homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa imi cumpar telefon-13


#229 2011-10-11 09:01:09

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

dudu, n-are sistem de operare tongue
am reusit sa-mi configurez contul de yahoo pe telul vechi, care era si mai "tantalau" decat asta, dar asta (samsung s5230) nu vrea nicicum; in plus, folosesc browserul integrat ca sa ma loghez pe un mail, si opera ca sa ma loghez pe celalalt; daca incerc sa ma loghez cu amandoua pe opera de exemplu (pe rand, bineinteles), la al doilea id imi tranteste aceeasi placa over and over again - parola gresita.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 



#230 2011-10-11 13:50:16

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Lela, ce fel de net ai?

Offline

 

#231 2011-10-11 14:29:23

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Tot citind pe aici, mi-am configurat si eu mail-urile pe mobil, pana acum intram direct din browser pe fiecare in parte smile la mine merge, doar ca dupa ce inchid aplicatia e-mail, ramane netul activat  si nu as vrea sa mearga non-stop daca nu il folosesc lol nu am gasit nicio optiune gen deconecteaza conturile, cum e la facebook, de exemplu

Offline

 

#232 2011-10-11 16:21:53

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Dudu, daca ma iei asa, chiar nu stiiu ce sa-ti raspund, la chestiile astea chiar nu ma pricep! Asa ca daca ai binevointa sa intri un pic mai mult in detalii si sa-mi explici si pe intelesul meu de necunoscatoare.... Am cont si pe yahoo si pe gmail. De fiecare data introduc adresa si parola dupa 'start' si nu se intampla nimic...nici la yahoo, nici la gmail

Offline

 

#233 2011-11-10 18:52:40

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Are cineva Samsung Galaxy, sa ne povesteasca si noua despre el??

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2011-11-10 19:30:01

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

prietenul si fratele  meu au Galaxy S2 si sunt mai mult decat f incantati de el. prea multe detalii nu iti pot da, ca eu nu ma pricep, dar eu sunt incantati de aplicatii, jocuri...pozele ies ff faine si clare


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#235 2011-11-10 21:38:29

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

pentru mine galaxy este cel mai tare telefon ever hjarta cand mi-am luat  telefon nou am zis ca voiam galaxy neaparat, am ales nexus fiind imediat sub in topuri, insa galaxy era visul meu. motivul pentru care nu l-am luat este ca .... este imens!! mare rau rau de tot, abia il poti tine cu o mana.
dar este genial. este mai bun ca nexus s, care dupa parerea mea este mai destept ca mine lol asa ca. cine are rabdare sa il tina cu 2 maini, il invit sa isi ia hjarta


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#236 2011-11-10 23:13:43

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

subscriu la ce zice cora. pentru o domnisoara nu mi se pare potrivit, mai ales ca poti sa alegi alte telefoane cu design mai dragut tot din gama samsung si cu performante asemanatoare. intr-adevar, nu se pot compara intre ele, insa eu una nu as alege un galaxy pentru simplul fapt ca designul lasa de dorit din punctul meu de vedere, e vulnerabil la lovituri (ca orice telefon cu touchscreen) si in plus e prea "colturos". ochii mei cauta in primul rand ceva mai rotunjit. Acum am un Samsung Omnia 2 si face toti banii pe care ii dai. smile depinde acum si de sistemul de operare cu care vine. faptul ca are windows si nu are android aduce automat beneficii dpdv al aplicatiilor dedicate windows, insa pe cealalta parte android vine cu multe aplicatii interactive si amuzante. Windows 6.5 e mai profesional.
Iris, totusi cel mai bine e sa mergi tu sa vezi daca iti place un asemenea telefon, pentru ca si eu de pe net vazusem un telefon cu windows 7 mobile, vroiam sa il iau, insa cand am fost in orange shop sa il testez, am lasat-o balta. degeaba e performant telefonul daca sistemul de operare lasa de dorit..
in cele de la samsung poti totusi sa ai incredere, sunt bune si in ultima vreme cota lor de piata pentru smartphones a inceput sa creasca, insemnand ca tot mai multi incep sa cumpere de la ei. nu cred ca le cumpara ca sunt prea ieftine, ci performantele lor. smile

dacate intereseaza si altceva... sper ca ti-am fost de folos.


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#237 2011-11-11 09:49:21

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

zic si eu ca Galaxy II e cel mai tare telefon ever lol
singurul neajuns e faptul ca intr-adevar e mare, compenseaza insa prin faptul ca e extrem de usor si foarte rapid cand vine vorba de accesat aplicatiile din el. eu am iphone 3 (fara jailbreak) si pot sa-ti spun ca nu se poate compara cu galaxy din niciun punct de vedere. galaxy face niste poze care depasesc lejer pozele facute cu aparatele foto mai simplute, meniul e intuitiv, setarile pe care le poti face sunt numeroase, aplicatiile de pe android market sunt foarte misto si, chestie importanta ( lol  ) gratuite (spre deosebire de aplicatiile de doi bani pe care le ofera apple gratis).


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#238 2011-11-11 09:54:26

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

androidul este mult mai ok decat alte sisteme de operare.
depinde pt ce vrei tu telefonul.daca il vrei exclusiv pt vorbit si sms , nu are rost sa iti iei galaxy


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#239 2011-11-11 10:06:31

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

^ exact smile
e ca si cum ai avea ferrari si l-ai folosi doar sa te duci pan' la brutaria din colt dupa paine (valabil pt toate smartphone-urile).


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#240 2011-11-11 10:16:02

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

eu am un samsung smartphone si un nokia N95... N95-ul mi se pare tel perfect, doar ca are symbian,mna...face super poze, filmeaza ft bine, are wi-fi si mg bine. are aplicatii de mail, imi pot instala browser separat de al tel, pot deschide orice format office pe el , pdf  ..il folosesc pt orice ( poze, mail , pe post de telecomanda lol )
e singurul tel cu symbian pe care il mai recomand


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#241 2011-11-11 10:28:40

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

cam pe toate telurile poti instala alt browser, atata timp cat suporta aplicatii java smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#242 2011-11-11 10:31:46

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

nu..am un samsung atat de prost incat nu permite chiar daca are java..si nici profilul de internet nu il pot edita sau adauga..e singurul minus pe care il are.. forgetit am sunat la csm ca de la ei l-am luat, mi-au zis sa sun la samsung, am sunat la samsung si mi-au zis sa dau un restart la tel si daca nu mg sa sun la csm rotfl


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#243 2011-11-11 10:34:08

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

lol
sa inteleg ca tot n-ai rezolvat? lol

eu am reusit in cele din urma (ca ma plangeam acu' ceva zile) sa-mi fac nu unul, ci doua conturi de mail pe tel, deci gata, acu' chiar ca e telefonul ideal pt mine smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#244 2011-11-11 10:36:24

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

n-am rezolvat..meniul e tot cam ca la 5230, doar ca acolo la profil internet lispsete tabul de adaugare / editare profil


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#245 2011-11-11 11:56:25

daniela.w.
Full member
De la: romanica
Inregistrat: 2008-06-16
Mesaje: 207

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

buna;am achizitionat un telefon acum 3 zile, un nokia C3 si nu pot viziona filmuletele de pe youtube;imi spune si mie cineva ce ar trebui sa instalez, ca habar n-am neutral


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Offline

 

#246 2011-11-11 12:02:13

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

ai aplicatia direct in telefon?
c3 are sistem de operare? cred ca iti tb adobe flash player daca nu il ai


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#247 2011-11-11 12:17:57

daniela.w.
Full member
De la: romanica
Inregistrat: 2008-06-16
Mesaje: 207

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

stai asa, ia-ma usor te rog big_smile ce aplicatie sa am in telefon? rodnar


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.