homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am mare nevoie de niste sfaturi


#1 2009-10-18 05:03:48

kazbicca
New member
Inregistrat: 2009-10-18
Mesaje: 70

Am mare nevoie de niste sfaturi

......

Ultima oara a fost editat de kazbicca (2010-01-01 18:36:20)

Offline

 



#2 2009-10-18 06:30:52

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

sa-i spui clar si direct ce te deranjeaza..
1. daca te-ar minti
2. chiar daca ai crezut ca poti avea o relatie deschisa si tralala, ai observat ca nu poti, pt ca te doare

Ultima oara a fost editat de Loveable (2009-10-18 06:31:29)


hjarta

Offline

 

#3 2009-10-18 09:34:07

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

poate au mai fost 100 de femei inainte de schimbarea lui de care nu ai stiut si nu au fost probleme.
nu iti spune acum pentru ca a apucat sa spuna ce a spus de fidelitate si a facut altceva dar asta nu inseamna ca tipa respectiva inseamna ceva. de ce trebuie sa faci acum un capat de tara din asta si sa suferi?


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#4 2009-10-18 11:16:03

MariaLuiza
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-10-04
Mesaje: 16

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

Parerea mea e ca trebuie sa vb cu el deschis despre treaba asta..mai ales dak ai zis k planuiti sa va mutati impreuna..convietuirea in aceeasi casa e foarte dificila fara comunicare.


The world is a camera so please smile!big_smile

Offline

 

#5 2009-10-18 11:18:44

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

offtopic
MariaLuiza, cine e frumosul de la avatar?


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-10-18 12:08:00

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

Daca nu poti sa treci peste vb. cu el nu ai ce pierde...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#7 2009-10-18 12:34:05

denisabia
New member
Inregistrat: 2009-02-21
Mesaje: 51

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

Nu a facut sex cu alta ca i-ai dat tu voie, ci fiindca asa a simtit.Ar fi interesant sa afli conceptiile lui despre relatii, daca e genul care apeleaza si la aventuri.Am trait ceva asemanator si pot spune ca se poate si sa ramai fidel partenerului, mai ales cu toate mijloacele de comunicare care exista in ziua de azi.M-as simti jignita pentru ce a facut, tocmai pentru ca el a spus ca nu concepe sa fie cu alta just for fun.Adica tu poti astepta, in schimb el nu.Ne reintoarcem la ce e tolerat unei femei si unui barbat ...Solutia e sa vorbesti deschis, sa ii spui ca ai ajuns sa tii mult la el si te-ar deranja sa afli ca apeleaza la altcineva cat timp e departe.Il poti verifica sa vezi daca se mai intalneste cu cineva.Nu e motiv sa te desparti, dar nici sa-i acorzi multa libertate, daca vezi ca te afecteaza.Deschide bine ochii sa vezi pe cine ai ales alaturi de tine, toate planurile de viitor nu se pupa cu ceea ce a facut el deja.Nu-i mai gasi motive, vei ajunge sa le crezi.Vrei o relatie serioasa, cerne bine prin sita.

Offline

 

#8 2009-10-18 13:35:49

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

Pe mine nu m-ar deranja fapta in sine, cat m-ar deranja ca m-a mintit.
De ce sa ma faca sa cred altceva decat s-a intamplat in realitate? Mai ales ca i-ai dat de inteles ca poate sa faca ce vrea atata timp cat e departe de tine.
Acum barbatii sunt putin diferiti de femei din punctul asta de vedere. Femeile isi doresc mai mult certitudine, siguranta, pe cand lor le place libertatea, riscul...
Imi dau seama ca ti-e greu, oricui in locul tau cred ca i-ar fi, de asta eu merg pe ideea ca in primul rand intr-o relatie si nu numai, ci in general in viata trebuie sa pui pe primul loc nevoile tale, dorintele tale, si apoi, pe cele ale partenerului.
Pentru a nu regreta nimic daca e sa se intampla ceva de genul asta.
Poti sa vb. cu el, daca simti ca te-ar ajuta, dar daca vrei sa il castigi de partea ta trebuie sa nu lasi intamplarea asta sa te indeparteze de el, sau sa raceasca relatia.
E ca in cazul in care o mama nu isi lasa copilul sa mearga intr-un loc, il pedepseste, il cearta, il indeparteaza si mai mult de ea, si pana la urma copilul sfarseste prin a nu-i mai spune nimic mamei si prin a merge acolo si mai des, pentru ca acolo ii sunt satisfacute anumite nevoi, de acceptare, de liniste, etc... nu am gasit un exemplu mai bun, big_smile sper sa se inteleaga ideea.
Asa merg lucrurile si in relatii. Daca te vei indeparta de el, il vei cicalii, sau pedepsii, il vei indeparta si mai mult.
Poarta-te in asa fel incat sa isi dea seama ca a facut o gresala, sa ajunga singur la concluzia asta, sa ii para rau pentru ce a facut.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#9 2009-10-18 18:02:25

skumpi
Vizitator

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

okey, mie mi se pare aberanta toata chestia asta`.
in primu rand nu inteleg ce`i cu voia asta`, sunt atatea cupluri la distanta , femeie /barbati care pleaca in alta tara pt a muncii de exemplu.. asta ar insemna ca toate ar avea voie sa si`o puna cu X si Y ? pana la urma nu e vorba de voie ci de cum poti sa te culci cu cineva atata tp cat se presupune ca tu iubesti pe altcineva ??? doar ca sa ti`o tragi ? pai fa`ti frate o laba daca nu poti fara sex... toate astea intr`o relatie serioasa, acuma voi stiti cat de serioasa e relatia voastra ! Cert e ca asa cum tu poti sta fara sex si nu ti`ai putea pune`o cu unu ar fii fost normal sa simta si el acelasi lucru !
In fine, greseala ta a fost ca i`ai dat voie, acuma daca e sa o luam asa i`ai dat voie, omu a facut`o asta e... tu rabda acolo ca nu te`a pus nimeni sa`i dai voie ! probabil nu`ti spune pt. ca ai uitat sa`i specifici sa te si anunte dupa ce a !!`o pe alta ! tu ai pus regulile jocului, acuma joaca dupa ele !

 

#10 2009-10-18 18:28:54

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

aoleu skumpi...tu acu iti versi toate ofurile pe saraca fata lol

cateva din fete stiu ca eu l-am intrebat pe iubi cand a plecat daca "avem voie sa ne-o punem cu altii", si a facut o fatza de parca i-as fi dat cu o caramida in cap..
si sincer, a crescut foarte mult in ochii mei pt reactia aia.. pt ca nici nu-si punea problema sa si-o puna cu alta, chiar daca nu ne vedem 3 luni jumate cel putin, chiar daca eram impreuna de 3 saptamani si nu era neaparat ceva serios, chiar daca habar n`aveam la momentul respectiv daca aia e relatie sau ce e.

Ultima oara a fost editat de Loveable (2009-10-18 18:32:17)


hjarta

Offline

 

#11 2009-10-18 19:13:50

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

Scuza-ma ca te intreb asa direct, dar tu chiar ai putea sa te casatoresti cu un om despre care stii sigur ca te-a inselat?
Numai mie mi se pare aiurea treaba asta?


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#12 2009-10-18 21:27:47

kazbicca
New member
Inregistrat: 2009-10-18
Mesaje: 70

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

chiar acum nu pot decat sa las sa treaca timpul pana la urmatoarea ocazie sa vorbesc cu el. Pentru ca nu am de gand sa pun imediat mana pe telefon si sa alerg dupa el.
Intrebarea mea e: stie cineva cum as putea sa scap de anxietate si greata?

Offline

 

#13 2009-10-18 21:29:58

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

Fa-ti un ceai de tei si sunatoare te ajuta sa te calmezi, si ia un metoclopramid, iti va taia senzatia de greata.
Si nu te mai consuma atat! Stiu ca poate vei zice ca e usor sa vb. cand nu sunt eu implicata in situatie, dar stiu prea bine cum te simti.
El se f**e cu alta si tu te imbolnavesti? Pai e corect asa?
Chiar daca ai gresit cand i-ai dat voie sa se duca si la altele, desi eu zic ca s-ar fi dus oricum, si acum iti pare rau, nu iti mai pierde timpul regretand, pentru ca nu rezolvi nimic. Gandeste-te la solutii. Poate ai facut bine ca i-ai dat mana libera ca sa iti dai seama pe cine ai langa tine. Poate altfel nu ai fi stiut si te-ai fi trezit cu surprize din astea dupa nu stiu cati ani, sau cand iti era lumea mai draga.
Poate nu strica sa te detasezi emotional de situatie si sa analizezi la rece totul, pentru ca daca suferi, probabil nu o sa poti trece peste, vei acumula resentimente, care mai tarziu se vor intoarce impotriva lui, si se va strica relatia.
Gandeste-te bine la toate posibilitatile, si nu te grabii sa te casatoresti cu el, poate peste ceva timp te vei razgandii...

Ultima oara a fost editat de my_aa (2009-10-18 21:41:07)


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#14 2009-10-18 22:34:41

skumpi
Vizitator

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

de anxietatea scapi prin eliminarea gandurilor negative smile si pt. greata iti storci o lamaie, o lg de miere si putina apa` wink
cum zice my_aa, n`are rost sa te imbolnavesti cand el n`are nici un stres`wink

 

#15 2009-10-18 23:28:47

MariaLuiza
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-10-04
Mesaje: 16

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

lucia05 a scris:

offtopic
MariaLuiza, cine e frumosul de la avatar?

Din pacate frumosul de la avatar nu este al meu..doar imi plac foarte mult cainii si nu m-am putut abtine sa nu-l am ca avatar offtopic  drool


The world is a camera so please smile!big_smile

Offline

 

#16 2009-10-19 00:47:39

oIluzieOptica
Membru
Inregistrat: 2009-10-19
Mesaje: 2

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

Sunt foarte nedumerita.Mie ciclul mi'a venit la 32 zile.sa zicem ca pana la 35zile..poate fi considerat normal.De aseara nu am mai avut nici o sangerare,crezand ca mi'a trecut astazi am facut'o fara prezervativ insa in seara asta mi'au aparut mici scurgeri de sange,sunt sanse de a ramane insarcinata?! Imi este frica, un copil imi doresc dar pe viitor.Multumesc frumos.

Offline

 

#17 2009-10-19 09:38:21

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

sa inteleg ca ai facut sex neprotejat in timpul menstruatiei sau in ultima zi de menstruatie! in cazul asta sansele de sarcina sunt mici, dar ar fi bine sa folosesti totusi o metoda moderna de contraceptie, deoarece metodele astea babesti nu sunt chiar atat de sigure!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#18 2009-10-19 12:38:31

oIluzieOptica
Membru
Inregistrat: 2009-10-19
Mesaje: 2

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

nu e vb ca am folosit o metoda babeasca pur si simplu am crezut ca s'a trm perioada pro cu probleme si am decis,stii ca in urmatoarele zile 4 dupa ciclu pot face si neprotejat,atata tot,poate a fost doar o mica scurgere ce ma anunta ca se termina perioada,deoarece astazi nu mai e nimic..doar un tip de mucoasa usor maronie...oricum,multumesc frumos.

Offline

 

#19 2009-10-19 21:08:15

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Am mare nevoie de niste sfaturi

Eu in locul tau nu as risca. Mai bine foloseste prezervativ sau anticonceptionale.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.