homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10-53


#989 2009-09-29 21:04:17

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

Myre, bea ceai cald cu lamaie. Daca deja este avansata raceala oscilo nu ajuta


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#990 2009-09-29 21:05:56

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

andreea, tu ce faci pe aici? nu ai treabaaa?


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#991 2009-09-29 21:09:27

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

Facem bagajele rotfl2


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#992 2009-09-29 21:14:04

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

sti ca bebeii sunt sensibili si nu le place sa stea singuri  tongue .

ma pregatesc si eu de nani. va astept maine cu temperaturi maaari. noapte buna

Ultima oara a fost editat de prigatel (2009-09-29 21:15:46)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#993 2009-09-29 21:15:07

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

kram  kram  kram  kram  kram
Doar nu credeti ca pleaca el asa usor? patfierbinte


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#994 2009-09-29 22:15:10

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

hello

asa-i fetelor, n-am avut net  skitarg  si tare mi-ati lipsit  supa

alex_andra_25 a scris:

Garga, nu am vrut sa se interpreeze gresit faptul a am zis ca le stii pe toate.Chiar te apreciez pentru tot si chiar a fost o lauda, sincer.
Sper ca nu esti suparata ca nu am avut nici o intentie sa spun alceva.

cum sa ma supar iubita? doar ca nu am simtit ca merit lauda atata tot  puss

crissy, deja e cu capsorul in jos? super!  happydance

adinagrig a scris:

buna fetele
mie fertility mi-a zis ca din pacate nu poate prevedea cu exactitatea data ovulatiei, si ca aceasta a avut loc intre z15 si z40... rotfl2
m-am cam amuzat.... rotfl2

rotfl  da, tare. si mie imi zice ca o sa ovulez earliest around Sat October 03, 2009 and at the latest around Sat October 31, 2009 doar  de 28 de zile e intervalul in care as putea ovula  rotfl  dar n-am ce sa-i cer, eu sunt devina cu ciclurile mele atat de neregulate
tu nu te mai risti la un test? ce mai conteaza inca unul pe langa atatea? big_smile sper ca te-ai convins ca ai avut ovulatie pana la urma, pacat ca nu stim cand

gargarita88, bine ai venit big_smile ce tare ca am o tiza pe forum big_smile
e bine sa mergi la doctor pentru analizele care se fac inainte de conceptie, un control si o echo ca sa te asiguri ca e totul bine. si sotul tau ar putea face o spermograma. o sa vina si bebele, relax. bafta multa  goodluck

myrela, imi pare rau ca te chinuie bebe, dar iarta-l ca e si el mic big_smile

adinagrig a scris:

fetelor o alta intrebare : prietena mea a facut chiuretaj(cea cu sarcinile fara embrion) pe 19.08...azi are 42 zile si nimic...Cam cat e termenul dupa chiuretaj sa-ti vina?

la 4-6 saptamani ar trebui sa-i vina. e cam la sfarsit termenul... daca nu-i vine zilele urmatoare mai bine sa merga la doc

priga, si noi ne dorim tare mult o fetita  hjarta  ( mofturi lol )

tasha, o sa iasa sigur negativ testul.  tu cum mai esti? cand va reapucati de treaba?  puss

manu, pui ovulul seara cand te bagi in pat. e normal ca pe parcursul zilei sa se tot scurga cate putin. nu te spala in interior. doar daca ti-a recomandat  medicul, si doar seara inainte de a pune ovulul, in nici un caz dimineata sau in timpul zilei. foloseste un absorbant zilnic si gata.

prigatel a scris:

fetelor, acum cateva minute am fost la baie si am vazut o secretie... nu am vazut in viata mea asa ceva. cred ca e acel eggy. o chestie abundenta, densa si transparenta care se intindea si 10 cm. exact ca albusul de ou crud. dar poate sa mai apara daca dimineata aproape nici nu aveam secretie, temperatura a crescut fata de cea de ieri, nu ma mai doare nimic? ce poate sa insemne?

tummenupp   este exact secretia care trebuie . nu vreau sa te bulversez, dar ia in calcul si posibilitatea ca ovulatia abia de acum in colo sa urmeze.
in ferty treci cea  mai fertila secretie pe care ai avut-o intr-o zi, asa cum ti-a explicat pass

am  fost ieri la doc. de mine a zis ca sunt ok, nu am PCOS. am probleme cu recrutarea foliculilor si deaceea am faza foliculara lunga si mare lucru nu are ce sa-mi faca si mai ales, nu prea e cazul. am intrebat si daca este mai putin bun un ovul rezultat dupa ziua 20 decat unul "normal" din zilele 12-16 si mi-a zis ca nici vorba, ca a avut destule paciente cu ovulatii tarzii care au ramas gravi si sarcina a evoluat bine. mi-a mai zis si ca faptul ca in luna cand am luat ulei de primula am avut ovulatie in ziua 16 e posibil sa nu fi fost coincidenta si ca pot sa mai incerc. o sa continui cu dexa si metformin luna asta si daca tot nu vad modificari intrerup. nu mai am dc sa ma mai duc la control. pacat, imi era draga doctorita  neutral  in schimb, la sotul meu a  zis ca e grava problema. a zis ca nu are incredere decat in spermograma facuta la Medicina morfo-fetala unde a facut-o data trecuta, spermograma care a iesit super prost  neutral a zis ca la cum arata spermograma aia, nu are rost sa incercam nici cu FIV  neutral  banuieste o cauza autoimuna si vrea sa incerce cu cortizon 1 luna sa vada daca sunt rezultate. trebuie sa faca un TRAB (Thyrotropin Receptor Antibody) si l-a chemat la ea peste 2 saptamani...
cam asta e situatia la noi... dupa 2 ani de investigatii in care am crezut ca eu sunt problema si al meu sot e imposibil sa aiba ceva, intr-un sfarsit am ajuns la concluzia ca lucrurile stau cu totul altfel decat par... a fost f lung drumul.

pup fetele bolnavioare, pup si fetele cu bebei ( doza dubla de pupici  chicot ), pup fetele cu sperante de bebei si le felicit pe cele care au ovulat zilele astea  puss  kram

Offline

 

#995 2009-09-29 22:24:19

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

gargaaaaaa  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss
si sad sad sad sad pentru problema sotului, sper sa se rezolve cu cortizon si tratament si sa vina si fetita mult dorita.
welcome back.
we all missed you a lot !


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#996 2009-09-29 23:36:48

Sanziana35
Full member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 224

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

fetelor voi ce termometru folositi sa va masurati tempereatura? puss la toate!

Ultima oara a fost editat de Sanziana35 (2009-09-29 23:37:13)


+5 gravida

Offline

 

#997 2009-09-30 00:09:08

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

carra  kram

sanziana, digital- Minut

Offline

 

#998 2009-09-30 00:11:38

Sanziana35
Full member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 224

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

gargarita a scris:

carra  kram

sanziana, digital- Minut

eu folosesc GERATHERM rapid dar am inteles ca nu e ok asa ca de lun care vine tb sa il schimb :-(

ufff, ca mi-a crescut iara temperatura, ma duc la med de garda ca ma doare burta de mor, va pup si ne auzim maine!

Ultima oara a fost editat de Sanziana35 (2009-09-30 00:41:12)


+5 gravida

Offline

 

#999 2009-09-30 08:08:56

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

neata fetele,.....
eu sunt super racita, azi noapte nu am dormit mai deloc, nu m-a lasat nasul, e super infundata asa ca a trebuit sa respir pe gura , plus ca am si ceva februta, nu cred ca e mare , dar e...la toate se adauga o febra musculara , deci imi vine sa zac asa in pat....

a trebuit sa vin la serv ca imi vine o tipa de la banca si nu prea puteam sa o mai aman.....

temperatura nu mi-am mai luat-o , ca oricum nu era relevanta , atata timp cat eu am febra...

am mai luat un test , o sa-l fac acum dimineata, chiar daca nu e prima urina (ar trebui sa iasa ceva daca e) , nu ca asa avea vreo speranta, dar vreau sa iau niste pastile pt raceala(coldrex) si sa fiu eu asigurata.....

gargarita, noi doua trebuie sa mai discutam pe problema sotilor, poate va trebui sa mergem si noi la doctorita asta (pare ca cunoaste mai multe), dar pana atunci o sa ajungem si la un urolog(am inteles ca asa trebuie).....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1000 2009-09-30 08:21:34

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

Neata  wave

Adina, pana la urma te-a prins raceala? Sa te faci bine repede, e tare rau sa nu poti respira noaptea, exact asa eram si eu zilele trecute. Sanatate multa, sa te faci bine repede  puss

Garga, la faza ca nu ai PCOS nu ma asteptam, felicitari. E foarte bine ca te-a lamurit si ca ovulele rezultate dintr-o ovulatie tarzie sunt ok.
Problema sotului e super nasoala. Poate dupa cortizon se va vedea o ameliorare. Dar de ce ti-a zis sa nu incercati nici FIV? Chiar nu se poate nici asa sau prin IUI?
Oricum, e bine ca dupa atata timp aveti un diagnostic sigur si stiti unde este problema. Imi doresc din suflet sa se poata rezolva cumva si sa ai si tu un bebe.

Offline

 

#1001 2009-09-30 08:36:28

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

'neata fetelor

sanziana, ai fost la spital? cum esti?

adina, ai grija de tine iubita, du-te acasa mai devreme daca poti si stai cumintica sa treaca mai repede raceala   puss puss kram   daca ai vesti de bine cu testul zi-mi si mie pe mess ca pana diseara aproape sigur nu reusesc sa mai intru pe forum
daca spermocultura a iesit ok si tu ai facut ureaplasma, mycoplasma, chlamydia, mai bine nu-l mai chinui pe el la urolog... sau poate sa se duca pentru o discutie, poate nimereste pe cineva mai descuiat la minte ca cel la care a nimerit sotul meu
daca vreti  sa mergeti la doc mea trebuie facuta programare cu mai mult timp inainte, dureaza cel putin 1 luna. o recomand cu drag.

rruxxy, nici eu nu ma asteptam sa n-am PCOS dar nici nu pot sa ma bucur  neutral
se pare ca IUI iese din discutie iar la FIV sansele sunt mici si nu prea merita incercat. ea a vrut sa mai complete, a zis " poate doar cu..." si s-a oprit... cred ca a vrut sa spuna cu sperma de la donator...
sper si eu sa se obtina un rezultat cu cortizon, ca alta cale de incercat nu stiu daca mai este  supa

o zi usurica sa aveti dragelor. va pupic pe toate  puss  kram

Offline

 

#1002 2009-09-30 08:40:50

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

Neatza fetele  puss

Mai sunt si eu pe-aici... cu munca si in asteptarea monstrului...
Am fost aseara la gineco si dr. s-a cam speriat de spermograma sotului si ne-a trimis la un urolog care s-ar ocupa cu din astea... Acum sa vad cand o putea el sa vina sa mergem... supa
Acum deja imi fac tot felul de ganduri negre... fratele soacrei mele nu are copii si ei tot timpul au cam zis ca nu ar face sotia lui copii; acum stau si ma gandesc daca nu cumva el e de vina si sotul meu ar mosteni probleme din astea din familie...

Garga imi pare rau pentru problemele voastre... Eu nu imi mai amintesc daca am vazut analiza sotului tau vreodata... tu zici ca rezultatul e mai prost decat al nostru ? Sper sa nu te superi ca te intreb acum de astea...

Un verisor de-al meu care ne intreba la un moment dat de copii si-a cam dat seama din context ca am avea ceva probleme si ne recomenda, in gluma bineinteles, sa-si gaseasca acum sotul meu un prieten al carui copil ar vrea sa-l aiba...

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2009-09-30 08:45:07)

Offline

 

#1003 2009-09-30 08:44:47

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

fetelor , va multumesc pt sustinere,
am facut testul , e negativ clar, deci pot sa iau linistita Coldrex.....
ruxxy, tu ai avut si nasul infundat?

garga, m-ai inspaimantat pur si simplu...oricum si eu m-am gandit in ultima faza la chestia cu sperma de la donator anonim(bine deocamdata alui meu nu i-am zis nimic)
as vrea nr doctoritei tale, nu strica o noua parere.....poti sa mi-l transmiti pe mess?


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1004 2009-09-30 08:52:06

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

Este ciudat totusi cum poate sa se joace destinul cu noi... poate v-am mai zis ca eu, pana acum un an, nu eram foarte hotarata sa avem bebe pentru ca nu am nici un palat de lasat mostenire sau vreo alta avere... sotul meu in schimb, si-a dorit dintotdeauna macar un copil si ma gandesc ca e foarte amarat acum in sinea lui de aceasta situatie... sa se constate ca totusi nu prea poate avea acest copil si sa fie din vina lui...

Offline

 

#1005 2009-09-30 08:52:53

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

Garga, am vrut sa zic de sperma de la donator dar nu am indraznit  neutral

Adina, am avut nasul infundat rau, dormeam noaptea cu gura deschisa si ma mai si plimbam prin casa...groaznic.
Am o prietena care mi-a dat o crema mentolata, as spune de care dar mi-e sa nu-mi iau warn pentru reclama. M-am dat cu ea de vreo 3 ori in ziua aia pe la nas si pe tample si de atunci nu mai sunt deloc infundata pe nes.

Offline

 

#1006 2009-09-30 08:56:14

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

neata fetele ... eu nu am reusit , din cauza unor probleme aparute de sanatate la sotu , sa mai prestez ieri si luni.... supa
acum nici nu stiu ce sa cred ... perioada fertila e intre 24 sept- 04 oct , daca nu am reusit decat pe 24 26 si 27 , am sanse? secretie a fost egg pe 24
vreau o parere , caci stiu ca nu are cum sa imi certifice nimeni
aaaa si pe 27 m-a durut rau ovarul , durere care s-a prelungit si pana azi , dar mai slaba ca intensitate
bine ai venit garga !!! chiar ca ne era dor de tine  puss
fruntea sus , se vor rezolva toate , nu trebuie sa renunti , ai sa vezi ca o sa fie bine , doar ca trebuie ca voi sa nu abandonati  puss  goodluck



offf ma precipit si parca vad ca o sa imi vina menstra ....

Ultima oara a fost editat de tttttt (2009-09-30 09:10:00)

Offline

 

#1007 2009-09-30 09:11:30

red_girl
Full member
Inregistrat: 2009-04-30
Mesaje: 393

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 10

Neata,la toata lumea.

garga,bine ai revenit printre noi, chiat ti am simtit lipsa , imi pare rau de problemele voastre , dar speranta moare ultima.Stiu ce e in sufletul tau pentru ca stiu cum ma simt eu, dar am citit ieri pe un site ca o fata a ramas gravida cu 500mii de spermatozoizii, nici macar un milion.Asa ca e voia lui D-zeu.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.