sa ma lamentez excesiv dar chiar simt ca imi este greata aproape tot timpul, simt ca imi este foame dar mancarea imi provoaca repulsie, in mare parte si asta imi provoaca indispozitie. Stiu ca ar trebui sa fie o perioada frumoasa din viata si sa radiez de fericire dar nu e asa atata timp cat ma trezesc dimineata cu dorinta de a-mi stoarce cat mai repede o lamaie de gat smile Sper sa fie mai bine din trimestrul al 2 lea, dupa cum spuneti....
De curiozitate... voi din ce luna v-ati luat concediu medical? E cineva din Bistrita?


Fetita mea, Sasha - 37 saptamani

Offline

 

#10 2009-04-21 18:17:29

TinkerBell
New member
Inregistrat: 2009-04-05
Mesaje: 48

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

fleurette la inceput m-am speriat aici nu-ti fac eco abdominal la asa sarcina mica ieri m-am inregitrat la medicul de fam mi-au facut un soi de analize au iesit ok deci cu medicul de fam ma vad cele 9 luni dar imi da si o moasa cu care ma voi vedea si ea te invata ce treb facut iar la nastere ma vad cu medicul am atitea sa va spun fetelor cum vb cum te trateaza fara un banut eu 9luni vizitele la medic sunt gratuite asa sunt gravidutele si copiii aici la 11 sapt imi vva trimite o scrisoare prin posta sa ma cheme in spital la eco cu ultrasunete.a mai nascut o amica de-a mea aici luna trecuta nu va spun ce conditii incepind de la tampoane pt noi dupa nastere pina la pampers la bb sunt la discretie pe o masuta pina se iesi din spital nu vine mama sa ne aduca papa caca etc.dar exista si un dar in momoentul durerilor la noi daca vin ca niste banuti imi baga o perfuzie sa scap mai repede aici nu mama te lasa sa treci prin tot asta ma sperie bn ca vine la tine din 10 in 10 min si inca ceva tipa care a nascut luna trecuta imi zicea mai era copilul scos jum si medicul tot nu tragea deci ea treb sa munceasca vedeti voi ma gindesc sa nu-l raneasca samd.sa vedem ce o fi o sa va mai povetesc

Offline

 

#11 2009-04-21 18:24:04

TinkerBell
New member
Inregistrat: 2009-04-05
Mesaje: 48

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

crssy cit despre scurgerile mele mi-au spus ca daca singerarea nu e rosie nu e de speriat, dar asta nu inseamna ca-i bn ce mi s-a intimplat din fericire s-a oprit asta pt ca mi-au recomandat repaus e greu fara sa faci nimic dar ce sa fac treb sa fiu cumintica big_smile

Offline

 

#12 2009-04-21 23:22:05

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

ma bucur ca esti mai bine puss; dar te rog, baga puncte sau macar virgule, ca m-am chinuit 7 ore sa iti citesc mesajul rotfl


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#13 2009-04-22 09:07:17

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

tinker ce ma bucur ca esti bine  kram ... am auzit ca sunt cu totul alte conditii in afara, nu cala noi...eu deja ma preg de acum sa strang bani, ca sa ma ingrijeasaca cum treb...cred ca mai avem calea luuuuunga ca sa ajungem la un nivel ridicat, iar acest lucru e f trist  sad ....dar ne-am invatat, asta e  puss ... sa ne mai pov si noua cum e pe acolo, ca sa stim si noi  big_smile

elena si eu ma simt la fel...de dimin pana seara am mai mereu stare de rau...am mom, dar fff putine cand mi-e bine...avand in vedere ca de 1 luna am starea asta m-am cam obisnuit si nu ma deranjeaza f tare, o sa vezi ca te inveti...cel mai nasol e cand mor de foame si nu pot sa mananc nimic pt ca-mi sta in gat...nu cred ca ai de ce sa te sperii, dar daca ti-e fff rau si dai afara poate ar fi bine sa vb cu dr, sa-ti dea ceva suplimente...mie dr asa mi-a zis, ca daca mi-e fff rau si nu mai pot sa o sun si poate imi da ceva suplimente  kram ... pe de alta parte gandeste-te ca bb e bine, chiar daca te supara  al9leacer ... iti urez succes in continuare  goodluck


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#14 2009-04-22 11:29:48

TinkerBell
New member
Inregistrat: 2009-04-05
Mesaje: 48

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

of doamne ce probleme imi faceam eu ca n-am simptome,ca nu mi-e foame,ca n-am greturi,si parca au venit buluc toate odata,dupa fiecare masa mi se pune un nod in git.Daca nu maninc nu-i bn,parca si-as minca si nu,dar mi-e pofta si uite asa.Nu-i asa grea nasterea cum e sa treci prin cele 9 luni.Abia astept sa treaca simptomele astea,stii ca-n ziua aia te chinui citeva ore si apoi vii cu minunea acasa,dar e greu fetelooooooooooor.Va pup pe toate si aveti grija de voi. puss

Offline

 

#15 2009-04-22 12:10:27

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

asa e, cat de grea e nasterea, nu se compara cu 9 luni de chin!


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#16 2009-04-22 12:25:05

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

oricum ar fi sunt convinsa ca merita 100% ... eu ma bucur acum ca sunt la masa...bag putin drob de miel si varza calita, nu stiu ce m-a apucat de pot sa mananc, cred ca dorm aia mici si ma lasa si pe mine  chicot
tinker stiu multe colege care au copii de cativa ani si acum se gandesc cu nostalgie la per de graviditate...asa ca trecem noi si peste per asta si o sa ne bucuram la max de sarcina  kram


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#17 2009-04-22 12:43:46

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Lasa ca mai sunt si norocoase care se simt super bine... asa ca mine  chicot


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#18 2009-04-22 13:12:34

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

corect, norocoaso  kram


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#19 2009-04-22 13:21:57

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

am lipsit zilele astea... mi-a fost fetita f bolnava... am fost cu ea la terapie intensiva 24 de ore.
am slabit 2 kg intr-o zi, din cauza grijilor si a stresului... nu doresc la nimeni! nici sa intre in spital, nici pe mana medicilor....
vreau sa intreb urmatorul lucru? daca am intrat in contact cu un copil care a facut varicela (varsat de vant) dupa 24 de ore (din momentul in care ne-am intalnit) exista riscul sa fac varicela sau zona zoster? mentionez ca am avut o forma extrem de usoara (vreo 20 de bube) cand eram in clasa a 10-a.


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.