homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

ACNEEA cum scap de ea?-9


#153 2010-03-20 11:40:51

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ACNEEA cum scap de ea?

ea a scris doar "foliculi mici", ceea ce e normal.

Offline

 



#154 2010-03-22 18:19:32

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: ACNEEA cum scap de ea?

ce se intampla daca folosesti zynerit dupa cele 5 saptamani de la preparare?


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#155 2010-03-23 15:47:17

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: ACNEEA cum scap de ea?

eu mai am mai mult de jumatate si vroiam sa stiu daca il mai pot folosi sau trebuie neaparat aruncat dupa 5 saptamani


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#156 2010-03-23 16:11:32

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Si eu l-am folosit mai mult de 5 saptamani si nu am avut nici o reactie stranie, insa....la mine nu a avut nici un efect benefic, acuma na...cu siguranta depinde de la o persoana la alta, la felul cum raspunde organismul tau la tratamentul respectiv.Oricum, mult succes si sa ai parte de rezultatele scontate.

Offline

 

#157 2010-03-23 20:19:16

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Mie imi usca rau pielea si imi producea leziuni urate dupa alea 5 saptamani... am incercat doar o data sa folosesc dupa termen,si m-am umplut de pete rosii care aratau si dureau ca niste arsuri. Atunci m-am lasat de sportul asta (folosit produse peste termenul indicat).

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2010-04-12 20:05:35

kyssabella
Membru
Inregistrat: 2010-04-12
Mesaje: 1

Re: ACNEEA cum scap de ea?

kemikal

Am sa scriu un post mai lung pentru persoanele cu acnee. E vorba despre o metoda gasita pe net, si data de un american, Chris Gibson. Are si site in romana http://www.scapa-de-cosuri.eu/ Este de fapt un manual in format PDF care contine instructiuni pentru a scapa de acnee in 3 zile. Bine, tipul spune ca a avut acnee severa, gauri pe fata si mai stiu-eu-ce. Nu a precizat insa ca acneea lui era cauzata de candida, care cica ar fi raspandita pe la americani, si asa aia, in proportie de 90 si ceva % au scapat de acnee, urmand tratamentul tipului. Eu am gasit manualul pe net, gratis, in limba engleza[ e tradus in romana pe site-ul de mai sus] Daca sunteti interesate, spuneti si o sa las linkul cartii....
Eu am incercat sa-l urmez, desi nu am acnee, am puncte albe care se inflameaza de la praf, se umfla si apar ca niste cosuri neutral sunt oribile, si nu stiu cum sa scap de ele, nu se vad, dar cand se inflameaza doua, unul langa altul, arata aiurea tare  grater


daca te rog imi lasi si mie linkul cartii,,, deoarece sunt disperata cu acneea asta grater Multumesc anticipat!

Offline

 

#159 2010-04-12 21:43:02

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: ACNEEA cum scap de ea?

sa scapi de acnee in 3 zile...probabil,dar cat timp va tine trucul pana va re-aparea.este exact precum tratamentele anti-celulitice,odata oprite sau fara o dieta corespunzatoare tot re-apare.cu acneea te nasti,o ai in sange iar ciocolata si fast-food-urile nu fac altceva decat sa "ajute" la aparitia punctelor negre.si eu am acnee decand ma stiu,fratele meu la fel dar pur si simplu m-am obisnuit si o controlez cu ajutorul cremelor si lotiunilor.si eu am fost la dermatolog,am facut sedinte cu laser + creme si lotiune tonice scumpe si tot imi apar cosuri inaintea menstrei si putin dupa.in ceea ce privesc anti-bebe,si eu am incercat si nu am vazut nici un efect,plus ca machiaj nu prea folosesc in timpul zilei iar "toaleta" mea zilnica este "curatare cu gel,aplicare toner + crema pt tenul meu" dar tot am si voui avea cosuri...


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#160 2010-04-13 17:28:41

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Dupa multe tratamente folosite fara rezultat, de ceva timp folosesc Fluocinolon si sunt foarte multumita.N-as putea sa spun ca e o crema minune, ca rezultatul depinde de la o persoana la alta, dar la mine chiar a functionat.Eu inafara de Fluocinolon, folosesc gelul de curatare de la Avene si apoi apa termala Avene si cam atat si deocamdata e foarte bine.

Offline

 

#161 2010-04-13 21:35:09

r0xana
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 19

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Cam in cat timp se vad efectele anticonceptionalelor asupra acneei?Sau cel putin a sebumului.Tenul meu arata mult mai rau decat acum 1 luna,cand am mai scris aici.Ma deprima extrem de tare sad

Offline

 

#162 2010-04-14 08:51:38

r0xana
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 19

Re: ACNEEA cum scap de ea?

De 3 saptamani doar.Acum sunt in saptamana pauza.Problema e ca mi-au aparut o multime pe obraji,si chiar am incercat sa nu umblu la ele dar par sa nu se mai vindece,si au ramas asa pete rosii in piele.Cu cele care ies pe frunte sau barbie nu e problema mare,se vindeca destul de usor.Dar obrajii,am devenit deja complexata cand ies in public.Si cand ma gandesc ca acum 2 luni imi erau relativ curati:(


purpleRain a scris:

roxana, depinde de organism, eu de exemplu iau anticonceptionale de 6 luni si inca am cosuri, ce-i drept mult mai putine decat inainte, dar complet nu au disparut sad de cat timp le iei?

Offline

 

#163 2010-04-14 14:37:32

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ACNEEA cum scap de ea?

dupa cum spuneam:

anca90 a scris:

daca analizele hormonale sunt bune, poate nu sunt hormonii de vina pt cosuri si atunci e ft posibil ca AC sa nu aiba niciun efect. ecografia la ovare nu indica nimic rau.

AC te pot ajuta doar atunci cand cauza acneei o reprezinta dereglarile hormonale.

eu as merge mai degraba la alt dermatolog.

Offline

 

#164 2010-04-16 00:01:39

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: ACNEEA cum scap de ea?

de vreo 2 saptamani ma confrunt si eu cu aceasta problema. pana acum imi mai aparea cate un cos-doua, dar acum am fruntea plina de cosulete mici si galbene(pot fi stoarse, dar nu umblu la ele). mai nou au inceput sa imi apara si pe piept. ieri mi-a spus o doctorita sa incerc argila cosmetica, dar inca nu ma pot astepta la rezultate. ce crema pot folosi? sa astept sa vad daca trece cu argila? nu vreau nici sa fac experimente sa imi fac mai rau...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#165 2010-04-16 08:02:21

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Argila rau n-are cum sa-ti faca (poate doar daca nu o amesteci cu ce trebuie sa fie potrivita tenului tau), deci eu te-as sfatui sa o incerci. Avand ten gras/mixt, eu o amestecam cu apa sau cu suc de lamaie, dar parca dupa sucul de lamaie imi ramanea fata un pic prea uscata. Pe mine nu prea m-a ajutat argila, dar nici n-am tinut o cura (gen 7 zile la rand si apoi o data pe saptamana cate o masca).

Offline

 

#166 2010-04-16 10:42:03

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: ACNEEA cum scap de ea?

de cand m-am lasat de anticonceptionale si eu am probleme cu cosurile fix in barbie grater ma terorizeaza - mi-am luat Zineryt ca erau urate rau si nu le mai suportam. De 2 zile il folosesc si deja se usuca big_smile dar se usuca si pielea sad


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#167 2010-04-16 12:32:54

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: ACNEEA cum scap de ea?

space a scris:

Argila rau n-are cum sa-ti faca (poate doar daca nu o amesteci cu ce trebuie sa fie potrivita tenului tau), deci eu te-as sfatui sa o incerci. Avand ten gras/mixt, eu o amestecam cu apa sau cu suc de lamaie, dar parca dupa sucul de lamaie imi ramanea fata un pic prea uscata. Pe mine nu prea m-a ajutat argila, dar nici n-am tinut o cura (gen 7 zile la rand si apoi o data pe saptamana cate o masca).

argila o amestec cu apa. dupa 2 zile mi se pare ca incep sa mi se usuce cosurile. o sa incerc sa tin 7 zile si dupa aia de 1-2 pe saptamana, da vad ce rezultate o sa am


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#168 2010-04-16 13:57:59

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Am folosit Rouacouttane si dupa utilizare am aflat ce daunatoare sunt.si in plus nu a rezolvat  problema.

Offline

 

#169 2010-04-17 22:51:56

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Si eu am folosit Roaccutane, dar doar o luna in loc de 3. Pentru ca mi-a dat reteta doar pentru o luna si n-am vazut nicio imbunatatire asa ca nu m-am mai dus. Si ai dreptate, ramona, iti fac praf sistemul imunitar in perioada in care le iei.
Eu nici acum n-am scapat de cosuri, desi imi ingrijesc foarte bine tenul si cred ca in sfarsit am gasit produsele potrivite pentru tenul meu. O fi ceva hormonal, nu stiu. Oricum, imi apar cateva pe obraji si barbie din cand in cand si le acopar cu fond de ten daca e cazul. In rest, m-am resemnat ca n-o sa am niciodata tenul mat de la mama natura.

Offline

 

#170 2010-04-18 00:31:38

katharina_x
Full member
Inregistrat: 2009-07-11
Mesaje: 510

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Cel mai bine e sa descoperi cauza. Eu aveam ovare micropolichistice, imi ieseau o gramadaaaaaa de puncte albe pe sub piele, si se inflamau si se faceau bubite rosii, gen cosuri. 4 luni am stat asa, si la recomandarea medicului, dupa o eco, am aflat de problema si am inceput sa iau Yaz. Rezultatele au fost imediate, chiar m-a surprins. Inca nu au disparut de tot, dar acum cred ca am maxim 5 pe fata. Iar o igiena corespunzatoare contribuie la mentinerea sanatatii + creme speciale pentru pete sau chiar un peeling facial la dermatolog[sau Micro-dermabraziune]. Si mastile m-au ajutat foarte mult, mai ales ca am un ten uscat acum, foloseam un galbenus de ou, o lingura de miere de albine, o lingura de ulei de masline, 7 picaturi de lamaie si adaugam faina, amestecand pana se facea o pasta. Puteti incerca, eu dupa ce o dadeam jos si imi trecea roseata de pe ten, ramanea catifelat si pur, alb, petele nu se zareau deloc.


Lips of splendor and tongue of deceit. All dying now as our fragile wrists hold only waste..
Yeah, that's my eye!

Offline

 

#171 2010-04-18 10:01:51

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Si eu iau Karissa si am vazut ceva imbunatatiri fata de cum era tenul inainte. La ginecolog am fost pentru alte probleme, dar nu stiu..cum se vede daca ai ovare polichistice?
La mine, daca stau sa ma gandesc mai bine, cred ca e de vina si alimentatia. Nu mananc destule legume si fructe, in schimb mananc ciocolata. De la fast food extrem de rar si prajeli in casa la fel, foarte rar. Ciocolata e boala mea si asta trebuie sa aiba o legatura...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.