homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru blonde :)-3


#39 2009-07-30 21:58:48

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

divya a scris:

ai mai postat asta undeva? tongue
iti recomand eu o masca tratament big_smilee la aslavital,cu argila si keratina,pentru regenerare.face parul extrem de stralucitor si moale smile
ziceai ceva de masca de la kallos.ai grija cu ea.nu ti se intampla sa iti cada parul in timp ce il limpezesti,dupa masca?(iar cand folosesti alta masca/ balsam..nu cade asa ?
nu numai mie mi s'a intamplat,ci si unor prietene,asa ca am renuntat la ea.ce e ieftin nu e neaparat bun.

am mai postat asemanator la "par vopsit"...de la masca Kallos vad ca e ok, o folosesc deja de 4 ani..de cand era eticheta cea veche si simpla chicot ..am mai incercat si alte masti de firma dar degeaba, asta e mai grasa, simt ca-mi hidrateaza parul mai intens
...aslavital...am sa o incerc si pe asta....imi place sa le tot alternez la 3 luni, cand folosesc 1-2 ori alceva...parca in farmacii se gaseste, nu????




lucia, draga...ma bucur nespus de mult pt. tine ca ti-ai dorit sa reajungi la culoarea ta naturala....eu am un altfel de temperamet, imi place sa schimb cat de des pot culoarea, nuantele suvitelor, lungimea....drept sau bucle...sa zicem ca imi place sa fiu cocheta!!! in mod special la par, pt. ca machiajul il prefer cat mai  natural (rimel, dermatograf, creme fara fard si demachiant)
....tu spui de femeia care se trezeste dimineata, ca atunci trebuie sa fie frumoasa...dar faptul ca am parul blond, sau roscat, sau oricare alta culoare vopsita, asta nu influenteaza tenul de dimineata...vreau sa cred ca tu te refereai la machiaj!!!...chiar daca sunt ..."blonda", ma demachiez in fiecare seara, oricat de tarziu as ajunge acasa si il hidratez corespunzator.....sau tu nu faci la fel???

Ultima oara a fost editat de andora (2009-07-30 22:10:27)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 



#40 2009-07-30 22:03:58

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

la o masca e bine sa folosesti ceva naturist,ca si masca de care ti'am vorbit,de prin farmacii...destul ca e parul decolorat/vopsit/uscat...prea multe chimicale si in vopsea si in sampon,plus cosmeticele..nici nu mai zic de placa/uscator smile
....deja suntem cam offtopic smile cu discutia asta

Offline

 

#41 2009-07-30 22:05:06

model_wannabe
Full member
Inregistrat: 2008-11-25
Mesaje: 110

Re: Topic pentru blonde :)

ai un par ft frumos. buclele din poza sunt facute cu ondulatorul sau pe bigudiuri?

Offline

 

#42 2009-07-30 22:13:39

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

divya a scris:

la o masca e bine sa folosesti ceva naturist,ca si masca de care ti'am vorbit,de prin farmacii...destul ca e parul decolorat/vopsit/uscat...prea multe chimicale si in vopsea si in sampon,plus cosmeticele..nici nu mai zic de placa/uscator smile
....deja suntem cam offtopic smile cu discutia asta

nu suntem off topic, ca e vorba tot despre parul blond rotfl iar topicul este ....despre blonde...l-am denumit astfel ca sa ne putem permite sa abordam orice subiect!!! chicot

...la mine hidratarea cea mai complexa mi-o da elixirul de la subrina....sunt ff. curioasa ce efect va avea masca pe care mi-o recomanzi tu, stii ca are efecte diferite pe fiecare tip de par...daca nu, iar o dau la cumnata-mea rotfl


pt. model_wan....in casa imi prind de fiecare data parul in coada si apoi il rasucesc, facandu-mi un mic coc, strans cam in crestetul capului...e si igienic pt. mine (nu-mi gasesc fire de par pe jos) dar si mai bine este ca, atunci cand il desfac, doar trec peria prin el si apoi degetele si raman buclele naturale...ei, aveam odata ceva natural de la ..mama, dar acum cred ca e chimical curat rotfl nu folosesc bigudiuri deloc, dar cred ca si produsele de calitate, mastile sau elixirul il fac sa se modeleze mai usor

Ultima oara a fost editat de andora (2009-07-30 22:23:50)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#43 2009-07-31 08:41:56

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

Doua blonde maritate au iesit in oras sa se distreze.Ceva mai tarziu, putin cam pilite, se hotarasc sa se urce in masina si sa plece spre casa. Pe drum le-a venit la amandoua sa-si faca nevoile mari. Au tras pe dreapta si au constatat ca sunt in fata unui cimitir. Neavand incotro se duc acolo. Cand trebuiau sa se stearga, prima si-a folosit chilotii ca oricum erau purtati, dar a doua avea bikini de firma si nu s-a indurat, asa ca a folosit o panglica de la o jerba. A doua zi unul din soti il suna pe celalat si-i spune:
- Auzi, stii ce, ar trebui sa avem mai multa grija cu nevestele noastre. Aseara nevasta-mea a venit cam pilita si fara chiloti.
La care celalat ii raspunde:
- La mine e si mai grav, dupa ce ca a venit pilita avea si o panglica in fund pe care scria... "Nu te vom uita niciodata", fratii Carbonnini.

O blonda merge la doctor:
-Domnule doctor ,de fiecare data cand fac sex, ma doare. Doctorul introduce mana si intreaba daca o doare, blonda zice ca nu, baga mai mult, tot nu o doare, mai mult...si blonda scoase un tipat.
-Va doare? intreaba doctorul.
-Da!
-Pai de ce nu mi-ati zis? Aveti probleme cu amigdalele..








O blonda ajunge la serviciu plangand in hohote. Seful o intreaba ingrijorat ce a patit la care ea raspunde:
"Azi dimineata am primit telefon si am aflat ca mama a murit". Seful o consoleaza:
"De ce nu te duci tu acasa azi sa te odihnesti? Si-asa nu avem de lucru prea mult. Blonda refuza spunand ca mai bine lucreaza ca sa mai uite de necaz. Dupa 2 ore seful trece pe langa biroul ei si o aude plangand si mai tare.
"Ce s-a mai intamplat?" o intreaba. La care ea raspunde:
"Tocmai a sunat sora mea si mi-a zis ca si mama ei a murit".



....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-07-31 09:45:29

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Topic pentru blonde :)

andora, tine foarte mult de temperament. eu stiu exact ce si cum sunt si nu simt nevoia de schimbari dese. putem spune ca sunt extrem de impacata cu mine si cu unicitatea felului in care arat. aaa, ca mai am cate o zi in care imi schimb felul in care imi aranjez parul, modul in care il prind e altceva, tine strict de dispozitia din ziua respectiva. insa, am in cap o idee, adevarata sau nu conteaza mai putin, ca asa cum sunt eu naturala, altele nu pot fi si chestia asta imi place.

ai inteles bine! nu conteaza culoarea parului ca sa determini daca o femeie e frumoasa dimineatza, logic fara machiaj!

si o sa te mire insa desi am in casa o provizie consistenta de produse de machiaj, eu nu folosesc nimic! am norocul ca m-a dotat natura cu niste ochi mari si albastri care sunt conturati natural, ca am genele suficient de lungi, sunt bruneta, am tenul alb-rozaliu si crede-ma ca din cauza asta nu am nevoie de machiaj. ar veni ciudat, ar crea dezechilibre si decat sa incep cu fond de ten, fard de ochi si alte d-astea ( mai precis sa ma fac "tablou" ca sa nu apara ceva dezechilibrat ) prefer iarasi naturalul. si nu mi-e rusine sa spun ca nu folosesc creme in mod curent. ma spal des cu apa calduta si cu diverse produse de curatat fata si atat. nu mi se ingrasa, nu mi se usuca, nu am riduri big_smile  desi am 35 de ani. iarna, o data la cateva zile mai dau cu cate o crema, dar atat.

eu am avut o dezamagire: am o colega blonda, daca o vezi intorci capul, se machiaza bine insa se vede machiajul. aranjata arata bine, insa s-a intamplat sa o vad nemachiata si nearanjata si era sa nu o recunosc!
mai stiu si o tipa satena care dimineata nici cafeaua nu si-o bea, fuge direct in baie si se machiaza...asta-i viata?  lol


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#45 2009-07-31 12:10:31

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Topic pentru blonde :)

hmm am fost si eu blonda odata..(ma rog mam vopsit) eu acum am parul meu ...e saten asa mai deschis..si acum mi sau deschis asa de tare capetele is blonde mai exact...X( ma rog cred ca e rupt tot...nus dc folosc balsam...e cam grav parul...adica e fara volum:(( cade multtttt:(( am sa raman fara par siasa ca nam prea mult par:( oare ce sami iau stiiti ceva? ce sai fac? e asa fara viata:( si as vrea sa ma duc maine sa ma tund un pic si sami iau suvite?? da nu stiu nici eu ce sai fac sad

Ultima oara a fost editat de akisandra (2009-07-31 12:22:28)

Offline

 

#46 2009-07-31 12:33:58

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

akisandra a scris:

hmm am fost si eu blonda odata..(ma rog mam vopsit) eu acum am parul meu ...e saten asa mai deschis..si acum mi sau deschis asa de tare capetele is blonde mai exact...X( ma rog cred ca e rupt tot...nus dc folosc balsam...e cam grav parul...adica e fara volum:(( cade multtttt:(( am sa raman fara par siasa ca nam prea mult par:( oare ce sami iau stiiti ceva? ce sai fac? e asa fara viata:( si as vrea sa ma duc maine sa ma tund un pic si sami iau suvite?? da nu stiu nici eu ce sai fac sad

in primul rand trebuie sa'ti tai varfurile in mod regulat...pentru regenerare...si nu te mai vopsi,foloseste o masca pentru regenerare,sau un balsam.
pentru volum poti folosi head&shoulders(cred sa e mov)

Offline

 

#47 2009-07-31 13:04:27

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Topic pentru blonde :)

am folosit de toate dyvia si masca de par mil face atat de moale ca se ingrasa in 10 minute:(

Offline

 

#48 2009-07-31 13:09:03

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: Topic pentru blonde :)

akisandra..si eu am avut problema asta acum ceva timp..si mi-am tuns varfurile..atat cat trebuia(cei drept erau cam degradate si a trebuit tuns cam mult) si am folosit o lotiune contra caderii parului de la elmiplant (se aplica la radacina cam odata la 2 zile..sau cum ai tu timp)si un sampon cu extract de petrol si cafea..numai stiu exact cum se numeste era luat din farmacii avea  tubul rosu..si acum numai am probleme..plus ca are volum

Ultima oara a fost editat de -=-baby_pink-=- (2009-07-31 13:09:28)


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#49 2009-07-31 13:19:49

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

akisandra a scris:

am folosit de toate dyvia si masca de par mil face atat de moale ca se ingrasa in 10 minute:(

atunci incerca un sampon pentru par gras si o masca regeneranta.
...poate ca il speli prea des daca se ingrasa asa repede

Offline

 

#50 2009-07-31 13:26:56

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Topic pentru blonde :)

pai da vin de la munca si fac dush....am sa ma duc aici la farmacie..( nu sunt in romania) si am sa vad ce pot gasii pt caderea parului...

Offline

 

#51 2009-07-31 13:45:10

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

deci il speli zilnic?
pai de asta se ingrasa, dupa ce il speli e fortat sa produca mai mult sebum.
incearca sa nu'l speli cateva zile pe saptamana,chiar daca se ingrasa si nu arata bine...si vei scapa de excesul de sebum,dupa ce revine la normal.

Offline

 

#52 2009-07-31 14:31:43

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

divya...tks pt. bancuri...sunt haioase rauuuuuuuuuu rotfl  rotfl

lucia...felicitari pt. naturaletea ta,....eu ador schimbarile de look!!!...poate pe la pensie ma voi potoli si eu, cu toate ca mi-as dori sa fiu o baba ( chiar si cheala rotfl  )...tatuata, pe un motor puternic si plecand in raiduri prin intraga lume!!!

Katalyna, tksssss pt. compliment....ma cam costa intretinerea lui, dar il ador asa.... peste 3 saptamani voi incerca un "iceberg" de la subrina....de abia astept sa vad ce nuanta imi iese...poate ma mai racoreste pe vara asta toridaaaaaa!!!!!

divya!!!! te pricepi de minune!!! cu siguranta voi apela si eu la tine de cate ori voi avea nevoie de vreun sfat!!!....ai calitati evindente de cosmeticiana....te-ai gandit cumva la asta???...sau esti deja.... puss

Ultima oara a fost editat de andora (2009-07-31 14:34:20)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#53 2009-07-31 14:50:27

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Topic pentru blonde :)

andora a scris:

divya...tks pt. bancuri...sunt haioase rauuuuuuuuuu rotfl  rotfl


divya!!!! te pricepi de minune!!! cu siguranta voi apela si eu la tine de cate ori voi avea nevoie de vreun sfat!!!....ai calitati evindente de cosmeticiana....te-ai gandit cumva la asta???...sau esti deja.... puss

nu m'am gandit niciodata sa devin cosmeticiana,dar tocmai m'am inscris la un curs de  stilist smile
faza e ca m'a preocupat intotdeauna ingrijirea parului,e atuul meu wink  si citesc tot ce imi pica in mana legat de cosmetice,tratamente,produse noi..mai ales in ultima vreme,de cand imi cade asa tare,a devenit o preocupare permanenta ingrijirea lui sad 
daca ai nevoie de un sfat,poti sa ma intrebi,am facut destule experimente pe mine si pe prietenele mele pana acum,incat sa pot sa te ajut tongue

Offline

 

#54 2009-07-31 15:08:13

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

divya a scris:

andora a scris:

divya...tks pt. bancuri...sunt haioase rauuuuuuuuuu rotfl  rotfl


divya!!!! te pricepi de minune!!! cu siguranta voi apela si eu la tine de cate ori voi avea nevoie de vreun sfat!!!....ai calitati evindente de cosmeticiana....te-ai gandit cumva la asta???...sau esti deja.... puss

nu m'am gandit niciodata sa devin cosmeticiana,dar tocmai m'am inscris la un curs de  stilist smile
faza e ca m'a preocupat intotdeauna ingrijirea parului,e atuul meu wink  si citesc tot ce imi pica in mana legat de cosmetice,tratamente,produse noi..mai ales in ultima vreme,de cand imi cade asa tare,a devenit o preocupare permanenta ingrijirea lui sad 
daca ai nevoie de un sfat,poti sa ma intrebi,am facut destule experimente pe mine si pe prietenele mele pana acum,incat sa pot sa te ajut tongue

exact de cineva ca tine aveam nevoie!!! tummenupp  crede-ma ca la cate experiente am facut si eu cu parul meuuuuuu rotfl  e bine ca ai cu cine sa te mai sfatuesti...gratis chicot ...ca la salon e pe baniiiiiii rotfl si acolo sunt interesati sa-si vanda serviciile chicot  puss


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#55 2009-07-31 15:09:07

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Topic pentru blonde :)

merci, andora! las ca in tinerete am facut destule schimbari - pe vremea cand ma cautam  lol  - atunci a fost si blondul, atunci au existat toate nuantele de roscat, atunci am fost senzatia orasului cu un par lung, ondulat si verde-verde ( ca padurea de conifere  lol  )

apropos, ai luat vreodata ceva de pe www.colorstyle.ro ? m-ar interesa daca au ceva conditii de limita minima a comenzii, cat dureaza livrarea, daca chiar au produsele ....


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#56 2009-07-31 16:21:58

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Topic pentru blonde :)

lucia05 a scris:

merci, andora! las ca in tinerete am facut destule schimbari - pe vremea cand ma cautam  lol  - atunci a fost si blondul, atunci au existat toate nuantele de roscat, atunci am fost senzatia orasului cu un par lung, ondulat si verde-verde ( ca padurea de conifere  lol  )

apropos, ai luat vreodata ceva de pe www.colorstyle.ro ? m-ar interesa daca au ceva conditii de limita minima a comenzii, cat dureaza livrarea, daca chiar au produsele ....

mie imi furnizeaza o tipa din bucuresti toate produsele astea de calitate....astept acum "icebergul"...marti cica mi le pune la posta...eu i-am spus sa-si faca si ea cont aici...e fffffffff.priceputa si foloseste doar produse profesionale...e furnizor direct...deci si preturile sunt net mai ieftine comparativ cu cele de la salon, unde gasesti aceleasi produse....are si multe produse de intretinere a parului, toate profesionale....cand intra aici , am sa va dau de veste...eu corespondez cu ea prin e-mail..nu stiu daca va vrea sa-i dau adresa...
...apropo, am 33 de ani...dar parca acum sunt mai pasionata de schimbari de look mai ceva ca-n tinerete chicot


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#57 2009-07-31 19:26:10

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Topic pentru blonde :)

Eu am vrut sa ma fac blonda inainte sa plec la faculta din tara, dar cand am ajuns aici si am vazut ca toate sunt blonde, am zis ca mai bine raman bruneta. Toti intorc capul dupa mine, ca sunt bruneta tunsa scurt si arat ca un copil desi am 20 de ani. Sincer, ma bucur ca nu m-am facut blonda acum ca am citit topicul ca nu as fi avut rabdare sa am atata grija de el.

Cat despre spalat pe cap, si eu ma spal zilnic, si chiar daca e scurt si ratez o zi tot nu mi se ingrasa pana seara. Nu mi se pare ca se ingrasa repede. Adevarul e ca ma spal o zi cu sampon, si o zi cu balsam, si am parul foarte frumos.

Cat despre bancurile cu blonde.. nu cred ca sunt facute de invidie... ca aici e plin, plin, plin de blonde si bancurile tot cu blonde sunt lol Nu am nimic cu blondele evident, dar trebuie sa recunosc ca sunt printre cele mai amuzante bancuri.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.