homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Viata sexuala in relatiile de durata-3


#39 2009-10-03 01:37:33

joanna_m20
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-10-01
Mesaje: 32

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

extra a scris:

Te-ai gandit ca problemele pot aparea si din pricina ca nu ati primit binecuvantarea?

Ce am scris aici e valabil pentru toate care sunt in aceeasi postura ca tine.

Da extra, eu sunt de acord cu tine...chiar cred ca binecuvantarea primita de la Dzeu e un lucru benefic pentru o relatie...dar am 21 de ani...ce sa fac,sa ma duc la facultate cu verigheta pe mana?Imi place sa am o relatie stabila...dupa 4 ani am ajuns sa-mi doresc sa ma casatoresc cu el...dar vreau sa ma mai bucur de putina libertate pe care mi-o ofera statutul de "prietena, iubita".Nu pot sa fac pasul asta acum doar in speranta ca astfel se vor rezolva pb sexuale pe care le avem.

As vrea sa mai pot avea toata rabdarea din lume dar deja comportamentul lui m-a facut intr-o oarecare masura sa-mi pierd increderea in mine, nu ma mai face sa ma simt femeie...Intr-adevar o relatie nu inseamna numai sex...dar vorba aia...cand exista, sexul conteaza doar 20%, at cand dispare conteaza 80%...Sunt convinsa ca o relatie inseamna mult mai mult...respect, intelegere...etc. dar si sex...daca acesta dispare ce mai ramane???o relatie bazata pe o prietenie puternica..
Poate gresesc in felul meu de a gandi...spuneti-mi voi...
Multumesc mult pt sfaturi si ma bucur ca v-a placut topicul..dar nu va mai certati pe teme religioase  rotfl2 si ca sa-mi spun si eu parerea...cred ca femeia inseamna inteligenta iar barbatul muschi...sunteti de acord cu mine ca atunci cand ei asculta de sfaturile noastre le ies planurile mult mai bn? buga


Trezeste-te in fiecare dimineata cu zambetul pe buze si traieste ca si cum ar fi ultima zi din viata ta!

Offline

 

#40 2009-10-03 01:58:26

skumpi
Vizitator

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

Felu asta in care gandesti acum nu e deloc bun !!!!!!!!
Nu e cazu sa te apreciezi in functie de el, sa nu te mai simti femeie ca el nu are chef de sex ! E problema lui ,adica tu spui ca nu s`a schimbat nik intre voi, tu esti la fel singura pb fiind munca...nu cred ca e vina ta iar daca ar fii ar fii trb sa`ti spuna so...relax

 

#41 2009-10-03 03:06:16

joanna_m20
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-10-01
Mesaje: 32

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

skumpi a scris:

Felu asta in care gandesti acum nu e deloc bun !!!!!!!!
Nu e cazu sa te apreciezi in functie de el, sa nu te mai simti femeie ca el nu are chef de sex ! E problema lui ,adica tu spui ca nu s`a schimbat nik intre voi, tu esti la fel singura pb fiind munca...nu cred ca e vina ta iar daca ar fii ar fii trb sa`ti spuna so...relax

Eu una cred ca nu-l mai atrag...el spune ca nu e aja...totusi din comportamentul lui nu rezulta asta? supa


Trezeste-te in fiecare dimineata cu zambetul pe buze si traieste ca si cum ar fi ultima zi din viata ta!

Offline

 

#42 2009-10-03 12:14:22

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

Subscriu la ce spune skumpi, nu trebuie sa te evaluezi in functie de cata pofta de sex are el, sau cat de atragatoare te considera, pentru ca asta depinde de el, nu de tine.
Ai putea incerca sa ii dai ce iti cere.
Daca el nu arata in nici un fel ca te doreste mai des, nu ii mai arata nici tu lui. Raspunde-i cu aceeasi moneda, si pana la urma isi va da seama ca e ceva in neregula, si isi va dorii sa imbunatateasca situatia.
Nu e cazul sa iti pierzi increderea in tine sau "sa te simti mai putin femeie" pentru asta, pentru ca dupa cum vezi, problema se afla la el, el este cel care te neglijaza intr-un fel sau altul, si nu se simte deloc "mai putin barbat pentru asta" tot tu esti cea care isi face griji, asa ca relax wink


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#43 2009-10-03 12:56:43

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

Eu zic ca dupa 4 ani  ar trebui sa vorbesti deschis cu el si sa ii zici ca nu esti multumita viata voastra sexuala, nu sa stai sa astepti sa isi dea el singur seama ca e o problema! Oricum barbatilor trebuie sa le zici direct ce ai de zis nu sa le dai de inteles, ptr ca ei se prind mai greu!

Ultima oara a fost editat de be_happy (2009-10-03 12:57:00)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-10-03 13:41:04

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

Pentru discutia de mai sus,cu privire la "barbatul la putere" : extra,au existat si perioade de matriarhat (daca stii ce-i ala). Fii sigur ca vor si reveni. Nu de alta,dar femeile au o judecata mai clara decat barbatii,o capacitate mai mare de a gandi,o fire care se adapteaza mult mai usor si hey,noi suntem alea care perpetueaza specia. Stii cum se spune,Roma era condusa de barbati,si barbatii erau condusi de femei. wink

Offline

 

#45 2009-10-03 14:04:21

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

ShineOfBlood a scris:

Pentru discutia de mai sus,cu privire la "barbatul la putere" : extra,au existat si perioade de matriarhat (daca stii ce-i ala). Fii sigur ca vor si reveni. Nu de alta,dar femeile au o judecata mai clara decat barbatii,o capacitate mai mare de a gandi,o fire care se adapteaza mult mai usor si hey,noi suntem alea care perpetueaza specia. Stii cum se spune,Roma era condusa de barbati,si barbatii erau condusi de femei. wink

tummenupp


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#46 2009-10-03 16:41:05

joanna_m20
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-10-01
Mesaje: 32

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

be_happy a scris:

Eu zic ca dupa 4 ani  ar trebui sa vorbesti deschis cu el si sa ii zici ca nu esti multumita viata voastra sexuala, nu sa stai sa astepti sa isi dea el singur seama ca e o problema! Oricum barbatilor trebuie sa le zici direct ce ai de zis nu sa le dai de inteles, ptr ca ei se prind mai greu!

Am vb in felul cel mai deschis posibil.I-am spus chiar si ca la un moment dat este posibil sa ma piarda din cauza asta....  spranceana


Trezeste-te in fiecare dimineata cu zambetul pe buze si traieste ca si cum ar fi ultima zi din viata ta!

Offline

 

#47 2009-10-03 17:41:01

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

joanna_m20 a scris:

be_happy a scris:

Eu zic ca dupa 4 ani  ar trebui sa vorbesti deschis cu el si sa ii zici ca nu esti multumita viata voastra sexuala, nu sa stai sa astepti sa isi dea el singur seama ca e o problema! Oricum barbatilor trebuie sa le zici direct ce ai de zis nu sa le dai de inteles, ptr ca ei se prind mai greu!

Am vb in felul cel mai deschis posibil.I-am spus chiar si ca la un moment dat este posibil sa ma piarda din cauza asta....  spranceana

Si al meu sot mai are perioade cand nu are chef de sex... Dar eu am replica magica "imi fac amant"  rotfl2   si isi revine imediat  rotfl2


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#48 2009-10-03 21:47:12

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

joanna, el e prea sigur pe el, si pe tine, de asta te neglijaza. Si daca tu tot cauti sa ii faci pe plac, si sa te gandesti ca e vina ta, ca nu esti suficient de buna pentru el, etc... nu se va schimba, din contra, ii intaresti siguranta, si isi va permite si mai multe. Probabil de asta nu a luat atitudine nici cand i-ai spus ca s-ar putea sa te piarda, nu pentru ca nu te-ar iubii.
Nu il mai ridica pe piedestal, ci incearca sa il cobori de pe el, trateaza-l asa cum te trateaza, da-i ce iti cere, si isi va da seama ca face ceva gresit, atunci chiar ii va fi frica sa nu te piarda si se va schimba, va mai face si el ceva pentru relatie, nu doar tu smile ... parerea mea.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#49 2009-10-03 23:27:30

joanna_m20
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-10-01
Mesaje: 32

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

my_aa a scris:

joanna, el e prea sigur pe el, si pe tine, de asta te neglijaza. Si daca tu tot cauti sa ii faci pe plac, si sa te gandesti ca e vina ta, ca nu esti suficient de buna pentru el, etc... nu se va schimba, din contra, ii intaresti siguranta, si isi va permite si mai multe. Probabil de asta nu a luat atitudine nici cand i-ai spus ca s-ar putea sa te piarda, nu pentru ca nu te-ar iubii.
Nu il mai ridica pe piedestal, ci incearca sa il cobori de pe el, trateaza-l asa cum te trateaza, da-i ce iti cere, si isi va da seama ca face ceva gresit, atunci chiar ii va fi frica sa nu te piarda si se va schimba, va mai face si el ceva pentru relatie, nu doar tu smile ... parerea mea.

sa stii ca sunt de acord cu tine...suna logic ce spui! happy  O sa incerc si varianta asta.Ms mult de sfat applause


Trezeste-te in fiecare dimineata cu zambetul pe buze si traieste ca si cum ar fi ultima zi din viata ta!

Offline

 

#50 2009-10-04 00:33:19

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

Mie nu mi se pare mare lucru ca-i trebuie cateva luni de zile sa se adapteze la un job. Din cate am inteles, e la primul, dupa facultate. Ganditi-va la urmatoarea chestie:
Timp de 16-17 ani de scoala traiesti intr-un ritm in care, dupa o perioada de stes si invatat, ai - ba o vacanta de 2 saptamani de Craciun, mai o vacanta la Pasti, dupa care o ditamai vacanta de 3 luni in care sa te refaci complet.
Si apoi, dintr-o data, treci la un ritm in care ai un serviciu, uneori stresant, uneori mai mult de 8 ore pe zi, poate ai si un sef enervant, trebuie sa te trezesti in fiecare zi  sa ajungi la fix (nu mai merge ca-n facultate cand, daca chiar n-aveai chef sa mergi la cursul de 8 dimineata, nu era o tragedie). Si dupa toate astea ai .. cat? ... 21 de zile de concediu pe an? Not so fair ...
Nu stiu voi, dar eu lucrez de 3 ani si, in ciuda faptului ca am un serviciu care-mi place foarte mult, n-am un sef stresant, ci doar o colega super de treaba, nu am mai fost 100% odihnita de dinainte de cand eram la master. (Ca tot am chef de sex in conditiile astea, e partea a doua. Intr-un fel m-am consolat cu ideea ca asta e viata de om al muncii, dar o sa merg si la un doctor sa vad daca-i chiar normal sa fiu asa obosita.)

Asa ca, Joana, incearca sa ai rabdare cu el. Muuulta rabdare. Daca tu esti inca studenta, gandeste-te si la el care a inceput o noua viata si fii alaturi de el. Decat sa sari cu gura pe el ca n-are chef de sex, mai bine stati pur si simplu imbratisati, uitati-va la un film sau faceti altceva impreuna.  Eu zic ca merita sa incerci, o perioada, daca chiar tii la el. Si daca vezi ca nu si nu, dar nu vrei sa renunti la el, sfatuieste-l sa mearga la un psiholog. Eu zic, ca in iubire, merita sa incerci totul inainte sa te dai batuta.

Faza e ca si noi avem uneori, in anumite perioade problema asta de care zici tu. Si tot de 4 ani suntem impreuna, dar nu locuim impreuna. Si tot din cauza serviciului are si el problema asta mai ales acum de cand se tot fac concedieri la ei. Ma cert cu el uneori si ii zic sa mearga la doctor, ca nu-i normal sa aiba un apetit sezual asa scazut pt varsta lui. La fel ca tine si eu ii reprosez ca nu-l mai atrag. Mi-a zis odata sa-mi caut pe altu'. I-am raspuns ca nu-l vreau pe altul, ci pe el. Pentru ca atunci cand mi se linistesc hormonii (ca-mi dau seama ca urla hormonii din mine), incerc sa-l inteleg.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#51 2009-10-04 08:19:26

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

wink

Jessica_M a scris:

Extra, dac te g?ndeti c nu am citit ce ai scris pe aici, g?ndeti bine. Eu te ?neleg c eti credincios, dar deja ?ncep s cred c ?ntreci limitele.

Daca ai ajuns la concluzia ca incep sa intrec limitele, inseamna ca tot ti-ai aruncat ochisorii pe aici  wink
Nu e un lucru anormal -chiar daca pentr cei mai multi asa pare- atunci cand cineva vine si va vorbeste despre lucruri straine voua.  Parerea mea -si cred ca asa este normal- sa lasati intodeauna pe oricine sa-si spuna parerea. Cat despre mine, spuneti voi acum: ii invat pe oameni gresit cand ii indemn sa asculte mai mult de Dumnezeu decat de propriile lor pareri? Sau voi credeti ca Biblia este o carte invechita iar scriitorii contemporani sunt mai aproape de realitate? Multi dintre ei au dus pe oameni in ratacire invatandu-i alte cai decat calea adevarului; influenta lor a fost foarte mare; si cu cat a fost de mare, cu atat judecata lor va fi si mai mare. Sau stiti voi care dintre ei s-au intors la Dumnezeu pe patul de moarte chiar in ciuda ratacirilor scrise si care nu au mai avut timp sa indrepte raul facut? Unii dintre ei vor fi mantuiti, iar cei ce s-au luat dupa invataturile lor vor pieri.
"Cercetati toate lucrurile si alegeti ce este bun".


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#52 2009-10-04 13:00:07

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

Jessica_M a scris:

rotfl2 lucruri străine rotfl2 te rog extra...
Extra nu zic să nu ?ţi dai cu părerea, dar insişti prea mult cu religia şi aşa nu o să convingi pe nimeni nimic...mai rău ?i enervezi. ?mi cer scuze pentru ce am spus, dar asta cred eu şi nu cred că sunt singura care crede asta. ?ncearcă să ai şi propria ta opinie şi să mai discuţi cu noi şi alte chestii fără să te legi de religie.

chiar, extra crezi ca ai putea sa vorbesti cu noi si sa fii strict la subiect fara sa aduci vorba de religie? sincer, crezi ca poti sa faci asa ceva? disperat sincer si fara suparare esti enervant! dumbom

Offline

 

#53 2009-10-04 13:50:12

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

vai ce ati facut din topicu asta! neutral


hjarta

Offline

 

#54 2009-10-04 14:48:21

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

kathrynn a scris:

Mie nu mi se pare mare lucru ca-i trebuie cateva luni de zile sa se adapteze la un job. Din cate am inteles, e la primul, dupa facultate. Ganditi-va la urmatoarea chestie:
Timp de 16-17 ani de scoala traiesti intr-un ritm in care, dupa o perioada de stes si invatat, ai - ba o vacanta de 2 saptamani de Craciun, mai o vacanta la Pasti, dupa care o ditamai vacanta de 3 luni in care sa te refaci complet.
Si apoi, dintr-o data, treci la un ritm in care ai un serviciu, uneori stresant, uneori mai mult de 8 ore pe zi, poate ai si un sef enervant, trebuie sa te trezesti in fiecare zi  sa ajungi la fix (nu mai merge ca-n facultate cand, daca chiar n-aveai chef sa mergi la cursul de 8 dimineata, nu era o tragedie). Si dupa toate astea ai .. cat? ... 21 de zile de concediu pe an? Not so fair ...
Nu stiu voi, dar eu lucrez de 3 ani si, in ciuda faptului ca am un serviciu care-mi place foarte mult, n-am un sef stresant, ci doar o colega super de treaba, nu am mai fost 100% odihnita de dinainte de cand eram la master. (Ca tot am chef de sex in conditiile astea, e partea a doua. Intr-un fel m-am consolat cu ideea ca asta e viata de om al muncii, dar o sa merg si la un doctor sa vad daca-i chiar normal sa fiu asa obosita.)

Asa ca, Joana, incearca sa ai rabdare cu el. Muuulta rabdare. Daca tu esti inca studenta, gandeste-te si la el care a inceput o noua viata si fii alaturi de el. Decat sa sari cu gura pe el ca n-are chef de sex, mai bine stati pur si simplu imbratisati, uitati-va la un film sau faceti altceva impreuna.  Eu zic ca merita sa incerci, o perioada, daca chiar tii la el. Si daca vezi ca nu si nu, dar nu vrei sa renunti la el, sfatuieste-l sa mearga la un psiholog. Eu zic, ca in iubire, merita sa incerci totul inainte sa te dai batuta.

Faza e ca si noi avem uneori, in anumite perioade problema asta de care zici tu. Si tot de 4 ani suntem impreuna, dar nu locuim impreuna. Si tot din cauza serviciului are si el problema asta mai ales acum de cand se tot fac concedieri la ei. Ma cert cu el uneori si ii zic sa mearga la doctor, ca nu-i normal sa aiba un apetit sezual asa scazut pt varsta lui. La fel ca tine si eu ii reprosez ca nu-l mai atrag. Mi-a zis odata sa-mi caut pe altu'. I-am raspuns ca nu-l vreau pe altul, ci pe el. Pentru ca atunci cand mi se linistesc hormonii (ca-mi dau seama ca urla hormonii din mine), incerc sa-l inteleg.

de acord cu tine.... la noi EU sunt cea care am trecut prin faza asta... si sincer nu ma plang de un serviciu extrem de solicitant, ca altele. el era deja "frecat" prin servicii cand ne-am cunoscut.... eu eram studenta. anul asta a fost prima data cand am experimentat "sindromul albastru" la feminin sad inainte aveam chef oricand, acu... am zile in care n-am chef deloc. in ultimul timp, cand am inceput sa ma obisnuiesc.... a venit bebe rotfl

extra, detaliaza-mi si mie, te rog, care ar fi, dupa parerea ta, rolul femeii in casa si societate. ce zici tu cu motorul suna f bine in teorie... dar cine ISI PERMITE, ca femeie, sa fie doar sufletul casei? smile mie mi-ar placea, dar... mai tre sa mai si traim din ceva.... nu mi se pare normal sa traga doar el la caruta, dar sa murim de foame amandoi + copiii...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#55 2009-10-04 16:17:48

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

Ei, ce-i asa greu sa intelegeti lucrurile care vi le-am spus? Daca viata voastra s-ar invarti in jurul lui Dumnezeu, si daca Il veti face pe El povatuitor si sfatuitor, daca veti asculta in totul de glasul Lui si va veti increde in El, atunci -si numai atunci- veti putea sa fiti fericiti. Veti vedea atunci ca necazurile nu vor fi decat momente de incercare, de indreptare a caracterului vostru. Caci Dumnezeu nu doreste de la om o slujire de 50%, nici de 75%, si nici macar de 99%! El ne vrea cu totul al Lui -slujire 100%.
Dar atata timp cat omul L-a facut pe Dumnezeu ca El sa se invarte dupa nevoile lui, atunci ce-I mai putem cere noi? Sau cum ar mai putea El sa ne ajute intr-o astfel de "slujire"? -Daca se mai numeste slujire.
Cu toate acestea Dumnezeu nu paraseste omul -vedem dar aici ca omul L-a parasit pe Dumnezeu si-L indeparteaza din viata sa. Biblia spune clar ca "toate lucrurile lucreaza impreuna spre binele celor ce iubesc pe Dumnezeu". Veti spune apoi: "cine nu-L iubeste pe Dumnezeu"? Pai daca voi Il iubiti pe Dumnezeu, atunci veti si pazi poruncile Lui. Nu scot in evidenta toate poruncile acum; ci doar una singura: a7-a -despre care se vorbeste in topicul acesta. Nicidecum -si nici sa nu va ganditi ca o voi condamna pe joanna; nici nu am voie sa fac asta, pentru ca Unul Singur este Judecatorul tuturor: Dumnezeu. Departe de mine si sa ma supar pe vreuna dintre voi; nici nu pot, si nici nu vreau sa fac asta. -Va vorbesc ca un frate: straduiti-va pana acolo ca Dumnezeu sa gaseasca placere in voi. Daca veti studia Biblia, si daca veti medita la lucrurile scrise in ea, atunci va veti putea apropia de Dumnezeu, si El se va apropia de voi, dupa cum este scris: "Apropiati-va dar de Dumnezeu si El se va apropia de voi". Ca oameni, faceti-va partea; si veti vedea ca si Dumnezeu si-o va face pe a Lui. Si veti vedea atunci cat de placut este cand Dumnezeu se va apropia de om...


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#56 2009-10-04 16:22:14

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

katami a scris:

extra, detaliaza-mi si mie, te rog, care ar fi, dupa parerea ta, rolul femeii in casa si societate. ce zici tu cu motorul suna f bine in teorie... dar cine ISI PERMITE, ca femeie, sa fie doar sufletul casei? smile mie mi-ar placea, dar... mai tre sa mai si traim din ceva.... nu mi se pare normal sa traga doar el la caruta, dar sa murim de foame amandoi + copiii...

kapitulation  kapitulation


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#57 2009-10-04 16:30:03

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Viata sexuala in relatiile de durata

katami, depinde a cui nevasta esti! ca se poate daca pe sot il cheama tantareanu, tiriac, nastase, becali..... big_smile


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.