homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gandacei-10


#172 2011-01-24 17:21:46

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: Gandacei

fanta_creatza a scris:

lol asa ma gandeam si eu , sa fac o sesiunea la ceva vreme sa mai dau cu otrava la x timp , ca sa previn, sau cu sprayuri, sa fac ceva sa previn. nu stiu cum m am gandit eu asa in capul meu ca dau o data si scap de ei for ever. maine sun si mi comand si eu un aparat ... Doamne ajuta sa fie bun buga .
kathrynn, tu de unde l ai cumparat? ca eu am cautat pe net , m am uitat asa , si am zis ca daca iau , iau si eu ceva mai scumputz , si am gasit unu la 80 de lei + taxe curier , si ala de la tv , de la teleshoping, da e la modu 2 milioane 2 aparate , si nu poti lua doar unu , si eu am garsoniera ... parca nu mi vine sa iau chiar 2 ...

eu la oferta asta mi-am luat. 2 aparate 2 milioane. am si casa si acolo e problema mai mare cu inamicii cu picioare... deci eu aveam nevoie. neutral


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 



#173 2011-01-24 17:28:43

fanta_creatza
New member
Inregistrat: 2010-03-13
Mesaje: 26

Re: Gandacei

am o dilema , aparat cu ultrasunete pt gandaci sau cu unde electromagnetice? ca sunt de 2 feluri si nu stiu care ar fi mai eficient .
m-am inarmat astazi cu otrava si diferite chestii de astupat ce-oi mai gasi de astupat, scandal fac lol
radea fratemiu de mine si zicea ca fac asa , ca am vazut un gandac , daca stateam in camin ce ma faceam ? pai .. cred ca ma mutam , eram ori eu , ori gandacii lol.. ca am vazut ca scria o fata ca ea sta la camin si are gandaci si colegele ei este sensibiloase la mirosu de solutii ... sa vezi ce sensibili o sa devina colocatarii mei de pe aici..
ma gandeam ... pe unde ar mai putea veni gandaceii astia asa in vizita? ca aerisirile le-am astupat, acuma ma apuc sa dau pe langa tevile de gaz , si de caldura , si alea din baie .. pe altundeva? cineva , sugestii de gaurele si gaurici care ar fi bine sa fie astupate? big_smile

Offline

 

#174 2011-01-24 17:32:05

fanta_creatza
New member
Inregistrat: 2010-03-13
Mesaje: 26

Re: Gandacei

Emm a scris:

fanta_creatza a scris:

lol asa ma gandeam si eu , sa fac o sesiunea la ceva vreme sa mai dau cu otrava la x timp , ca sa previn, sau cu sprayuri, sa fac ceva sa previn. nu stiu cum m am gandit eu asa in capul meu ca dau o data si scap de ei for ever. maine sun si mi comand si eu un aparat ... Doamne ajuta sa fie bun buga .
kathrynn, tu de unde l ai cumparat? ca eu am cautat pe net , m am uitat asa , si am zis ca daca iau , iau si eu ceva mai scumputz , si am gasit unu la 80 de lei + taxe curier , si ala de la tv , de la teleshoping, da e la modu 2 milioane 2 aparate , si nu poti lua doar unu , si eu am garsoniera ... parca nu mi vine sa iau chiar 2 ...

eu la oferta asta mi-am luat. 2 aparate 2 milioane. am si casa si acolo e problema mai mare cu inamicii cu picioare... deci eu aveam nevoie. neutral

si eu am gasit tot felul pe net si am zis ca iau unu scumpicel asa , sa fiu sigura ca e bun. si am gasit in jur de 70-80 de lei . eu am garsoniera si pt mine cred ca ar fi mai util asa ... ma bucur ca sunt persoane care le au folosit si se pare ca au functionat  big_smile sper sa mearga si a mine  buga

Offline

 

#175 2011-01-24 20:34:57

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

Fanta, eu cand am zis ca l-am gasit, ma refeream pe net,pe ceva site-uri, nu in magazin, in cautarea mea disperata de metode anti-gandaci. Vezi ca am zis ca nu l-am mai luat ca nu a fost nevoie  popa


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#176 2011-01-24 20:46:24

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Gandacei

Fanta, vezi prin camara/debara, la noi pe acolo intrau de la "doamna" vecina de dedesubt cand stateam in alt apartament. Cauta orice coltisor care are tangenta cu apartamentele de langa/sub tine, pe la tevile de apa etc.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2011-01-25 20:51:48

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: Gandacei

mai stiu eu o solutie...faina, zahar si ipsos in cantitati egale...fara apa amestecat asa praf...si ei mananca atrasi de zahar, dupa care ipsosul li se intareste in stomac...si gata...

functioneaza sigur pentru ca mai demult am avut si eu pb cu gandacii, d-aia negri mari veneau pe canalizare...si asa ii omoram...intre timp am refacut toate instalatiile si tevile si nu mai au pe unde sa se suie...succes!

Offline

 

#178 2011-01-25 22:31:25

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: Gandacei

fanta_creatza a scris:

am o dilema , aparat cu ultrasunete pt gandaci sau cu unde electromagnetice? ca sunt de 2 feluri si nu stiu care ar fi mai eficient .
m-am inarmat astazi cu otrava si diferite chestii de astupat ce-oi mai gasi de astupat, scandal fac lol
radea fratemiu de mine si zicea ca fac asa , ca am vazut un gandac , daca stateam in camin ce ma faceam ? pai .. cred ca ma mutam , eram ori eu , ori gandacii lol.. ca am vazut ca scria o fata ca ea sta la camin si are gandaci si colegele ei este sensibiloase la mirosu de solutii ... sa vezi ce sensibili o sa devina colocatarii mei de pe aici..
ma gandeam ... pe unde ar mai putea veni gandaceii astia asa in vizita? ca aerisirile le-am astupat, acuma ma apuc sa dau pe langa tevile de gaz , si de caldura , si alea din baie .. pe altundeva? cineva , sugestii de gaurele si gaurici care ar fi bine sa fie astupate? big_smile

unde electromagnetice. ia-ti eventual Pest Reject neutral eu pe acela il am si e bun smile (sper sa nu fie reclama)


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#179 2011-04-13 22:50:38

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

Stateam linistita pe canapea si-mi vedeam de treaba, cand a iesit o dihanie de sub ea. Un gandac de bucatarie, adica. M-am isterizat dar in timpul asta i-am si trosnit un papuc de casa in cap.
Problema e ca acuma iar sunt socata de ei, nu stiu ce naiba cauta in camera. Prietenul meu zice ca era in trecere, cauta mancare, dar astia nu cauta, astia merg la sigur. Faza e ca de cand am avut anul trecut, am tinut mult mai curat  in bucatarie, n-am mai lasat nimic la vedere, am curatat tot timpul masa, etc si nici n-am vazut niciunul. Iar asta a aparut in camera, de sub canapeaua pe care dormim noi  grater
Acuma, stiu ca in camere nu am facut curat asa des cum ar trebui - aspirat & sters praful - dar vin si la praf si par?

Mi-e atata de greata ca-mi vine sa vomit cina  acklad  acklad

Vreau sa dorm in camera cealalta dar daca de fapt de acolo a venit? Ca acolo mai mananca el si se poate sa mai fie firimituri si alte bucatele mici.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#180 2011-04-14 09:57:50

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Gandacei

Vai si mie mi-e atat de greata de nenorocitii astia de gandaci!!Si eu ma confrunt din nou cu ei....dar ne-au promis proprietarii ca o sa faca curatenie generala si o sa si deratizam si cica 6 luni nu ar trebui sa avem treaba....

Offline

 

#181 2011-04-14 11:55:05

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: Gandacei

kreed a scris:

Vai si mie mi-e atat de greata de nenorocitii astia de gandaci!!Si eu ma confrunt din nou cu ei....dar ne-au promis proprietarii ca o sa faca curatenie generala si o sa si deratizam si cica 6 luni nu ar trebui sa avem treaba....

Si la noi au venit cei de la deratizare, au dat peste tot cu solutie, cica 6 luni garantie. iar dupa 1 saptamana, a si aparut un "gandacel". Asta cam cu o luna in urma. Eu fac asa cam de 2 ori pe saptamana curat in camere, si aspirat, si sters praful, spalat pe jos. iar la bucatarie in fiecare zi e curat. nu las masa nestransa, gunoiul niciodata nu ramane peste noapte in casa. si totusi cam la 2 seri , vad cate un gandac in bucatarie. si in baie uneori. grater.. nu stiu ce sa le fac.

Ultima oara a fost editat de astera (2011-04-14 11:55:49)

Offline

 

#182 2011-04-14 13:09:33

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Gandacei

La mine mi-a recomandat cineva un tip care deratizeaza si a zis ca ea 6 luni nu vede picior de gandac. Faza e ca la noi este pus tapet si tavan fals si se cuibaresc pe acolo, dupa ce fac proprietarii curat si pun si termopane noi, o sa deratizam si sa traim cu speranta ca nu vor mai fi....oricum, cand este frig.....nu sunt deloc, decat unul ratacit, in timpul primaverii-verii si spre toamna sunt....Si daca or sa fie in continuare, ne mutam si gata!big_smile

Offline

 

#183 2011-04-14 13:51:32

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: Gandacei

Asa si la mine... iarna, daca vad 1 cand si cand. mi-e groaza cand ma gandesc ce va fi la vara... Vara trecuta am avut o spuma din aia ptr gandaci, nu mai stiu firma, si mai scapam de 1,2. aveam o frica sa intru noaptea in baie... cesafacs

Ultima oara a fost editat de astera (2011-04-14 13:53:39)

Offline

 

#184 2011-04-14 14:03:50

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Gandacei

aoleo, si eu ii urasc enorm ,,,,la noi cica vin de la ghena, desit nu stam langa ea....dam cu regent ,dar tot apar adica dispar o perioada si apoi iara, innebunes, seara in bucatarie cand aprind lumina cand vad cate unul mi se ridica parul in cap'


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#185 2011-04-14 14:07:06

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Gandacei

Se mai gaseste regent? ca eu am fost si am cautat si mi-a zis ca nu se mai face...

Offline

 

#186 2011-04-14 14:13:08

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: Gandacei

kreed a scris:

Se mai gaseste regent? ca eu am fost si am cautat si mi-a zis ca nu se mai face...

ASa citisem si eu mai devreme pe un forum.. ca fost chiar interzis de comisia europeana, nu stiu cat de adevarat e.

Offline

 

#187 2011-04-14 17:27:59

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

Am cautat pe ceva forumuri despre aparatul ala despre care scrie pe pagina anterioara - Pest Reject si am gasit doar pareri contrare, nimeni nu a zis ca ar fi bun.
Emm, tu il mai ai? Cum e?

PS.N-am mai identificat altul de aseara, da stau ca pe ghimpi pe canapeaua asta ... De nicio insecta de casa nu mi-e asa greata ca de astia. nici de furnici, nici de muste, nici de paianjeni.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#188 2011-04-14 17:35:08

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Gandacei

kreed a scris:

Se mai gaseste regent? ca eu am fost si am cautat si mi-a zis ca nu se mai face...

se gasesc inlocuitori, e unul romanesc care se cheama Regesc si cica e acelasi lucru

Offline

 

#189 2011-04-14 18:37:35

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: Gandacei

Eu ziua rar vad un gandac, dar ii aud in usile de lemn din apartament. intr-o singura usa de fapt. La inceput am crezut ca sunt carii de lemn, dar  dimineata mereu vad "picioruse"de gandaci sub usa. neutral. si am citit si pe alte forumuri, s-au mai confruntat persoane cu pb asta . Credeam ca sunt paranoica, "gandaci in usile de lemn?"

Offline

 

#190 2011-04-14 18:40:17

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Gandacei

da, usile astea clasice de apartament sunt goale pe dinauntru, deci e foarte posibil  neutral

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.