homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Detoxifiere, eliminarea constipatiei ajutor!!-2


#20 2009-10-10 17:59:45

ioana2709
New member
Inregistrat: 2008-11-12
Mesaje: 85

Re: Detoxifiere, eliminarea constipatiei ajutor!!

panseluta a scris:

Buna!
Uite ce am experimentat eu de curand si sunt convinsa ca rau nu are ce sa-ti faca:
Eu nu sufar in mod curent de constipatie, ci doar cand plec de acasa (in vacanta) se schimba probabil regimul alimentar si e dezastru! Anul acesta (am citit tot pe net pe undeva) am luat cu cateva zile inainte si pe toata perioada concediului cate o capsula de BIOTICS dimineata si una seara. Contine lactobacili si se ia cand faci tratament cu antibiotice ca sa nu-ti dereglezi flora intestinala. In 2 saptamani nu am mai avut nici o problema!!!! A fost prima vacanta cand nu am mai utilizat nici un laxativ (altfel nu rezolvam problema).
Poti sa incerci, repet, rau nu are ce sa iti faca (dar ia macat o saptamana).
Sanatate!

multmesc panseluta,

eu am incercat biotics 3/zi timp de o luna si nimic sad
astept acum lepicolul pe care mi l-a recomandat ally, incerc si eu toate variantele

Offline

 



#21 2009-10-11 14:26:54

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: Detoxifiere, eliminarea constipatiei ajutor!!

pentru curatarea colonului stiu ca e buna si clisma cu cafea.iti iei din farmacie irigator care are si dispozitiv pt rect, se pune in irigator apa cu cafea(nu stiu cantitatile exact.da un search p google)cica ar fi f buna


Dance like nobody is watchin....

Offline

 

#22 2009-10-17 18:58:27

buburuza79
New member
Inregistrat: 2009-09-01
Mesaje: 33

Re: Detoxifiere, eliminarea constipatiei ajutor!!

recomand si eu lepicol
obtii rezultate bune, care la mine s-au pastrat si dupa ce nu am mai folosit

Offline

 

#23 2009-10-17 20:26:28

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Detoxifiere, eliminarea constipatiei ajutor!!

Mie mi-e ciudata faza cu clisma, chiar are efect benefic asupra sanatatii?


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#24 2009-11-25 20:34:09

florentina irina
Full member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 528

Re: Detoxifiere, eliminarea constipatiei ajutor!!

Buna seara!Stie cineva un medic bun pentru probleme gen constipatie, hemoroizi etc?


Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.