homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lectie de stil


#1 2009-05-30 16:03:36

allysa
Full member
Inregistrat: 2008-07-05
Mesaje: 328

lectie de stil

sper in primul rand ca nu mai exista un subiect asemanator. din ce am cautat eu, nu am gasit.
contrariata de "bunul gust" al unor personaje feminine intalnite pe strada, in metrou, la facultate, in club sau la terasa, as vrea sa vad care ar fi aspectele de "asa nu!" in materie de haine, accesorii, incaltaminte.

asadar, ce m-a contrariat pe mine recent si n-as face niciodata:
1. sandale purtate cu ciorapi subtiri, din licra.
2. adidasi albi (marca celebra) cu geanta neagra lacuita.
3. balerini verde pal, bluza verde aprins, geanta verde inchis.
4. ochelari de soare in metrou

pe voi ce va deranjeaza vizual?  rodnar

Offline

 



#2 2009-05-30 16:09:20

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: lectie de stil

mai vezi unele pe strada in trening si geanta eleganta...(am chiar o colega de cls) acklad

sau cum ai zis u...sa ai geanta rosie,bluza rosie,papuci rosii....deja ii exagerat
sunt o gramada de chestii din care observi dak o persoana are sau nu stil...si poti sa ai stil si dak te imbraci cu haine mai ieftine,nu neaparat numa de firma...pt k nu toata lumea isi permite,dar se poate ...


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#3 2009-05-30 16:11:49

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: lectie de stil

- combinatia bluza verde, ciorapi roz si geanta galbena de lac (am vazut imbracate astfel)
- stilul "n-am oglinda in casa" gen : pantaloni cu talie joasa, stramti si bluzite scurte si mulate la fetele cu kg in plus (pe principiul stiu k ai sunci dar de ce tre sa mi le arati si mie?) sau 2 tone de machiaj in mijlocul zilei (anticearcan, fond de ten, pudra, rimel, creion dermatograf, eye liner, cel putin 3 nuante de mard pana la sprancene, buze conturate si extra gloss)
- haine din plastic/sintetic cand afara sunt 40 de grade la umbra


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#4 2009-05-30 16:13:00

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: lectie de stil

Ma deranjeaza lipsa de personalitate si a curajului intr-ale vestimentatiei. Citesc diferite bloguri de street fashion din strainatate si observ ca prin alte parti lumea se imbraca foarte fistichiu, se individualizeaza.  La noi exista parca tendinta de a copia.

Eu nu prea analizez oamenii din cap pana-n picioare dar sigur nu-mi place lolita style. smile
Arata cam asa http://z.about.com/d/manga/1/0/4/R/-/-/ … li_500.jpg

Offline

 

#5 2009-05-30 16:15:01

a_d_a
Full member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2008-11-29
Mesaje: 184

Re: lectie de stil

nici mie nu imi place sa vad sandale cu ciorapi....deloc....dar recent intr-un magazin de pantosi erau niste ciorapi de 8 DEN....si fara banda din aia mai tare si mai inchisa la culoare in fata.....si mi s-a explicat ca aia sunt special pentru ai putea purta cu sandale.....acum eu nu am vazut la nimeni.....si as fi curioasa daca a incercat cineva..... si daca se vad la fel de prost ca cei normali?......sau chiar putem purta si ciorapi din aceia cu sandale sau pantofi peep-toe????

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-05-30 16:19:11

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: lectie de stil

Wildhoney a scris:

- combinatia bluza verde, ciorapi roz si geanta galbena de lac (am vazut imbracate astfel)
- stilul "n-am oglinda in casa" gen : pantaloni cu talie joasa, stramti si bluzite scurte si mulate la fetele cu kg in plus (pe principiul stiu k ai sunci dar de ce tre sa mi le arati si mie?) sau 2 tone de machiaj in mijlocul zilei (anticearcan, fond de ten, pudra, rimel, creion dermatograf, eye liner, cel putin 3 nuante de mard pana la sprancene, buze conturate si extra gloss)
- haine din plastic/sintetic cand afara sunt 40 de grade la umbra

Mi-ai luat cuvintele din gura. Am asemenea specimene la mine in scoala. O colega inglobeaza toate cele de mai sus si cateodata ma intreb cum incape atata lipsa de stil intr-un singur om hmm?


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#7 2009-05-30 16:21:07

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: lectie de stil

eu am vazut colanti foarte stramti.....toate culorile verzi, galbeni, negri mov.....purtati cu tricou normal......scurt...in conditiile in care ei sunt f stramti si scot toate cele in evidenta...o-ri-bil!!!!!!!!!!! acklad

Offline

 

#8 2009-05-30 16:24:07

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: lectie de stil

sau sa`ti iei lantz de aur si inele de argint,sau asa amestecate.stiu o fata are pe o mana aur pe una argint...nah ce potzi sa`i ceri?lol


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#9 2009-05-30 16:34:24

allysa
Full member
Inregistrat: 2008-07-05
Mesaje: 328

Re: lectie de stil

mi se mai pare oribil indiferent de silueta respectivei, colanti trei sferturi cu fusta scurta de blugi sau alt material.

Offline

 

#10 2009-05-30 16:34:28

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: lectie de stil

pe mine ma deranjeaza fooooarte tare fetele care au sani marisori si nu poarta sutien.Eu cu ce am gresit de trb sa vad cum li se balangane sanii si se lovesc de burta?Sau ptr ce trb sa vad sfarcuri?pe mine ma deranjeaza,dar poate sunt eu mai pudica:)
de asemenea,ma deranjeaza ciorapii cu sandale.ptr ce porti ciorapi daca ai sandale?sau macar sa-si cumpere ciorapi fara cusatura in varf,ca  exista.
ma deranjeaza fetele care isi cumpara blugi cu 5 marimi mai mici si care umbla cu halcile de burta pe afara.ptr ce trb sa vad eu cum le tremura gelatina?
de asemenea,ma deranjeaza o lipsa de pedichiura,au unghiile incarnate,eventual cu mizerie pe sub si totusi poarta sandale cu o nonsalanta uimitoare,macar sa le taie drept si sa le curete,nu sa le si dea cu oja
de asemenea,ma deranjeaza fetele care umbla cu parul extraodrinar de nespalat si il mai tin si liber.cand intorc capul,simt ca vomit din cauza mirosului de sebum...oribil

Offline

 

#11 2009-05-30 16:35:40

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: lectie de stil

sa vezi tipe p bicicleta cu sapca si cercei lungi rotfl  rotfl2


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#12 2009-05-30 16:59:25

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: lectie de stil

fetele, codul spune ca TREBUIE sa se poarte dresindiferent ca porti pantof sau sanda.
asa ca paote cele de care ziceti voi nu ar putea merge la munca altfel.
mie mi se pare de prost gust!!! sa vad o persoana imbracata office si sa nu aiba dres.
e adevarat ca trebuie sa fie un dres fin, fara intarituri prin bot sau la calcaie, dar e musai sa fie!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#13 2009-05-30 17:00:02

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: lectie de stil

Eu port de exemplu lycra la sandale. asta c?nd trebuie să port sandale, pentru ca in general le evit. am oroare mai ales vara c?nd lumea ?şi expune picioarele goale şi tot felul de pedichiuri. am pedichiura făcută mereu, sunt aranjată, dar pur şi simplu nu suport sandalele şi pantofii luaţi pe piciorul gol. şi vara port lycra, cei mai subţiri care ?i găsesc. fac piciorul mult mai elegant şi mai frumos. bine?nţeles trebuie să şi meargă la vestimentaţie. nu o sa-i port la o fustă sport din material de trening sau ceva. dar de obicei, mă imbrac mai elegant şi merg şi lycra.
Cu restul nu sunt de acord. trebuie să ai foarte mult simţ estetic să poţi purta trening cu geanta lucioasa. Nu ajunge un puma cu o geanta de 200 de lei. aici trebe multă grija.
cat despre culori, zic maxim 2 nuanţe din aceaşi culoare. asta inseamna o haina si un accesoriu.
Iar ochelarii de soare nu se pun nici in cap, nici agatati la bluză, nici in mana in spaţiile interioare. se pun in toc si in geanta.
dati-mi in cap daca vreti tonguetongue
eu la lycra nu renunţ c?t trăiesc. sunt dependentă de 10 ani de zile.

am uitat de sutien. zic că e obligatoriu, at?ta timp c?t bluza o permite, şi nu e făcută pt. a se purta fără sutien. oric?t de frumos şi de ferm e pieptul femeii, zic că astea sunt senzaţii tari pentru bărbaţii de pe stradă, şi de prost gust pentru femei.

Ultima oara a fost editat de Finesse (2009-05-30 17:02:38)


Goodnight moon

Offline

 

#14 2009-05-30 17:07:16

allysa
Full member
Inregistrat: 2008-07-05
Mesaje: 328

Re: lectie de stil

da, perfect de acord cu voi pentru licra la tinuta office.
dar am vazut fete cu fuste de blugi sau alt material cu ciorapi si sandale. chiar veneau urat.
bine, trecem peste o faza la care mai aveam putin sa ma inchin: o doamna avea sosete (bumbac) albe si papuci de vara si in sus fusta etc....

Offline

 

#15 2009-05-30 17:08:46

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: lectie de stil

nici eu nu pot sa port fusta fara dres....nu ma simt in largul meu! bine eu port rar fusta, dar cand port, pot si si 50 de grade afara, eu tot imi pun un dres cat de subtire si balerini in picioare...sandale nu port decat la blugi sau pantaloni 3/4...


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#16 2009-05-30 17:08:47

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: lectie de stil

Finesse, bie faci cu 'dresii' big_smile
si ai dreptate si cu sutienele...vai, de cate ori n-am auzit eu ca am sani frumosi sa u mai port sutien lol si sa merg asa cu 'sfarcii' la vedere nu? ei, comedie!
pfii, eu am multe lucruri pe care nu le suport, dar nu ma apuc sa le insir acum.
in mare, tot ce ati scris voi mai sus la care as adauga bretelele de la sutien la vedere sad nu conteaza ca sunt albe, ca sunt din alea transparente sau culoarea bluzei, daca se vad pt mine e de prost gust!
e ca si cum as umbla cu elasticul de la chiloti la vedere...nope!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#17 2009-05-30 17:28:58

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: lectie de stil

Offline

 

#18 2009-05-30 17:31:10

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: lectie de stil

mie nu imi place, mi se pare prea pestrit


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#19 2009-05-30 17:31:54

a_d_a
Full member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2008-11-29
Mesaje: 184

Re: lectie de stil

deci pot sa port dress....daca e foarte subtire si special pt sandale .....yeeey...big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.