homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Stari de lesin-3


#39 2009-06-15 13:00:33

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Stari de lesin

Cu placere, sa te faci bine repede  puss

Offline

 



#40 2009-07-27 15:32:45

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Stari de lesin

Off iar scriu la topicul asta grater  ma simt iar rau,tremur din toate incheieturile(nu pot sa tin nici o cana in mana),am o senzatie de lesin,n am stat in soare zilele astea de la ce poate fi? sad
am baut mai devreme o fiola de Ca...desi nu stiu daca e lipsa de Ca sau altceva sad

Offline

 

#41 2009-07-27 15:58:48

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Stari de lesin

n-are nimic...fiola aia de Ca n-are ce rau sa-ti faca...incearca sa te hidratezi bine...si bea ceva lichid dulce...daca nu ai un suc ceva...bea putina apa cu zahar...si incearca sa stai linistita si sa nu intri in panica


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#42 2009-07-27 16:03:24

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Stari de lesin

am baut si apa cu zahar,am luat si fiola,sper sa mi treaca sad ,multumesc detzy puss

Ultima oara a fost editat de ryanna22 (2009-07-27 16:06:22)

Offline

 

#43 2009-07-27 16:04:32

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Stari de lesin

stai linistita ca trece sigur ... poate-ar fi bine daca se repeta sa-ti faci niste analize...poate e un pic de anemie...sau eu stiu...o glicemie scazuta


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-07-27 16:18:24

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Stari de lesin

am analizele facute,toate au iesit bune,nu stiu ce poate fi sad

Offline

 

#45 2009-07-27 16:27:45

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Stari de lesin

eee atunci stai linistita, probabil e o glicemie scazuta....sau o demineralizare din cauza caldurii...ai grija sa fii hidratata...niste compot ar fi ok...ca e si dulce si mai sanatos decat sucuri sau chestii de genu asta...si-ai putea sa mai iei cate un calciu cateva zile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#46 2009-07-27 16:39:32

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Stari de lesin

da pai mi am luat 5 fiole de Ca,cred ca aj astea...sper sa fie totul bine sad ...thank's again par

Offline

 

#47 2009-07-27 16:41:31

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Stari de lesin

n-ai pt ce puss ...stai linistita...sa ne mai tii la curent


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#48 2010-05-19 22:36:12

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: Stari de lesin

Fetele, cred ca am o usoara anemie.
Nu deschid alt subiect ca nu are rost.
Vreau sa spun ca de cateva zile bune tot imi pierd echilibrul sau ma trezesc mergand ca un om beat. Am mai observat si o usoara tenta de galben a talpilor, mai mult si oarecum a mainilor. Cand ma cuprind starile astea in care-mi este corpul dezechilibrat si vreau sa stau intr-un picior nu prea reusesc. Poate sa fie si oboseala si simptome ale stressului indelungat.
Daca stiti cumva ce sa fac pentru a-mi reveni, astept sugestii.
Precizez ca am luat acum o perioada ceva vitamine, dar le-am abandonat in dulap.
Pofta de mancare nu prea am.


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#49 2010-05-20 09:06:39

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Stari de lesin

Tei, eu zic ca ar trebui sa faci niste analize de sange ca sa vezi daca e anemie sau alta carenta, decat sa iei vitamine degeaba
Cu galbenul ala nu stiu ce sa zic... la nivelul ochilor si al fetei apare cumva ?

Offline

 

#50 2010-05-20 09:17:22

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: Stari de lesin

Buna dimi, Heim!
La nivelul ochilor nu apare, poate doar liniute rosii, iar la fata sunt mai palida eu, de felul meu.
Tare as vrea sa nu merg pentru analize. Am dezvoltat o adevarata fobie in urma unor experiente mai putin placute din ultima perioada si mai ales avand in vedere locatia mea curenta.
Am luat o perioada niste vitamine, dar din acelea efervescente si nu prea ma impac eu cu ele, sunt apa de ploaie. Stiti cumva ce as putea lua?
Am uitat sa precizez ca am facut in urma cu ceva timp analize si mi-a iesit lipsa B6, mai ales. Stiu ca si lipsa aceste vitamine e semn de anemie. Mi-a spus doctorul sa mananc banane multe. Nu am mancat, recunosc! decat cateva in tot acest rastimp.


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#51 2010-05-20 09:23:49

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Stari de lesin

E cel mai bine sa faci analize, fii si tu rezonabila, ca nu mori dintr-o intepatura mica
Nu stiu ce sa-ti zic sa iei, ca nu stiu exact care e problema
Bananele au mult potasiu din ce stiu eu, nu stiu de ce ti-a zis medicul sa mananci
Nu vreau sa te sperii cu ingalbenitul ala, poate e doar o impresie de-a ta, dar stii ca poate insemna hepatita, care are printre simptome oboseala excesiva... de asta e bine sa faci analize, fiindca daca o tratezi nu e problema, netratata poate avea urmari mai grave
O sa las persoanele care chiar stiu sa-ti raspunda mai bine

Offline

 

#52 2010-05-20 09:31:31

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: Stari de lesin

Cred ca ar fi simptome mai complexe si stare de rau mai evidenta.
Nu mi-e rau, dar pur si simplu ma cam lasa picioarele, iar tenta de galben a palmii si a talpii o am de ceva vreme.
Merci de raspunsuri.
O sa vad ce fac...


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#53 2010-05-20 09:32:44

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Stari de lesin

Nu e asa, Tei, de multe ori poate trece chiar neobservata... in fine, ti-am zis ca nu e intentia mea sa te sperii
Cel mai bine e sa faci niste simple analize de sange, se va vedea acolo daca e ceva in neregula

Offline

 

#54 2010-05-20 12:30:01

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: Stari de lesin

Tei a scris:

Cred ca ar fi simptome mai complexe si stare de rau mai evidenta.
Nu mi-e rau, dar pur si simplu ma cam lasa picioarele, iar tenta de galben a palmii si a talpii o am de ceva vreme.
Merci de raspunsuri.
O sa vad ce fac...

trebuie sa iti faci curaj sa iti faci niste analize, e vorba de o intepatura mica care cel mai probabil iti va da raspunsul la probleme, fata de o medicina facuta ca acum o mie de ani doar pe semne si simptome. deci inchide ochii si fa analizele, e cel mai potrivit lucru.

cu tenta galbena de care pomenesti teoretic nu ne putem juca si da cu parerea. in primul rand tu nu te poti autoexamina suficient de bine ca sa iti dai seama daca cumva apare si la ochi si sau in alte parti ale corpului, in al doilea rand poate sa fie ceva pur constitutional, adica asa sa fii tu si sa nu fi remarcat pana acum. in al treilea rand poate sa fie orice de la o problema severa cu ficatul (si da, scriu asta ca sa te sperii si sa faci analizele smile ) pana la prea multi morcovi mancati, daca ai acest obicei.

iar despre dezechilibrul de care pomenesti cred ca nu mai e cazul sa iti spun eu ca e in neregula si ca sunt sute poate de cauze care il pot provoca.

asa ca raspunsul meu este vezi un medic si fa analizele. orice altceva e timp pierdut fara rezultat.

succes!

Offline

 

#55 2010-05-20 13:06:15

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: Stari de lesin

Multumesc pentru raspunsuri!
kram


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#56 2010-09-27 17:39:30

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Stari de lesin

o sa scriu aici, n-are rost sa fac alt topic.
incepand cu varsta de 12 ani, m-au apucat starile de lesin. mi se intampla foarte des, mi se innegrea imaginea, vedeam punctulete albe si lesinam, constient, dar nu puteam sa reactionez decat daca incerca cineva sa ma trezeasca. mi-am facut multe analize, la ochi, la cap, la sange, la inima, insa chipurile toate mi-au iesit bune, cu exceptia unei mici probleme la ochi, o dioptrie mica pt care mi-au dat ochelari. eu in continuare lesinam. ziua, noaptea, nu conta ce era.
chipurile s-a pus si problema unei lipse de calciu. cam in 2 ani sa zic, mi-au trecut. au trecut lesinurile, insa senzatia persista, de ameteala, de blurare a imaginii.. aseara nu puteam sa dorm, si deodata m-au apucat iar. m-am trezit, mi-am dat cu apa, am baut niste lapte si am incercat sa dorm sa nu mai simt.
problema mea e urmatoarea: eu de ce nu stiu ce probleme de sanatate am? vreau sa ma duc undeva sa imi zica, ma, ai aia sau nu ai aia. mi-as face iar toate analizele cap-coada. insa la cineva capabil, sa mi zica ce am. mi-e frica ca lucrurile astea sa nu fie simptome iar cu timpul sa descopar ca am ceva f grav.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#57 2010-09-28 12:58:29

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Stari de lesin

blackberry, ai si dureri de cap? cumva stari de slabiciune generala pana spre picioare? amtesti, ai senzatii de vertij, esti nesigura cand pasesti? daca da, n-ar strica sa faci niste investigatii la un neurolog ca sa excluzi o spondiloza cervicala. asemenea simptome avea o prietena buna de-a mea si, dupa infinite investigatii si analize i s-a pus acest diagnostic.


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.