homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru blonde :)-2


#20 2009-07-30 19:51:53

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

carmen_21 a scris:

pai sa ne  pui andora big_smile

am pus la avatar  poza si...bancuri cred ca voi strange o carte intreaga rotfl

Ultima oara a fost editat de andora (2009-07-30 19:54:12)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 



#21 2009-07-30 19:55:06

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Topic pentru blonde :)

Ma bucur ca va place bancul smile.
Andora, pune una in marime normala la Members Area ca sa te vedem mai bine rodnar.
Imi place cum ti-ai aranjat parul in poza de la avatar tummenupp.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#22 2009-07-30 19:56:56

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

lala20 a scris:

Ma bucur ca va place bancul smile.
Andora, pune una in marime normala la Members Area ca sa te vedem mai bine rodnar.
Imi place cum ti-ai aranjat parul in poza de la avatar tummenupp.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25442_111.jpg

Ultima oara a fost editat de andora (2009-07-30 20:08:49)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#23 2009-07-30 20:05:35

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Topic pentru blonde :)

ce sa spun eu sunt satena cu suvite clonde si de cand ma fac ma duc din ce in ce mai mult spre blond.Acum sunt facuta proaspat si sunt aproape blonda.Cat despre blonde : am vazut la viata mea destule blonde si urate dar si frumoase...
nu pot sa spun ca o blonda ia fata unei brunete ...Ptr ca va arat eu cateva brunete care le da clasa multor blonde
cat despre bancuri nu-s facute din invidie ci culoarea blond- auriu...etc duce la idea de "necopt"..si de aia se spune ca esti "blonda" nu te prinzi etc...
nu neaparat ca esti vopsit(a) blond deci = prost(a)
cred ca e exagerat  sa spunem ca daca esti blonda toti pica si intorc capul dupa trecatoarea blonda

Offline

 

#24 2009-07-30 20:09:29

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

doar cu parul

Ultima oara a fost editat de andora (2009-08-04 21:48:09)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-07-30 20:16:49

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

si zici k natural esti bruneta? smile ...fugi de aici tongue
cum ti'a iesit nuanta asta? kram

Offline

 

#26 2009-07-30 20:18:23

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

folosesc decolorantul de la subrina professional.. si vopseauna tot de la ei (10/1 forte keratin complex) dar astea la salon pt. ca nu se gasesc in comert

Ultima oara a fost editat de andora (2009-08-04 21:48:49)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#27 2009-07-30 20:24:34

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

se vede cam saten.al meu e negru negru smile

Offline

 

#28 2009-07-30 20:27:49

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

divya a scris:

se vede cam saten.al meu e negru negru smile

atunci, daca al tau e prea negru, cu firul puternic, iti recomand decolorantul de la joico, a aparut recent pe piata, dar tot in saloane il gasesti


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#29 2009-07-30 20:32:37

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

andora a scris:

divya a scris:

se vede cam saten.al meu e negru negru smile

atunci, daca al tau e prea negru, cu firul puternic, iti recomand decolorantul de la joico, a aparut recent pe piata, dar tot in saloane il gasesti

ma abtin deocamdata,de la ultima vopsire cu mirobolanta gama palette  neutral imi cade parul foarte tare si acum urmez un tratament.
dar cand n'o sa mai am probleme poate incerc si eu smile cu vopseaua asta

Offline

 

#30 2009-07-30 20:37:19

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Topic pentru blonde :)

divya parul se decoloreaza treptat in nici un caz sa nu-l decolorezi deodata.Oricat de buna ar fi vopseaua risti sa-ti faci ff mare rau.

Offline

 

#31 2009-07-30 20:37:56

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

divya a scris:

andora a scris:

divya a scris:

se vede cam saten.al meu e negru negru smile

atunci, daca al tau e prea negru, cu firul puternic, iti recomand decolorantul de la joico, a aparut recent pe piata, dar tot in saloane il gasesti

ma abtin deocamdata,de la ultima vopsire cu mirobolanta gama palette  neutral imi cade parul foarte tare si acum urmez un tratament.
dar cand n'o sa mai am probleme poate incerc si eu smile cu vopseaua asta

si eu m-am vopsit cu palette A10 si mi s-a besicat pielea capului...dar joico si subrina au tratamentul inclus in combinatia decolorantului...eu iti recomand joico, e mai scumpa, dar merita...dupa decolorarea de acum o luna, deja imi apare puf nou..asat pt. radacina...ca pentru lungimea firului de par se pune alta concentratie, dar nu in decolorant , ci in vopsea

cel mai bine e sa te duci la salon, acolo va stii cel mai bine cum iti trateaza parul..daca esti din bucuresti iti voi da adresa unuia bun si ieftin..lucreaza cu astfel de produse

Ultima oara a fost editat de andora (2009-07-30 20:46:10)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#32 2009-07-30 20:51:17

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

ehei,is chiar foarte departe de B smile
nu ma risc chiar acum.poate raman fara par...dar mi'e dor sa fiu mai....blonda tongue ...mai ales ca am parul lung,lung...iar acu's cativa ani cand eram blonda era scurt smile

Offline

 

#33 2009-07-30 20:54:10

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

divya a scris:

ehei,is chiar foarte departe de B smile
nu ma risc chiar acum.poate raman fara par...dar mi'e dor sa fiu mai....blonda tongue ...mai ales ca am parul lung,lung...iar acu's cativa ani cand eram blonda era scurt smile

auchhhhhhhhhh, ce sexy ai sa fiiiiiiiiiiiiii tummenupp  drool  cool ...baftaaaaaaaa goodluck


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#34 2009-07-30 21:10:11

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Topic pentru blonde :)

Imi place parul tau, andora hjarta. Chiar e faina nuanta, nu-i una din aia suparatoare cum am vazut la unele fete.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#35 2009-07-30 21:18:45

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Topic pentru blonde :)

eu pana in prezent nu am vzut o blonda despre care sa spun ca m-a dat pe spate. de fapt, pe mine ma dau pe spate femeile care sunt frumoase dimineata, cand se dau jos din pat  big_smile

am fost si eu blonda si atunci am ajuns la concluzia ca sunt o bruneta mai autentica decat credeam: nu ma amuza, ba din contra ma enerva la culme frivolitatea cu care ma tratau barbatii! eu prefer sa ma "vada" egala sau superioara nicidecum...blonda! sunt bruneta natural si asa raman ( nici vopsita nu mai sunt si sunt tare mandra ca mi-am recuperat culoarea naturala )


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#36 2009-07-30 21:18:46

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

andora a scris:

divya a scris:

ehei,is chiar foarte departe de B smile
nu ma risc chiar acum.poate raman fara par...dar mi'e dor sa fiu mai....blonda tongue ...mai ales ca am parul lung,lung...iar acu's cativa ani cand eram blonda era scurt smile

auchhhhhhhhhh, ce sexy ai sa fiiiiiiiiiiiiii tummenupp  drool  cool ...baftaaaaaaaa goodluck

sincer nu cred ca as fi mai sexi ..blonda...ma simt perfect asa..
dar  ca orice schimbare ar fi binevenita lol

Offline

 

#37 2009-07-30 21:39:07

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

Ingrijire pentru par platinat!!! si nu numai.... tummenupp
-ma spal regulat pe par miercurea seara si duminica dimineata
-samponul il alternez o data la 3 luni:subrina professional pt. par decolorat (il cumpar de la salon ca in comert nu se gaseste, va recomand sa va luati direct in recipient de 1 litru, iesiti mai ieftin) si pantene din comert (tot pt. par deteriorat)
-apoi aplic masca de par de la kallos cu placenta (eticheta verde) cu care ar trebui sa stau 30 de min. dar nu am rabdare niciodata si o tin max. 10 min.
- dupa ce am clatit bine  masca din par, usuc parul natural in prosop sau la soare, iar cand este doar putin umed (jilav) pun in palme ulei elixir de la subrina professional si aplic pe toata lungimea parului, intinzandu-l cu peria ...acest ulei se va usca pe firul de par cam in 30 de minute...cu cat firul este mai degradat cu atat mai repede va fi absorbit, ramanand doar luciul, stralucirea metalizata
-recomandabil este sa se usuce parul natural, dar iarna folosesc si uscatorul de par


vopseaua de par si decolorantul le mai alternez: subrina cu joico(asta este ffffff. scumpa, dar se vad rezultatele)

PS: daca are cineva alte tratamente folosite cu succes, astept infortatii kapitulation

Ultima oara a fost editat de andora (2009-07-30 21:41:37)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#38 2009-07-30 21:51:17

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

ai mai postat asta undeva? tongue
iti recomand eu o masca tratament big_smilee la aslavital,cu argila si keratina,pentru regenerare.face parul extrem de stralucitor si moale smile
ziceai ceva de masca de la kallos.ai grija cu ea.nu ti se intampla sa iti cada parul in timp ce il limpezesti,dupa masca?(iar cand folosesti alta masca/ balsam..nu cade asa ?
nu numai mie mi s'a intamplat,ci si unor prietene,asa ca am renuntat la ea.ce e ieftin nu e neaparat bun.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.