homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Analize-4


#58 2010-03-16 23:17:00

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: analize

ryanna22 a scris:

In primul rand lasa modestia la o parte, nu esti doar o studenta! wink
Trecand la problemele mele, e adevarat nici nu dorm cat trebuie, am fost si sunt intr`o perioada de stres f mare, probabil si astea au contribuit la starile mele de rau..
In privinta medicului de familie, nu am o "relatie" tokmai ok, i`am spus  despre aceste stari, iar raspunsul a fost unul sec: "esti tanara iti trece!" neutral  Si asta nu e singurul exemplu referitor la med de familie, iar ca sa`ti faci o idee, mereu cand am viroza(ceea ce la mine se intampla fff des grater ) imi da doar antibiotic care stiu ca nu e indicat in virozele respiratorii...avand si astm pe deasupra..


Magne B6, cam pe ce perioada de timp se ia?

nu il apar, probabil ca nu de asta iti da antibiotic ci doar din comoditate, dar tu avand astm ai sanse mari sa faci infectii bacteriene peste cele virale, atunci e ok sa iti dea antibiotic.

plus ca nu are timp sa iti explice frumos ca are parerea ca tu nu ai avea nimic smile asa ca ti-a zis-o mai direct.

pai..sincer nu stiu pe ce perioada s-ar putea lua, eu una iau cam in fiecare zi de ceva timp...nu prea are ce sa faca rau, cel putin asa sper - stiu ca nu e ok sa se ia in sarcina si in insuficienta renala . sincer nu stiu cat de mult, putin trebuie luat cu exactitate. teoretic el are indicatie doar daca e o problema cu magneziul si atunci trebuie luat pana se normalizeaza. daca il luam doar asa...nu stiu ce sa iti zic, o luna presupun ca ar fi ok. nu recomand in general, dar in particular intreab-o pe farmacista.

repet, nu stiu daca trebuie neaparat sa te bazezi pe ce zic eu, ca nu te-am vazut, nu stiu ce ai exact..dar poti sa incerci, caci rau nu are ce sa iti faca..sau daca nu magne b6, niste vitamine, ceva care simti tu ca te-ar mai intari un pic.

Offline

 



#59 2010-03-16 23:34:24

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: analize

crede`ma ca sunt "plimbata" de mica la "n" doctori si majoritatea cand au auzit ca doctorita de familie imi da antibiotic chiar au fost revoltati..istoricul meu e lung nu poate fi povestit in cateva fraze, ideea e ca sunt medici intre medici, unii iti pot face bine iar altii f rau(vb din fff multa experienta)... neutral

am luat Extrem Vit+Ca fiole le`am terminat acum cateva zile..dar nu simt nici o imbunatire..o sa intreb si la farmacie..

mersi mult pt rabdare si pt explicatii! smile

Offline

 

#60 2010-03-16 23:37:30

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: analize

ryanna22 a scris:

crede`ma ca sunt "plimbata" de mica la "n" doctori si majoritatea cand au auzit ca doctorita de familie imi da antibiotic chiar au fost revoltati..istoricul meu e lung nu poate fi povestit in cateva fraze, ideea e ca sunt medici intre medici, unii iti pot face bine iar altii f rau(vb din fff multa experienta)... neutral

am luat Extrem Vit+Ca fiole le`am terminat acum cateva zile..dar nu simt nici o imbunatire..o sa intreb si la farmacie..

mersi mult pt rabdare si pt explicatii! smile

sunt pareri si pareri, eu sa stii ca vad o ratiune si ti-am zis care e ea.

din pacate ai dreptate cu medicii.

daca ai un istoric medical asa complex eu zic sa mergi sa te vada un medic in care ai tu incredere, internist sau de orice fel ar fi el, ca sa fii sigura ca esti ok.

cu multa placere.

Offline

 

#61 2010-03-16 23:43:35

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: analize

Asta am de gand, sa mai cer o parere de la un medic in care am incredere..E foarte important ca  relatia medic-pacient sa existe!.. wink

mersi mult inca o data! smile

Offline

 

#62 2011-03-07 11:59:07

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: analize

Am o intrebare: perfuziile cu aminoacizi afecteaza silueta? adica exista riscul sa cresc in greutate dupa un astfel de tratament?


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2011-03-07 12:00:17

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: analize

nu vad cum ar putea

Offline

 

#64 2011-03-07 12:03:17

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: analize

pofta excesiva de mancare?


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#65 2011-03-07 12:04:03

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: analize

ma indoiesc, dar asta sa fie problema... nu mananci si gata smile

Offline

 

#66 2011-03-07 12:07:38

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: analize

e cam greu bang. ms mult pentru raspuns


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#67 2011-10-13 22:16:11

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: analize

buna fetelor. prietenul meu si-a facut analize amanuntite la sange si 2 dintre ele nu se afla in limitele normale. si anume

-monocite are 11,8% si trebuia sa fie intre 2 si 10%

-HDL Colesterol are 41 mg/dL, normal trebuia sa fie >55 la barbati.

Ce puteti sa imi spuneti despre asta? e ceva grav? de ce are colesterolul asa scazut? multumesc puss


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#68 2011-10-13 22:55:31

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: analize

monocitele sunt foarte putin crescute, care e numarul lor in valoare absoluta si nu in procente? nu cred ca au o semnificatie aparte neaparat. nu pot sa imi dau seama asa.

hdl colesterolul e o parte a colesterolului total. este asa-zisul colesterol bun, care protejeaza cumva impotriva afectiunilor cardio-vasculare. s-a demonstrat prin studii ca pentru a avea aceasta capacitate protectoare trebuie sa fie peste 50-55. nu e un lucru rau neaparat ca il are mai mic, dar in principiu ar trebui sa il regleze prin alimentatie. daca hdlul e mic, probabil ldlul, cel rau, incepe sa fie mai mare si nu va fi chiar ok. sunt markeri de prognostic pentru afectiunile cardiace, atata tot.

ce intelegi prin analize amanuntite? smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.