homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Viata sexuala in relatiile de durata-5


#77 2009-10-05 14:04:26

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

Hai sa va intreb si eu ceva: viata sexuala in relatiile de durata -caci asa se si numeste topicul- poate sa fie influentata de perceptele religioase? Dar de starea materiala, de griji si de ingrijorari? Si daca este asa, cum se poate spune ca discutiile purtate sunt offtopic? Am vorbit oare despre altceva?
Mult sau putin, scriu atat cat este nevoie, pentru ca omul sa fie lamurit. Daca cineva dintre voi nu accepta ideile acestea, asta e altceva; va dati seama ca eu nici nu pot, si nici nu vreau sa le impun. Cel putin, lasati-i pe altii sa le asculte. Invataturile Scripturii, puse in aplicare in orice domeniu al vietii, vor aduce roade din belsug.


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#78 2009-10-05 14:13:16

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

da extra, tu ai vb de cu totul altceva
te rog sa postezi doar daca are legatura cu intrebarea Joanei, lasa religia la o parte ca nu asta o intereseaza pe ea

Offline

 

#79 2009-10-05 14:30:39

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

camysh a scris:

da extra, tu ai vb de cu totul altceva
te rog sa postezi doar daca are legatura cu intrebarea Joanei, lasa religia la o parte ca nu asta o intereseaza pe ea

In postul 61, 67, joanna mi-a adresat -direct sau indirect- niste intrebari(legate de religie). Si mi le-a pus pentru ca ea nu auzise si nici nu cunoscuse mai dinainte lucrurile despre care am vorbit. Poate ca acum nu vedem, dar nici intrebarile ei, si nici raspunsurile mele, nu au fost afisate fara rost.
Nu voi ocoli punctul de vedere care mi l-ai facut cunoscut -voi lua aminte  smile

Shine, cu ce te-am jignit?  spranceana Cu 2 posturi mai sus, ti-am spus ce literatura citesti.


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#80 2009-10-05 14:42:11

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

extra a scris:

camysh a scris:

da extra, tu ai vb de cu totul altceva
te rog sa postezi doar daca are legatura cu intrebarea Joanei, lasa religia la o parte ca nu asta o intereseaza pe ea

In postul 61, 67, joanna mi-a adresat -direct sau indirect- niste intrebari(legate de religie). Si mi le-a pus pentru ca ea nu auzise si nici nu cunoscuse mai dinainte lucrurile despre care am vorbit. Poate ca acum nu vedem, dar nici intrebarile ei, si nici raspunsurile mele, nu au fost afisate fara rost.
Nu voi ocoli punctul de vedere care mi l-ai facut cunoscut -voi lua aminte  smile

Shine, cu ce te-am jignit?  spranceana Cu 2 posturi mai sus, ti-am spus ce literatura citesti.

Cu 2 posturi mai sus m-ai calomniat. smile Eu nu am nicio treaba cu vrajitoria,si literatura pe care o citesc cu atat mai putin. smile Doar pentru ca in literatura pe care o citesc nu e slavit crestinismul,nu inseamna ca automat e ceva vrajitoresc,astea sunt ideile tale de... in fine,ma abtin. smile Malleus Maleficarum e o carte scrisa de fanatici ca tine. Scoate in evidenta cretinismul (da,am scris bine ; cretinism nu crestinism),si nimic mai mult. Daca te-ai fi interesat,ai fi stiut. wink

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-10-05 14:48:06)

Offline

 

#81 2009-10-05 15:01:16

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

lucia05 a scris:

offtopic  dar nu ma pot abtine  ...........

bv lucia  applause ....
purul adevar: comic dar mai ales tragic

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2009-10-05 15:05:41

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

de fapt despre ce este topicul????


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#83 2009-10-05 15:42:27

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

Parerea mea legata de intrebarea initiala e ca sexul se poate rari pe parcurs, dar amandoua persoanele ar trebui sa aiba cam acelasi apetit sexual. Pai daca o tineam cu al meu ca la inceput cand o faceam zilnic, si'n culcare, si-n sculare nu mai aveam timp de nimic. Parerea mea e ca niciodata nu e prea mult sau prea putin sex daca nici unul nu isi doreste mai mult sau mai putin.

Si repet, ma bucur ca apetitul scade, asa mai am si eu timp de citit, gatit, mai iesim si noi in oras rotfl

Offline

 

#84 2009-10-05 23:46:28

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

off-topic.. extra, tu altceva mai bun nu gasesti de facut decat sa citezi din biblie? Ca sa nu inlocuiesc verbul "a cita" cu ceva mai putin ortodox.


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#85 2009-10-06 06:55:13

joanna_m20
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-10-01
Mesaje: 32

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

extra,nu cred ca din fetele membre pe acest forum, 10% au citit biblia cap coada.nici eu...pentru ca nu am avut rabdarea necesara sau poate ca biblia poate fi citita si inteleasa pe deplin doar de oameni mai updatatzi asa ca tine.considera-te un om fericit....dar intelege-ne si pe noi ca nu ne face mare placere ca citim pe forumul asta numai citate din biblie!de ce nu iti deschizi tu un topic despre asta?si vom vedea daca este sau nu accesat.
ne-ai spus 1 data, de 2 ori...de 100 de ori...cred ca e suficient, sincer.Eu apreciez intr-un fel modul asta al tau de a gandi dar dupa cum vezi nici fetelor nu le prea face placere si le enervezi.Nu mai fii asa insistent. Stii ca si la scoala, daca un elev are o alta credinta nu e obligat sa participe la orele de religie?Am avut un astfel de caz in clasa mea in liceu...si daca acel PREOT nu obliga elevul sa asculte biblia, cine esti tu sa ne sufoci in felul asta ci ideile tale.
Lasa-ne sa ne lovim cu capul de pragul de sus singure....si poate la 70 de ani vom gandi la fel ca tine cine stie. Niciodata nu e prea tarziu sa te caiesti...nu a spus dzeu asta?
Ti-am explicat in felul cel mai frumos posibil, te inteleg dar incearca sa ne intelegi si tu pe noi!


Trezeste-te in fiecare dimineata cu zambetul pe buze si traieste ca si cum ar fi ultima zi din viata ta!

Offline

 

#86 2009-10-08 16:51:49

R2luk
New member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 28

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

Da..poate chiar este stresat...si in general cum sunt baietii,vor sa "fie cei mai buni" ,iar daca simt ca nu pot sa multumeasca fata atat cat  ei considera ca este f bine prefera sa stea cuminti.Dar vorbeste cu el...si nu.l bate la cap.Incearca sa nu para ca un repros...mai ales ca e vorba despre sex...ei cred ca la capitolul asta sunt perfecti,iar daca interpreteaza gresit si cred ca esti nemultumita ca a trecut ceva de timp de cand a-ti facut ultima data dragoste sau se intampla mai rar,orgoliul li se urca la cap si bat campii:)

Offline

 

#87 2009-10-13 18:16:44

joanna_m20
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-10-01
Mesaje: 32

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

R2luk a scris:

Da..poate chiar este stresat...si in general cum sunt baietii,vor sa "fie cei mai buni" ,iar daca simt ca nu pot sa multumeasca fata atat cat  ei considera ca este f bine prefera sa stea cuminti.Dar vorbeste cu el...si nu.l bate la cap.Incearca sa nu para ca un repros...mai ales ca e vorba despre sex...ei cred ca la capitolul asta sunt perfecti,iar daca interpreteaza gresit si cred ca esti nemultumita ca a trecut ceva de timp de cand a-ti facut ultima data dragoste sau se intampla mai rar,orgoliul li se urca la cap si bat campii:)

el e stresat si pe mine ma streseaza stresul lui... rotfl2  poate nu ma mai iubeste...sa-mi pun pb si in felul asta... spranceana ???


Trezeste-te in fiecare dimineata cu zambetul pe buze si traieste ca si cum ar fi ultima zi din viata ta!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.