homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Conditii de admitere la master (resurse umane)-2


#20 2009-09-04 15:08:53

amalianeacsu
New member
Inregistrat: 2009-08-26
Mesaje: 15

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

buna, e cineva care se inscrie la master la facultatea de istorie??


only dead fish go with the flow

Offline

 



#21 2009-09-06 10:11:35

persifona
Vizitator

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

o ea a scris:

chiar! care e diferenta dintre resursele umane studiate in cadrul facultatii de psihologie si cele studiate in cadrul facultatii de economie?
"daca n`ai studiat`o cum de iti doresti sa lucrezi in domeniu " am luat-o si eu prin eliminare rotfl2)
cat despre firma cu pricina... n-au psiholog big_smile. alte idei?!

In fac de economie pun f mare accent pe organizatie, management, etc

 

#22 2009-09-06 10:50:47

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

guesswho1 a scris:

am zis eu ca ma voi rezuma decat `la o facultate de drept facuta in tara` ?

Atunci trebuie sa intrebi pe cineva care face dreptul la o facultate din afara

Offline

 

#23 2009-09-17 15:25:41

o ea
Full member
De la: Vaslui
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 211

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

persifona a scris:

o ea a scris:

chiar! care e diferenta dintre resursele umane studiate in cadrul facultatii de psihologie si cele studiate in cadrul facultatii de economie?
"daca n`ai studiat`o cum de iti doresti sa lucrezi in domeniu " am luat-o si eu prin eliminare rotfl2)
cat despre firma cu pricina... n-au psiholog big_smile. alte idei?!

In fac de economie pun f mare accent pe organizatie, management, etc

si in cadrul facultatii de psiho pe ce se pune accentul? kapitulation


There is no surprise more magical than the surprise of being loved.  It is God's finger on man's shoulder.  (Charles Morgan)

Offline

 

#24 2009-09-21 09:30:25

alepsa
New member
Inregistrat: 2006-12-18
Mesaje: 44

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

M-am inscris si eu sapt trecuta la master "psihologia resurselor umane" - Titu Maiorescu si secretara mi-a zis sa ma uit de luni ,21, pe site fiindca se va afisa data la care sa ma prezint la interviu. Dar nu stiu in ce consta !?! Sunt doar intrebari ( ce intrebari ) sau o tema ?!! S-a mai inscris cineva aici in luna iulie? Eu am fost plecata si abia  in sesiunea din august am putut sa ma inscriu. Nu stiu la ce sa ma astept acolo...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-09-21 10:27:48

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

eu am dat vara asta la master, la poli ... cum a decurs : am completat o foaie (data de ei) cu studiile de pana acum , job-urile care le-am avut (dc am avut, dc nu bara big_smile ), motivul pt care m-am decis sa urmez respectivul master, atat in rom cat si intr-o limba straina iar pe verso am scris un subiect la alegere din tematica data de ei smile ... la interviu m-au intrebat de ce n-am lucrat pana acum, de ce m-am inscris la masterul lor si cateva intrebari din tematica smile ...

Offline

 

#26 2009-09-21 18:31:57

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

guess dc vrei tu sa faci a doua facultate in alta tara?
am inteles ca in prezent esti studenta la facultatea de limbi straine, ai putea din timpul facultatii sa incerci sa te angajezi undeva. dupa terminarea facultatii poti fi de ex profesor, sa predai o limba straina.
eu am terminat in vara aceasta dreptul sa stii ca e o facultate grea si trebuie sa-ti placa.
dupa ce termini dreptul ai destule sanse sa te angajezi, depinde si pe ce specializare vrei sa te axezi. bineinteles ca dupa master te specializezi intr-un anumit domeniu.

eu cand m-am inscris la master am completat niste cereri tip, am dus dosarul cu tot ce trebuie, C.V.
Examen de admitere nu a fost.
Sunt foarte nerabdatoare sa ma duc la cursuri, am vb si cu profesorul meu si mi-a zis ca am facut o alegere foarte buna.

Offline

 

#27 2009-09-29 15:30:29

alepsa
New member
Inregistrat: 2006-12-18
Mesaje: 44

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

Interviul notat cu admis sau respins pentru admiterea la master va fi duminica(pentru mine cel putin) si tot nu stiu in ce consta...Curios e faptul ca am gasit multe intrebari dar nimeni dupa acel interviu nu a comunicat mai departe la ce sa te astepti! Nu stiu nici acum daca trebuie sa ma duc cu CV, cu proiect, cu zambetul pe buze... Sper sa fie pana la urma cineva care sa ma lamureasca. Eu o sa va anunt cum a decurs totul luni(a doua zi ) cel tarziu !

Offline

 

#28 2010-08-25 15:28:44

o ea
Full member
De la: Vaslui
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 211

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

alepsa a scris:

M-am inscris si eu sapt trecuta la master "psihologia resurselor umane" - Titu Maiorescu si secretara mi-a zis sa ma uit de luni ,21, pe site fiindca se va afisa data la care sa ma prezint la interviu. Dar nu stiu in ce consta !?! Sunt doar intrebari ( ce intrebari ) sau o tema ?!! S-a mai inscris cineva aici in luna iulie? Eu am fost plecata si abia  in sesiunea din august am putut sa ma inscriu. Nu stiu la ce sa ma astept acolo...

pe mine, la interviu, m-au intrebat daca am experienta in domeniu si de ce mi-am ales acel master... m-au tinut 3 minute maxim si mi-au pus 10 rotfl2
alepsa, n-ai depus CV-ul cand te-ai inscris la master?
cat despre interviu... trebuie sa pari cat mai interesata de domeniu si sa spui ca vrei sa aprofundezi ceea ce ai invatat in facultate, ca pe viitor ti-ar placea sa lucrezi intr-o firma si sa te ocupi de personalul acesteia, bla-bla-uri.

Ultima oara a fost editat de o ea (2010-08-25 15:31:40)


There is no surprise more magical than the surprise of being loved.  It is God's finger on man's shoulder.  (Charles Morgan)

Offline

 

#29 2015-03-22 22:20:11

Steve Works
Membru
Inregistrat: 2015-03-22
Mesaje: 3

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

reclama

Offline

 

#30 2015-07-29 14:53:36

Steve Works
Membru
Inregistrat: 2015-03-22
Mesaje: 3

Re: conditii de admitere la master (resurse umane)

reclama

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.