homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lectie de stil-2


#20 2009-05-30 17:32:33

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: lectie de stil

acum breteaua la sutien uneori e destul de greu evitat, că au topurile astea de vară nişte forme numa bune pentru fetele care spun nu sutienului lol dacă se vede să fie c?t mai subţire, şi ?ntr-un ton cu una din hainele de pe tine. in schimb bretelele transparente mi se par oribile şi de 2 lei. cum să pui plastic pe tine? la ceva ce ţine de lenjeria intimă? dar deh şi mărci mai de acătării s-au conformat acestei cerinţe a populaţiei de a nu se vedea, dar ?n magazinele specializate nu am văzut. ?n fine. mi se par foarte ur?te. şi se vede care sunt de calitate şi care nu. deh sunt mici detalii. fiecare alege ce poartă şi cum ?i place

da a-d-a, să nu aibă ?ntăritură ?n faţă smile

Ultima oara a fost editat de Finesse (2009-05-30 17:34:10)


Goodnight moon

Offline

 



#21 2009-05-30 17:46:58

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: lectie de stil

Ce va invidies ca puteti sa purtati sandale sad eu orice ar purta pe piciorul gol (papuci, sandale etc) imi face nijte rani de toata frumuseatea...am incercat toate modelele posibile, inclusiv papucii de plaja imi fac rani, va dati seama? sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#22 2009-05-30 17:53:20

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: lectie de stil

pe mine ma deranjeaza extraordinar de tare combinatia sport-elegant... adidasi albi-geanta de lac, hanorac-cercei lungi, adidasi-palton, ghiozdan-cizme cu toc, gluga-tocuri...
apoi, colantii purtati cu fustite, pantaloni scurti, etc... zici ca sunt picioarele taiate in 2, mi se pare... roll
cu o rochie sau un tricou parca nu arata asa...

cum spuneati si voi mi se pare  f aiurea parul nespalat, indiferent cat de aranjata e tipa respectiva.
oricum, cel mai tare ma deranjeaza cand le vad pe toate la fel... xerox
erau intr un timp lanturile alea din tinichea cu iepuri, capsuni, inimi, vaci... toate tampeniile si toata lumea le purta... la fel ca si cu esarfele alea in patratele de asta iarna (alb cu negru)... din 10 persoane, 6 aveau d-aia la gat

Ultima oara a fost editat de carmen_21 (2009-05-30 17:55:58)


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#23 2009-05-30 17:53:43

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: lectie de stil

wild si pe mine ma bat incaltarile de vara...
dar ma chinui asa si dupa 2-3 saptamani mi se tabaceste pielea si nu mai fac rani sad


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#24 2009-05-30 17:55:25

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: lectie de stil

pokemon a scris:

wild si pe mine ma bat incaltarile de vara...
dar ma chinui asa si dupa 2-3 saptamani mi se tabaceste pielea si nu mai fac rani sad

mie imi fac besici neutral si nu pot sa mai port pentru ca ma ustura k naiba...si apoi cand imi trec si port iar...iar imi fac


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-05-30 17:57:28

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: lectie de stil

eu pantofii nu prea ii suport... imi simt piciotrul prea strans in fata, dar ma chinui asa hmm
sandalele le ador big_smile


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#26 2009-05-30 18:15:47

Lunatica
Full member
Inregistrat: 2008-10-21
Mesaje: 543

Re: lectie de stil

mie nu imi plac fetele care nu se stiu imbraca, in sensul ca, daca nu le avantajaza o haina, sa nu o mai poarte!
arata ingrozitor o fata cu burta si top scurt (de se vad sunculitele), sau fustite scurte si cu picioarele ff groase (macar sa fie pana la genunchi).
sunt de parere ca machiajul nu trebuie incarcat. cel putin asta e parerea mea: daca pui accent pe ochi, buzele sa fie in nuante naturale, sau invers: accent pe buze, dar ochii sa nu fie cu negru ... eu zic ca asa ar arata decent (e mai mult o parere personala).

in legatura cu bretelele la sutien, imi pare rau, eu am sanii mari si vb in cunostinta de cauza. nu pot sa nu port sutien, mi se pare groaznic. bretelutele acelea subtiri, nu sustin sanii ... de multe ori mi se desprindeau, sau mi se intindeau cumva (fiind cald, parca se topeau:|) ... acu mi se pare dur sa nu pot un anumit tip de bluzita doar pt asta sad, oricum incerc sa le dau putin in lateral, sa le mai ascund smile


A man can fail many times, but he isn't a failure until he gives up!

Offline

 

#27 2009-05-30 18:23:58

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: lectie de stil

Wildhoney a scris:

pokemon a scris:

wild si pe mine ma bat incaltarile de vara...
dar ma chinui asa si dupa 2-3 saptamani mi se tabaceste pielea si nu mai fac rani sad

mie imi fac besici neutral si nu pot sa mai port pentru ca ma ustura k naiba...si apoi cand imi trec si port iar...iar imi fac

honey,daca nu incepi sa-ti obisnuiesti pielea picioarelor cu baretute,nu o sa poti sa porti niciodata.Eu am monturi si din cauza lor nu puteam sa port nimic,pana nu mi-am scaldat picioarele in sange:D si am intarit pielea,n-am putut sa port sandale,pantofi(cum spui tu,nimic pe piciorul gol)

Offline

 

#28 2009-05-30 18:26:06

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: lectie de stil

si eu fac fac buba de la pantofi sau sandale sad dar imi pun plasture si umblu asa k dupaia`mi trece tongue


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#29 2009-05-30 18:51:56

allysa
Full member
Inregistrat: 2008-07-05
Mesaje: 328

Re: lectie de stil

eu mai am o problema si cu manichiura si pedichiura in sensul ca vara, daca se vad si una si alta sa nu fie albastru la picioare si roz la maini lol
si intotdeauna ma gandesc cum am unghiile facute, sa iau bluza/rochie etc in acelasi ton. adica nu o sa-mi iau bluza verde aprins cu unchii roz aprins big_smile

si referitor la primul post, problema mea e cu pusul a mai mult de 2 tonuri dintr-o culoare in aceasi tinuta. adica ok, azi ma imbrac in gri. dar nu pun gri inchis in picioare, gri deschis blugii, gri intre cele doua bluza si alt gri geanta.

Offline

 

#30 2009-05-30 19:15:55

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: lectie de stil

apropos de pedichiura....ma ia greata si ma bufneste rasul cand vad vara iesind din fel si fel de papuci si sandale unghii luungi la picioare. e jalnic si jenant! mi se pare mult mai decent ca unghiile sa fie taiate frumos ( drept, rotund ) curatate si eventual date cu un lac sau oja dar ceva nu foarte strident.


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#31 2009-05-30 19:23:27

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: lectie de stil

Fetelor ma inscriu pe lista cu anumite chestii care nu-mi plac , pe langa cele enumerate de voi binenteles  tongue  :
- radacini nevopsite - si mai ales la blonde ...si vorbesc de 3-4 cm de par negru si restul blond , e ff urat ....cat ar fi de spalat si de coafat poarul tot arata urat si neingrijit
- cele care poarta colantii ridicati pana la tate de se vad buzele p....  e chiar scarbos
-tricouri sau maieuri scurte ...indiferent dak esti grasa sau slaba ....se vede urat
-machiaj excesiv : un kg de fond de ten , coditele la ochi pana la urechi de lungi , rujul peste conturul buzelor ...doamneeee ...centura direct
-nu-mi plac deloc papucii sau sandalele cu toc di alea gen striptease ....de plastic transparent ...sau ...metal ....


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#32 2009-05-30 19:29:14

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: lectie de stil

stilul de pitzipoanca: animal print,eventual 2 imprimeuri diferite purtate simultan, pantaloni de trening purtati cu adidasi sclipiciosi si asortati cu cercei tip covrig,coada de cal facuta mai sus si intr-o parte astfel incat purtatoarea sa arate ori ca o nefericita scapata de la nebuni ori ca o copila de 4 ani care s-a juat singura cu parul dar fara oglinda,bluzele din sintetic stramte si in culori de te doare capul purtate ori cu sutien care se vede inestetic,ori de tipe cu sanii pana la burta,ori de cele care nu poseda nuri; fondul de ten cu 5 nuante mai inchis folosit doar ca sa arate mai bronzate desi diferenta in comparatie cu restul corpului e izbitoare (eu una sunt foarte alba...atat de alba,incat pe corp mi se vad venele de zici ca-s desenate cu pixul... si de la specimenele tocmai mentionate aud comentarii gen "vai doamne,parca-i moarta de 3 zile,de ce nu se duce la solar",deci,am ceva cu mersul la solar. arata fals si mi se pare o tampenie sa-ti cumperi singur cancer de piele.) si lista poate continua...

Offline

 

#33 2009-05-30 20:00:15

Lunatica
Full member
Inregistrat: 2008-10-21
Mesaje: 543

Re: lectie de stil

nu chiar ... dar bun simt ... ma enerveaza personale care jignesc pe strada pe altii, indif cum arata smile mi se pare lipsa de respect sa ii vorbesti urat cand nu o cunosti, si cu atat mai mult ... nici tu nu esti mai bun tongue


A man can fail many times, but he isn't a failure until he gives up!

Offline

 

#34 2009-05-30 20:16:30

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: lectie de stil

Ok, nu in afara de toate cele mentionate mai sus, eu nu sufar unghiile false. Oricat de frumos ar arata a doua zi arata fals, asa ca in general la maj persoanelor arata groaznic. Mai ales daca sunt si roz strident.

Cat despre tipi, aoleu, sunt foarte pretentioasa cu imbracamintea lor. Nu m-as uita in viata mea dupa un tip care indeplineste unul din criteriile:
- are sclicpici pe bluza, pantalon, pantof, geaca
- are bluza roz
- i se vede parul de pe burta pt ca are bluza roz si stramta
- poarta trening cand nu face sport (nu inteleg de ce merg oamenii in autobuz in trening? ca sunt sigura ca nu vin de la sport)
- gel excesiv
- par vopsit cu niste suvite blonde (de ce??? de ce??? de ce???)
- haine pe care sunt scrise marci (Asta se aplica si la fete, mi se pare cel putin ciudat)
- haine pe care scrisul e gresit (valeu, greseli de spellingp pe haine)
-pantaloni uzati artificial care arata extrem de artificial (nu stiu cum sa explic, la unii pantaloni uzura asta arata ok, ca si cum chiar i-ai fi purtat mult timp, la altii pur si simplu e mult prea evident ca e falsa)
-asculta muzica la telefonul mobil
- porta ochelari de soare in loc intunecos

Offline

 

#35 2009-05-30 20:19:25

allysa
Full member
Inregistrat: 2008-07-05
Mesaje: 328

Re: lectie de stil

cu ochelarii de soare e stas. vad saptamanal in metrou vreun smintit sau vreo smintita cu ochelari... si ma abtin eroic sa intreb: "de ce ii porti totusi aici? esti batut/a, vanat/a la ochi? "

Offline

 

#36 2009-05-30 20:22:46

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: lectie de stil

A si mi-am adus aminte, cercel sclipicios in ureche la tipi. Ok, la unii arata bine, dar pe maj pe care i-am vazut imi vine sa ii intreb daca cercelul e menit sa compenseze altceva. lol

Ultima oara a fost editat de PillBlast (2009-05-30 20:23:08)

Offline

 

#37 2009-05-30 20:26:59

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: lectie de stil

... nu imi mai place sa vad la tipe (de obicei pitzipoance... eu am ceva cu specia asta,toate pe care le-am vazut pana acum emanau prostie si prost-gust) coafura gen bretonul dat pe spate si prins cu clama... isi mai si umfla respectiva portiune,si arata exact ca o tumoare sau deformatie a capului...  in categoria de 'not' pe lista mea mai intra si incalcarea regulii de baza a machiajului: niciodata sa nu accentuezi si ochii si buzele simultan. le vad pe unele cu roz si mov si albastru strident pe la ochi,si cu ruj intr-o nuanta de roz neon,cu toate sclipiciurile posibile...si,nu stiu...pur si simplu,nu se face.  ce-i drept,si eu sunt dependenta de machiaj... de obicei,am buzele rosii...da' in viata vietilor mele nu mi-am facut in acelasi timp si ceva la ochi.. nici macar o linie subtire de tus... si cand le vad pe astea,ma crucesc...

Offline

 

#38 2009-05-30 20:41:02

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: lectie de stil

io-mi prind bretonul si mi-l dau si pe spate si il si umflu rotfl si jur ca nu sunt piti lol
scria cineva mai in spate ca are sani mari si nu poate purta maieuri fara sa se vada bretelele.
pai e simplu, nu te supara pe mine, dar ori iti iei un maieu un bretele mai groase sub care sa incapa bretelele de la sutien, ori iti iei bluza stil tricou dara fara maneci...ma rog...sunt multe optiuni, nu cred ca e jale daca nu porti un fel de maieu...si mai ales ca ai sani mari, nu mi se pare ca maieutele alea cu bretele foarte subtiri si care in general sunt si ft decoltate, avantajeaza big_smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.