homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gandacei-13


#229 2011-10-12 09:44:54

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Gandacei

alindc ai ban 1 zi pentru reclama


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 



#230 2012-03-09 09:07:04

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Gandacei

salut fetelor. eu una urasc orice vietate mica si scarboasa!
aseara eram foarte obosita si am atipit putin, dupa cateva minute al meu incepe sa strige "handicapatule!" prin baie. vine inapoi si spune ca era un gandac mare de bucatarie.
Doamne fereste! mi-e groaza sa ma gandesc ca ar putea fi mai multi. la noi e curat, nu ar avea motiv sa stea pe aici si nici inainte nu au fost (dupa cum zic propietarii).. oare sa fi fost doar vreo unul amăr?t ajuns de pe conducta de undeva? sau trebuie sa ma gandesc ca pot fi mai multi?
Blocul meu e cu 10 etaje si sunt vreo 175 de garsoniere, deci ar avea zic eu de unde sa vina, ca pun pariu ca sunt o gramada de mosnegi nespalati.
in casa nu vad decat cate o molie de aia mica (ca un tantar), crem, prin baie, care zboara...am scapat de ele de cand am dat cu domestos.
sa-mi fac griji cu gandacii? grater


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#231 2012-03-09 09:11:40

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Gandacei

fii pe faza, de obicei nu e doar unul; acopera toate gaurile de prin debara/camara/baie/bucatarie; oricata curatenie ai pastra in casa, sunt tot timpul persoane nespalate, vorba ta, care nu sunt egoiste de felul lor si isi mai paseaza colocatarii si pe la altii.
da si cu raid anti-gandaci prin locurile alea smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#232 2012-03-09 09:16:43

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Gandacei

hai faiv..din pacate, nu traiesc in singuratate..deci cel mai probabil sunt mai multi ..sau poate ai avut totusi norocul si tocmai venise..fa ce zice yoyo pana nu e prea tarziu..se inmultesc ft repede


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#233 2012-03-09 09:21:26

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Gandacei

sincer mi s-a facut parul maciuca si tot sunt piele de gaina numai cand ma gandesc, yacs! astept sa vina al meu acasa si automat dam cu raid prin baie si curatenie generala...
il astept pe el, ca eu sa vad unul care incearca sa fuga sau sa se urce pe mine, sincer cad lata prin casa lol si acuma stau asa crispata in pat, parca toate incep sa ma manance


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2012-03-09 09:26:56

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Gandacei

stiu cum e lol
da' nu se urca pe tine, stai linistita smile fug cand simt miscare; oricum ziua sunt slabe sanse sa iasa la vanatoare.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#235 2012-03-09 09:28:09

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Gandacei

yoyo ai nostri asta vara o dadusera in nesimtire..se plimbau fara stres sad a tb sa aruncam tot si sa zugravim..uite asa am pus noi parchet si mobila noua in chirie sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#236 2012-03-09 09:35:14

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Gandacei

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFmgvR5OjRB1lcds1Z7H1qFi4pNIMpBiFzIP851IEDtjUuq4uO5lku-w
la faze de genul asta, ar trebui sa faca toata scara deratizare... dar pe multi ii doare in 14 forgetit nici n-ai cu cine sa stai de vorba.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#237 2012-03-09 09:37:27

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Gandacei

doamne fereste!
mie imi e mai frica de ei ca niciodata, pentru ca stiu ca eram mica si eram 'dadaca' la o vecina. avea o noptiera cu 3 sertare, iar primul era putin tras. copil fiind, am vazut ceva ca sa misca pe acolo, zgomot, am zis 'cine stie ce jucarii ascunde vecina' si trag de sertar. ce sa vezi!
sute de gandaci mi-au misunat pe mana si au sarit din sertar ca nebunii! neutral si asa urat faceau, s-au bagat pe sub mobila.
eu am inceput sa plang si sa sar pe acolo. nu am mai mers niciodata la vecina si niciodata nu am mai umblat pe unde nu-mi fierbe oala lol
de acolo si mai mare repulsia


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#238 2012-03-09 09:42:52

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Gandacei

noi avem 2 mosi infecti pe scara sad si nu vor sa vina aia cu deratizarea..a chemat admin..si nu i-a lasat sa intre


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#239 2012-03-09 09:47:49

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Gandacei

mda.. sad
mersi fetelor de sfaturi, va tin la curent cu ce se intampla... sper sa nu vin cu vestea ca misuna peste tot neutral


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#240 2012-03-10 23:39:12

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

si noi avem uneori probleme cu ei, mai nou vin pui si sunt aproape sigura ca vin de la cei de jos si ca sunt pe toata coloana.
nu stiu de ce nu se face o dezinsectie masiva in tot blocul de sus in jos, pana in subsol iar deocamdata nu ma pot duce sa fac scandal ca nu stau chiar in legalitate acolo. dar apoi, o sa ma infiintez la prima sedinta de bloc sau ce-o fi si ma cert cu cine trebuie.

Ultima oara a fost editat de kathrynn (2012-03-10 23:39:48)


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#241 2012-04-06 18:39:50

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Gandacei

mie mi-a zis administratora ca intotdeauna cand a chema firme din astea pt tot blocul, substanta aia e prea diluata, adica nu prea rezolva multe. Eu am dat, pe langa multe altele cu fendona si cu asta a mers. Si am si un aparat din ala de bagat in priza. N am mai avut gandaci sa zic asa , din vara, sau primavara 2011 dar cam la 3 luni mai bag o fiola de fendona intr un puf puf si dau pe la colturi, ca si asa nu ma incurca, nu miroase nu pateaza. Dupa ultima experienta cu gandaci am luat otrava multa si am bagat in multe puf puf uri din alea, si nu am respectat concentratia, am facut o mai puternica si pt ca fendona nu pateaza am dat si pe jos si pe pereti peste tot big_smile si pe mobila big_smile

Offline

 

#242 2012-04-07 00:27:20

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Gandacei

offf, nenorocitii astia de gandaci...

pe iarna au cam disparut, mai apareau asa pui, noaptea daca ma trezeam si mergeam la bucatarie, ...acum vreo luna, bat unii la usa, cica suntem de la deratizare, eu in ,, prostia mea,,((  de fapt nu chiar, avusesem o discutie cu administratorul in urma cu putin timp, mi-a zis ca exista o substanta care nu se vinde decat la firme si pers autorizate sa zic asa, si cine vroia sa dea o suma modica (pana in 10lei) luam substanta dadea la subsol si la ghene si in apartamente ( ce credeti s-au inscris 4 apart sin 40,restul cica nu dau banii omului de serv sa dea , ca ii ia el, in fine idiotii ce sa zic) )) ii poftesc ii intreb cat costa (2lei pe mp) , nici nu calculez cat e de fapt, vin dau pe la bucatarie, si imi lasa intr-o sticla substanta sa dau si prin dormitor (unde dormea copila) si in sufragerie...la final cica 100 lei, nici nu am stiut cum sa reactioez, parca am fost beata , nu tu chitanta, nu tu nimic, sotul zice,, cum naiba 100 lei si a tras 2-3 pufuri?,,...in fine, chit ca timp de 1 sapt nu am mai vazut picior de gandac, dar dupa au reiceput, nu multi, oricum nu au fost niciodata multi, dar 2-3 micuti pe seara tot mai prind, si numai pe baltul de la bucatarie...

intrebare intrebatoare :,, daca ma voi muta de aici si voi spre ex cuptorul cu microunde sau masina de spalat care e in blat, exista sansa sa-i duc si la casa noua?,,


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#243 2012-04-07 01:30:08

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Gandacei

daca si-au facut oua prin partile ascunse ale masinii de spalat si a aragazului (ca ei misuna peste tot), o sa duci ouale si in noua casa si de acolo o sa se dezvolte alti si alti gandaci. Nu stiu cum ar trebui sa faci, ca nu ma prea pricep cu gandacii, de fapt cu deratizarea lor.. insa stiu ca o vecina de acasa a patit asa.. si nu stia ce sa mai faca. tin minte ca aragazul l-a oparit cu jeturi de apa calda ca sa distruga ouale, dar cu masina nu stiu ce a facut.


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#244 2012-04-08 19:07:19

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Gandacei

mie mi-a zis farmacista de la care cumpar eu otrava ca , daca dau o data nu va fi niciodata suficient , pt ca nicio otrava nu este suficient de puternica pt a distruge ouale, si ca nimeni nu va scapa daca va da doar o data cu otrava. Ea zice asa: sa dau o data prin toata casa, omoara cele existente, si la o saptamana sa mai dau o data, omoara puii care au iesit din nou , si apoi iar la o saptamana sa mai dau o data sa omoare si puii care au iesit mai tarziu.
Eu insa am dat de 4-5 ori la intervale de o saptamana sa fiu sigura... si ti am spus , am dat peste tot , pe pereti , pe jos, in baie si in bucatarie am dat tot la o parte de pe jos , si am dat cu otrava aia cu puf puf peste tot adica ca si cum as fi spalat pe jos cu otrava aia. Fendona asta cu care dau eu nu miroase si nu e toxica pt pisici sau catei si de aia am putut sa dau peste tot. PE holul de la usa de la intrare am dat in jurul usii mele , pe jos si pe perete.
Si pt ca am burlan din ala pe scara, m am dus si la burlan si am dat cu din aia puticioasa, cred ca reges ii zice sau ceva de genu.
Si intradevar eu am un aparat din ala de bagat in perete, l am comandat de pe net, a fost ieftin fata de cel de la tv , am dat 55 de lei pe el. si il tin in priza din febroarie 2011. L-am avut o perioada scos, prin vara trecuta vreo 2 saptamani si am mai gasit 1 gandac 2 si atunci l am bagat repede in priza..

Intradevar este posibil ca daca iei ceva mobila, aparatura electrocasnica sa aibe oua si sa le iei cu tine, dar eu ma gandesc ca daca o sa dai periodic cu otrava la o saptamana o sa moara si ce iese proaspat din oua.

Offline

 

#245 2012-04-09 00:16:12

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Gandacei

am inteles, oricum as prefera sa nu iau, sa le las aici, dar cine stie pana atunci...

o sa incercam si cu fendona, am mai dat, dar nu asa cum spui tu....

aparat de priza eu una nu am gasit, dar cand pleci undeva (week-end) il lasi in priza? eu una l-as lasa, dar sotul nu e de acord cu mai nimic in priza in adfara de frigider.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#246 2012-04-10 21:40:29

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Gandacei

aparatul respectiv l am comandat de pe internet. a fost 55 de lei, plus vreo 10 lei curierul. iti pot da nr de telefon sau adresa de unde am comandat eu (daca am voie sa le scriu pe forum). Eu l am lasat in priza de cand l am luat, adica de 1 an si 2 luni si nu s-a intamplat nimic.

Acuma, asa cum lasi si frigiderul ... eu las si aparatul. Si am fost plecata si mai mult de 1 weekend si tot in priza l-am lasat.. poate am avut eu noroc si nu s-a intamplat nimic, bineinteles ca producatorii spun ca este sigur sa il lasi in priza , etc...

Ce i drept, prin septembrie , frate miu, care avea aceeasi temere ca sotul tau, l-a scos din priza si a stat 2 saptamani scos. Coincidenta sau nu , au aparut vreo 2-3 gandaci ... L am bagat de urgenta inapoi si i am zis sa nu l mai scoata..

Acuma, eu am mai citit undeva si , mi-a povestit o doamna ca asa a patit: cand a bagat aparatu, in primele 3-4 zile s-a cam umplut de gandaci si s-a speriat, da explicatia era ca ea avea gandaci bagati peste tot , ascunsi , si cand a bagat aparatu ala (sti cum functioneaza , cu ultra nu stiu ce prin pereti ce ii deranjeaza pe ei) toti gandacii au innebunit si au iesit de pe unde erau bagati , ca sa scape, si apoi au disparut.

Eu n am patit asa, pe semne ca nu aveam chiar o mie de gandaci ascunsi, da consider ca e de mentionat. Mie mi au disparut ca intr-o saptamana doua dupa ce am bagat aparatu..

Offline

 

#247 2012-04-10 21:44:17

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Gandacei

si eu am avut aparat din-ala in vara trecuta si l-am tinut 3 luni si chiar m=am umplut de gandaci sad dar nu in camera in care era ala bagat, ci in bucatarie


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.