homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Insarcinata sau nu?:-s


#1 2009-08-27 23:33:35

ciupaneza
New member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2009-08-27
Mesaje: 45

insarcinata sau nu?:-s

buna..sunt noua pe acest forum..dar am si eu problema...acum o sapt jumatate, am facut sex neprotejat, dar nu a ejaculat in mine...menstruatia mi-a venit luna trecuta cam pe 26-27.....acum sunt ingrijorata pt ca pana acum nu mi-a venit...in afara ca m-a durut un pic burta zilele astea..nu ar da semne..sunt fff stresata...mi-e frica sa nu fiu gravida... sad  grater ...sunt f stresata:(

Offline

 



#2 2009-08-27 23:35:47

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: insarcinata sau nu?:-s

ai ciclul regulat? dac nu a ejacuat in tine zic ca nu trebuie sa iti faci pb....dac ai ciclu regulat perioada fertila nu era acum o sapt ...


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#3 2009-08-27 23:36:56

ciupaneza
New member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2009-08-27
Mesaje: 45

Re: insarcinata sau nu?:-s

am uitat sa specific faptul ca si-a dat drumul pe burta mea:">

Offline

 

#4 2009-08-27 23:49:32

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: insarcinata sau nu?:-s

Si lichidul preejaculator contine spermatozoizi ...
Fa un test de sarcina la 3 saptamani de la contactul cu risc, ori la o saptamana de la intarziere.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#5 2009-08-27 23:51:48

ciupaneza
New member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2009-08-27
Mesaje: 45

Re: insarcinata sau nu?:-s

poi era regulat, pana cam acum o luna si ceva....cand mi s-a dereglat din cauza sexului....acum nush...sa fie o problema asta?exista vreun risc din cauza asta?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-08-28 00:18:33

Boom_Boom
New member
Inregistrat: 2009-08-25
Mesaje: 71

Re: insarcinata sau nu?:-s

kdeea a scris:

Si lichidul preejaculator contine spermatozoizi ...
Fa un test de sarcina la 3 saptamani de la contactul cu risc, ori la o saptamana de la intarziere.

Exact si lichidul seminal contine spermatzoizi ...,e foarte probabil sa fi...,naspa treaba, mai ales daca el nu stia asta  va

Offline

 

#7 2009-08-28 01:02:40

ciupaneza
New member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2009-08-27
Mesaje: 45

Re: insarcinata sau nu?:-s

poi si atunci de ce ma doare burta ca si cum mi-ar veni?

Offline

 

#8 2009-08-28 01:54:11

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: insarcinata sau nu?:-s

pai atunci de ce mai intri sa ceri pareri daca te doare ca si cum ti-ar veni? ai intrebat daca se poate. noi ti-am spus ca da. acu' asteapta si vezi daca iti vine. la 3 saptamani de la contact fa un test de sarcina.

Offline

 

#9 2009-08-28 09:38:15

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: insarcinata sau nu?:-s

ciupaneza a scris:

poi si atunci de ce ma doare burta ca si cum mi-ar veni?

cand esti insaricinata te dor sanii, burta, spatele...dar acum depinde de organism....eu iti sugerez sa iti faci un test daca nu iti vine pana la sf lunii , deoarece sa stii k sunt sanse sa fi ramas insarcinata chiar daca nu a ejaculat in interior, mie una asa mi s-a intamplat, numai de la lichidul preejaculator....asa ca da doamne sa nu fie si sa iti vina menstra, daca nu pe viitor incearca sa te protejezi......k nu la toti merge protectie prin coit intrerupt....


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#10 2009-08-28 11:51:53

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: insarcinata sau nu?:-s

ar trebui sa faci un test de sarcina...
eu nu inteleg o chestie:de ce cu atatea metode contraceptive  faceti neprotejat,si daca ramaneti gravide,va apucati de smiorcait si de ``de ceee euuuu?```


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#11 2009-08-28 11:54:33

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: insarcinata sau nu?:-s

BratzG a scris:

ar trebui sa faci un test de sarcina...
eu nu inteleg o chestie:de ce cu atatea metode contraceptive  faceti neprotejat,si daca ramaneti gravide,va apucati de smiorcait si de ``de ceee euuuu?```

mai bine nu ai judeca pe nimeni.....nu i fost acolo sa stii ce este si cum este si sincer nu iti doresc....noi aici ne spunem parerea si daca putem ajutam, nu judecam....
din exterior este foarte usor...


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#12 2009-08-28 11:57:38

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: insarcinata sau nu?:-s

bratz,hai sa-ti zic ce scriu fetele de genul prin reviste ... (mai citesc reviste,si ma amuz la problemele astea existentiale mai mult decat la bancuri) : una zicea ca prietenul o asigura ca nu tre' sa o faca cu prezervativ pentru ca exista pilula de dupa (bineinteles,ce naiba,e o bomboana care se ia cand iti trosneste tie),una se intreba daca a ramas gravida pentru ca s-a masturbat cu dusul,una spunea ca a facut sex dar vrea sa fie in continuare virgina (nu stiu cum vine asta,dar e una din problemele ei existentiale),una a spus ca ea stie ca prima oara nu poate sa ramana gravida si ca prietenul ei o asigura ca asa e. uite de asta nu se protejeaza. daca sunt in stare sa formuleze idei de genul,fii sigura ca nu stiu ce-s alea sexul si contraceptia.

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-08-28 12:02:13)

Offline

 

#13 2009-08-28 12:00:11

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: insarcinata sau nu?:-s

bella-yzaura a scris:

BratzG a scris:

ar trebui sa faci un test de sarcina...
eu nu inteleg o chestie:de ce cu atatea metode contraceptive  faceti neprotejat,si daca ramaneti gravide,va apucati de smiorcait si de ``de ceee euuuu?```

mai bine nu ai judeca pe nimeni.....nu i fost acolo sa stii ce este si cum este si sincer nu iti doresc....noi aici ne spunem parerea si daca putem ajutam, nu judecam....
din exterior este foarte usor...

bella,nici nu incercam sa judec.recunosc am fost mai taioasa.dar totusi,cand din cateva minute de placere poate rezulta o fiinta care merita mult mai mult decat sa fie o ``greseala`` eu m`as gandi de 2 ori.desigur nu toate metodele sunt  eficiente(si mie mi  s`a int sa mi se rupa prez exact in acele momente,noroc ca luam ac).eu consider ca sexul implica multa responsabilitate din partea partenerilor ,nu doar ne`o tragem si fie ce o fi...


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#14 2009-08-28 12:03:27

florentina irina
Full member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 528

Re: insarcinata sau nu?:-s

ShineOfBlood a scris:

bratz,hai sa-ti zic ce scriu fetele de genul prin reviste ... (mai citesc reviste,si ma amuz la problemele astea existentiale mai mult decat la bancuri) : una zicea ca prietenul o asigura ca nu tre' sa o faca cu prezervativ pentru ca exista pilula de dupa (bineinteles,ce naiba,e o bomboana care se ia cand iti trosneste tie),una se intreba daca a ramas gravida pentru ca s-a masturbat cu dusul,una spunea ca a facut sex dar vrea sa fie in continuare virgina (nu stiu cum vine asta,dar e una din problemele ei existentiale),una a spus ca ea stie ca prima oara nu poate sa ramana gravida si ca prietenul ei o asigura ca asa e. uite de asta nu se protejeaza. daca sunt in asa hal incat sa formuleze idei de genul,fii sigura ca nu stiu ce-s alea sexul si contraceptia.

chicot aia cu dusu e mortala!! rotfl Din pacate asta este realitate si chiar se intampla chestii de genul asta...
offtopic sunt la mesajul nr 69... asta-i semn chicot

Ultima oara a fost editat de florentina irina (2009-08-28 12:05:33)


Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă.

Offline

 

#15 2009-08-28 12:10:20

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: insarcinata sau nu?:-s

citeam si eu ceva in genu:o copila de 13 14 ani se freca cu iubi si si`o facut probleme daca o ramas grea,si daca poate trece sperma prin pijamale si dupaia in vagin.smile)


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#16 2009-08-28 12:15:20

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: insarcinata sau nu?:-s

lol ah,eu am vazut aceeasi problema dar prin 2 perechi de pantaloni lol si cu ursulet de plus.. una zicea ca se freca cu un ursulet de plus si ii e frica de sarcina,ca o doare rau burta si parca sanii i s-au umflat... sau mai gasesc intrebari retorice: am facut sex neprotejat cu prietenul. si-a dat drumul in mine. pot fii insacinata?
si lista continua...

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-08-28 12:15:50)

Offline

 

#17 2009-08-28 13:20:02

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: insarcinata sau nu?:-s

Katalyna2311 a scris:

ciupaneza data viitoare mai multa atentie...vezi bine de ce stres ai parte acum!
daca vine menstra inseamna ca nu esti insarcinata, dar pentru linistea ta poti face un test de sarcina.
bella tie ti s-a intamplat? puss

da mi s-a intamplat in urma cu un an jum , cand mi-am inceput viatza sexuala , cu persoana pe care o iubeam si cik ma iubea....imi treecuse menstra de 4, 5 zile si am avut primul contact sexual , protectie coit intrerupt, apoi a doua oara la termen de o sapt, cu prezervativ, totul k, apoi a 3 oara au fost doua contacte sexuale cu prezevativ unul si la interval de 10 min al doilea , fara prezervativ, deoarce nu il suporta si a fost coit intrerup...eu AC nu puteam lua k nu imi venise ink menstra si o asteptam ca sa incep din prima zi,(in urma cu o luna cand venise mesntra nu am luat k ziceam k nu o sa se intample fiind si primul a fost mai greu pasul, avand in vedere k am stat 11 luni cu el in care nu a fost nik)dar .......nu a mai venit si am ramas insaricnata, mie care imi venea regulat....am asteptat 2 sapt de intarziere aproape si am facut testul si a iesit pozitiv...si am fost la medik aveam 6 saptamani si in data la care am avut cel de al 3 contact sexula, eram in ziua fertila de ovulatie si s-a intamplat.....
asa k stiu ce inseamna sa renunti la o parte din tine si sa iti vina sa te omori in secunda 2 si etc...
deoarce daca avea sa fi fost langa mine , il pastram, dar ma acuza k eu sunt vinovata si k el s-a protejat si nu s-a scapat in mine si k eu mi-am bagat sperma cu degetul cand am fost sa ma spal........de omul asta m-am despartit, desi l-am iertat atunci k aveam nevoie sa pot sa merg mai departe si sa nu imi nenorocesc parintii, dar acum suntem despartiti de 10 luni si e ff greu pt mine ...am mai scris si la alt topik...
asa k nu judecati....k asa am facut si eu pana a se intampla si numai eu stiu prin ce am trecut..........

Ultima oara a fost editat de bella-yzaura (2009-08-28 13:28:00)


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#18 2009-09-01 17:12:03

gabrieladima
New member
Inregistrat: 2009-06-03
Mesaje: 27

Re: insarcinata sau nu?:-s

Buna fetelor,am si eu o intrebare.Fac sex neprotejat de 2 luni ca sa raman insarcinata si luna trecuta nu am reusit.acum astept menstruatia pe 4 sept.E ceva neobisnuit, pana sa imi vina ciclu, de obicei mi se intareau sanii si ma dureau groaznic, acum nimic si mai sunt  aprox 4 zile.Oare care e cauza?Si daca as fi insarcinata, sanii tot ar trebui sa devina mai sensibili si mai durerosi la atingere dar poate nu asa repede,alte simptome ale sarcinii nu am avut pana acum,doar ca sunt cam balonata si ma constip,ceea ce nu e prea neobisnuit pentru mine.As vrea sa o rog pe doctoressa daca ma poate ajuta cu un raspuns.
Multumesc

Offline

 

#19 2009-09-01 17:35:31

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: insarcinata sau nu?:-s

gabriela, deocamdata nu ai ce sa faci decat sa astepti... se poate ca spm sa nu fie in fiecare luna acelasi. de asemenea, simptomele de sarcina se poate sa nu apara atat de devreme, depinde de la femeie la femeie.
multa bafta sa fie cu ochisori goodluck

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.