homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Curiozitate sexuala-2


#20 2009-08-23 14:52:21

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: Curiozitate sexuala

andora a scris:

extra a scris:

andora a scris:

5. ....face parte din...religia lui extra sau asa ceva....

femeie, tu nici macar nu stii de ce m-am inregistrat eu aici pe acest forum; caci daca ai fi stiut, atunci nu ai mai fi vorbit. si daca nu stii, atunci de ce vorbesti? sau vrei oare sa ramai si muta si frigida pentru urmatorii 33 de ani? care din aceste 2 lucruri ti le alegi?
tu insuti ai vorbit despre instinct -dar ai indepartat ratiunea din viata ta. de aceea te lasi stapanita si condusa numai de instinct; si ce fiinte se lasa conduse doar de instinct? raspunsul l-am gasit si eu tot aici:

andora a scris:

...am vrut sa dau si varianta cu..un coeficient ffff. scazut  de inteligenta, dar mi-am adus aminte ca si animalele au macar instincte sexuale

acum ce este -am spus ceva ce nu-ti convine? de ce "inima" ta de piatra este nelinistita?
si prin faptul ca ai spus "macar", asta inseamna ca totusi animalele mai ceva si in afara de instincte: leoaica isi apara puii, ii ingrijeste si le da de mancare, vulturul isi invata puii sa zboare... dar andora nu are in capul ei decat sex; iar toata fiinta ei este plina de batjocura. de aceeea stau si ma intreb: poti sa oferi altceva? sau poate oferi  cineva ceva ce nu are? dar "ce seamana omul, aceea va si secera". de aceea iti zic: fii rationala. caci daca nu vei folosi ratiunea, nu vei stii, si nici nu vei mai putea vreodata sa o folosesti. lasa-te de batjocuri, pentru ca se pot intoarce numaidecat asupra ta, si tot tu vei fi prinsa in ele.

si ca sa nu par offtopic, religia mea nu interzice casatoria -si am spus asta in multe, in foarte multe posturi, mai inainte ca andora sa ajunga un prunc pe acest forum  retas

rotfl  rotfl  rotfl mamaaaa ce te-ai enervatttttttttttttt rotfl  rotfl  rotfl


incepi cu blesteme!!!! rotfl  rotfl  rotfl tu, omul lui Dumnezeu????
"sau vrei oare sa ramai si muta si frigida pentru urmatorii 33 de ani? care din aceste 2 lucruri ti le alegi?" chicot mamaaaaaaaaa, dar ce puteri ai!!! de-a dreptul diavolesti!!!! rotfl


nu am zis de casatorie...ci de sexul inainte de casatorie din religia ta rotfl...dar se pare ca iar te-ai excitat prea mult............ pe baza nervoasa:)))


PS:...mi se drapeleaza de ceea ce imi ceri tu sa-ti demonstrez tie chicot

shine puss  angel ai un 10 de la mine pt.  depistarea greselii gramaticale

James...daca simti nevoia sa gasesti si la mine astfel de greseli, esti invitatul meu!!!..astept cu nerabdare identificarea unor astfel de... erate rotfl aaaaaa, si nu ma supar deloc!!! ba, chiar ti-as aprecia inteligenta tummenupp

Haha... de ce să le găsesc eu c?nd sunt at?t de evidente? big_smile


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#21 2009-08-23 14:58:49

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Curiozitate sexuala

offtopic James....se pare ca  tu ai inclinatii spre....caterinca online rotfl

Ultima oara a fost editat de andora (2009-08-23 15:20:32)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#22 2009-08-23 15:15:52

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Curiozitate sexuala

sunteti off-topic.
ori reveniti la subiect, ori va abtineti de la postari...

Offline

 

#23 2009-08-23 15:18:05

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Curiozitate sexuala

moamaaa, unde s-a ajuns aici yikes

ontopic:

nu cred ca exista asa ceva big_smile daaar... daca ar exista:
1. prima reactie ar fi sa inteleg DE CE
2. a doua reactie ar fi in functie de raspunsul obtinut la 1... asa ca free, tu ai pus intrebarea... ia sa vedem ce ar putea raspunde personajul tau (nu de alta, da' mie nu prea imi vin in cap variante ipotetice tongue)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#24 2009-08-23 15:19:25

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Curiozitate sexuala

offtopic

camysh a scris:

sunteti off-topic.
ori reveniti la subiect, ori va abtineti de la postari...

scuze,  buga ai dreptate...uffffffffff, James asta chicot  kapitulation


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-08-23 15:29:54

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Curiozitate sexuala

extra, tu ai citit ce am scris mai sus? SUNTETI OFF-TOPIC! asa ca incetati cu totii. daca aveti chef de cearta, certati-va in privat.


extra a scris:

si ai spus asta andora pentru ca nu exista nici un pic de cultura si nici civilizatie in capul ala al tau bl**d.

extra, ai warn pt etichetare

Offline

 

#26 2009-08-23 15:30:14

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Curiozitate sexuala

extra,ti-am spus eu de unde sa te documentezi. DOOM smile  si asta a fost ultimul meu offtopic.
btw,desteptule,daca la persoana I e 'insami' cum chiar tu ai spus,la persoana aIIa nu e logic ca e 'insati'...? ... filosof agramat.

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-08-23 15:31:33)

Offline

 

#27 2009-08-23 16:29:17

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Curiozitate sexuala

neutral  de ce s-a ajuns pana aici?
Nici nu ne cunoastem dar ne jignim... not cool  butter


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#28 2009-08-23 16:54:22

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: Curiozitate sexuala

free a scris:

Sa presupunem ca va atrage un tip, dar nu e dispus sa faca sex/dragoste, niciodata. Cum reactionati? Pa direct sau pa indirect?

In primul rand ca o gluma asha sau nu...ce vrei sa zici prin ma atrage... adica "imi placi mii di dansu"  sau ma atrage intr-o capcana, ceva?tongue
Femeilor in general le plac multe lucruri. Aia nu inseamna ca musai vor sa le aiba.
parerea mea...nu le poti avea pe toate, nu? Eu una n-as avea spatiu ca sa nu zic de altceva pentru toate gentile si toti pantofii care imi plac.
Deci kinda pa indirect. Ca oricum la un moment dat ma plicti si nu imi mai plashi di dansu asha di tari happy  chicot


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#29 2009-08-23 16:58:56

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Curiozitate sexuala

daca e vorba de atras, e clar ceva sexual aici de unde rezulta ca daca ma atrage rau de tot si nu are probleme fiziologice sau psihologice ( ca daca are moare atractia in scutece rotfl  ), scot tot "armamentul" din dotare si incerc sa il fac sa renunte la idee...daca merge, bine! daca nu, tot bine! oricum, ar fi doar o data ca sa se simta sedus si abandonat  lol auch! si sa nu fie virgin!!!! yikes


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#30 2009-08-23 17:27:51

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Curiozitate sexuala

bai, pe mine m-ar intriga atat de tare un astfel de barbat mai altfel, incat as ramane suficient de mult pe langa el ca sa aflu de ce a adoptat atitudinea asta

Offline

 

#31 2009-08-23 17:34:01

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Curiozitate sexuala

nu l-as studia, ai inteles gresit!
pur si simplu m-ar atrage pt ca daca ar adopta aceasta atitudine e clar ca omul e suficient de inteligent si de "dotat" la alte capitole ca sa merite sa stau pe langa el pentru altceva decat sex.
de ce crezi ca nu ar ramane el langa mine in situatia descrisa mai sus?

Offline

 

#32 2009-08-23 17:41:03

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Curiozitate sexuala

interesant topic-ul tau. inteligent de fapt!

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2009-08-23 17:41:19)

Offline

 

#33 2009-08-23 17:57:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Curiozitate sexuala

free a scris:

Oameni buni, mi-aţi stricat topicul platonic :-))

  @katami: ?mi place cum g?ndeşti. Cred că eşti cel mai ontopic. Personajul nu vrea să facă sex pentru că nu consideră de cuviinţă să ?ncurce sexul cu restul. Are probleme psihice?

cred ca de aici incolo n-o sa-ti mai placa lol

cum adica sa incurce sexul cu restul? cu care "rest"? cu iubirea platonica&stuff? daca da... atunci personajul greseste in mod fundamental, pt ca separa iubirea de una din manifestarile ei cele mai firesti... sexul. sexul ar trebui sa decurga firesc din iubire, ar trebui sa fie un exercitiu prin care cei 2 se deschid unul catre celalalt. energia sexuala este o forta enorma si daca cei 2 stiu sa o canalizeze corect, o pot folosi in scopul unei dezvoltari armonioase atat a realtiei dintre ei, cat si a sinelui fiecaruia... pana la intelesuri mult mai profunde, ce tin chiar de a-L "simti" pe Dumnezeu.

ori daca barbatul de langa mine mi-ar refuza aceasta deschidere... nu as considera ca are pb psihice, dar clar pentru mine ar avea o viziune mult prea restransa a ceea ce inseamna... comunicare . a separa sexul (ca fiind ceva "josnic") de iubire - ca fiind ceva frumos si idealizat - (intr-o realtie, nu ma refer la "fuck buddies" si aventuri de o noapte) mi se pare superficial si... nitel copilaresc smile si nu... sigur nu mi-ar placea o astfel de abordare a problemei.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#34 2009-08-23 17:58:32

sneaky_girl
New member
Inregistrat: 2009-08-23
Mesaje: 9

Re: Curiozitate sexuala

Din pacate(poate) consider sexul o parte foarte importanta a unei relatii, asa ca i-as explica tipului chestia asta si as incerca sa nu-l traumatizez totusi.

Offline

 

#35 2009-08-23 18:33:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Curiozitate sexuala

nu numai big_smile mai are la fel ca finalitate SCHIMBUL ENERGETIC. echilibrarea. pt ca tu ca barbat sa primesti de la mine doza de energie feminina de care ai nevoie si invers.

chinezii au cartzoaie intregi de... tratament pe baza de sex. eu am citit asa ceva... cazi de ras, daca privesti din punctul nostru de vedere occidental. sunt descrise retete pt tratarea diverselor boli pe baza de .... sex (dar sex la greu - de 20 de ori pe zi cateodata - si, mai ales, fara ejaculare). pe langa hilarul textului in sine, care explica in cel mai mic detaliu tot, de la pozitie la nr de repetari tongue ideea e ca asa ceva SE PRACTICA si ARE REZULTATE. DE CE? din cauza echilibrarii de care ziceam, a schimbului care se produce. care VINDECA.

si nu vindeca doar fizicul. un cuplu in care se practica sexul ceva mai... altfel decat vedem la tv (adica dat repede repede din buci, el isi da drumul in 5 min, ea ramane cu buza umflata, el se intoarce pe partea ailalta si adoarme si ea fumeaza o tigara)... si cand spun "altfel" ma refer la miscari lente alternand cu cele rapide, la lungi momente de nemiscare in care cei 2 constientizeaza contactul in fiecare particica de piele si in fiecare centru/chakra din organism, la manifestari tandre si, in special, la abtinerea de la ejaculare sau, daca nu se mai poate tongue, un orgasm simultan (chestie care nu prea sunt ai nostri romanasi obisnuiti sa o faca)... intr-un astfel de cuplu se constata CRESTEREA ATRACTIEI SI A AFECTIUNII intre parteneri.

tot asiaticii studiaza circuitul energetic intre barbat si femeie in timpul sexului (directie, sens, puncte in care se inchide acest circuit). chestie care SE SIMTE destul de usor... conteaza ca tu si partenerul/a sa-i acordati nitica atentie. smile

ar fi multe de zis... dar pe scurt... daca personajul tau si problema lui sunt caz real... ar trebui sa studieze ceva "literatura" de profil inainte de a decide (destul de drastic, zic eu) ca sexul e doar pt facut copii si n-are ce cauta in relatia cu femeia iubita....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#36 2009-08-23 21:28:49

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Curiozitate sexuala

free a scris:

@katami: tocmai asta-i frumuseţea. De ce este o manifestare firească a iubirii sexul? Sexul are ca scop final făcutul de prunci.

rotfl asta e valabila la animale...la om  e cu totul altceva!!!...sunt alte trairi...dar nu are rost sa mai dezvolt ...vad ca tu chiar nu doresti sa intelegi care este diferenta, degeaba incearca Katami sa-ti explice....da, o astfel de relatie ar fi interesanta o perioada...dar dupa un an, simti si tu nevoia de mai mult, organismul tau ti-o va cere daca intradevar il iubesti sau el te iubeste...barbatii rezista de obicei mai putin....maxim o luna rotfl..daca nu ar exista si aceasta atractie, inseamna ca lipseste dorinta!!! si asta da mult de gandit....


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#37 2009-08-23 21:35:49

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Curiozitate sexuala

andora, free e barbat wink

sunt care rezista si mult mai mult smile dar nu asta e ideea.

si da, ai un punct interesant aici... trist de interesant: daca intre 2 nu exista atractie sexuala, in timp, iubirea se va consuma intr-un soi de prietenie frateasca... din care ambii ies nesatisfacuti (sufleteste, nu sexual). e super-aiurea, dar adevarat. verificat prin experienta cuiva ff apropiat....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#38 2009-08-23 21:41:54

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Curiozitate sexuala

katami a scris:

andora, free e barbat wink

sunt care rezista si mult mai mult smile dar nu asta e ideea.

si da, ai un punct interesant aici... trist de interesant: daca intre 2 nu exista atractie sexuala, in timp, iubirea se va consuma intr-un soi de prietenie frateasca... din care ambii ies nesatisfacuti (sufleteste, nu sexual). e super-aiurea, dar adevarat. verificat prin experienta cuiva ff apropiat....

tks par  puss  eu sunt mai noua pe aici chicot
tummenupp subscriu explicatiilor tale...ca eu nu am rabdare sa-i spun acelasi lucru de mai multe ori smoke2


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.