homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?


#1 2009-09-21 22:41:10

Andrew1kiss
New member
De la: Pitesti
Inregistrat: 2009-09-12
Mesaje: 79
Site

cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

nu stiu. . .dar eu unul nu cred k a ajuns vreo fata la orgasm pana acum cu mine. . .nu stiu ce se intampla. . .daca o fata care a trecut prin asa ceva mi - ar putea da un sfat bun sau cum a ajuns ea la orgasm ? multumesc . . .astept pareri si comentarii de la voi ! as fi incantat sa citesc parerile voastre


Un filosof spune : NU EXISTA "NIMIC" ! Daca ar exista nu ar putea fi perceput si chiar daca ar fi perceput (prin absurd), nu ar putea fi comunicat.

Offline

 

#2 2009-09-21 22:45:21

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

te referi la orgasm vaginal sau clitoridian?

Offline

 

#3 2009-09-22 08:54:19

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

cel mai bine este sa vorbesti cu partenera, sa afli ce-i place ce o excita..


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#4 2009-09-22 11:14:10

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

Jessica_M a scris:

Nici eu nu am avut orgasm vaginal p?nă acum (cred)...adică nu am simţit nimic extraordinar. Dacă se simte bine aşa nu te stresa prea tare. Importat este să o faci să se simtă iubită şi să nu-şi dorească pe altul. Orgasmul o să vină la momentul potrivit

subscriu.
eu inainte eram mereu stresata ca nu am, iar acum nu ma mai gandesc deloc. ma bucur de act in sine si ma simt mereu  in al9leacer

mai bine intreab-o ce-i place, cum ii place... nu i pune intrebarea "cum sa facem sa ai si tu orgasm?" stiu ca e tipic pt baieti.


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#5 2009-09-22 13:45:33

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

excit`o mult: fa`i un oral, joaca`te cu manuta pe acolo, sarut`o pe gat... dar cel mai bine e sa vorbesti cu ea.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-09-23 15:11:39

Andrew1kiss
New member
De la: Pitesti
Inregistrat: 2009-09-12
Mesaje: 79
Site

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

pai care e diferenta intre orgasm clitoridian si vaginal ? nu stiu. . .ambele daca se poate tongue. . .si inca ceva. . .cum se simte orgasmul la voi ? ce se intampla de fapt ? si sa se simta prea iubita nu e bine ! in primul rand si in ultimul rand de altfel, voi fetele cand simtiti ca sunteti iubite faceti in asa fel incat partenerul sa se simta naspa. . .asa faceti toate fara exceptie pana acum ! sad din pacate...................................


Un filosof spune : NU EXISTA "NIMIC" ! Daca ar exista nu ar putea fi perceput si chiar daca ar fi perceput (prin absurd), nu ar putea fi comunicat.

Offline

 

#7 2009-09-23 15:38:43

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

Andrew1kiss a scris:

si sa se simta prea iubita nu e bine ! in primul rand si in ultimul rand de altfel, voi fetele cand simtiti ca sunteti iubite faceti in asa fel incat partenerul sa se simta naspa. . .asa faceti toate fara exceptie pana acum ! sad din pacate...................................

la fel si la voi.....exact asa nicio diferentza....


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#8 2009-09-23 15:42:41

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

Orgasmul clitoridian este cel care apare cand te joci doar cu clitorisul iar cel vaginal este cand faceti sex normal si ea are orgasm in interior.

Cum adica daca se simte prea iubita nu e bine? Ba chiar e f bine sa o faci sa se simta f bine in timpul actului ca astfel se simte mai in largul ei si poate astfel sa ajunga mai usor la orgasm si tot daca se simta bine te face si pe tine sa te simti mai bine sunt sigura.Poate daca se simta iubita in timp ce va jucati poate trece si la altceva care vrei u wink Trebuie sa o faci sa se simta cat mai bine ca altfel sigur nu o sa aiba orgasm.Normal ca atunci cand se simte bine si u trebuie sa te simti bine nu zic ca trebuie u sa fii neglijat.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#9 2009-09-23 17:07:39

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

Andrew1kiss a scris:

si sa se simta prea iubita nu e bine ! in primul rand si in ultimul rand de altfel, voi fetele cand simtiti ca sunteti iubite faceti in asa fel incat partenerul sa se simta naspa. . .asa faceti toate fara exceptie pana acum ! sad din pacate...................................

ce mentalitate aiurea sad foarte trist.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#10 2009-09-23 21:55:24

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

pai de ce sa te simti naspa??? daca exista compatibilitate/ iubire, te simti bine numai cand o vezi pe persoana de langa tine fericita smile

Offline

 

#11 2009-09-24 07:10:41

Andrew1kiss
New member
De la: Pitesti
Inregistrat: 2009-09-12
Mesaje: 79
Site

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

pai eu ma refeream ca nu trebuie sa se simta prea iubita..........da nu in pat.......in viata de zi cu zi........poate vi se pare naspa si ma acuzati ! dar eu de fiecare data cand am iubit n am putut sa ascund asta........si de fiecare data am suferit.......pt ca fata a vazut k o iubesc foarte mylt, si a luat o in cap si s a terminat povestea grater chiar ieri mi s a intamplat.........m am despartit de o fata pe care o iubeam enorm de mult si asta pt k (a motivat ea) : nu stiu sa ma port cu fetele.........cica..........in fine......faptul ca nu a vrut sa mi dea alte exemple sau motive (ca cica n are chef) ma face sa cred k ori si a gasit pe altcineva ori s a plictisit........grater sad(sad(sad(sad(sad(


Un filosof spune : NU EXISTA "NIMIC" ! Daca ar exista nu ar putea fi perceput si chiar daca ar fi perceput (prin absurd), nu ar putea fi comunicat.

Offline

 

#12 2009-09-24 09:05:42

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

Andrew, nu cred ca e pe aici vreo persoana care sa nu fi trecut prin ce ai trecut tu, si cu toate astea nu am ajuns la concluzia ca barbatii sunt rai si trebuie sa ne purtam infect cu ei ca sa nu suferim
Atunci cand iubesti pe cineva nu cred ca poti sa te porti urat cu el in mod intentionat, si nu cred ca o persoana te va iubi mai mult fiindca o tratezi cu raceala... astea sunt copilarii

Offline

 

#13 2009-09-24 10:08:16

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

heimdall a scris:

Atunci cand iubesti pe cineva nu cred ca poti sa te porti urat cu el in mod intentionat

Heimdall,eu cred ca se poate..vb din proprie experienta...ma iubeste mult al meu,mi-a aratat asta  de multe ori insa ,knd e vb de  tratat cu raceala si sa ma jigneasca de multe ori cand are nervii intinsi la max sau sa ma "tachineze "intr-un mod..cam fff neplacut....  e cel mai tare in a face asta...am trecut cu vederea peste multe lucruri pr ca  teiubesc  fff mult..dar cred ca intr-o buna zi ..o sa pun punct.... wave

Ultima oara a fost editat de andreutza89.dreaming (2009-09-24 10:08:55)


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#14 2009-09-24 10:51:30

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

Pai andreutza la tine nu pare ca se poarta urat in mod intentionat ci fara intentie pt ca nu'si da seama pe moment ca te raneste bine aici nu intra tachineala intentionata,aia e altceva.

Andrew nu ai gasit tu fata care sa merite iubirea ta insa ,iti spun din perspectiva mea,o fata trebuie sa stie ca o iubesti asta normal daca vorbesti de o relatie serioasa si care se duce inspre bine.De ex mie prietenul meu imi arata cat de mult ma iubeste si ca ar face orice pt mine si nu mi'am luat'o in cap si fac ce vreau din el ca stiu ca ma iubeste ci ii arat si eu cat de mult il iubesc si totul e bine.

Faptul ca fata nu a vrut sa'ti dea mai multe motive este pt ca nu e fata serioasa si corecta.Normal ar fi sa'ti spuna motivul,asa ar fi corect insa din pacate multe nu sunt corecte.
Va fi greu pana vei gasi fata potrivita care sa'ti merite afectiunea sau poate urmatoarea fata care o intalnesti va fi ea.Trebuie sa ai rabdare si incredere ca sigur va veni.
Data viitoare sa ai grija cui ii spui sentimentele..vezi daca fata respectiva te merita.

Ultima oara a fost editat de life (2009-09-24 10:52:13)


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#15 2009-09-24 11:53:35

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

heimdall a scris:

Atunci cand iubesti pe cineva nu cred ca poti sa te porti urat cu el in mod intentionat, si nu cred ca o persoana te va iubi mai mult fiindca o tratezi cu raceala... astea sunt copilarii

exact

iar ca sa revenim ontopic... orgasmul la femeie tine si de incarcatura energetica primita de la barbat in timpul actului sexual (si invers, doar ca voi oricum aveti orgasm, dar daca femeia e rece si nu"ofera" nimic, va "stoarceti" de energie; daca si ea "cedeaza", va conservati). ori daca tu pleci cu atitudinea asta de copil de 12 ani... nu te mira ca partenerele tale nu au orgasm....

de acord cu life in rest.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#16 2009-09-24 14:35:42

taniusha
Full member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 275

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

vborbind la tema...nu stiu eu cred ca am orgasm atunci cand intradevar nu mai am alte ganduri..si nu numai eu ci si el..pur si simplu traieste momentu..nu te mai gandi la alte chestii, probleme, si e4 important sa faca acelasi lucru si ea...sa fie doar cu tine in acest moment si nu in alta parte...la mine cel mai bine merge cand am mai baut niste vin...atunci chiar nu ma mai gandesc la consecinte si traiesc clipa...succes tummenupp si revino wink

Offline

 

#17 2009-09-25 08:07:15

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

Andrew1kiss a scris:

pai care e diferenta intre orgasm clitoridian si vaginal ? nu stiu. . .ambele daca se poate tongue. . .si inca ceva. . .cum se simte orgasmul la voi ? ce se intampla de fapt ? si sa se simta prea iubita nu e bine ! in primul rand si in ultimul rand de altfel, voi fetele cand simtiti ca sunteti iubite faceti in asa fel incat partenerul sa se simta naspa. . .asa faceti toate fara exceptie pana acum ! sad din pacate...................................

neutral  neutral  neutral nu e deloc asa..si eu ma mai cert cu iubi dar niciodata intentionat!si el imi ararta ca ma iubeste , si eu fac la fel smile poate nu  ai gasit tu partenera potrivita..

Ultima oara a fost editat de ciresica_oky_doky (2009-09-25 08:10:39)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#18 2009-09-27 22:19:46

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

Andrew1kiss a scris:

pai eu ma refeream ca nu trebuie sa se simta prea iubita..........da nu in pat.......in viata de zi cu zi........poate vi se pare naspa si ma acuzati ! dar eu de fiecare data cand am iubit n am putut sa ascund asta........si de fiecare data am suferit.......pt ca fata a vazut k o iubesc foarte mylt, si a luat o in cap si s a terminat povestea grater chiar ieri mi s a intamplat.........m am despartit de o fata pe care o iubeam enorm de mult si asta pt k (a motivat ea) : nu stiu sa ma port cu fetele.........cica..........in fine......faptul ca nu a vrut sa mi dea alte exemple sau motive (ca cica n are chef) ma face sa cred k ori si a gasit pe altcineva ori s a plictisit........grater sad(sad(sad(sad(sad(

Daca pleci cu ideea asta doar pentru ca nu ai gasit persoana care sa merite, si sa aprecieze, ai sanse foarte mari sa dai cu piciorul la cea care va putea sa te iubeasca cu adevarat.
Asa ca ai grija, sa nu iti para rau mai tarziu.....


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#19 2009-09-27 23:29:15

Andrew1kiss
New member
De la: Pitesti
Inregistrat: 2009-09-12
Mesaje: 79
Site

Re: cum faci o fata...ma rog femeie sa ajunga la orgasm ?

my_aa a scris:

Andrew1kiss a scris:

pai eu ma refeream ca nu trebuie sa se simta prea iubita..........da nu in pat.......in viata de zi cu zi........poate vi se pare naspa si ma acuzati ! dar eu de fiecare data cand am iubit n am putut sa ascund asta........si de fiecare data am suferit.......pt ca fata a vazut k o iubesc foarte mylt, si a luat o in cap si s a terminat povestea grater chiar ieri mi s a intamplat.........m am despartit de o fata pe care o iubeam enorm de mult si asta pt k (a motivat ea) : nu stiu sa ma port cu fetele.........cica..........in fine......faptul ca nu a vrut sa mi dea alte exemple sau motive (ca cica n are chef) ma face sa cred k ori si a gasit pe altcineva ori s a plictisit........grater sad(sad(sad(sad(sad(

Daca pleci cu ideea asta doar pentru ca nu ai gasit persoana care sa merite, si sa aprecieze, ai sanse foarte mari sa dai cu piciorul la cea care va putea sa te iubeasca cu adevarat.
Asa ca ai grija, sa nu iti para rau mai tarziu.....

da mai am inteles........pai nu stiu cum sa va explic.......eu chiar ii arat ca o iubesc.....si o perioada chiar m am simtit iubit......(chestia cu orgasmul aminteles o)........dar acum nu ma mai simt asa........eu sunt rac si racii vor sa fie iubiti........vor sa simta k kineva tine foarte mult la ei.....si daka inainte se intampla asta acum nu se mai intampla..daca nu s ar fi intamplat never n as fi mai fost supi acum......apropo m am despartit de ea miercuri.........si acum tot ea ma cauta : tre mentionat faptul ca tot ea a ales sa ne despartim.motivul ? asa vor muschii ei si ca asa are ea chef.........cand am intrebat o de ce imi face chestiile astea si de ce crede ea ca merit eu toate astea mi a raspuns : asa am eu chef si nu am chef sa stau sa ti dau eu acum tie explicatii............iar ea ma cauta acum si pr si simplu nu stiu ce sa fac si ma doare inimioara si sufletzelul grater sad( am nevoie de un sfat ! nu ma mai intereseaza altceva decat ca relatia noastra sa mearga........:-<


Un filosof spune : NU EXISTA "NIMIC" ! Daca ar exista nu ar putea fi perceput si chiar daca ar fi perceput (prin absurd), nu ar putea fi comunicat.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.