homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-154


#2908 2009-06-05 09:54:50

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

goodluck  smile  Pass

Offline

 



#2909 2009-06-05 09:58:50

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

mersi! smile
mihaela, imi vine sa-l mananc pe blondin. eu sunt lesinata dupa copiii blonzi  drool

Offline

 

#2910 2009-06-05 10:07:51

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

sa te ajute DD! FELICITARI!

Fetelor, am o intrebare: Daca la HCG un rezultat e negativ si unul pozitiv (analiza facuta in aceeasi zi la 2 lab diferite) ce inseamna asta?
mai mult, al doilea rezultat arata cica valori pt gemeni ...????
o fi nasa mea insarcinata? ar fi al 4-lea FIV...


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#2911 2009-06-05 10:12:54

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neataaaaaaaaaaaaaaaaa dragelor


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2912 2009-06-05 10:16:03

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

multumesc din suflet, lili! dar abia maine voi avea un rezultat sigur.

in legatura cu b-hcg, nu stiu ce sa iti spun, nu am facut niciodata. dar eu m-as lua dupa rezultatul pozitiv, mai ales ca sunt valori mari.  signof10

neata, camy.

mi-am facut poze la test. asa-i de dragut...
numai sa fie asa si la alt test  big_smile

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-06-05 10:18:20)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2913 2009-06-05 10:23:43

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

passenger a scris:

multumesc din suflet, lili! dar abia maine voi avea un rezultat sigur.

in legatura cu b-hcg, nu stiu ce sa iti spun, nu am facut niciodata. dar eu m-as lua dupa rezultatul pozitiv, mai ales ca sunt valori mari.  signof10

neata, camy.

mi-am facut poze la test. asa-i de dragut...
numai sa fie asa si la alt test  big_smile

rugaciune  rugaciune


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2914 2009-06-05 10:24:20

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ana  puss

garga nici eu nu-mi pot da seama cum am gresit ca doar de cand am cont pe ferty ma ghidez ff bine si m-am prins cum creste temp mea....asta e .....om vedea peste 8 zile ...... par .....multam ca nu imi dai bataita  par

passssssssssssssssss vezi?....sa nu te mai superi pe noi.....pass are bebe.....pass are bebe   dance   dance   dance   dance   dance   dance   dance   dance   dance   dance   dance   dance   dance

lili eu cred ca ar tb sa mai faca un Hcg ....si atunci se linisteste


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2915 2009-06-05 10:24:24

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna dimineata fetele! puss
Scuze ca nu am mai intrat sa va scriu,dar am avut probleme cu netul,cu curentul si de acasa nu am mai putut intra. Ieri la servici am avut o zi tare grea si nu am reusit sa intru,azi e ceva mai lejer plec si eu mai repede ca plecam la Alba la ai mei pana maine.

La mine nimic nou,sunt sigura ca am ovulat in z14,am prestat in z13,si ieri in z16.Nu stiu acum vom vedea,azi nu cred ca mai avem cum,dar maine poate...smile .Normal ar tb.sa-mi vina CM de marti intr-o saptamana,nu stiu ce voi face,cred ca voi astepta sa intarzie si apoi sa fac daca nu vine.Am un test de sarcina minut acasa cand am luat cele de ovulatie l-am luat si pe asta,acum sa vad daca am rabdare sa astept monstrul...sad

Carra sa aveti o nunta frumoasa,distractie placuta si asteptam pozeeee puss

Pass ma bucur ca ai gasit net si ca ne-ai scris,eu zic ca e bb hai si cu un alt test sa ne confirmi puss goodluck .Iti tin pumnii rugaciune

Sihaya te apreciez mult pt.atitudinea ta,dd iti va trimite un bb cat mai curand ai sa vezi.Bine ca mergi la doctorita care iti place,sunt sigura ca va conta mult puss rugaciune sa fie bine

Adina doamne ajuta sa nu vina monstrul si sa fie bine puss

Garga eu zic sa incerci tratamentul de care a zis NafNaf,cine stie poate nu va face minuni dar te va ajuta cu siguranta puss

Buck kram ma bucur mult pt.tine bb si sotul tau.Cred ca e ceva minunat sa-l simti acolo in burtica puss Sa dea dd sa vina cu bine si sa-l strangi la pieptul tau rugaciune

Ultima oara a fost editat de laura_ana (2009-06-05 10:28:09)


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#2916 2009-06-05 10:29:12

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

sihaya, te felicit pentru atitudinea sanatoasa pe care o ai! de-am fi toate asa puternice... sad
felicitari pentru gandirea pozitiva si capul sus in continuare!

delia,  par
camy, cum adica " sa nu te mai superi pe noi" ?  hmm

ana, fac si alt test, sigur.. sper sa apara ceva si acolo. daca nu, ma duc la sediu varza si le dau foc.  lol
mersi!

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-06-05 11:01:22)

Offline

 

#2917 2009-06-05 10:32:16

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

applause  bravo Pass applause
Te rog mult să pui poze cu testele tale +  dance  dance
Felicitări sigur e bb-ic  bebic  goodluck  goodluck
Fetele asta e reteta big_smile in per fertilă ne aruncăm toate lenjeria pe geam lol

Ultima oara a fost editat de NafNaf (2009-06-05 10:33:37)


hjarta M&M=S

Offline

 

#2918 2009-06-05 10:37:37

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

naf, le-am aliniat pe zile si le-am facut poze, parca sunt soldatei. nu am cum sa le scot, din pacate, cablul de date este in bucuresti....... dar cum ajung, le postez aici.
daca intr-adevar se dovedeste ca am ramas gravida, atunci stiu de ce nu am ramas pana acum.. nu prindeam ovulatia, eu prin ziua 19 ma opream din  sexinpat si asteptam testarea sau ciclul, fertility zice ca am ovulat in ziua 26. in alte luni nu mi-ar fi dat prin cap ca pot ovula cand imi astept ciclonul..
dar de ce nu simt nimic? sanii nu ma dor, nici capul, doar ovarul stang ma cam inteapa. si ieri mi-a venit rau, dar eram pe serpentine, dupa multe ore de mers cu masina si din cauza asta.

o sa plec in cautare de ciorapi plasa, vopsea de par si alte prostioare pentru nunta de maine, o sa iau si un test de la alta firma, sa vedem ce gasesc prin farmaciile de aici.

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-06-05 10:41:48)

Offline

 

#2919 2009-06-05 10:40:26

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Ai văzut? si cat sange rău ti-ai mai făcut cu Fertility chicot
Doamne, ...mă bucur enorm pt tine Pass  par să fie bebe dance  dance
Asa a fost si cu Katami si ea tot tarziu a ov. big_smile

Ultima oara a fost editat de NafNaf (2009-06-05 10:41:26)


hjarta M&M=S

Offline

 

#2920 2009-06-05 10:43:02

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

daca sunt gravida, pot spune ca am ramas cu termometrul si cu Fertility lol

Offline

 

#2921 2009-06-05 10:43:43

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Eu zic ca e bebe, daca e din ce in ce mai intensa... puss ; Doamne ajuta sa fie bebe si sa fie bine.
Tocmai am aflat de sotia unui prieten care e insarcinata in 2 luni; a luat si AC, a facut si chiuretaj mai demult, are 35 de ani, a mai avut nus ce probleme si acum e ok; se pare pana la urma ca e tot cum vrea Dumnezeu... Ma bucur foarte mult pentru ei dar ma si intristez totodata pentru situatia noastra...

Offline

 

#2922 2009-06-05 10:49:32

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ma oftic ca nu am luat cablul de la aparat, puneam pozele sa imi ziceti ce credeti si voi. sad nu am crezut ca voi avea nevoie sa scot poze zilele astea...
dar este vizibila cea de azi, cea de ieri un pic mai stearsa.. si tot asa, in degrade pana la testul din ziua 9DPO, la care se vede o usoara umbra roz.
dar de ce nu a iesit nimic la Sure Check-ul de acum 2-3 zile?

of, sa vad cata rabdare am pana maine, cand fac un nou test.

fetele, vorbesc vecinii pe scara in maghiara de vreo ora, se cearta mai mult. nu inteleg nimic din ce zic. si in magazine imi vorbesc vanzatoarele in maghiara, si apoi in romana. abia astept sa vin acasica.

Offline

 

#2923 2009-06-05 10:52:04

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

lol  eu am 2 colegi de birou care sunt amandoi unguri  lol  lol  lol

Eu am crescut la granita cu sarbii de care imi place foarte.

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2009-06-05 10:53:55)

Offline

 

#2924 2009-06-05 10:58:39

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fany a scris:

ana imi pare rau pt intrebarea pusa daca stiam nu o mai puneam si imi pare si mai rau pt cele intamplate nici nu stiu ce sa iti spun ,nu imi gasesc cuvintele sper ca d.d. sa iti aduca cat mai repede un bebelus

eu sunt tare suparata eram sigura ca am ov dar fertiliti nu arata nimic si acum a mai scazut si temp asata idioata     bang    bang    bang   grater   grater   grater

garga mai felicitat degeaba se pare ca ov ioc ,dar nu inteleg deloc am avut semne clare zic eu dar temp. de azi ma da de tot peste cap   grater   grater   grater

fahy te rog muult sa nu iti pare rau ,m-am gandit ca nu ai vazut unde am scris,chiar te rog ,nu ai de ce,s-a intamplat acum 8 ani ,imi este greu dar m-am obisnuit cu gandul si sa stii ca ,cu cat am vb mai mult de bebe cu atat m am linistit mai  mult,asa ca te rog nmu te supara cu mare placere daca mai pot spune ceva intrebati-ma fara ezitare,vreau sa mai spun ca,probabil ca si voi a ti auzit ca nasterea naturala este groaznic de dureroasa ,numai cand ma gande am ca trebuie sa vina momentul eram ffffffffffff speriata ,dar nu a fost nici pe departe asa,a durut ,nu zic nu,ca sa fac o comparatia ,am suportat-o mult mai usor decat durerea pe care mi-a provocat o o masea de minte.te pupic mult,mult.si te rog nu mai fi supi puss  puss  puss


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2925 2009-06-05 10:59:49

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ighen, ighen  lol

ma duc la socrela sa mananc, apoi la cumparaturi, apoi vin la apartament si intru iar pe forum.

Va pup pe toate!  kram  par

Offline

 

#2926 2009-06-05 11:01:23

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

passenger a scris:

sihaya, te felicit pentru atitudinea sanatoasa pe care o ai! de-am fi toate asa puternice...
felicitari si capul sus in continuare!

delia,  par
camy, cum adica " sa nu te mai superi pe noi" ?  hmm

ana, fac si alt test, sigur.. sper sa apara ceva si acolo. daca nu, ma duc la sediu varza si le dau foc.  lol
mersi!

iubita pai nu sti ca "sarisesi" pe noi cand ti-am zis ca e bebe.....normal ca simteai nevoia sa-ti confirme testele dar noi cobeam incontinuu si se pare ca a prins cobitul  chicot  par .....abia astept sa-ti iasa si alt tip de test pozitiv ca sa dansez o zi intreaga  chicot


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.