homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gandacei-12


#210 2011-04-15 17:59:25

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Gandacei

kathrynn a scris:

k?reste a scris:

kreed a scris:


De ar fi asa de usor, fetelor.....Si eu o sa cumpar sa vad ce rezultate vor fi....

La mine veneau mereu cand isi renovau vecinii apartamentele si le zgandareau si metoda asta a fost cea mai eficient si simpla tongue

Oare sa fi venit si la noi din cauza asta? Ca parca am vazut niste scanduri pe holul blocului.
Cert e ca orice ar face, astia din subsol vin, daca nu ar fi in subsol, nu ar avea de unde sa vine indiferent de cate ori s-ar renova in bloc.
Asa ca am adaugat inca un aspect de tinut cont daca vreodata o sa ne mutam altundeva, sa cer sa vad si subsolul cladirii. Ca la noi sunt blocuri unde se da la subsol cu substante antigandaci odata sau de 2 ori pe an si nu are nimeni din blocul ala.

Cand vecinii din fata si-au vopsit usile, le-au scos pe hol cateva zile si instantaneu ne-am umplut de goange din alea de bucatarie. Cu subsolul e posibil sa ai dreptate sad La noi mereu "repara" si niciodata nu e in regula grater


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 



#211 2011-04-15 22:08:31

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Gandacei

ma linistisem intr-o vreme , dar acum cand am citit despre vecini care fac mutari si aranjari parca iar mi s-a ridicat tensiunea, ca de ceva vreme si pe la mine prin bloc cineva face treaba mai mereu. Eu mi-am luat un aparat din ala , gen pest rejet, si l am bagat in priza , si n am mai vazut gandacei de atunci, dar inainte de asta am si dat cu o fila de ceva .. nu mai stiu cum ii ziceam , am luat de la farmacia veterinara ce a zis doamna de acolo, apoi am dat cu 1 spray de la sano de gandaci, am tinut inchis, si m am mutat la cineva 2 zile, apoi am venit , am mai dat cu alt tub de spray si m-am mai mutat alte 2 zile. ca sa nu mai zic de spalat peste tot pe jos , am dat chiar si cu spirt, si dupa toata treaba asta , am bagat aparatu in priza si sta acolo de 2 luni deja. n am mai vazut vreun gandacel de atunci si sper sa nu mai vad vreodata. Acuma , ce sa zic , e bunicel aparatu dk nu mi ai aparatu gandacei , da si la cate fiole si sprayuri am dat , nici nu mai stiu de la ce e efectu  lol

Ultima oara a fost editat de cata.cata (2011-04-15 22:09:27)

Offline

 

#212 2011-04-15 22:21:55

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

La cate ai dat, bine ca mai traiesti tu  lol  ca ei sigur au murit sau nu s-au mai apropiat.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#213 2011-04-15 22:28:02

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Gandacei

aoleu cata  lol  lol  Bine ca n-am avut gandacei in viata mea,doar cate un paianjen nesuferit. Dar ce paianjen...din ala mare,nu imi dau seama de unde naiba ies,dar ii fac afis pe pereti cu papucul  rotfl2

Offline

 

#214 2011-04-16 00:01:28

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Gandacei

nu pe pereti, nu e bine ca iese cu model.
Asa mi s-a zis , bine ca nu am murit eu de la cata otrava am dat, dar eram disperata, nu mai puteam sa dorm , ma gandeam mereu ca daca ma culc, si se urca vreun gandac in pat ?neutral

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2011-04-16 00:22:45

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Gandacei

Da,am uitat sa mentionez ca in baie apar de obicei...si pooooc cu papucul,dupa care sterg faianta  lol
Urati scarbosi ,le vin eu de hac mereu  signof10

Offline

 

#216 2011-04-27 12:32:43

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Gandacei

fetelor innebunesc, simt ca nu se mai termina nenorocitii de gandaci....

am fost la tara de pasti , inainte de a pleca, am pus intr-un  puf-puf, fendona si reges ( cica e in locul regentului) am dat pe sub chiuveta si pe sub mobial de bucatarie,  si de luni de cand am venit acasa, parca sunt mai multi, mici e adevarat, azi am prins is unul gigant, dar inebunesc, 2-3 pe seara tot omor, efectiv simt ca mi e ridica parul in cap....

mai pelcam peste 2 sapt iara un week*-end si dau din nou, dar nu stiu, oare i-am zagnadarit de au aparut asa multi?

am luat si k-otrine , o sa dau si cu aia, offff, ce ma sfatuiti sa mai fac?


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#217 2011-04-27 12:36:55

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Gandacei

adina, in afara de astea nu mai stiu, dar mai stai cateva zile, probabil ca par mai multi acum fiindca ies de pe unde erau, adica din ce am observat eu nu mor asa instantaneu, dupa vreo saptamana gaseam gandacei morti daca era...
si eventual mai dai o data peste doua saptamani

Offline

 

#218 2011-04-27 15:16:54

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Gandacei

Noi o sa facem curatenie generala peste cateva timp si o sa chemam si o firma de dezinsectie....poate scapam de ei....

Offline

 

#219 2011-04-27 21:49:32

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

Si eu recomand sa chemi o firma specializata, ca aia au un tub cu care dau cu solutie prin toate colturile prin care tu n-ai cum sa ajungi. Sa izolezi cu spuma cat mai mult posibil tevile care iti intra in casa prin tavan / podea si sa nu lasi la vedere nimic ce i-ar putea atrage (resturi de mancare in principal).


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#220 2011-05-09 09:37:10

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Gandacei

fetelor stiti vreun remediu impotriva furnicilor? Eu am de ani de zile prin curte, si-au facut drum pana la un copac si tot cara acolo nu ma intereseaza atata timp cat nu interactionez eu cu ele. Problema e ca de Pasti ai mei (bang) au lasat pe masa din bucatarie un cozonac. Rezultatul? A doua zi dimineata cozonacul plin de furnici si de atunci nu mai scap de ele. Nu si-au facut drum prin casa insa daca las ceva pe masa din bucatarie, chiar si o firmitura, vin cate 20-30. Mi-au intrat in dulapuri, am pus toate alimentele (orez, zahar, malai etc) in cutii cu capac dar tot mai zaresc cate 2-3 asa de control. Ma aduc la disperare nu stiu ce sa mai fac. Si nici nu stiu pe unde intra ca sa dau cu ceva in locul ala.


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#221 2011-05-09 12:18:22

kamesita
Platinum member
Inregistrat: 2009-02-22
Mesaje: 17138

Re: Gandacei

si eu am furnici negre prin bucatarie si balcon..am dat cu spray dar degeaba


So where is the passion when you need it the most...

Offline

 

#222 2011-05-11 03:27:14

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Gandacei

pe cine am intrebat eu de firmele de deratizare nu au fost incantati , la modu ca mi s-a zis ca au solutia diluata , si ca nu e prea eficienta, ca tot mai bine te descurci tu cu ale tale , sa le iei fiole de la farmacii sau alte magazine si sa le prepari apoi in casa cum scrie pe fiola. Mi-a mai zis cineva ca e bine sa dai de gandaci , chiar dk ai impresia ca ai scapat de ei, macar o data la 3 luni, ca sa previ si sa nu mai apara , si , ce m-am mai gandit eu , eu am burlan de gunoi pe etaj , si ma gandesc ca si asta e un dezavantaj ca de acolo poate vin , si fie ce-o fi, scot bani din buzunaru meu, sa dau cu o fiola de otrava si pe acolo , ca daca cei de la administratie nu fac nimic ....

Offline

 

#223 2011-05-17 12:02:23

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Gandacei

offf, noi nu scapam de ei, la 2 sapt de la pasti cand am fost plecati si am dat cu reges , am dat din nou cu k-otrhine, tot au aparut, e posibil sa-si fi depus oua prin mobila de bucatarie, precizez ca e de pal, deci nu lemn masiv........

ce sa mai fac?

am decis cu sotul ca prin iunie cred sa plec cu copilul la maica-mea vreo 2 sapt, el se muta la firma ca au acolo de locuit, si sa vina la 2-3 zile sa dea prin toata casa de data asta ,desi nu sunt decat in bucatarie...

si care-i faza de apar pe intuneric noapte, in cursul zilei rar de tot vine cate unul mic......aaaa si sunt numai din aia mici de tot, mai prind cate unul mare , odata la 2-3 zile...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#224 2011-05-17 18:28:18

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

Adina, nu e nevoie sa pleci o saptamana de acasa. Daca apelezi la o firma profesionista, iti vin si dau dimineata (prin toate cotloanele, pe sub mobile si pe dupa ele), tii totul inchis pana seara si apoi poti veni acasa sa aerisesti. Daca chiar vrei, lasa copilul la mama ta ca sa nu inspire mirosul ala, ca se simte putin in prima zi, pana aerisesti.
La noi cand au dat au zis ca e destul sa inchidem 2 ore dar a durat mai mult oricum pana ne-am intors de la serviciu.

Plus ca ar fi important sa convingi si vecinii sa dea si ei, macar cei cu care ai pereti comuni (sus si jos) ca vin pe tevi. Si sa incerci sa astupi gaurile din jurul tevilor.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#225 2011-10-11 18:33:36

alindc
Membru
Inregistrat: 2011-10-11
Mesaje: 1

Re: Gandacei

Regent,singura solutie impotriva gandacilor de bucatarie

Offline

 

#226 2011-10-11 22:47:01

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Offline

 

#227 2011-10-11 22:56:45

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Gandacei

lol Macar nu a fost offtopic


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

#228 2011-10-11 23:11:38

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Gandacei

da lol m-am gandit si eu ca o fi cautat lol

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.