homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gandacei-8


#134 2010-07-21 23:48:50

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: Gandacei

parca sunt animale de casa lol

Ultima oara a fost editat de -=-baby_pink-=- (2010-07-21 23:49:39)


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 



#135 2010-07-21 23:56:36

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Gandacei

pai ala din poza chiar este pet.  lol  sunt crescuti astia si ca animale de companie, in terarii. fiecare cu ale lui..

Offline

 

#136 2010-07-22 00:02:23

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: Gandacei

acklad  acklad  acklad  acklad


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#137 2010-07-22 00:25:14

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

pe aia pe care i-am vazut mai devreme n-am reusit sa-i omor, unul mi-a scapat desi am dat cu ceva Ajax pe el ca aia avema la indemana si al doilea mi-a scapat ca m-am speriat de el si in loc sa-l trosnesc am urlat.
In schimb acuma seara cand ne-am intors a prins iubi 3 grater  acklad  acklad
Evident nu stim daca-s aceeasi.
Mi-e asa o greata tot timpul.
Maine caut firma de dezinsectie. De fapt am gasit, dar maine sun. Nu stiu care-i treaba cu vecinii, dar daca nu-s de acord eu ma mut inapoi la mama si apoi sa-i convinga el sa faca, daca vrea sa ma mai intorc.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#138 2010-07-22 09:38:55

PaveLL
Full member
De la: In inima fanilor..
Inregistrat: 2009-07-29
Mesaje: 244

Re: Gandacei

kathrynn a scris:

pe aia pe care i-am vazut mai devreme n-am reusit sa-i omor, unul mi-a scapat desi am dat cu ceva Ajax pe el ca aia avema la indemana si al doilea mi-a scapat ca m-am speriat de el si in loc sa-l trosnesc am urlat.
In schimb acuma seara cand ne-am intors a prins iubi 3 grater  acklad  acklad
Evident nu stim daca-s aceeasi.
Mi-e asa o greata tot timpul.
Maine caut firma de dezinsectie. De fapt am gasit, dar maine sun. Nu stiu care-i treaba cu vecinii, dar daca nu-s de acord eu ma mut inapoi la mama si apoi sa-i convinga el sa faca, daca vrea sa ma mai intorc.

Doar 3 ? tongue Eu am prins intr-o seara vreo 15 daca nu mai mult caci la un moment dat am incetat sa-i mai numar. Ma duceam la baie si ii vedeam pe hol cum stateau in gasca cate 3-4 big_smile Cel mai rau e cand sunt sub pat si se aude un sunet ca si cum ar scormoni p-acolo si asta nu prea suport. Acum cateva zile am si calcat pe unul din neatentie; mi-a umplut talpa de zamalau big_smile


I have the simplest tastes. I'm always satisfied with the very best.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2010-07-22 09:45:29

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Gandacei

Yucks! si eu am si am luat ieri acid boric si am pus...dar parca nu se intampla nimic....se duc, il miros sau ma rog, ce fac ei si pleaca mai departe....Wild, in cat timp dispar?

Offline

 

#140 2010-07-22 09:51:27

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: Gandacei

fetelor... am o lacusta mare in balcon (la etajul 3) si mi-e frica sa merg sa-i deschid geamul big_smile , ca e doar rabatat lol


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

#141 2010-07-22 09:55:33

blue_ellf
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-03
Mesaje: 870

Re: Gandacei

sormea si cumnatamiu acnd s-au mutat in apartamentul lor au tebuit sa faca dezinsectie totala! TOTALA! deoarece cei care au stat inaintea lor nu prea le aveau cu curatenia. usile le-au scos din balamale si cand a inceput sa bata in ele au inceput sa iasa gandacii :-S.. nu stiu cum au remediat situatia cert este ca au facut curatenie generala, usile nu le-au schimbat insa le-au curatat si au dat cu o solutie cred. au murit instant. aveti amre grija pe unde mancati prin casa, resturile de alimente ii pot atrage si-si fac un cuib acolo de zile mari. si noi trebuie sa facem curatenie generala si mai ales in bucatarie trebuie schimbata mobila. fetelor care ati folosit tot felul de solutii si care aveti si animale in casa cum ati facut fata?


13.04.2011  deja mamica de Natalia Ana-Maria
relax,take it easy smile
Cel mai important lucru pe care un tată îl poate face pentru copiii lui este să o iubească pe mama acestora.
http://lmtf.lilypie.com/kA8zp2.png

Offline

 

#142 2010-07-22 11:17:36

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

Si noi am facut o curatenie mai mare ieri dupa incident. Azi dimineata cand ne-am trezit , l-am trimis pe el in inspectie, n-a gasit nimic iar cat timp mi-am luat un mic dejun grabit n-a aparut niciunul.

Oricum mi-e frica sa deschid sertare, sa intorc un obiect de pe masa.
Stiu ca exagerez dar chiar nu-s obisnuita ca ma duc in bucatarie si sa vad gandaci misunand si ma gandesc tot timpul la emisiunea aia de Prima "Curat murdar" si tot ii spun lui B. ca nu vreau sa ajungem asa. Nici nu accept rationamente de genul "ei, na, unul acolo".

blue_elf, in legatura cu animalele. Tu de care ai?
Noi am facut o dezinsectie cand stateam cu parintii mei la bloc, tot asa aparuse unu' ratacit (avem niste vecini care traiau in JEG)  si mama a intrat in panica si a a doua zi a chemat Dezinsectia, au dat aia cu o solutie in toata casa dimineata si a trebuit sa tinem totul inchis pana seara, iar pisica am pus-o in transportor si am dus-o la bunica-mea.
Da tu intreaba-i pe cei pe care ii chemi, cel mai bine.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#143 2010-07-22 12:53:14

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Gandacei

mi-e si frica sa mai citesc ce spuneti voi pe aici lol prin septembrie ma voi duce sa fac curat in noua locuinta (voi sta in gazda) si primul lucru pe care il voi face (si planul asta e facut cu mult inainte sa citesc topicul asta) va fi sa cumpar vreo 5 tuburi de baygon (e foarte bun, il recomand) sa dau prin toata casa. mi-e groaza de goange acklad stau la parter si vin din beci pt ca baba care are boxa sub mine n-a mai coborat de ani intregi, are numai vechituri acolo, deci va dati seama ca sunt sute de goange minunate ascunse. iar la tm, tipa la care voi sta tot la parter are apartamentul...norocoasa de mine. mie mi-e frica si sa le omor. de exemplu nu pot sa calc una. numai s-o simt sub picior si m-ar apuca toate cele neutral


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#144 2010-07-22 13:04:54

blue_ellf
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-03
Mesaje: 870

Re: Gandacei

am un catel mic in varsta de 3 luni. si cat timp ati tinut animalutul la bunica? si eu cand stateam la mama, in copilarie am avut probleme cu gandacii. tin minte ca a luat mama de la serviciu o solutie foarte tare, si de atunci n-am mai avut probleme cu gandacii.


13.04.2011  deja mamica de Natalia Ana-Maria
relax,take it easy smile
Cel mai important lucru pe care un tată îl poate face pentru copiii lui este să o iubească pe mama acestora.
http://lmtf.lilypie.com/kA8zp2.png

Offline

 

#145 2010-07-22 16:20:49

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

kath sunt din aia mari ? pai aia misuna mai mult noaptea asa ca nu prea ai sanse sa ii vezi ziua cesafac


si noi am avut si eram pur si simplu ingrozita... noi am scapat de ei ca a dat tati cu solutii, dar vecinii au preferat sa zica ca nu au... ce ? unul acolo? forgetit am zis ca plesnesc cand am auzit...

eu eram atat de disperata ca nu mai ieseam seara sa mananc din camera...am iesit o data si i-am vazut in bucatarie...pai am inchis usa si i-am lasat linistit pe ei sa isi vada de treaba...alta data am vazut unul la bucatarie si i-am aruncat un castron in cap si l-a gasit mami sub castron dimineata...a ras sa moara ...


si cea mai tare faza o data m-am trezit din somn si m-am dus sa ma spal la baie...m-am uitat in jos si am vazut ceva mic si negru...am inceput sa tip si greu am realizat ca erau unghiile mele de la picioare rotfl2

Offline

 

#146 2010-07-22 20:35:02

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

Blue-elf, am tinut pisica acolo de dimineata pana seara, n-am fost acasa niciunul din noi toata ziua. Asta a fost de mult cine stie ce solutii aveau atunci. Acum am chemat pe cineva de la o firma, vine maine dimineata si a zis ca 2-3 ore  e suficient da oricum nu o sa ajungem inainte de 6 seara. De animalute nu am intrebat pt ca aici nu avem.

Jeniffer, stiu ce zici ca asa am facut si eu. acum tre sa mai fac curat mai bine pe acolo ca sa poata da ala cu solutie peste tot si mi-e groaza sa nu gasesc vreunul. Sunt de bucatarie, maro-roscati cu antene. Deosebit de gretosi si de rapizi.
Stiu ca multi ar zice "ei, na, ai vazut si tu doi-trei si una doua chemi dezinsectia" - probabil multi vecini ar fi impotriva, da eu vreau sa fiu impacata ca merg dimineata sa-mi iau micul dejun in liniste si pace, nu ca tasneste unul de sub cuptorul cu microunde cand imi pun laptele la incalzit.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#147 2010-07-22 20:42:06

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Gandacei

Jeniffer a scris:

si cea mai tare faza o data m-am trezit din somn si m-am dus sa ma spal la baie...m-am uitat in jos si am vazut ceva mic si negru...am inceput sa tip si greu am realizat ca erau unghiile mele de la picioare rotfl2

rotfl chiar ca tare faza
si mie mi s-a intamplat sa merg la baie si imediat ce aprindeam lumina sa vad o ganganie luand-o la fuga. inchideam frumos usa si nici ca mai intram lol


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#148 2010-07-22 20:54:45

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Gandacei

Sweet hjarta

Offline

 

#149 2010-07-22 21:14:47

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

_Summer_ a scris:

Sweet hjarta

Sa inteleg ca te referi la poza aia cu pet-ul in palma?  rotfl


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#150 2010-07-22 22:29:18

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

kathrynn a scris:

Blue-elf, am tinut pisica acolo de dimineata pana seara, n-am fost acasa niciunul din noi toata ziua. Asta a fost de mult cine stie ce solutii aveau atunci. Acum am chemat pe cineva de la o firma, vine maine dimineata si a zis ca 2-3 ore  e suficient da oricum nu o sa ajungem inainte de 6 seara. De animalute nu am intrebat pt ca aici nu avem.

Jeniffer, stiu ce zici ca asa am facut si eu. acum tre sa mai fac curat mai bine pe acolo ca sa poata da ala cu solutie peste tot si mi-e groaza sa nu gasesc vreunul. Sunt de bucatarie, maro-roscati cu antene. Deosebit de gretosi si de rapizi.
Stiu ca multi ar zice "ei, na, ai vazut si tu doi-trei si una doua chemi dezinsectia" - probabil multi vecini ar fi impotriva, da eu vreau sa fiu impacata ca merg dimineata sa-mi iau micul dejun in liniste si pace, nu ca tasneste unul de sub cuptorul cu microunde cand imi pun laptele la incalzit.

eu crede-ma nu as zice niciodata ca esti nebuna ca vrei sa chemi dezinsectia nici macar daca ai avea doar unul diablo

Ultima oara a fost editat de Jeniffer (2010-07-22 22:30:14)

Offline

 

#151 2010-07-22 22:41:25

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Gandacei

mie mi-a adus pisica o lacusta in pat.  va

Offline

 

#152 2010-07-22 22:42:23

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

rotfl sa o stapanesti sanatoasa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.