homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Celule stem-romania-2


#20 2010-08-19 10:37:49

adela_ela
New member
Inregistrat: 2010-08-19
Mesaje: 16

Re: celule stem-romania

Buna fetelor... am dat si eu o geana prin mult-dezbatutul subiect al recoltarii si stocarii celuelor stem.... nu inteleg de ce tot se insista cu chestia asta extrem de invechita si depasita nr. de kg pentru care sunt bune celulele. E o MARE PROSTIE. nu exista asa ceva, serios acum. asa cum spunea si ann85 mai sus, nu se poate sa dai o carca de bani si in caz de doamne-fereste sa te trezesti ca nu mai sunt bune pt. ca copilul are 32 de kg si alea erau bune doar pe 31 de kg. e stupid si absurd!
A, si inca o chestie care mi se pare iar aiurea: de ce sa semnezi cu cord blood center care mi se par niste jepcari si depasiti in tehnologie (stocheaza sange integral si nu doar celule stem) doar pentru ca au fost mai la inceput in piata si au bagat tare in campanii si marketing ca sa auda lumea de ei, dar in realitate sunt alte clinici cu aparatura, personal si tot ce vrei multe mai bune si mai calificat!!?

Offline

 



#21 2011-08-05 13:16:58

CosminaPaun
New member
Inregistrat: 2010-08-13
Mesaje: 14

Re: celule stem-romania

La noi in tara, cea mai buna banca de celule stem la ora actuala este Regina Maria. Toti doctorii pe aceasta o recomanda si eu am avut experienta personala cu aceasta banca si o recomand prin prisma faptului ca au preturi mai mici decat in alte parti si ofera servicii de calitate.
Si mai ales ca aceasta decizie este f importanta pentru ca celulele pot fi folosite si pt bebe si pentru intreaga familie.
Aceasta este parerea mea
oricum, cine este interesat, poate gasi pe site mai multe info

********

Offline

 

#22 2011-08-05 13:30:00

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: celule stem-romania

CosminaPaun a scris:

Regina Maria [...] au preturi mai mici decat in alte parti

spranceana mie mi se par chiar mai scumpi decat altii, la orice serviciu.
nu cumva faci reclama?

Offline

 

#23 2011-08-05 15:51:21

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: celule stem-romania

cosmina, ti-am sters linkul ca sa nu se considere reclama.
Deocamdata nu-ti dau nici un warn pt ca banuiesc ca n-a fost cu intentie, dar sa nu se mai intample.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#24 2011-08-05 16:14:26

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: celule stem-romania

Ba da, e reclama, dansa mai facea campanie si aici: http://forum.anticonceptionale.ro/t1772 … stere.html (doar ca era mai subtila...)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-08-05 16:59:38

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: celule stem-romania

eu chiar recomand regina maria...
pretul mi se pare suoer ok, tinand cont de faptul ca mi se vor recolta si celule stem si cordon ombilical, pt celule mezenchinale, care au proprietatea de a se transforma in celule  osoase, cartilaginoase, nervoase, adipoase, cardiace, musculare, hepatice si celule tegumentare. deci poti face mult mai multe cu aceste celule dect doar cu celulele stem.
ma costa toata treaba cam 3.600 de lei, nu am platit nimic in avans, vineri am semnat contractul si luni am primit kit-ul prin curier.
nu am facut nici o plata in avans, nimic....foarte seriosi! ii recomand!
cel putin in acest stadiu. vom vedea la final cum va fi...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#26 2011-10-06 17:26:28

gabrieltab
Membru
Inregistrat: 2011-10-06
Mesaje: 1

Re: celule stem-romania

Buna Pokemon,

Sondez si eu piata in acest moment si am cerut oferta si contractul si de la Regina Maria, insa pretul pe care mi l-au oferit este dublu fata de ce spui tu... Mai precis: 6971 pentru sange si tesut.  Inteleg ca tu ai semnat in august, iar eu am primit oferta la inceputul lui octombrie... :-( In plus, mi-au spus ca include deja dubla reducere: de abonat si de mamica care urmeaza sa nasca la ei. Nu inteleg: ai avut tu o oferta speciala sau...mi-au facut mie o oferta "super speciala"?

Ultima oara a fost editat de gabrieltab (2011-10-06 17:44:13)

Offline

 

#27 2011-10-10 18:29:59

corinacc
Membru
Inregistrat: 2011-10-10
Mesaje: 2

Re: celule stem-romania

Buna tuturor mamicilor,



ma numesc Corina si reprezint banca de celule stem ****.

Am urmarit discutiile si doresc sa vin in sprijinul mamicilor interesate cu informatii utile legate de recoltarea si conservarea celulelor stem din sangele si tesutul cordonului ombilical.

**** va ofera recoltarea si stocarea celulelor din sangele si cordonul ombilical la pretul de 2800Ron ( pt pachetul de recoltare din sangele omblical)+ 44euro+TVA/an si 4000Ron ( pt pachetul din sangele si tesutul din cordonul ombilical)+ 66 euro+TVA/an.Stocarea se face la banca noastra din ****,pe o perioada initiala de 18 ani.

Deoarece ne dorim sa fim alaturi de toate viitoarele mamici indiferent de posibilitatile financiare ale acestora va oferim plata in rate (pana la 12 rate) fara dobanda sau comisioane.

Astept cu mare drag intrebarile voastre si sper ca raspunsurile mele sa va fie de folos.



Cu drag,

Corina

Offline

 

#28 2011-10-10 18:51:58

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: celule stem-romania

corinacc ai warn pentru reclama, nu ai voie sa faci reclama decat cu acordul administratorilor forumului.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#29 2011-10-10 21:25:02

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: celule stem-romania

gabrieltab, imi pare rau, abia acum am vazut mesajul tau!
eu am semnat contractul si am primit gratuit prelevarea de tesut. probabil d-aia este doar jumatate din pret, fata de oferta care ti s-a facut tie.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.