homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gandacei-14


#248 2012-04-10 23:16:48

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Gandacei

pai myku si nu au plecat? aoleo, pai eu una l-as tine in bucatarie ca ma priza acolo al blat, dar parca vad ca fug in camere unde nu sunt momentan....offff...

cata.cata, te rog sa pui firma si nr, eu stiu clar ca atata timp cat nu ai tu personal beneficii de pe urma asta nu se considera reclama. sa ma corecteze moderatorii daca gresesc.


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#249 2012-04-11 00:13:39

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Gandacei

ok. firma se numeste fara daunatori. http://www.faradaunatori.ro/categorii/a … igandaci/9   asta e site ul, eu am al 3lea aparat, cel alb. vad acum ca e 67 de lei... s a mai scumpit. eu am dat comanda pe net parca, da am si un nr de telefon de la ei: 0755 072 906.

Offline

 

#250 2012-04-11 18:56:28

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Gandacei

adina nu n-au plecat pana n-am evacuat tot, zugravit, schimbat mocheta, pat, mobila, frigider lol bine probabil ii dovedeam si altfel , dar oricum trebuia renovat

exact din ala am avut si noi, dar l=am luat de la un magazin de pe langa cismigiu care are prod de la tv..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#251 2012-04-12 00:35:24

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Gandacei

offf, myku, deci risc sa nu scap de ei nici cu aparat....doamne, chiar acum am prins unul pe blat, inebunesc cand ii vad, numai blatul si in mobila de bucatarie sunt...per total ep seara asta 3...mult in conditiile in care au fost seri in care nu a fost nici unul....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#252 2012-04-12 20:52:37

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Gandacei

noi am luat regesc..cica ar fi inlocuitorul de regent..din parc de la moghioros ..parca e aproape de tine,nu?


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2012-04-13 00:57:09

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Gandacei

cum adica din parc? da, e langa mine? vrei sa spui de pe langa parc, de la o farmacie veterinara langa RCS. RDS?

am folosit si noi , nu e clar ca regentul, am gasit si regent la cineva pe sub mana sa zic asa, si tot degeaba...offf,innebunesc ca stiu ca vine vara si se inmultesc.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2012-04-13 00:58:00)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#254 2012-04-13 01:12:55

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Gandacei

da, adina, se gaseste la orice farmacie veterinara
btw, eu cand am avut aceeasi problema, am folosit o metoda folosita de wind_wind parca e nickname-ul smile la mine a mers din prima, am scapat super repede de ei
nu mai tin minte cum era, poate va zice ea. era ceva cu pesmet!

Ultima oara a fost editat de blackberry (2012-04-13 01:14:13)


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#255 2012-04-13 11:41:50

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Gandacei

nu am auzit de metoda asta, dar daca ai scapat definitiv suna super super bine....o asteptam pe wind sa ne povesteasca.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#256 2012-04-13 22:42:10

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Gandacei

din piata, pardon nu din parc hmm

reteta lui wwind o am eu pe undeva
stai sa o caut


LE : asta black?
de la farmacie cumpara acid boric.  apoi,in parti egale,amesteci cu zahar pudra si pesmet si dai pe margine peste tot,intr-un sir subtire.
voi disparea in timp,nu vei vedea ca au murit..pleaca ei,cu ,,delicatesa" la ciuburi si mor acolo

Ultima oara a fost editat de mykutza (2012-04-13 22:44:41)


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#257 2012-04-14 08:47:52

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: Gandacei

fetelor eu am din aia de bucatarie dar mari...f scarbosi.am cumparat un spray raid si am dat cu el, dar problema este ca ei vin de undeva noaptea!!!!si nu sunt decat la mine in camera si la bucatarie.azi-noapte ce-i drept n-am mai avut. noroc ca am un motanel si se trezeste repede si sta la panda sa-i prinda lol Reteta asta de mai sus ar fi buna si pt asta?si nu mazagalesc toata casa? lol

Offline

 

#258 2012-04-14 12:25:05

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Gandacei

Ai grija cu reteta aia sa nu fie toxica pt pisica. Mai bine cauta la farmaciile veterinare o subtanta cu care sa dai prin casa care sa nu fie toxica pt pisica.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#259 2012-04-14 12:30:35

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Gandacei

tummenupp myku..

da..deci:

acid boric+ zahar pudra+pesmet fin..toate in parti egale.

dat peste tot unde vezi ca este gandac, pe la colturi, in sertare, sub frigider(unde se ascund in timpul zilei)..o dunga fina prelungita presarata. vor disparea, nu ii vedeti voi cu picioarele in sus, pentru ca ei iau si duc la cuib..

la mine a fost garantata ideea, cu mare succes eram disperata, o vecina ne umpluse pe toti de pe scara. Dupa o tentativa cu N otravuri date peste tot inclusiv in aragaz(pe care l-am aruncat pentru ca devenise inutilizabil de la otrava din el)...aceasta a fost solutia ideala.

acidul boric stiu ca exista in farmacii.

Ultima oara a fost editat de wild_wind (2012-04-14 12:31:32)


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#260 2012-04-14 12:36:51

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: Gandacei

kathrynn a scris:

Ai grija cu reteta aia sa nu fie toxica pt pisica. Mai bine cauta la farmaciile veterinare o subtanta cu care sa dai prin casa care sa nu fie toxica pt pisica.

da pai nu dau fara sa ma informez bine inainte. am citit in paginile din urma ca ar fi o substanta numita "Fendona" si ca nu este toxica.eu sper acum sa nu mai fie, nu am mai vazut plus ca azi-noapte nu au mai venit  popa  signof10

Offline

 

#261 2012-04-14 17:10:20

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Gandacei

cu Fendona asta am dat si eu de multe ori, am luat o de la o farmacie veterinara si farmacista mi a zis ca nu este toxica pt animale , pt oameni etc... de aia am si dat eu si peste tot , am "spalat" cu ea pe jos prin bucatarie si prin baie si in camera am dat cu puf puf pe pereti big_smile am peretii albi si nu a ramas urma..

Ideea cu acidul boric e buna , as da in fata usii de la intrare sa nu mai vina nici macar prin dreptul usii...

Si sa va povestesc totusi o faza amuzanta pe vremea cand nu scapam de ei.. Cand plecam de acasa, am iesit , am incuiat usa , si am vazut pe peretele dintre usa mea si lift (eu am usa langa lift) un gandac .. Era vara si aveam papuci , am luat papucu si zbang pe perete... nu am avut timp sa realizez ca o sa l intind pe peretele de la etaj si o sa ramana storcit acolo rotfl
Seara, vine frate miu pe la mine ... Stia el cat de mult ma lupt eu cu gandacii si cum incerc sa scap de ei.. si mi zice "soro , vad ca ai recurs la masuri extreme ... le ai prins seful de trib si  l ai storcit pe perete ca sa ii sperii si pe ceilalti gandaci ?" smile)

Ultima oara a fost editat de cata.cata (2012-04-14 17:10:54)

Offline

 

#262 2012-04-14 19:34:32

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Gandacei

mykutza a scris:

din piata, pardon nu din parc hmm

reteta lui wwind o am eu pe undeva
stai sa o caut


LE : asta black?
de la farmacie cumpara acid boric.  apoi,in parti egale,amesteci cu zahar pudra si pesmet si dai pe margine peste tot,intr-un sir subtire.
voi disparea in timp,nu vei vedea ca au murit..pleaca ei,cu ,,delicatesa" la ciuburi si mor acolo

da da! big_smile


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#263 2012-04-16 19:49:38

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Gandacei

acidul boric nu e toxic pt noi nu?


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#264 2012-04-17 18:34:01

babydolldeea
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 67

Re: Gandacei

si eu am avut o problema f grava cu gandacii de bucatarie sad si problema era ca si locuim langa ghena grater erau pur sis implu peste tot in casa cand eu eram mai mica. mama sarmana sa luptat cu tot ce a putut dar degeaba. erau peste tot in casa, in baie in caera mea, in dormitoare, in bucatarie era groaznic nu stiam ce sa facem dar pana la urma ne-am gandit sa renovam prim casa si schimbam baia complet punem gresie faianta ( am schimbat si cada si chiuveta etc. doamne ce era sub cada iti faceai cruce) in bucatatie schimbam gresia punem faianta mutam mobila de colo colo si a durat o perioada renovarea asta...... au schimbat si camera mea si au vopsit si un dormitor dar nu am schimbat mobila in bucatarie si in 2 dormitoare dar uite ca intr-un final am scapat de ei hjarta doamne ajuta sa nu mai am parte de asa ceva in viata mea.         p.s. am pus usa metalica la intrare ca sa nu mai aibe cum sa vina de la ghena in casa tongue sper sa va ajute.
am si eu o mica mare problema: de ceva vreme vad cate un "monstru" in bucatarie monstrul fiind un gandac mare negru cam ca cei de canal si nu imi pot da seama de unde Dumnezeu vine skitarg mad . il omor dar peste o zi sau 3 apare altul noaptea si numi dau seama de unde ar putea aparea grater(. prima oara a aparut vara si ma gandeam ca vin pe geam zburand sau ceva....... dar iarna de unde sa mai vina? acum e primavara si deja creste numarul grater inainte era 1 acum o luna am dat de 3 grater simt ca inebunesc nu stiu de unde vin si cum sa scap de ei grater( de omorat ii omoara tata lol stomacul meu e prea sensibil. are cineva niste idei ceva? sad

Offline

 

#265 2012-04-17 18:37:14

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Gandacei

mykutza a scris:

acidul boric nu e toxic pt noi nu?

Eu stiu ca nu.
Acum, mykule..sincer, nu am gustat lol  lol


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#266 2012-04-17 18:50:31

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Gandacei

nu, dar ma gandesc ca pe unde le-or umbla lor picioarele ulterior lol


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.