homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-155


#2927 2009-06-05 11:05:45

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

camy, chiar vroiam sa intreb iar de ce ai zis ca m-am suparat.  va  hmm

te pup, am fugit ca ma cearta al meu, vrea la mamica lui rotfl

vorbim!

Offline

 



#2928 2009-06-05 11:07:02

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

passenger a scris:

neata gagiiiici!! drink

am prins o retea wireless in bucatarie lol si sunt la laptop.. deci am neeeeeetttt  storstark
am ajuns aseara in satu mare la ora 9 sad si am venit direct in pat, eram rupti de oboseala. a incercat al meu aseara sa se conecteze la wireless, a aflat de la un var ca si el tot asa prinde net si a reusit, dar nu mai puteam de oboseala si nu am stat la laptop.
sa va zic de mine si apoi ma apuc de citit din urma. aseara m-a durut ovarul stang, cel cu care am ovulat, ma intepa dstul de tare, dar dimineata am avut t 37.22 . Mai aveam o ultima Varza pe care am sacrificat-o acum 10 minute. a iesit mai pronuntata ca ieri. big_smile acum o sa plec sa caut un sure check sau alt tip de test, sa vad ce iese si la alta firma.
am pus testele unul langa altul si e gradata nuanta liniei, deci Doamne ajuta! desi e palida linia, este din ce in ce mai vizibila si cred ca e semn bun. daca apare ceva si la alt test, inseamna ca sunt gravida..........  signof10
aaa, aseara mi-a zburat in fata masinii o barza mare, i-am zis vreo doua si am trimis-o la bucuresti lol
ieri am cumparat hainute de nou nascut pt. cumnata mea, am luat o pereche de botosei si un body.. iar eu credeam ca imi vine, ma durea rau ovarul si imi vnea
sa plang de nervi in magazin. nu mi-a venit, dar cine stie ce se poate intampla..... 
ma apuc de citit din urma si revin.

aa..super pass abia asteptam sa ne confirmi 100%,desi dupa teste..numai e nici un dubiu dance


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2929 2009-06-05 11:14:53

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

pass...vezi ca sigur trebuie sa poti sa bagi poza de pe telefon prin bluetooth direct pe laptop....la al meu merge asa ....knd ai timp intri si-mi zici sa te uiti sa vdm dk merge


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2930 2009-06-05 11:30:54

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ma tot gandesc sa-mi fac si eu niste provizii de teste
ma duc sa papasi eu ceva ,doamne ,cum ma trezesc vin imediat la calculator sa vad ce a ti mai scris,mi e o foame de numai pot,dar ma intorc
kram


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2931 2009-06-05 11:36:43

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

pai ana-maria , nu esti la serv?

eu da, si ma doare si burtica..al mey mereu ma intreaba :,, te mai doare, te-a durut,, ca stie ca daca ma doare e semn ca imi vine....

si pe mine m-au intepat in ultimele zile ovarele, si am fost si balonata, dar acum ma doare burta ca inainte sa-mi vina....

azi sunt in a 30 zi...., dar la mine a venit si la 37 zile, asa ca stau si astept...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2932 2009-06-05 12:27:26

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

nu ieri si azi liber,sambata duminica de servici,dar azi ma duc pt cateva ore in locul unei colege,imi pare rau ca nu te simiti bine ,dar nu-ti pierde speranta,eu am inceput sa merg la biserica,de azi sa tin post ,as vrea sa tin miercurea si vinerea sau macar vinerea,iti tin pumnii sa nu vina monstrul,si te pupic   puss


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2933 2009-06-05 12:57:24

leonora
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 410

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

In special pt viitoarele mamici.... cat de des si de bine se face sex, cand esti insarcinata?  sunt restrictii si pentru cele care nu au complicatii?


...HAPPY IN LOVE...hjarta

Offline

 

#2934 2009-06-05 13:04:42

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

leonora esti cam off-topic...mergi la perioada prenatala si intreaba acolo....aici sunt doar aspirante la titlu de mamica...acolo sunt gravidute deja...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2935 2009-06-05 13:06:37

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

leonora a scris:

In special pt viitoarele mamici.... cat de des si de bine se face sex, cand esti insarcinata?  sunt restrictii si pentru cele care nu au complicatii?

buna leonora si bine ai venit
pai daca nu ai restrictii si poti (eu nu mai pot sa  sexinpat  pt ca ma doare f rau) nu vad de ce nu ai face...
oricum intreaba si medicul...te poate sfatui cel mai bine

Offline

 

#2936 2009-06-05 13:10:18

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

adina, scriai mai sus de prietena ta,care are dupa UMC 8 sap dar la eco i-a zis k are doar 5.dk a facut un eco pe burtica nu se vedea sarcina pt k e prea mica ,se vede doar la eco vaginal si acolo la fel de mica k un bob de mazare.in unele cazuri stiu fete care au fost la 7 sap si nu se vedea nimik in sacul ovular si knd au fost dupa 2 sap era ok.tu stii ce eco a facut ea?in rest ce i-a mai zis doctorita?numai atat?k are 5 sap?de unde stia ea la asa o vrs mica?


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#2937 2009-06-05 13:24:39

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

a facut intravaginal....

pai dupa ultimul ciclu intra in a 8-a saptamana , si doctorita ii zice ca ea crede ca e de 5.....

doctorita i*-a zis ca poate e mic si de aia nu se vede....ca cica isi da seama dupa sac ca e de 5

oricum saraca e disperata ...simte ca iara incepe cosmarul din iarna, prin acre a trecut , cand a fost al toti medici si unii ziceau ca e , altii ca nu e ..si in final au chiuretat-o ca se pare ca a fost sarcina fara embrion...

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2009-06-05 13:25:39)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2938 2009-06-05 13:35:17

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

doamne,groaznic.sa mai stea un pic k poate a vut ovulatie tarzie si e mic embrionul.acum e devreme sa isi faca asa o parere medicul.si acuma ce i-a zis?sa astepte sau ce?sa mai mearga?

Ultima oara a fost editat de ddunia (2009-06-05 13:52:57)


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#2939 2009-06-05 14:07:27

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Pass eu vreau sa te felicit ptr ca vei fii mamica, nu mai e nicio indoiala. Mai da varza rateuri dar nici chiar asa smile

Offline

 

#2940 2009-06-05 14:36:55

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

pup fetele,ma duc la munk pt vreo 6 ore ,cand vin intru sa va citesc:kiss:   kram


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2941 2009-06-05 14:58:44

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ddunia a scris:

doamne,groaznic.sa mai stea un pic k poate a vut ovulatie tarzie si e mic embrionul.acum e devreme sa isi faca asa o parere medicul.si acuma ce i-a zis?sa astepte sau ce?sa mai mearga?

acum a programt-o peste 2 saptamani......

saraca e distrusa oricum....simte ca e ceva nasol...eu am incurajat-o si i-am zis ca un lucru e bun :,, faptul ca ramane,,
acum cu tratament eu zic ca se va rezolva problema....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2942 2009-06-05 18:41:37

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

adinagrig a scris:

ddunia a scris:

doamne,groaznic.sa mai stea un pic k poate a vut ovulatie tarzie si e mic embrionul.acum e devreme sa isi faca asa o parere medicul.si acuma ce i-a zis?sa astepte sau ce?sa mai mearga?

acum a programt-o peste 2 saptamani......

saraca e distrusa oricum....simte ca e ceva nasol...eu am incurajat-o si i-am zis ca un lucru e bun :,, faptul ca ramane,,
acum cu tratament eu zic ca se va rezolva problema....

poate totusi o sa fie bine si nu va mai trece inca o data prin ce a trecut atunci,sa de a DD sa fie bine
imi pare tare rau pentru ce i se intampla
kram


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2943 2009-06-05 18:43:33

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

gata am venit acasica,ce bine ,am venit mai repede decat ar fi trebuit


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2944 2009-06-05 20:08:45

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fetele puss va multumesc pentru toate cuvintele frumoase, mi-au mers la suflet smile sa va auda Dzeu si ne ajute pe toate  rugaciune
eu am fost de dim la dr dupa cum va ziceam..inca nu e gata hcg sad era si dr nervoasa, dar mi-a dat sa fac un test de urina la ea la cabinet si a iesit clar negativ.i-am aratat si testele pozitive, si mi-a zis ca cel mai probabil a fost avort menstrual sad
dar sa nu ma sperii, ca daca nu faceam testele, nici nu stiam si data viitoare va fi bine ..a fost ff draguta
mi-a dat progesteron de facut...si revin la ea dupa ce aflu valorile..
fetelor, din ce am citit apropo de endometrul meu subtire si ce am patit acum...cred ca e o insuficienta de progesteron...cica utrogestan ajuta muuult..ea mi-a zis ca oricum imediat ce raman sa bag utrogestan, sa nu mai astept..
azi vreau sa ma apuc si de branca..oare o fi ok..daca imi da si ea tratament pe ultima parte a cm?
pass... majoreta ..multa baftaaaaaaaaaa...te asteptam cu un test siguuur pozitiv  par
ana maria, m-a impresionat foarte mult povestea ta, esti demna de toata admiratia, sa te ajute Dzeu iubita  puss
va pup pe toate aspirante dragi si gravidutzele  hjarta

Ultima oara a fost editat de sihaya (2009-06-05 20:09:48)

Offline

 

#2945 2009-06-05 20:09:12

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fetele

pass si eu te felicit pt ca sigur e bebe fata nu mai incape indoiala

adina imi pare rau pt colega ta ,poate are dreptate dr. si e sarcina mica si totul o sa fie bine pana la urma

ana editeaza al doilea mesaj
si te pupacesc si te admir pt taria ta sufleteasca ,sa iti aduca barza cat mai repede un bebelus si fie ca d.d. sa iti asculte rugaciunile

naf si eu zic ca am ov dar sa vedem maine ce se mai intampla ,ce imi pare rau e ca nu am luat temp. luni ca daca o luam acum stiam sigur daca am ov sau nu dar asa e cand e sa ai ghinion

ruxi si tie tind sa iti dau dreptate ca sar putea sa nu fi ov si sa ma insel ca acum 2 luni cand am ov cu acelas ovar  am avut ov in ziua 23 asa ca nu stiu ce sa mai cred dar semne de ov am avut luna asta slava domnului

cami nu fi asa supi pt fertiliti ca poate nu sa intamplat nimic grav

fetele pupicei pt bebei  si mamici

pupicei si pt voi iubitele mele aspirante


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.