homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

..::Amandoi virgini::..


#1 2009-12-04 22:04:57

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

..::Amandoi virgini::..

Suntem impreuna de 2 ani shi vreo 8 luni...totul e perfect....cu toate k nu am avut relatsyii seexuale nu inseamna in nici un caz ca nu avem o relatsie serioasa....suntem impreuna mereu - mereu...suntem cumintsei in putinele momente cand suntem departe...Visam la un viitor stalucit impreuna....In fine......Sa trec la subiect)

El a initiat tema inca de cand eram impreuna de aproape un an...ca el ar vrea....pe ici pe colo.....Atuncy m-a luat cam repede shi m-am simtsit aiurea ca tre` sa-i refuz ...dar am facut-o....mai tarziu foarte rabdator si responsabil i-am explicat care pot fi consecitsele....(spre marea lui mirare a descoperit multe lucruri pe care nu le stia...dar care sunt indispensabile odata ce decizi sa intretsii relatsii sexuale).....a mai lasat jos din avant si ne multsumeam ku jocury .... simulari..... d`astea. De curand am vorbit despre "cand o s-o facem" shi el vrea asta da` n-o sa insiste niciodata)) ii multsumesk pentru asta ft mult! Acum imi doresc eu sa se intimple.....m-am informat in domeniu...si el e echipat cu tot ce tre` ca sa iasa fara consecintse...

Il vreau....Ma vrea...ne iubim....suntem impreuna de mult timp.....SI TOTUSI AM IMPRESIA CA SUNT PARANOICA (((( Cand vine momentul X... Ma apuca frica.....daca o sa alunece prezervativul? daca se sparge? daca o sa doara? daca o sa isi dea seama mama? poate nu e locul si momentul destul de special ca s-o facem? .......

probabil ca tot vine de la faptul k mama la inceputul relatsiei in fiecare zi ma privea sceptic shi imi povestea "printre altele" consecintsele, daca nu ne protejam...Bla Bla....

Voi ce credetsi....cum sa trec peste? de la ce o fi asta? va rog.....nu am altcuiva cui impartashi temerile mele !

Ultima oara a fost editat de Orange (2009-12-05 12:20:34)


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#2 2009-12-04 22:30:00

anamihaela
Full member
Inregistrat: 2007-04-15
Mesaje: 328

Re: ..::Amandoi virgini::..

faza cu mama...poate sa isi dea seama doar daca tu ii spui, dar sincer daca sunteti impreuna de atata timp eu personal cred ca mama ta are deja impresia ca ati facut-o si dasta iti spune mereu de consecinte...si e normal sa fi putin speriata inainte dar nu sa dai in paranoia ca e rau si pentru tine si pentru el...Prezervativul daca este pus bine nu prea are cum sa alunece, dar daca nu ai incredere in el incearca anticonceptionale...Iar locul nu prea conteaza in opinia mea cat timp esti cu el si te vrea si il vrei si va iubiti...succes si linisteste-te toate am trecut prin asta:*


Tu esti asemeni cupei din stravezii cristaluri /  Cu incrustatii pure si unduiri usoare/Din tine pot sa soarba, in sacre ritualuri/Si gurile pagane si cele-ncepatoare./Tu stii s-ascunzi in tine, ca intr-un tabernacol/Extazul si durerea - impreunare grava,/Cand sarutarea-ti darui se-ntampla un miracol/Veninul pare dulce, si-ambrozia otrava

Offline

 

#3 2009-12-04 22:31:10

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ..::Amandoi virgini::..

orange, incearca sa scrii si tu mai clar... macar fara "Y"
e obositor....

nu stiu daca e f important si daca vrei sa raspunzi dar cati ani aveti?

daca tu nu vrei ca mama ta sa afle, n-o sa afle... n are cum sa si dea seama daca tu nu ii dai de banuit  smile
iar cu momentul in sine... sfaturile noastre ar fi de prisos
o sa simti pe pielea ta, si la propriu si la figurat  big_smile
succes


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#4 2009-12-04 22:38:37

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: ..::Amandoi virgini::..

Subscriu la ceea ce a spus carmen in privinta scrisului, nu esti mai cool daca scrii cu y si alte tampenii, ba dimpotriva, e obositor sa urmaresti textul.

In legatura cu dilema ta, daca tu te simti pregatita si destul de informata pt a face pasul acesta, fa-l fara sa te mai gandesti. Sunteti de mult timp impreuna, daca zici ca nu te preseaza inseamna ca ii pasa si asteapta sa fii si tu pregatita. Ii poti spune sa ia niste prezervative durex, nu alte tampenii mai ieftine, eventual si un lubrifiant ca sa intre mai usor si durerea sa fie suportabila. Durere o sa fie, bineinteles, important e ca tu sa vrei, si o sa uiti de toate smile

Offline

 

#5 2009-12-05 00:24:03

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: ..::Amandoi virgini::..

ce derutant e scrisul asta al tau! chiar nu puteti scrie normal? pe bune, e enervant si din cauza asta nu se poate da cu parerea!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-12-05 02:22:47

1ul1an
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-08
Mesaje: 420
Site

Re: ..::Amandoi virgini::..

Subscriu asupra varstei si scrisului...

El a initiat tema inca de cand eram impreuna de aproape un an...ca el ar vrea....pe ici pe colo.....Atuncy m-a luat cam repede shi...

Te-a luat cam repede ? Hmm...Daca ti-a spus ca "el ar vrea....pe ici pe colo" dupa un an de relatie serioasa nu consider ca este "cam repede".

...mai tarziu foarte rabdator si responsabil i-am explicat care pot fi consecitsele...

Care pot fi consecintele ?? Atata timp cat folositi prezervativ nu puteti lua vreo boala cu transmitere sexuala si nici nu ramai insarcinata. Daca se sparge prezervativul iei pilula de a doua zi...si asa mai departe. Nu inteleg la ce consecinte te referi. A parut totul spus foarte dramatic. Nu vreau sa o spun ca si cum ar fi foarte simplu, dar nu trebuie sa fii atat de stresata la acest capitol. Relax...

m-am informat in domeniu...si el e echipat cu tot ce tre` ca sa iasa fara consecintse...

NO COMMENT

Cand vine momentul X... Ma apuca frica.....daca o sa alunece prezervativul? daca se sparge? daca o sa doara? daca o sa isi dea seama mama? poate nu e locul si momentul destul de special ca s-o facem?

Incercati sa va destindeti cumva. Va cunoasteti deja de mult timp si ar trebui sa stiti ce va place, care va sunt zonele erogene. Folositi-va de toate resursele ca sa va simtiti bine si relaxati, eventual luati ceva la bord inainte (un vin rosu eventual), si nu va mai ganditi tot ce s-ar putea intampla...nu suntem in povestea cu drobul de sare. Toate emotiile nu vor face decat sa va inhibe si nu veti reusi sa duceti la bun sfarsit ceea ce ati inceput.
In privinta mamei tale, depinde la ce te referi. Isi va da seama ca ati facut-o doar daca sta cu paharul la usa sau va priveste din tribune. Daca te referi la a-si da seama ca nu mai esti virgina, atunci va trebui sa arunce o privire ceva mai de-aproape. Cat despre momentul potrivit, aici exista 2 lucruri importante de precizat: primul ar fi ca trebuie ca amandoi sa va simtiti pregatiti sa o faceti (asta este momentul din care toate momentele vor fi potrivite); si al doilea, nu incercati sa planificati ceva...daca vrei totusi sa fie frumos, fa-i o surpriza, creeaza atmosfera cu putina muzica, lumanari si lumina doar cat sa vedeti ce e in jur si sa nu va ardeti.

Astept totusi un raspuns in privinta varstei.


                  O femeie ar dori ca un singur barbat sa-i satisfaca toate dorintele, pe cand un barbat                                                                   si-ar dori ca toate femeile sa-i satisfaca singura lui dorinta diablo

Offline

 

#7 2009-12-05 12:26:17

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: ..::Amandoi virgini::..

Am 17, 18 o sa am peste o luna jumate...el are 18....19 o sa aiba in juma de luna))

offtopic In privintsa scrisului IMI CER SCUZE..nu se mai intimpla...chiar nu a fost cu intentsie..(mai ales in nici un caz nu am vrut sa par mai "cool"..nu pentru asta is aici)...Va multsumesc anticipat tuturor!


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#8 2009-12-05 20:15:48

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: ..::Amandoi virgini::..

offtopic cum sa fac sa citez doar o parte din fragment? sau mai multe dar nu toata pagina? multam

Offline

 

#9 2009-12-05 22:24:31

1ul1an
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-08
Mesaje: 420
Site

Re: ..::Amandoi virgini::..

[ quote ] fragment [ /quote ]


                  O femeie ar dori ca un singur barbat sa-i satisfaca toate dorintele, pe cand un barbat                                                                   si-ar dori ca toate femeile sa-i satisfaca singura lui dorinta diablo

Offline

 

#10 2009-12-05 23:13:32

oricine25
Full member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 223

Re: ..::Amandoi virgini::..

Orange a scris:

Am 17, 18 o sa am peste o luna jumate...el are 18....19 o sa aiba in juma de luna))

offtopic In privintsa scrisului IMI CER SCUZE..nu se mai intimpla...chiar nu a fost cu intentsie..(mai ales in nici un caz nu am vrut sa par mai "cool"..nu pentru asta is aici)...

lasă-mă să ghisesssc....esti sas?ită, nu? sau ss?ie sastasura singură?

Offline

 

#11 2009-12-05 23:36:11

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: ..::Amandoi virgini::..

oricine25 a scris:

Orange a scris:

Am 17, 18 o sa am peste o luna jumate...el are 18....19 o sa aiba in juma de luna))

offtopic In privintsa scrisului IMI CER SCUZE..nu se mai intimpla...chiar nu a fost cu intentsie..(mai ales in nici un caz nu am vrut sa par mai "cool"..nu pentru asta is aici)...

lasă-mă să ghisesssc....esti sas?ită, nu? sau ss?ie sastasura singură?

lol hai mai! macar incearca fata, chiar daca scrie "ts" in loc de "t" cu virgulita sub el si "sh" in loc de "s" cu virgulita sub litera lol tongue poate se concentreaza mai bine si isi va "repara" si greselile astea tummenupp

Offline

 

#12 2009-12-05 23:39:26

taniusha
Full member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 275

Re: ..::Amandoi virgini::..

orange smile te inteleg foarte bine smile eu miam pierdut virginitatea la 17 ani jumate...si la fel ca tine eram destul de indecisa...uite acum am 20 si nu regret smile atunci eram cu prietenul de un 1 jumate...si acum cand m agandesc cred ca am asteptat destul big_smile voi sunteti de 2 ani big_smile eu cred ca esti sigura de dragostea lui smile ce iti mai trebuie?
noi am facut cam asa: am inchiriat un apartament ..iam zis parintilor ca dorm la o prietena..seara am venit am luat cina...vin (cred ca e indispensabil) relaxeaza...si stresul mai dispare..mie mi sa parut frumos faptul ca am lungit momentul..am facut si o baie impreuna..el a mankat kapshune cu friska de pe mine smile..nu stiu..conteaza sa fiti relaxati si linistiti..ca nimeni nu va veni acus acasa si o sa ne gaseasca big_smile
in legatura cu mama big_smile relaxeazate...o sa fie bine smile mama nu are de ce sa afle da ca tu nu ii spui..daca cumva apar probleme ceea ce nu cred ca va fi daca o sa va protejati..acus o sa ai 18 si vei putea singura sa mergi la gine wink
sper ca team ajutat cu ceva wink totul va fi bine big_smile

Offline

 

#13 2009-12-05 23:43:26

oricine25
Full member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 223

Re: ..::Amandoi virgini::..

puffball a scris:

lol hai mai! macar incearca fata, chiar daca scrie "ts" in loc de "t" cu virgulita sub el si "sh" in loc de "s" cu virgulita sub litera lol tongue poate se concentreaza mai bine si isi va "repara" si greselile astea tummenupp

Mie-mi vine să mă dau cu capul de perete c?nd văd "făcături" de-ăstea gen "tz", "ts", "sh", "k"... e aiurea, ca şi cum vrei să arăţi că ştii că există "ţşă??" da' nu ştii să le tastezi cum trebuie sau nu vrei (că-i mai la modă).

Ultima oara a fost editat de oricine25 (2009-12-05 23:44:28)

Offline

 

#14 2009-12-05 23:47:39

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: ..::Amandoi virgini::..

oricine25 a scris:

puffball a scris:

lol hai mai! macar incearca fata, chiar daca scrie "ts" in loc de "t" cu virgulita sub el si "sh" in loc de "s" cu virgulita sub litera lol tongue poate se concentreaza mai bine si isi va "repara" si greselile astea tummenupp

Mie-mi vine să mă dau cu capul de perete c?nd văd "făcături" de-ăstea gen "tz", "ts", "sh", "k"... e aiurea, ca şi cum vrei să arăţi că ştii că există "ţşă??" da' nu ştii să le tastezi cum trebuie sau nu vrei (că-i mai la modă).

crede-ma ca si pe mine! nu suport sa vad asa ceva, dar generatia din ziua de azi e invatata cu messengeru` si TOTI scriu la fel disperat si nu numai ca scriu in halu` asta da` nu stiu nici sa desparta cuvintele ceea ce mi se pare foarte trist. De parca au facut atatia ani de scoala degeaba. Cred ca toti au lipsit de la orele de romana-gramatica in special lol

Ultima oara a fost editat de puffball (2009-12-05 23:48:08)

Offline

 

#15 2009-12-05 23:53:53

oricine25
Full member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 223

Re: ..::Amandoi virgini::..

puffball a scris:

crede-ma ca si pe mine! nu suport sa vad asa ceva, dar generatia din ziua de azi e invatata cu messengeru` si TOTI scriu la fel disperat si nu numai ca scriu in halu` asta da` nu stiu nici sa desparta cuvintele ceea ce mi se pare foarte trist. De parca au facut atatia ani de scoala degeaba. Cred ca toti au lipsit de la orele de romana-gramatica in special lol

Uhm...crezi că ăştia mai dau pe la şcoală? Chiar acum c?teva zile vedeam la ştiri un reportaj ?n care vorbeau de unii de la un liceu, că au absenţe cu tona şi că-i doare ?n fund... şi directoarea ?ncerca să-i motiveze să vină la ore pun?nd un laptop la bătaie pt ăla fără absenţe şi cu note bune.  cesafac

Ultima oara a fost editat de oricine25 (2009-12-05 23:54:13)

Offline

 

#16 2009-12-05 23:53:58

taniusha
Full member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 275

Re: ..::Amandoi virgini::..

oricine25 a scris:

puffball a scris:

lol hai mai! macar incearca fata, chiar daca scrie "ts" in loc de "t" cu virgulita sub el si "sh" in loc de "s" cu virgulita sub litera lol tongue poate se concentreaza mai bine si isi va "repara" si greselile astea tummenupp

Mie-mi vine să mă dau cu capul de perete c?nd văd "făcături" de-ăstea gen "tz", "ts", "sh", "k"... e aiurea, ca şi cum vrei să arăţi că ştii că există "ţşă??" da' nu ştii să le tastezi cum trebuie sau nu vrei (că-i mai la modă).

eu cred ca orange deja a inteles ca nu va place sa scrie asa si nu o face..nu cred ca e cazul sa se faca atata zarva..ea a cerut aici un ajutor smile si nu cred ca trebuie mereu de interpretat asa situatia: "Mie-mi vine să mă dau cu capul de perete c?nd văd "făcături" de-ăstea gen "tz", "ts", "sh", "k"... e aiurea, ca şi cum vrei să arăţi că ştii că există "ţşă??" da' nu ştii să le tastezi cum trebuie sau nu vrei (că-i mai la modă)"
cel putin scriu si eu asa...si nu e ca sa fiu la moda...pur si simplu nu sunt in romania..si calculatorul meu nu are limba romana la tastatura..si de aia scriu asa..pt ca toti sa inteleaga...la fel vorbesc si limba rusa...si acolo tot scriu asa ca sa fiu inteleasa..pt ca lumea sa nu se confunde..pur si simplu asa mam obisnuit si nu ca sunt asa o "facatura" si ca sa fiu la moda. smile

Ultima oara a fost editat de taniusha (2009-12-05 23:54:15)

Offline

 

#17 2009-12-05 23:59:24

oricine25
Full member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 223

Re: ..::Amandoi virgini::..

taniusha a scris:

cel putin scriu si eu asa...si nu e ca sa fiu la moda...pur si simplu nu sunt in romania..si calculatorul meu nu are limba romana la tastatura..si de aia scriu asa..pt ca toti sa inteleaga...la fel vorbesc si limba rusa...si acolo tot scriu asa ca sa fiu inteleasa..pt ca lumea sa nu se confunde..pur si simplu asa mam obisnuit si nu ca sunt asa o "facatura" si ca sa fiu la moda. smile

Păi uite văd că aici n-ai folosit ts/tz/sh şi se ?nţelege destul de bine (no comment pt "mam"), deci de ce ar fi nevoie să poceşti cuvintele? Că rezultatul se vede ?n primul post al lui Orange.... acklad
Şi hai, fie, acceptăm că uneori e nevoie să zici clar "ţ/ş" ca să nu se ?ncurce cuvintele, dar ce-i cu "ku"? "cu" clasic nu mai e bun? big_smile

Offline

 

#18 2009-12-06 00:06:25

taniusha
Full member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 275

Re: ..::Amandoi virgini::..

pai e mai bun..dar vezi cand vb asa cum eu...ba in romana apoi in germana unde peste tot practic se scrie k apoi si rusa ma zapacesc...te obisnuesti...si uneori e mai usor sa scrie un "ki" in loc "chi" de aia scriu asa. in sms spre ex: asa economisesc spatiu si pot scrie mai mult...si nu am folsit "sh, ts" deoarece am observat ca nu va place wink le utilizezi si eu in situatii unde trebuie sa fie clar daca e "ts, sh " nu am scris cu rau..pur si simplu cred ca nu e necesar sa reptati ca nu va place..eu cred ca orange a inteles deja smile

Offline

 

#19 2009-12-06 00:27:47

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: ..::Amandoi virgini::..

Hai mai, ce tot comentati atat?
Si-a cerut fata scuze, ce altceva vreti sa mai faca?


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.