homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Virgin la 18 ani,merg pe 19-2


#20 2009-11-26 19:40:07

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

eu cunosc si la 22 care nu stiu nici ce`i ala sarut si n`au nici o treaba.
daca esti pesimist chiar ca vei fi singur. revino`ti, da`ti doua palme si mergi mai departe. strange bani de o haina ceva, incet cu incet, mai improvizeaza, fa diferite ocmbinatii, pune niste nasturi mai sofisticati, cauta pe net... sunt n feluri in care poti sa iti modifici garderoba.
daca esti complexat de asta sa stii ca cei din jurul tau vad asta, dar daca ai renunta la complexitate si te`ai simti bine in pielea ta, spulberi tot. socializeaza, nu sta in casa la calculator (desi si ideea calculatorului e buna, eu personal mi`am gasit viitorul sot pe internet).


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 



#21 2009-11-26 19:45:39

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

Eu cunosc mai multi baieti care au 20 si ceva de ani si sunt virgini, si nu se dau de ceasu' mortii.
E timp pentru toate. Important este sa vezi ca te invarti intr-un cerc vicios. O "problema" duce la alta, si tot asa.
Incepe cu inceputul. Fa-ti prieteni, invata sa socializezi, sa vezi viata si pe tine intr-o lumina mai buna, si vor veni toate la timpul lor. Asta e sigur wink


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#22 2009-11-26 19:53:54

Dienuk
Full member
Inregistrat: 2007-08-31
Mesaje: 465

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

ca sa iti faci prieteni trebuie sa ai o atitudine ceva mai pozitiva, serios, daca le spui tuturor ca vin dintr-o lume bolnava nu cred ca o sa-ti sara de gat sa iti spuna ce cool esti. si btw, un barbat trebuie sa fie putin mai frumos ca ... stiti voi cine. daca erai fata te mai intelegeam ca te stresezi atat pe tema asta. banii?! un job part-time, de weekend, niste meditatii ceva. hai, stii si tu ca se poate, mie mi se pare ca doar te-a suparat cineva rau de tot zilele astea ca altfel nu inteleg care e marele motiv de incrancenare.

Offline

 

#23 2009-11-26 20:08:09

abandoned
Full member
Inregistrat: 2009-11-26
Mesaje: 203

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

Dienuk a scris:

ca sa iti faci prieteni trebuie sa ai o atitudine ceva mai pozitiva, serios, daca le spui tuturor ca vin dintr-o lume bolnava nu cred ca o sa-ti sara de gat sa iti spuna ce cool esti. si btw, un barbat trebuie sa fie putin mai frumos ca ... stiti voi cine. daca erai fata te mai intelegeam ca te stresezi atat pe tema asta. banii?! un job part-time, de weekend, niste meditatii ceva. hai, stii si tu ca se poate, mie mi se pare ca doar te-a suparat cineva rau de tot zilele astea ca altfel nu inteleg care e marele motiv de incrancenare.

Tu ai o gandire ca orice se poate realiza deja ai enumerat niste lucruri pe care crezi ca oricine le poate face,dar s-ar putea sa te inseli

Offline

 

#24 2009-11-26 20:14:31

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

eu nu cred ca dienuk exagereaza.Tu exagerezi,ca il iei pe nu in brate.Si eu sunt destul de negativista,si nu fac asa. Stiu eu greu la varsta asta sa te integrezi ca la gradi,adica sa intri din senin in vorba cu oricine,dar merita efortul.Vei vedea.
Renunta la comportamentul asta de gradinita >big_smile<


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-11-26 20:26:25

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

zici ca la 15 ani erai vesel...ei bine,spune'mi ce s'a schimbat asa de radical de atunci?erai vesel pentru ca aveai prieteni,gandeai altfel,acuma ce s'a intamplat? sad


imi aduce aminte de citystar baiatu'asta smile

Offline

 

#26 2009-11-26 20:30:08

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

abandoned a scris:

Cred ca n-o sa am niciodata o prietena din cauza acestei societati bolnave

prevad un topic lung si asemanator cu altele lol


hjarta

Offline

 

#27 2009-11-26 20:31:43

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

Loveable a scris:

abandoned a scris:

Cred ca n-o sa am niciodata o prietena din cauza acestei societati bolnave

prevad un topic lung si asemanator cu altele lol

tocmai voiam sa zic wink

Offline

 

#28 2009-11-26 20:32:40

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

" sunt cam urat si slab(scandura)ce sa ma fac nimeni nu ma intelege si sunt singur de multi ani.."
" o sa innebunesc de tot intelegi? "
" Cred ca n-o sa am niciodata o prietena din cauza acestei societati bolnave "
" Nu am cum sa-mi fac prieteni "
" Nu am bani pt frizura si haine."
" atunci eram vesel.."

wtf? Ori faci glumite ori ai o viata cu adevarat tragica. De ce e atat de greu sa-ti gasesti un job la 18 ani de exmplu? Ce treaba are 'societatea' cu o eventuala iubita? De ce nu ti-ai putea face prieteni? Sincer, nu reusesc sa te inteleg. Ma ajuti?

Offline

 

#29 2009-11-26 20:45:24

abandoned
Full member
Inregistrat: 2009-11-26
Mesaje: 203

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

piie a scris:

" sunt cam urat si slab(scandura)ce sa ma fac nimeni nu ma intelege si sunt singur de multi ani.."
" o sa innebunesc de tot intelegi? "
" Cred ca n-o sa am niciodata o prietena din cauza acestei societati bolnave "
" Nu am cum sa-mi fac prieteni "
" Nu am bani pt frizura si haine."
" atunci eram vesel.."

wtf? Ori faci glumite ori ai o viata cu adevarat tragica. De ce e atat de greu sa-ti gasesti un job la 18 ani de exmplu? Ce treaba are 'societatea' cu o eventuala iubita? De ce nu ti-ai putea face prieteni? Sincer, nu reusesc sa te inteleg. Ma ajuti?

Un job,chiar si part-time necesita multa comunicare,la capitolul asta stau destul de prost.Are treaba societatea ca majoritatea fetelor vor numai iubiti cu bani care sa le satisfaca toate poftele.Nu am cum sa-mi prieteni pt ca de asemenea sunt o persoana diferita de generatia de tineri din zilele noastre.

Ultima oara a fost editat de abandoned (2009-11-26 20:45:57)

Offline

 

#30 2009-11-26 20:50:44

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

piie ai punctat foarte bine....
eu vreau sa te intreb care e dezavantajul de a fi slab...iubitul meu e foarte slabut si tot il ador...cand ne-am cunsocut era f fff slabut acum merge la sala si a mai pus pe el dar tot pt ca si-a dorit sa arate mai bine...deci ai putea face si tu asta
daca nu iti place cum arati incearca sa imbunatatesti calitatea vietii tale...fi mai pozitiv...incearca s comunici cu cei din jurul tai sa iesi sa iti faci un grup de prietenni...dar nu cu atitudinea ca societatea noastra e nebuna pt ca si tu faci parte din ea

Offline

 

#31 2009-11-26 20:51:59

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

Inca un citystar in devenire... si ala tot gandirea asta tragico-dramatica o avea...

Offline

 

#32 2009-11-26 20:54:34

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

ma lasi ca majoritatea fetelor vor numai baieti cu bani....asa putem spune si noi k majoritatea barbatilor vor numai  sex din a 3a secunda in care te cunoaste....dar doar nu ai vrea sa-si doreasca un boschetar...sau ce???
daca vrei sa socializezi si vrei sfaturi sau sa te ajutam da-ne mai multe detalii nu raspunsuri vagi si ironice, fetele se chinuie aici sa-ti dea sfaturi si pareri si etc.iar tu raspunzi in doi peri...
fruntea sus si fa ceva pt tine,, multi la 19 ani au multe, bani, fete, afaceri , lucreaza...
deci nu e un capat de tara k esti virgin, asta-i buna si la 19 ani....sunt femei destule....si sunt si de o seara daca vrei sa scapi neaparat de virginitate si nu conteaza cu cine....incearca sa socializezi, sa-ti faci prieteni, sa faci ceva pt tine pt a nu te mai simti urat, mananca ca sa te ingrasi,...daca esti bolnav mergi la medik....sunt solutii doar sa vrei sa faci ceva pt tine..


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#33 2009-11-26 20:55:16

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

Eu cred ca tu nici nu iti doresti sa te schimbi! Stai linistit, nu toate fetele cauta doar iubiti cu bani. Tot cauti contraargumente la toate sfaturile care ti se dau! Pai atunci de ce ai mai deschis topicul ? Nimic nu e imposibil in viata...dar daca stai acasa si astepti sa iti pice totul din cer ( job, prieteni, iubita) cu siguranta ai muuult de asteptat!

Offline

 

#34 2009-11-26 21:24:29

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

am un amic care zilele trecute si-a inceput noul serviciu: strange de pe mesele din mall. Si ce? Mie mi se pare chiar tare, nicidecum injositor; el face asta pt ca vrea sa le demonstreze parintilor ca poate sa se descurce singur. Ah, si are 17 ani smile nu cred ca un astfel de job necesita 'comunicare'. Si nu pot sa pricep de ce te feresti tu atat de tare sa comunici. Cu cat faci mai mult ceea ce nu-ti place, cu atat te vei invata si intr-un final iti va placea. Serios acum, ce se intampla cu tine de ai mentalitatea asta?

Offline

 

#35 2009-11-26 21:41:56

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

vorbesti de parca ai avea 100 de ani nu 19.
stie si el ca poate sa aiba un job sau poate sa isi  gaseasca o prietena...astea sunt scuze..e  lenes smile

Offline

 

#36 2009-11-26 21:51:26

steaua121
Membru
Inregistrat: 2009-11-26
Mesaje: 4

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

> mosule a mers,merge si v-a merge in continuare... applause
ai recunoscut si tu  lol
yo cel putin asa sunt si nu sunt izolat de lume cum zici tu ca esti..ma distrez din plin
invata sa traiesti,sa te distrezi..
societatea n-are nici o vina...vrem nu vrem trebuie sa ne adaptam..


“Vanity, the man's greatest sin”

Offline

 

#37 2009-11-26 22:01:48

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

stii eu cred ca totul vine din interiorul tau...de tot ceea ce esti tu dispus sa faci ca sa reusesti...
te-as intelege daca te-ai plange ca esti bolnav...ca ai ramas singur pe lume...
dar tu iti vezi viitorul negru si chiar crezi in el...si asa o sa si devina...
sunt oameni cu handicapuri care se intalnesc si se iubesc...tu pentru ca esti slab te gandesti ca nu te vrea nimeni?...sau ai prefera sa ai bani si sa fii frumos si sa apara o fufa pe interes si sa ai ce executa?...poi eu nu cred ca ai fi fericit mult timp aja...


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#38 2009-11-26 22:03:53

abandoned
Full member
Inregistrat: 2009-11-26
Mesaje: 203

Re: Virgin la 18 ani,merg pe 19

bella-yzaura a scris:

ma lasi ca majoritatea fetelor vor numai baieti cu bani....asa putem spune si noi k majoritatea barbatilor vor numai  sex din a 3a secunda in care te cunoaste....dar doar nu ai vrea sa-si doreasca un boschetar...sau ce???
daca vrei sa socializezi si vrei sfaturi sau sa te ajutam da-ne mai multe detalii nu raspunsuri vagi si ironice, fetele se chinuie aici sa-ti dea sfaturi si pareri si etc.iar tu raspunzi in doi peri...
fruntea sus si fa ceva pt tine,, multi la 19 ani au multe, bani, fete, afaceri , lucreaza...
deci nu e un capat de tara k esti virgin, asta-i buna si la 19 ani....sunt femei destule....si sunt si de o seara daca vrei sa scapi neaparat de virginitate si nu conteaza cu cine....incearca sa socializezi, sa-ti faci prieteni, sa faci ceva pt tine pt a nu te mai simti urat, mananca ca sa te ingrasi,...daca esti bolnav mergi la medik....sunt solutii doar sa vrei sa faci ceva pt tine..

Ai dreptate,dar nu stiu ce sa ma fac..sunt asa de foarte mult timp si parca devine un stil de viata nenorocit

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.