homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasm!! cum sa fac? help!!1


#1 2009-04-30 12:53:31

sweet_timea
New member
Inregistrat: 2009-04-21
Mesaje: 14

orgasm!! cum sa fac? help!!1

am o relatie de 1 an jumate cu iubitul meu si el e singurul barbat care a reusit sa ma fac sa am orgasm! dar totusi am o problema, nu reusesc sa am mai mult de un orgasm in aceasi zimai mult imi trece pe loc pofta de orice. nu stiu de ce oare?  de multe ori ma gandesc ca este ceva psihic. de multe ori ma gandesc ca el poate ar vrea sa o facem de mai multe ori pe noapte dar eu in nici un caz nu ma pot gandi la asa ceva chiar daca am incercat de multe ori, oare sunt singura la care i se intampla?

Offline

 

#2 2009-04-30 12:57:01

just_dance
New member
Inregistrat: 2009-03-27
Mesaje: 23

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

asa sunt si eu nu pot sa am mai mult de un oragsm pe zi....dar nu stiu de ce nu pot si eu sa am orgasm multiplu.....sad....si stai linistita ca nu esti singura careia i se intampla...

Offline

 

#3 2009-04-30 13:01:30

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

pai sincer , si eu ma simt bine cu unu si bun.. poti avea mai multe daca el te excita , un preludiu lung , te mangaie, iti stie zonele erogene etc... o data excitata e totul f simplu. Trebuie sa vb cu ele lucrurile astea daca vrei mai multe orgasme.
Eu de ex.. nu pot avea unul dupa altul , in general le am puternice si apoi o buna perioada sunt mai adormita .. dar nu ma deranjaza..


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#4 2009-04-30 13:03:50

just_dance
New member
Inregistrat: 2009-03-27
Mesaje: 23

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

si eu ma simt bine cu unul...dar uneori vreau din ce in ce mai multe tongue

Offline

 

#5 2009-04-30 13:06:22

sweet_timea
New member
Inregistrat: 2009-04-21
Mesaje: 14

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

pai sincer nici noi noi nu am vorbit niciodat despre faptul ca ne-ar deranja dar nush,am o gramada de prietene care se lauda ca au facut-o de nush cate ori pe noate si ca cesuper afost... si nush mi se pare ciudat ca eu nu pot sa o fac de mai multe ori tongue . dar sa sti alinytza ca cred ca ai dreptate " una si buna"! tongue  si sa sti ca si eu sunt super adormita dupa acea big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-04-30 13:17:37

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

eh stai linistita, mie mi se intampla sa nu am deloc neutral bineinteles nu tot timpul dar asta este ...

Offline

 

#7 2009-04-30 13:51:31

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

sweet_timea a scris:

pai sincer nici noi noi nu am vorbit niciodat despre faptul ca ne-ar deranja dar nush,am o gramada de prietene care se lauda ca au facut-o de nush cate ori pe noate si ca cesuper afost... si nush mi se pare ciudat ca eu nu pot sa o fac de mai multe ori tongue . dar sa sti alinytza ca cred ca ai dreptate " una si buna"! tongue  si sa sti ca si eu sunt super adormita dupa acea big_smile

fiecare e altfel, nu stiu de ce unele se incapataneaza sa intre in niste tipare!! daca tu te simti bine cu o data pe noapte si mai ai si orgasm, de ce trebuie sa faci cum o fac prietenele (si, sincer, ai fost tu de fatza sa vezi de cate ori o fac ele real pe noapte?) ?? lasa ca e bine si asa.. depinde si cat dureaza actul... mie mi s-a intamplat sa dureze jumatate de ora si apoi sa mai vreau, dar mi s-a intamplat sa dureze si 3 ore si sa nu imi mai trebuiasca 5 zile dupa aia smile deci... daca tie ti-e bine asa, las-o asa. si vorbeste si cu iubitul si vezi ce vrea si el, daca el vrea de 15 ori pe noapte si tu nu, faceti un compromis.. eu stiu: una de dimineata asa, repede... si una seara, de "hai sa dormim bine" smile

Offline

 

#8 2009-04-30 14:39:38

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

si mie mi se intampla uneori la fel. unul pe zi, uneori nu aveam de fiecare data. acum mi s`a intamplat sa am si 2 pe partida. depinde de la femeie la femeie, stai calma. nu e nici o problema.
mai am si eu "prietene" care au draga doamne cate 7 pe partida, vrajeli, uneori lumea exagereaza. poate se intampla sa ai atatea o data la x zile sau saptamani, luna, dar nu de fiecare data cum zic ele. ca o fac de 4 ori pe noapte si au in total si 21 de orgasme in alea 4 ture, de acuma is mici laude.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#9 2009-05-13 20:50:42

leonora
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 410

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

fetele..eu sunt novice in ale orgasmului....sau poate nici nu stiu ce i aia sad...ce vreau eu sa va intreb, pentru ca observ ca sunteti fericite din acest punct de vedere, cum se simte atunci cand ai orgasm...eu am viat sexuala de 6 luni de zile...si nu mi dau seama prea bine dak ce simt eu este orgasmul. Sa va spun si ce simt mai exact tongue o senzatie pregnanta de a urina ( de fapt asemanatoare)..si am senzatia ca ceva acolo ssa sa explodeze si nu stiu ce sa fac....

Astept cu nerabdare sa mi raspundeti..sper sa fiu macar p drumul cel bun! pupici


...HAPPY IN LOVE...hjarta

Offline

 

#10 2009-05-14 19:41:21

michidoo
Full member
Inregistrat: 2008-12-24
Mesaje: 399

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

leonora, vestea buna e ca te apropii de orgasm  smile

vestea proasta (cred) e ca nu ai invatat inca sa-ti "dai drumul".

Nu am nici eu multa experienta in acest sens, poate ma insel, dar am ajuns la senzatiile pe care le descrii tu (senzatia de urinare). Din ce-am citit pe net, asta ar fi primul pas spre orgasmul cu ejaculare, care este de altfel un subiect destul de controversat. Exact asa il descriu femeile care il au: senzatia puternica de urinare, moment in care majoritatea femeilor se opresc, de frica sa nu..faca boacana in pat. Dar daca nu opresti, atunci apare orgasmul, insotit de acea ejaculare, despre care multi inca discuta daca e vorba de urina sau alt tip de lichid.

Cum ziceam, si eu ajung in punctul asta, dar nu reusesc sa trec pragul. Simt nevoia sa-l imping afara din mine, cateodata il imping chiar si cu picioarele (si el se supara), e ca si cum mi-as da drumul, dar de fapt nu-mi dau. Am grija sa golesc vezica inainte de sex, ca sa stau eu linistita ca nu iese urina atunci cand imping si...perseverez, adica odata si-odata voi ajunge sa trec si eu pragul.

PS. Cum spuneam si in alt topic pe unde ma plangeam de chestia asta, sunt un pic confuza in legatura cu tipul asta de orgasm pentru ca pana acum am obtinut din acela cu contractii vaginale. I-as zice orgasm vaginal, daca n-as stii ca a fost produs fie prin masturbare, fie prin stimulare clitoridiana (dar si cu penetrare in acelasi timp).

Dar vorba fetelor de pe aici, ce ne facem atatea probleme de care e orgasmul. Important e sa ne simtim bine si sa ne bucuram daca apare orgasmul, oricum ar fi el generat big_smile

Ultima oara a fost editat de michidoo (2009-05-14 19:45:41)

Offline

 

#11 2009-05-18 19:40:11

leonora
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 410

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

michidoo a scris:

leonora, vestea buna e ca te apropii de orgasm  smile

vestea proasta (cred) e ca nu ai invatat inca sa-ti "dai drumul".

Nu am nici eu multa experienta in acest sens, poate ma insel, dar am ajuns la senzatiile pe care le descrii tu (senzatia de urinare). Din ce-am citit pe net, asta ar fi primul pas spre orgasmul cu ejaculare, care este de altfel un subiect destul de controversat. Exact asa il descriu femeile care il au: senzatia puternica de urinare, moment in care majoritatea femeilor se opresc, de frica sa nu..faca boacana in pat. Dar daca nu opresti, atunci apare orgasmul, insotit de acea ejaculare, despre care multi inca discuta daca e vorba de urina sau alt tip de lichid.

Cum ziceam, si eu ajung in punctul asta, dar nu reusesc sa trec pragul. Simt nevoia sa-l imping afara din mine, cateodata il imping chiar si cu picioarele (si el se supara), e ca si cum mi-as da drumul, dar de fapt nu-mi dau. Am grija sa golesc vezica inainte de sex, ca sa stau eu linistita ca nu iese urina atunci cand imping si...perseverez, adica odata si-odata voi ajunge sa trec si eu pragul.

PS. Cum spuneam si in alt topic pe unde ma plangeam de chestia asta, sunt un pic confuza in legatura cu tipul asta de orgasm pentru ca pana acum am obtinut din acela cu contractii vaginale. I-as zice orgasm vaginal, daca n-as stii ca a fost produs fie prin masturbare, fie prin stimulare clitoridiana (dar si cu penetrare in acelasi timp).

Dar vorba fetelor de pe aici, ce ne facem atatea probleme de care e orgasmul. Important e sa ne simtim bine si sa ne bucuram daca apare orgasmul, oricum ar fi el generat big_smile

Multumesc mult pentru raspunsuri..ma bucur ca macar sunt p drumul cel bun  tongue problema e ca nu mi e frica..sa fac boacana in pat..chiar vreau sa o fac rotfl dar...nu vine sad . am discutat si cu iubitul meu..si el mi a zis ca simte cum se contracta muschii vaginali in acel moment si ca e posibil sa fi avut ...Eu ma gandesc ca poate nu a fost. Sincer??? sper sa deslusesc cat mai curand misterul merelui O  majoreta


...HAPPY IN LOVE...hjarta

Offline

 

#12 2009-05-18 22:49:56

michidoo
Full member
Inregistrat: 2008-12-24
Mesaje: 399

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

apai daca el simte cum se contracta muschii vaginali, trebuie sa simti si tu musai! nu stiu la altii cum o fi, dar al meu nu simte nimic cand am contractii. Si sunt destul de stramta, lucru care il deranjeaza, culmea neutral Iar cand ma apropii de orgasm simt nevoia sa-l imping afara, de fapt chiar il imping, cu toata puterea, si tot zice ca nu simte

deci nu-mi dau seama cum poate el sa-ti spuna ca ai orgasm si tu sa nu-l simti. Sau poate il simti si te astepti la altceva. Sau poate intr-adevar, nu finalizezi...pff, m-am gasit si eu sa dau sfaturi, de parca as avea cine stie ce experienta  va

Offline

 

#13 2009-05-18 22:57:37

Fiametta
Full member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 719

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

daca voi credeti ca puteti invata de pe un forum cum sa aveti orgasm, e trist..

Offline

 

#14 2009-05-19 19:15:56

leonora
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 410

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

andra04 a scris:

daca voi credeti ca puteti invata de pe un forum cum sa aveti orgasm, e trist..

mie nu mi se pare nimic trist in asta...ca sa vb in numele meu, dupa cum am spus si mai sus, intretin relatii sexuale de putin timp si imi place sa discut pe tema asta cu persoane care au ceva experienta si nu numai, ca sa mi lamuresc nedumeririle.

Si dupa cum bine se stie, si sexul se invata....deci ceva mai multa toleranta draga andra04 smile Si pana la urma si tu ai intrat pe acest forum..deci poate ca te intereseaza subiectul  retas

PS: La cat mai multe Orgasme!  tummenupp


...HAPPY IN LOVE...hjarta

Offline

 

#15 2009-05-19 20:25:10

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

andra04 daca ai ceva de spus referitor la subiect, spune-o.
daca nu, te rog sa te abtii.

Offline

 

#16 2009-05-19 20:30:27

Fiametta
Full member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 719

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

nu incercam sa fiu ironica sau rautacioasa...dar nu imi imaginez cum dracu' te-ar putea invata cineva sa ai orgasm...am intrat pe subiect pt ca mi s-a parut cel putin ciudat titlul...sexualitatea e ceva ce tine de tine si de partener. si atat! voi singuri descoperiti ce si cum va place si ce nu. nu te poate invata nimeni cum sa-ti descoperi o senzatie.

Offline

 

#17 2009-05-19 20:39:44

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

asta e parerea ta, care nu e obligatoriu sa fie la fel cu a fetelor care posteaza aici. e un forum liber unde se poate discuta si despre asa ceva.

Offline

 

#18 2009-05-19 20:48:49

Fiametta
Full member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 719

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

da, e parerea mea si fiind un forum public destinat informarii si expunerii de pareri, mi-am exprimat-o si eu pe a mea. e parerea mea si o sustin si nu vad cu ce gresesc atata timp cat nu jignesc pe nimeni.

Offline

 

#19 2009-05-19 21:06:48

leonora
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 410

Re: orgasm!! cum sa fac? help!!1

andra04 a scris:

da, e parerea mea si fiind un forum public destinat informarii si expunerii de pareri, mi-am exprimat-o si eu pe a mea. e parerea mea si o sustin si nu vad cu ce gresesc atata timp cat nu jignesc pe nimeni.

Daca ai trait senzatile atat de placute, pe care toate ni le dorim, si fara sa abordezi acest subiect cu iubitul sau cu prietene.. si ti ai dat tu singura seama despre tot, felicitari esti o norocoasa!   goodluck


Pe mine una m-a ajutat mesajul tau. Mi am dat seama ca nu na chinui foarte tare si imi place sa ma bucur de aceasta etapa de "explorare"  patfierbinte ...adica nush...e frumos...exact ca atunci cand esti mic si te bucuri de jucarii noi  majoreta

Pupici fetelor!


...HAPPY IN LOVE...hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.