homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lipsa apetitului sexual


#1 2009-07-17 00:09:30

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

lipsa apetitului sexual

De vreo luna asa nu mai am niciun chef de sex, dar deloc. Nu stiu daca e de la caldura sau ce se intampla, dar nu-mi dau seama.
Cu el ma inteleg super bine, nu exista probleme. El mi-a zis k e de la caldura (cel putin la el asa e, ca nici el nu prea are chef dar la el e trecator, sunt zile in care are chef) Dar eu sunt pe linie moarta, nush ce e cu mine, aveam o viata sexuala activa. Momentan pot spune ca nu ne influenteaza  viata aspectul asta, deoarece nu prea ma streseaza asa rau faptul k nu o facem. ( si nici pe el de altfel, probabil de dragul meu nu vrea sa faca presiuni asupra mea) Am discutat aspectul asta si mi-a zis k atunci cand o sa am chef o sa facem ca nu au intrat zilele in sac!
In subconstientul meu cred ca este vorba de un "ceva" care am pe col (am mai postat eu referitor la ceva-ul asta) Zic ceva pt k nu este o rana ci ceva mai minor decat o rana. Mi-a venit rezultatul de la pap si nu este curat ca lacrima, mi-a iesit clasa 2 si "frotiu de tip intens inflamator"
Eu mai postasem k aveam probleme cu sangerarile la diverse recoltarari si cred k am ramas cu sechele si nu vreau sa-mi atinga nimic colul, mai ales daca e "ceva" acolo. Adica daca facem sex o sa stau cu grija k ma atinge pe col si ca zgandare pe acolo.
La doctor voi merge dar nu-mi fac curaj sa ma duc la colposcopie, mi-e frica sa nu sangerez k de obicei si ultima mea expeirenta cu colposcopia a fost una groaznica, asa ca mi-e tare frica. Dar trebuie sa-mi fac curaj sa ma duc.

Revenbind la subiect. E anormal sa mi se reduca apetitul la -1
Mai e cineva care nu are chef de sex pe caldurile astea? Dar nu e vb neaparat de temperatura ca asa am pitea sa o facem seara cand e racoare, ci probabilmodul in care corpul meu s-a adaptat sau nu la temperaturile si la discomfortul termic.

Hai ziceti si voi ....

Thanks very much  hjarta


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#2 2009-07-17 11:49:15

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: lipsa apetitului sexual

divya a scris:

lasand la o parte partea medicala de care ai mentionat(si la care nu ma pricep)si eu am trecut prin asa ceva:scaderea drastica a apetitului neutral luam marvelon 28,  la fel o prietena,iar ea avea aceeasi problema.
eu,pe langa ca nu aveam chef,nici nu ma mai lubrifiam deloc!,incepuse sa fie frustrant,si pentru mine,si pt el sad ...asa ca nu am mai luat M28,ci am trecut la diane35(dupa c am vb cu med de planning,pt alte probl)
iar de atunci s'au dus probl mele,inca din prima luna tongue  pur si simplu am chef intotdeauna,si zi de zi de ar fi cu mine tot as avea chef   lol
uita'te pe prospectul de la diane,la efecte sec are cresterea libidoului,pe cand la alte AC scrie scaderea l.
p.s:nu iti recomand sa iei de capul tau diane 35!!
dar daca ti'l recomanda un medic,o sa vezi k am dreptate in ce am zis mai sus kram

Ai si tu dreptate, dar nush de ce intotdeauna m-am ferit de diane 35. Poate o sa revina cine stie...
Ma gandesc la asta
Multzam pentru parere


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#3 2009-07-17 13:45:43

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: lipsa apetitului sexual

si eu iau marvelon dar nu am nici o problema!zici ca is nimfo,la ce chef am:))

Pink,parerea mea ca problema ta medicala ti`a afectat serios apetitul.Mergi la ginecolog, sa iti dea un tratament sau ceva...si fa`ti curaj pentru colposcopie!! majoreta Iti doresc mult succes si sanatate!Sper sa se rezolve problemele!puss


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#4 2009-07-17 17:24:54

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: lipsa apetitului sexual

poate sa fie o cauza de natura medicala sau poate fi pur si simplu o perioada trecatoare
am avut si noi din astea acum ceva vreme, treceau si 3 saptamani-o luna in care nu se intampla nimic. in principal din cauza oboselii de la munca, stres, etc
sunt perioade si perioade, daca insa depasesti 2 luni si tot n-ai chef, vezi care e cauza. poate chiar e o problema serioasa la mijloc

Offline

 

#5 2009-07-17 22:57:48

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: lipsa apetitului sexual

Multumesc pentru incurajari. Cu siguranta voi lua masuri, dar eram curioasa poate ati avut si voi experiente asemanatoare.
Hugs and Kisses


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-07-17 23:21:58

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: lipsa apetitului sexual

cam asa e si asta al meu... din cauza programului tampit, al problemelor personale, al oboselii etc. cateodata chiar n-are chef de nimic. prefera sa bea o bere singur acasa, sa se uite la sport si sa se culce smile cum spuneau si fetele, poate sa fie ceva trecator, dar daca nu si trece si doar ramane (pentru mai mult timp), atunci chiar e o problema... si cel mai bine ar fi sa nu se ajunga in punctul ala pentru ca e posibil sa fie prea tarziu. succes!

Offline

 

#7 2009-07-19 13:21:26

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: lipsa apetitului sexual

LadyPink a scris:

cam asa e si asta al meu... din cauza programului tampit, al problemelor personale, al oboselii etc. cateodata chiar n-are chef de nimic. prefera sa bea o bere singur acasa, sa se uite la sport si sa se culce smile cum spuneau si fetele, poate sa fie ceva trecator, dar daca nu si trece si doar ramane (pentru mai mult timp), atunci chiar e o problema... si cel mai bine ar fi sa nu se ajunga in punctul ala pentru ca e posibil sa fie prea tarziu. succes!

cum adica sa fie prea tarziu ? la ce te referi  va


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#8 2009-07-21 23:58:12

cristi_yna
New member
Inregistrat: 2009-07-17
Mesaje: 11

Re: lipsa apetitului sexual

am o problema cu care ma confrunt de mai mult timp...nu  mai simt nici o placere in pat cu prietenul meu...il iubesc,il doresc,de orgasm nici nu mai are rost sa vorbim ca de mult nu mai simtit acest lucru...poate ma pute-ti ajuta.multumesc

Offline

 

#9 2009-07-22 00:07:44

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: lipsa apetitului sexual

pink_martini a scris:

LadyPink a scris:

cam asa e si asta al meu... din cauza programului tampit, al problemelor personale, al oboselii etc. cateodata chiar n-are chef de nimic. prefera sa bea o bere singur acasa, sa se uite la sport si sa se culce smile cum spuneau si fetele, poate sa fie ceva trecator, dar daca nu si trece si doar ramane (pentru mai mult timp), atunci chiar e o problema... si cel mai bine ar fi sa nu se ajunga in punctul ala pentru ca e posibil sa fie prea tarziu. succes!

cum adica sa fie prea tarziu ? la ce te referi  va

ma refeream la faptul ca daca nu vrei si nu vrei, iar asta dureaza o perioada mai lunga de timp, atunci deja nu mai e o chestie trecatoare care trece cand se mai racoreste afara smile atunci deja ai niste probleme mai serioase cu care trebuie sa te confrunti

Offline

 

#10 2009-07-25 08:56:57

alexsandraa
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 400

Re: lipsa apetitului sexual

fetelor as vrea sa va cer si eu parerea.Prietenul meu de la o vreme prefera mai mult sa iasa in oras  cu prietenii si cu mine decat sa stam impreuna doar noi doi,tinand cont ca ne vedem de 2 ori pe saptamana si asta pentru ca lucreaza si este foarte obosit.As vrea sa petrecem mai mult timp doar noi 2 dar mereu cand ii zic se enerveaza si imi spune ca nu am motive sa ma supar.De sex ce sa mai vorbim facem cand nu este obosit si nu vrea sa mai iesim cu prietenii(ceea ce se intampla foarte rar).Ce sa fac?

Offline

 

#11 2009-07-25 09:10:41

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: lipsa apetitului sexual

si eu tot MArvelon iau , de 5 ani, nu pot sa ma laud cu apetitul meu sexual....

Offline

 

#12 2009-07-25 10:48:41

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: lipsa apetitului sexual

alexsandraa a scris:

fetelor as vrea sa va cer si eu parerea.Prietenul meu de la o vreme prefera mai mult sa iasa in oras  cu prietenii si cu mine decat sa stam impreuna doar noi doi,tinand cont ca ne vedem de 2 ori pe saptamana si asta pentru ca lucreaza si este foarte obosit.As vrea sa petrecem mai mult timp doar noi 2 dar mereu cand ii zic se enerveaza si imi spune ca nu am motive sa ma supar.De sex ce sa mai vorbim facem cand nu este obosit si nu vrea sa mai iesim cu prietenii(ceea ce se intampla foarte rar).Ce sa fac?

alex,nu mi se pare ok,iar eu daca eram in locul tau imi puneam un semn de intrebare...de ce prefera sa se vada cu amicii lui,in loc sa stea mai mult cu tine avand in vedere ca va vedeti doar de 2 ori p saptamana hmm  neutral
de cat timp vb?

Offline

 

#13 2009-07-25 11:05:03

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: lipsa apetitului sexual

chiar si asa,tot imi puneam un semn de intrebare visslar
de ce nu simte nevoia sa stea macar o parte din timp doar k ea?de ce nu simte nev sa faca dragoste k ea,mai des?etc.......

Offline

 

#14 2009-07-25 11:14:51

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: lipsa apetitului sexual

ryanna22 a scris:

chiar si asa,tot imi puneam un semn de intrebare visslar
de ce nu simte nevoia sa stea macar o parte din timp doar k ea?de ce nu simte nev sa faca dragoste k ea,mai des?etc.......

asta e drept.
dar una e sa iasa cu prietenii  in loc sa se intalneasca cu ea si alta e sa iasa cu totii(nu e asa grav)
pe de alta parte se enerveaza cand ii spune ca ar vrea sa peetreaca mai mult timp impreuna?

Offline

 

#15 2009-07-25 11:22:13

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: lipsa apetitului sexual

poate a intervenit monotonia in rel lor,sau... alta persoana... visslar

Offline

 

#16 2009-07-25 12:13:40

alexsandraa
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 400

Re: lipsa apetitului sexual

cele 2 zile libere si le petrece cu mine si cu prietenii lui.L-am intrebat daca s-a plictisit de relatia noastra si a spus ca nu dar ca el isi doreste sa iasa in oras pentru ca sunt singurele lui zile libere si ca s-a saturat sa vina de la servici si sa stea acasa.Ca este prea mult sa stea acasa si in zilele libere.Pe de o parte inteleg lucru asta dar in acelasi timp mie imi face rau pt ca ar trebui sa se gandeasca si la relatia noastra si iubitul mai are si alte "indatoriri"in afara de acela de partener de iesit in oras.

Offline

 

#17 2009-07-25 12:19:32

alexsandraa
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 400

Re: lipsa apetitului sexual

suntem de 1 an impreuna.

Offline

 

#18 2009-07-25 12:20:42

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: lipsa apetitului sexual

alexsandraa a scris:

cele 2 zile libere si le petrece cu mine si cu prietenii lui.L-am intrebat daca s-a plictisit de relatia noastra si a spus ca nu dar ca el isi doreste sa iasa in oras pentru ca sunt singurele lui zile libere si ca s-a saturat sa vina de la servici si sa stea acasa.Ca este prea mult sa stea acasa si in zilele libere.Pe de o parte inteleg lucru asta dar in acelasi timp mie imi face rau pt ca ar trebui sa se gandeasca si la relatia noastra si iubitul mai are si alte "indatoriri"in afara de acela de partener de iesit in oras.

cand zici 2 zile libere vb de sambata si duminica,nu?
dar in restul zilelor,nu va puteti intalni la tine sau la el?seara?asa puteti sta doar voi doi

Offline

 

#19 2009-07-25 12:30:43

alexsandraa
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 400

Re: lipsa apetitului sexual

weekend-ul e liber de obicei.iar in timpul sapt ne vedem foarte rar pt ca intra devreme la servici la 4 dimineata si nu puten sta prea mult impreuna....

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.